Skocz do zawartości
Wiadomość dodana przez Szczepan9205,

24.02.2024

Do postu #1 została dodana nowa wersja spolszczenia dostosowana do łatki 1.5 do samego moda. Nie należy wrzucać jej na stare spolszczenie (do wersji 1.4)!
Instrukcja jak poprawnie zainstalować nowe spolszczenie została dodana do postu #1.

25.02.2024

Do postu #1 dodano mini-łatkę do spolszczenia naprawiającą źle wyświetlające się imiona i ksywki NPCów, a także małe korekty w tekście. Zaleca się pobranie jej i wrzucenie na zainstalowane już spolszczenie.

@Szczepan9205

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia STALKERZY pracujący na spolszczeniem a w szczególności @Szczepan9205  oraz @OldMan macie u mnie skrzynkę Kozaka (jak tylko uda mi się przenieść z Wielkiej Ziemi).

Moje subiektywne odczucie na temat TS ...NARESZCIE po wszystkich ANOMALIACH oraz GAMMACH przyszedł właśnie mod ustawiony na historię i RP od dawana nie czułem klimatu ZONY jak w TS. Czepki z głów bracia i jeszcze raz dziękuje.

Spokojnej ZONY.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan 

14 godzin temu, OldMan napisał(a):

A uruchamiasz plik moda jako administrator? 

nie, ale zaznaczyłem teraz i bez zmian

14 godzin temu, OldMan napisał(a):

rs_fullscreen w pliku user.ltx

rs_fullscreen on

14 godzin temu, OldMan napisał(a):

Możesz też skasować plik user.ltx i tmp.ltx i dopiero uruchomić grę.

Ale zacząłem już grać, zrobiłem kilka zadań, nie chcę zaczynać od nowa

@Szczepan9205 

ja zatrzymałem się na ctrl+alt+delete 😁 już nie to pokolenie chyba, z resztą to nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 
1. W pliku user.ltx 
rs_fullscreen u mnie jest off
2. Po skasowaniu pliku user.ltx nie jest wymagane granie od początku tylko 
wprowadzenia od nowa ustawień w menu.
Zresztą nie musisz kasować plików user.ltx i tmp.ltx tylko przenieś je w inne miejsce.
Jeśli to nic nie zmieni możesz je przywrócić tam gdzie były.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. Może w moim przypadku jest to spowodowane tym, że bardziej sobie cenię w Stalkerze - a raczej modach do niego - mistycyzm niż ciągłą akcję i wieczne strzelanie do bandosów. Po prostu urzekła mnie historia obu protagonistów w TS i jest to miła odmiana względem innych modów.

 

Wersja 1.5.

Poprawka jest kumulatywna - nie trzeba instalować poprzednich łatek. Ponadto zawiera wszystkie wcześniejsze poprawki, ale jeżeli ktoś już zainstalował poprzednie, to nie będzie to miało żadnego wpływu na grę.

Zmiany:

Spoiler

Interfejs: 

  • nowe, wygodniejsze okno porównywania przedmiotów;
  • dopracowane okna dot. ulepszeń przedmiotów: wyświetlanie parametrów zmodyfikowanego przedmiotu;
  • możliwość włączenia/wyłączenia HUD za pomocą klawiszy Numpad+/Numpad-;
  • bardziej czułe sterowanie mapą;
  • artykuły w przewodniku są od teraz, ułożone od nowych do starych;
  • dodano czcionki dla rozdzielczości 4K.

Równowaga i handel;

  • skorygowano właściwości niektórych artefaktów;
  • skorygowano właściwości broni i kombinezonów;
  • niektórzy mieszkańcy Zony zostali ponownie przezbrojeni;
  • zmniejszono szybkość rozładowywania się baterii
  • poprawki otrzymywanych obrażeń od anomalii i nieprawidłowego wyglądu artefaktów w niektórych z nich;
  • zmiany w zawartości niektórych schowków;
  • duże zmiany w handlu, balansie, pojawiających się przedmiotach przy zwłokach;
  • dodano sekcję "Różne" u przemytnika, a dostępny asortyment jest aktualizowany w miarę postępów w grze, ponadto osoba podkładająca głos przemytnikowi informuje, kiedy można odebrać zamówione rzeczy. 

Lokacje: 

  • na Kordonie istnieje możliwość ukończenia pewnego zadania dzięki skradaniu się; 
  • kilka pomniejszych zmian na Wysypisku, Barze, Dolinie Mroku i jej podziemiach. 

Lokalizacja i tekst:

  • dodano niemiecką lokalizację (Stachelhaut, Alufolie);
  • dodano chińską lokalizację (PastaAnchovy, MPB-TDOA i inni);
  • do napisów końcowych dodano osobną grupę dla tłumaczy;
  • poprawki tekstu dla rosyjskich i angielskich lokalizacji.

Między innymi wprowadzono wiele poprawek dotyczących różnych aspektów. Niektóre z nich dotyczą rzadkich błędów lub momentów, w których fabuła mogła się zatrzymać.

Instalacja: 

Spoiler

Zawartość archiwum należy rozpakować do folderu z grą, koniecznie zgadzając się na podmianę plików. Następnie wersja łatki w menu głównym powinna zostać zaktualizowana do 1.5.

Ważne: 
Dla tych, którzy są już w trakcie gry i zainstalowali patch 1.5, zdecydowanie zalecamy przejście do folderu userdata (znajduje się on w folderze z grą) i usunięcie z niego folderów shaders_cache_ts i levels_cache_ts - jest to ważne, aby uniknąć błędów i awarii związanych ze zmianą geometrii lokacji!

Kilka screenów:

Spoiler

UYReRhLNXQc.jpg  B6ddfRV_jxc.jpg

Sa_YZ4JqwKw.jpg  GHk5QquGhUo.jpg

KX0tqI8LvmI.jpg  5fGXKMysDXU.jpg

HXfOSBFYasE.jpg  r-mxj7A3Sbk.jpg

  • Ekstra 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LisKotHmm w sumie ciekawa sprawa bo ja odpaliłem na łatce 1.5 i nawet sobie wczytałem zapis z Nowoszepełyczi, ale z drugiej strony nie wiem czemu obaj próbowaliście w ogóle na niej odpalać skoro spolszczenie jest do poprzedniej :D 

No dobra, ale nie w tym rzecz... jutro postaram się wrzucić zaktualizowane spolszczenie do łatki 1.5, ale to stoi jeszcze pod lekkim znakiem zapytania bo kontaktowałem się dzisiaj z ekipą AP Pro dlatego, że w changelogu do 1.5 napisali, że dodali polskie znaki do czcionek. Rzeczywiście dodali tylko, że i tak nadal coś jest skopane i zobaczymy co odpiszą. Jak doraźnie nic z tym nie zrobią to jutro wrzucę łatkę jeszcze ze starą czcionką.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie dostosowane do łatki 1.5 dodane do posta #1.

Pamiętajcie, żeby USUNĄĆ stare spolszczenie (czyli folder gamedata) przed instalacją nowej wersji spolszczenia. 

Okazało się, że rzeczywiście autorzy dodali polskie znaki do tekstur czcionek i wystarczyło zmienić kodowanie plików z tekstem, żeby działało więc od teraz spolszczenie działa na oryginalnej czcionce opracowanej przez ekipę AP-Pro. 

  • Super 1
  • Ekstra 1
  • Klimatyczne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GerdhardWłaśnie je wrzuciłem ;) Tylko przeczytaj post mój post wyżej odnośnie wyrzucania starego spolszczenia i to co @Agrael wstawił w poście odnośnie łatki 1.5.

A schowek jest za drewnianymi skrzyniami pod małą wiatą po lewej stronie od bramy na Wysypisko :P 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GerdhardNie. Tylko tak jak w poście @Agrael napisane - musisz po wrzuceniu łatki 1.5, a potem spolszczenia do niej, wejść jeszcze w userdata i skasować foldery shaders_cache_ts i levels_cache_ts bo robili zmiany w geometrii lokacji i jeżeli nie usuniesz to możesz nie mieć np. tekstur podłoża :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205druhu po stokroć dzięki , niech Zona w artefaktach Ci wynagrodzi 🤝

@Agrael @LisKot panowie miałem ten sam problem. 

W moim przypadku pomogło zainstalowanie jeszcze raz całego ST (oczywiście uprzednio skopiowałem folder SAVE GAME oraz plik user.ltx).

*Czysta wersja -> Patch 1.5->Spolszczenie 

Mam nadzieję że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bolo napisał(a):

Witam, z Google nie można pobrać, a z pozostałych bez zalogowania też, może ktoś wstawić tą łatkę?

Z GD rzeczywiście jest problem z pobraniem, ale działa link Cloud Mail.
Dla tych którzy mają problem z pobraniem :
Łatka 1.5: https://drive.google.com/file/d/1d6narmtqnQOl4QqygxlIAk42o8fAhHw6/view?usp=sharing
Spolszczenie do wersji 1.5: https://drive.google.com/file/d/1ZqWIqtOQiLIctiEZsh-cqyilRVXae9RX/view?usp=sharing

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.