Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Przydałoby się zagrać w coś do Czystego Nieba. Padło na Sigerous Mod - ostatni raz grałem w niego jakieś 7 lat temu. 
To się dopiero nazywa bezstresowy mod. 

Przy opuszczeniu Bagien mam całkiem niezły ekwipunek, a i kasy sporo w kieszeni zostało. 

Spoiler

20200228135216_1.jpg

Mapa pięknie wyczyszczona z Renegatów. Czyste Niebo kontroluje całą lokację. 

Spoiler

20200228135252_1.jpg

Pojawiły się nowe postacie i zadania ( przynieś, podaj i pozamiataj ) 

Spoiler

20200228130054_1.jpg

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen Tworzyć poradniki do wersji SGM z Czystego Nieba to tak jakby zrobić film instruktażowy z ugotowaniem wody w czajniku. 

Tak jak wspominałem i zapewne większość wie - mod posiada nowe zadania, ale są banalnie proste. To bardziej taki zapychacz. Nie mniej jednak dobry mod na odstresowanie się po przygodach z czymś o wiele, wiele trudniejszym. 

Aczkolwiek do Yoctosfera jest mu bardzo daleko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Agrael zmienił(a) tytuł na Sigerous Mod
  • Agrael odblokował(a) ten temat
  • 7 miesięcy temu...

witam 

opis sytuacji przechodze sobie fabułe na agropromie dołączyłem do powinności mam przejąć droge na wysypisko i kiedy dochodze do miejsca to nic się nie dzieje żadnej wolności nic pusto spojrzałem na mape i na wysipisku są już odziały i zajeli coś i niewiem o co chodzi 

żadna wiadomość mi nie przychodzi stoje i nic 

co mam robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zmienił(a) tytuł na Sigerous Mod 3.10 CS
  • 5 miesięcy temu...

Do Czystego Nieba podchodziłem chyba z trzy razy i kończyło się na godzinie czy dwóch grania.
Ale po wpisie @smox zostawię sobie tego moda na celowniku bo jeśli zagram to tak jakbym 
zaliczył trzecią brakującą koronę z uniwersum Stalkera ;)
Zatem na celowniku do ogrania są:
1. Tajemnica Kordonu.
2. Shadow of Chernobyl Update
3. Sigerous Mod 3.10 CS

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zacząłem grać w tego moda i mimo bardzo pozytywnego wrażenia odnoszę wrażenie, że coś jest bardzo nie tak z zachowaniem się broni. Celność i skuteczność jest na dosłownie beznadziejnym poziomie. Bardzo trudno jest trafić i pokonać jakiegokolwiek przeciwnika. Broń zachowuje się dosłownie jak pistolety ASG na plastikowe kulki... W ogóle chcąc cokolwiek trafić lepiej jest najpierw wystrzelić kilka pocisków próbnie a potem patrzeć jak pocisk leci i opada, niż korzystać z przyrządów celowniczych i na tym polegać chcąc trafić cel... Do tego pociski latają jak chcą, bardzo szybko opadają nawet na bliskich odległościach i średnio jeden na dziesięć trafia w wymierzony cel. A jak już trafię przeciwnika, to trzeba bardzo dużo wystrzelić, żeby go zabić. Ale to już drugi temat. Miałem sytuację, że w celu zabicia zwykłego bandyty musiałem oddać do niego osiem celnych strzałów z kałacha z odległości może 20 m. No i oczywiście celność i skuteczność przeciwników jest na poziomie o niebo wyższym niż to czym dysponuje gracz. W związku z tym mam pytanie: czy to jest może jakiś tryb nauki/ewlucji, że to się poprawi w miarę gry, czy tak po prostu jest w tej wersji? Albo czy może da się w jakiś sposób zmienić zachowanie się broni, tak aby było takie jak w Cieniu Czarnobyla? (podmiana plików czy coś?) I w końcu czy w związku z tym jest w ogóle sens w to dalej grać?

Edytowane przez chszarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Podzieliłem odpowiedni parametr przez 2 i już jest lepiej. Ale jeszcze jest jedna rzecz. Gdy podczas mierzenia z karabinu zrobimy nawet mały krok na bok, to ręka naszego gracza buja się jeszcze przez dobre dwie sekundy, tak że na chwilę oddanie celnego strzału jest praktycznie niemożliwe. W sytuacji dynamicznej walki ma to kluczowe znaczenie.  Lepiej już korzystać z celownika na środku ekranu. Rozumiem że to jest krok w stronę realizmu, ale dla mnie autorzy tutaj przesadzili. Dobrze by było jakoś to zjawisko zminimalizować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewien absurd w tej grze, który skreślił mi całego moda. Nie proszę o podpowiedź, bo już nie gram, ale czuję osobistą potrzebę, żeby o czymś takim wspomnieć. Podczas wykonywania misji oczyszczania tunelu na Jantarze, po ciężkiej walce i obronie stalkerów przed mutantami, zabijając ostatniego z wielkiej hordy mutantów przypadkiem postrzeliłem jednego ze stalkerów, których już wcześniej w pocie czoła i przypłacając krwią i wieloma apteczkami i setkami wystrzelonych nabojów obroniłem. Zadanie zostało zaliczone, a tu nagle stalkerzy zaczęli do mnie.... hahaha.... strzeleć z granatników w podziękowaniu po tej całej żmudnej akcji. 😄 Nie wiedziałem czy zacząć się w takiej sytuacji śmiać czy się rozpłakać... Teraz cały Jantar do mnie z strzela... Chyba że jest jakaś metoda na poziomie modyfikacji plików, żeby to naprawic, bo jedynie to może przywrócić sens dalszej gry...

Żeby było śmieszniej jeszcze się coś (przepraszam za słowo) pod*piło. Po zastrzeleniu zombiaka kolejna część stalkerów przebywających na Jantarze zaczęła do mnie strzelać, a potem zaczeli się już napieprzać sami ze sobą 😄

Mam wrażenie, że algorytm gry oszalał 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz Panie, nie robisz zapisów, że wywalasz całego moda? :D Już któryś raz widzę, że przypadkowo kogoś postrzeliłeś, a później do Ciebie strzelają. Wystarczy wczytać zapis, powtórzyć zadanie i tyle.

A jak Ci się nie chce powtarzać to w pliku game_relations zmieniasz. Jest w gamedata\configs\creatures\ 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem jeszcze raz do tego zadania i udało mi się je  przejść, chociaż szkoda podwójnej roboty... Postanowiłem pograć jeszcze trochę i  kolejna dziwna rzecz rzuciła mi się w oczy. Tym razem to jest już bardzo dziwne i nie chodzi o błędy gracza (przypadkowe postrzelenia itp.) W trakcie odbijania placu budowy w Limańsku gra tak jakby wrzuca losowo przeciwników tam gdzie ich wcześniej nie było/nie miało prawa być. Można przez długą chwilę, przez kilkadziesiąt sekund obserwować miejsce akcji -  niedokończony budynek przez celownik, spodziewając się pojawienia się przeciwnika, a w momencie gdy przestaję patrzeć przez celownik nagle zostaję postrzelony przez postać, która ni stąd ni z owąd pojawia się tam, gdzie jej przez długi czas obserwacji nie było. Po ponownym spojrzeniu przez celownik lub lornetkę okazuje się że rzeczywiście postać tam jest mimo to, ze nie bylo jej tam wcześniej i nie pojawiła się mimo długiego wyczekiwania. Można normalnie zgłupieć... Albo stoję za ścianą i obserwuję obiekt, przykładam celownik i w tym momencie naglę dostaję strzała z jakiejś dziwnej strony. Nie wiem czy to są jakieś takie niezwykłe zbiegi okoliczności, czy jest to w jakiś sposób celowo zaprogramowane w grze i uzależnione od używania celownika... W każdym razie zarzucam już dalszą grę bo za dużo już tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam jedną rzecz, o której zapomnialem. Podobne zjawisko dotyczy granatów. Można stać schowanym i wyczekiwać aż pojawi się przeciwnik, a tu nagle dosłownie znikąd nadlatuje granat i jest na dodatek rzucany z precyzją co do centymetra przez wroga, który nie ma prawa mnie widzieć i jest po zabawie. I tak można podchodzić w nieskończoność... Nie wiem o co chodziło autorom, ale to jest nie fair i nie w porządku, skoro z góry wyklucza możliwość rozgrywki bez względu na umiejętności i starania gracza. Mod trafił na moją czarną listę z wykrzyknikiem i niechaj moje spostrzeżenia będą ostrzeżeniem, że nie warto w to grać, jakby ktoś chciał.

I jeszcze jedna wisienka na torcie. Po odczycie quicksave'a przeciwnik pojawił się nagle w odległości jakichć 5 metrów ode mnie i strzelił mi prosto w twarz z zerowym czasem reakcji, tak że nie było jakiejkolwiek możliwości reakcji. Sorry za mocne słowo ale dla mnie to jest po prostu sk*wysyństwo i łajdactwo i nie wiem jaki kompleks autor moda chciał w ten sposób wyleczyć robiąc takie coś i odgrywając się na graczach. Takie pseudo-mody nie powinny być moim zdaniem w ogóle dopuszczone do dystrybucji lub powinny przechodzić szczegółową kontrolę zanim coś takiego dostanie się w ręce graczy.

  • ? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chszarz napisał(a):

Takie pseudo-mody nie powinny być moim zdaniem w ogóle dopuszczone do dystrybucji lub powinny przechodzić szczegółową kontrolę zanim coś takiego dostanie się w ręce graczy.

Ty się w ogóle słyszysz 😁 I kto miałby robić tą kontrolę? Ty? Bo tobie się to podoba albo nie to ;) A innym może to nie przeszkadza albo nawet im pasuje.

 

Co do granatów to chyba w ogóle był urok Czystego Nieba, że tam ostro nimi ciepali, a jakieś respawny z dupy npców, no to też widziałem w nie jednym modzie i....w profesjonalnych grach produkowanych za miliony więc nie dziwota, że i amatorom takie rzeczy się trafiają. Inna kwestia czy to przez nieumiejętność czy może to perfidny i celowy zabieg.

 

Ja nie wiem już któryś mod ogrywasz i każdy za trudny, tu mnie oszukujo, tu zabijajo i tak w kółko. Albo masz pecha w wybieraniu modów albo to już podchodzi pod jakiś masochizm 😁

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz Już w oryginalnym CzN NPC "spamowali" granatami, także... :) 

Myślę, że nie ma co się pastwić nad tym starym modem, który ma na karku przeszło 10 lat. Zresztą wskaż mi, proszę moda, który jest idealny. Nie ma takiego. Nawet najlepsze projekty mają swoje problemy i jest to nieodłączny element moddingu. Nie tylko Stalkera ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.