Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@cez137 Ta Puma to takie ułatwienie w grze dla ciebie, krwawisz aplikuje bandaż, masz ranę apteczkę, spada ci stamina wali energetyka. Daje ci to te cenne sekundy np w walce gdy tego nie robisz tylko sobie strzelasz albo gdy uciekasz ;)

Chociaż jest wkurzające jak wejdziesz w pola promieniowania bo wali sntyrady jak karabin maszynowy :)

No ale zawsze można ją zdjąć z paska do inwentarza.

Ja mam taki odruch, że jak czegoś szukam to czasem wciskam F, jak przedmiot jest blisko to jego nazwa mignie na ekranie, no chyba, że jest w jakimś schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kondotier napisał:

Wystarczyło się tylko trochę poruszyć, aby mod dokonał nowych wczytań tekstur.

No właśnie że nie...Co ja się nakombinowałem, ile razy przeszukałem cały poziom, bo może jakiś łajdak jeszcze dyszy... Masakra. A po wczytaniu do drugiej instalacji, przy zapisie gdzie patrze dokładnie w miejsce gdzie wg filmów powinna się znajdować, no leży... Wystarczy podnieść. nie biorę tego na logikę bo się nie da, nie walczę z tym, stalkery tak mają:) Acha- poziom zaliczony bez skafandra, ale po ostrzelaniu ze snajperki samostrzałów przestają nas prześladować- oczywiście do ponownego wczytania gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pilspl  A masz wgranego patcha? Bo na patchu strzelanie do samostrzałów nawet z rpg7 jest nieskuteczne. Z tym, że teraz dogranie patcha nie jest skuteczne. Potrzebna jest nowa gra.

A co dotyczy tej fleszki. Dziesiątki rus graczy, ja 3 razy, i @vidkunsen też chyba conajmniej 2 x mieliśmy tę fleszkę bez kombinowania. Dołączył do nas @kanon1022, bo już działa w Prypeci. Przecież jak uruchamiasz zapis na tej drugiej wersji moda, to on wgrywa tekstury od nowa. I dlatego fleszka się pojawiła.

Parę wpisów wyżej masz moje screeny z tego działania. I wyraźnie widać, że z przesuwaczem horyzontu w ręce ( ale tego znalezionego w szpitalu ) i wybiciu raiderów fleszka jest. Celowo dałem screeny bez spełnienia warunków i ze spełnieniem. Wyszedłem z pomieszczenia i doszedłem do ostatniego zabitego stalkera wojskowego. To wszystko.

@kanon1022 No to się z mnichami umówiłeś. Wrócisz do nich. Zobacz na mapie miasta, masz zaznaczone takie mleczne kółeczko. A jak tam pogadasz, zajrzyj do przedszkola. Bez tego ani rusz dalej. Nie zapomnij, o ile jeszcze nie zabrałeś, o schowku Striełoka. Miałeś cynk od Gieny Hakera. Są wstawione screeny gdzie on jest. Potem naprawa Warlocka - możesz wrócić po akumulatory, ale naprawdę nie ma takiej potrzeby - idziesz do mnichów. Na CEA się nimi nie przejmuj, taki los im zaurus zgotował. Jeden z mnichów w Limansku opowiadał Ci sen o kominie. Nie zapomnij tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Tu masz lokalizację schowka.

ss_administrator_12-03-18_20-48-30_(pripyat).thumb.jpg.f281311e89c31b622d94447713e3453d.jpgss_administrator_12-03-18_20-48-01_(pripyat).thumb.jpg.3456fcba435ae2946d1e9419f45801ab.jpgss_administrator_12-03-18_20-48-21_(pripyat).thumb.jpg.0700686598f745ec82fbb254dae3a884.jpg

O jakim dziwnym gościu mówisz? Tam zabijasz, a właściwie tylko pomagasz zabić rajderów. Rozmowa z gadającym.

W przedszkolu byłeś, z tamtejszą ekipą rozmawiałeś? Striełoka znalazłeś? Pogadałeś z nim? Potem idziesz naprawić Warlocka i albo wracasz na Kordon po akumulatory ( bez sensu ), albo do mnichów w pralni, gadka i CEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyloty przy przejściu do czerwonego lasu, obojętnie którym przejściem, tak samo jest przy barierze jak i przy tym drugim przy wiosce pijawek, przechodzę kilka metrów i wylot, nawet pogrzebałem w grafice, dodałem  -smap2048 do skrótu bo mówię "a nóż coś pomoże" ale nic, ciągle to samo, staram się wszystko robić zgodnie z HugTV ale powiem Wam że nie zawsze tak to działa jak byśmy tego chcieli, przykład? akcja na polanie, ten gościu, jak on miał? ten co siedzi ze Żwawym na Sortowni, nie chce gadać, podchodziłem do tego kilka razy i nic a wszystko robione zgodnie z poradnikiem, być może tj powodem wylotów że nie robię moda zgodnie z zamysłem autora (bo poszedłem do lasu do Powinności, przynajmniej taki mam zamiar), ale to jest bez sensu, no bo przecież nikt nie jest duchem świętym i nikt nie wie jak i co autor w danym momencie sobie uwidział albo jak i w jakim czasie coś zrobić, takie mody nie mają sensu moim zdaniem i stąd wynika ich niedopracowanie, to samo sprawa z sejwami (bo tak nie można, tu trzeba wejść w menu i F6,tu to tu tamto), nie wiem co dalej, poboksuje się jeszcze z nim chwilę, jak to nic nie da to niestety ale będę musiał zrezygnować z tego moda bo moje zdrowie jest ważniejsze niż jakaś tam gierka, a szkoda bo mod ciekawy jak już wcześniej wspominałem, najwyżej jakiegoś innego będę ogrywał, zostawiam loga jakby co, pozdro

 FATAL ERROR
 
[error]Expression    : I != levels().end()
[error]Function      : GameGraph::CHeader::level
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\game_graph_inline.h
[error]Line          : 171
[error]Description   : there is no specified level in the game graph : 220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Deadmen to Striełok. Albo odwrotnie, jak wolisz. To chyba jest wiadome jak grało się wcześniej w Upadłą Gwiazdę.

@cez137  Mnie też dopadły te wyloty, ale dopiero we fripleyu. Trudno coś powiedzieć o nich na podstawie gameplayów, bo były robione bez patcha, ale też nagrywający nie kończyli tego zadania na zbieranie spec artów. Więc trzeba czekać na tę końcową wersję moda.

OldMan wstawił sporo wyżej plik alife.ltx . Wrzuć go do config, po zrobieniu kopii swojego. Na pewien czas mi to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier a Rosjanie nie mieli takich wylotów np Ap pro w temacie moda albo na amk, nie widziałeś może jak grałeś po rosyjsku? Bo my wykombinowaliśmy sobie, że niby to od tego jak się chce grać za bardzo po swojemu i poleci np na inne lokacje nie robiąc czegoś fabularnie wcześniej co jest potrzebne. I w sumie to by pasowało (przynajmniej mi) bo zabawa opcjami graficznymi przy tym nie pomaga. Nieraz ciężko załapać co może to spowodować bo mamy kilka takich zadań co czuć, że one będą się ciągły plus do tego z pięć takich co wyglądają, że są do zrobienia na teraz, a tu może być zonk ? Ja na razie chyba wstrzeliłem się znowu w taki tryb grania w jego mody bo na razie problemy mi przeszły.

Gorzej jest jak tak się zrobi przerwę parę dni i zetknie w pda I co tu było do zrobienia, trzeba sobie notatki robić ?

Zaurus nie odpisał gdzieś na taki error?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kondotier napisał:

Bo na patchu strzelanie do samostrzałów nawet z rpg7 jest nieskuteczne

:) akurat u mnie w szpitalu działało...Moze dlatego przejscie go bez skafandra nie było takim wyzwaniem?

 Przeszłem już całą fabułę do końca- raz w orginale, raz z Waszym tłumaczeniem i raz z patchem i tłumaczeniem. Wczoraj próbowałem znowu ruszyć tą fleszkę  w szpitalu- któregokolwiek zapisu bym nie użył nie pojawia się- mimo, że rosjanie sugerowali również zapis po zabiciu wszystkich i u nich fleszka pojawiała się po wczytaniu... Ale jak mówię taki urok Stalkera:) 

PS

Z ciekawości na spatchowanej wersji dołożyłem sobie dzis spawnera i z rpg wyskoczyłem za perymetr- zaraz na samym początku- da się zgasić karabiny maszynowe na wieżyczkach, co mnie za każdym razem wkurzało:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen  Ja byłem u Grubera z częścią rozpakowanych spec artów i nie było z nim dialogu o nich. Pytanie: Czy Ty je mu zanosiłeś w podbierakach i on je rozpakowywał?

@Pilspl  To jesteś farciarz, bo w opisie patcha sam zaurus napisał, że usunął te zabugowane likwidacje BTRów i samostrzałów. Ale z modami tak bywa, że jednym się szczęści, innym idzie jak po grudzie. Masz przykład na sobie. Samostrzały likwidujesz, ale fleszki znaleźć nie możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? ja to chyba już wiem a na pewno podejrzewam od czego są u mnie te "graficzne" wyloty, kiedyś ktoś mi napisał, chyba ty @kondotier że jak jest za dużo mutantów na danej mapie czy innych poruszających się obiektów to ona się tnie i wywala w pulpit, zrobiłem specjalnie kilka screenów żeby wam pokazać jak to u mnie wyglądało na MW przed przejściem do lasu, po rozwaleniu ich wszystkich przeszedłem bez ścin do lasu. Zobaczcie ile tego było i wszystko za mną biegło, tam były ze 4 pijawy, snorków to ze 20 i z 10 nibypsów, w sumie ~ 30 potworów, oczywiście pewnie są czasem i inne powody no ale... u mnie tj chyba główny. pozdro

ss_windows7_12-03-18_20-02-31_(military).jpg

ss_windows7_12-03-18_20-14-59_(military).jpg

ss_windows7_12-03-18_20-15-08_(military).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

32 minuty temu, kondotier napisał:

Dlatego proponowałem Ci zmianę pliku alif.ltx.

Możesz coś przybliżyć temat? Nie kojarzę jakoś

32 minuty temu, kondotier napisał:

Czytałeś wypowiedź @vidkunsen o rozpakowywaniu spec artów przez handlarza z Bagien? Grasz z patchem, to sprawdź czy z nim Gruber też to robi.

Nie doszedłem jeszcze do tego momentu w modzie, jestem na etapie wędrówki na Sortownie po schowaniu 5 kontenera, atakują mnie jakieś typy w egzo i też mnie wywala bo jest ich dużo i się sprawnie poruszają. Kto to jest Gruber

 

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cez137 - jak robiłeś dla Powinności w podziemiach Rudego lasu to na koniec ich kierownik płk jakiś tam powiedział ci, że jest na ciebie zasadzka, uruchamia się po zdaniu w piwniczce na śmietnisku przesyłki - popatrz na wcześniejsze moje wpisy wraz z obrazkami!

Gruber daje ci kwita na szukanie 30 rzadkich artefaktów, jest na bazie na Bagnach handlarzem, jakbyś nie miał tego zadania to możesz je sobie wziąć w trakcie zapytania o dziwna statuetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.