Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 I tak jeszcze na temat wylotów.

Zauważyłem że wyloty spowodowane były brakiem zaliczenia jakiegoś  zadania lub przedmiotu ew. dialogu.

Np: wejście do Szpitala i Prypiati - koło siebie. zamiast wejśc do szpitala wchodzę do Prypiati i wylot !

nie dogadałem się z Deatmenem na wysypisku (przegapiłem dialog mówiony) i idę do Limańska   i wylot

W limańsku dostałem od naukowców kombinezon (mam już reanimator) i próbuje wrócić na Bagan    - wylot w Kordonie

po wykonaniu zadań bez wylotu!!

 

Wszystkie  z logiem:

Spoiler

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : I != levels().end()
[error]Function      : GameGraph::CHeader::level
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\game_graph_inline.h
[error]Line          : 171
[error]Description   : there is no specified level in the game graph : 220

 

Pokopałem trochę w plikach "gamedata" i znalazłem pliki -- /gamedata/config/game_graphs.ltx

jest tam coś takiego:
 

Spoiler

[location_1]
  000          = "..."
  001          = "ограниченный доступ"                  
  002           = "запрещенный доступ"
 
[location_2]
  000          = "..."
  001           = "не для игрока"

[location_3]
  000          = "..."

Myślę więc że Autor moda specjalnie takie coś umieścił - ograniczenia dla lokacji  i zmuszenia do pilnowania ścieżki fabularnej.

 

@kondotier Jak skończę grę to zainstaluje patch 1.1 i wtedy spróbuje

Edytowane przez Trucker64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wylot z logiem takim jak mam ja, miał być zlikwidowany właśnie patchem 1.1 . Widocznie żadnemu z testerów się nie przytrafił. Rus gracz złapał go na Agropromie i tam usunęli. Może moja przygoda usunie następne miejsce, jak się zaurus znowu pojawi. Na razie nie problem, 3 razy mod doprowadzony do końca ( tylko bez tych spec artów ), także uznaję zaliczenie moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Zainstalowałem drugą kopie LS wersji 1.0   patch do wer.1.01 a potem patch 1.1 wersja rus  (takie mam na kompie  i działa)

Uruchomiłem te zapisy kod jest 379.sav i efekt ten sam co poprzednio - zwis na synchronizacji.

Jeszcze pobiorę całego moda wer. 1.1 i zobaczymy wtedy.

xray_roman_01-06-19_22-58-21.mdmp.log

A tak jeszcze wyszło spolszczenie do wersji 1.1. Bo nie mogę się jakoś doczytać ?

Edytowane przez Trucker64
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trucker64  Jeszcze raz podziękowanie za sprawdzenie zapisu.

W Twojej składance brakło patcha na wyloty w X18, ale on chyba został wsadzony do 1.1 . Reszta w porządku, więc wylot jest zakodowany w moim zapisie. Mod nie może znaleźć jakiejś sekcji w plikach. A to co innego niż restryktor dostępu do lokacji z braku wykonanych zadań.

Spolszczenia do 1.1 nie ma. Brak jest informacji od @kobal , którego dawno na forum nie widziałem. On ma pozaforumowy kontakt z zaurusem, więc może coś robi i nas zaskoczy. Poprzednio informował, że spolszczenie końcowej wersji moda będzie robił na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wylot :021:

Tym razem wracjąc z X18 z manuskryptem zrobiłem quicksave'a na Wysypisku... standardowo LS wysypał się parę minut później. 

Za każdym razem, gdy chcę wczytać save'a wywala mnie z tym: 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...ker\laststalker\gamedata\scripts\bind_stalker.script:1741: attempt to concatenate field '?' (a nil value)

Byłbym wdzięczny, jeśli ktoś wyśle save'a po wyjściu z x18, wraz z Manuskryptem. :mercy: 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orest po pierwsze primo - nie rób q-savów. Tylko twarde. Po drugie primo, ewidentnie wali Ci się skrypt. W takim przypadku i w każdym przypadku najbardziej stabilne są autosavy, ale te, które powstają przy wchodzeniu na nową lokację. I z tych, w czasie ostatecznym, korzystaj.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:sos:

Dotarłem już do Generatorów, zabijam zmieniającego oblicze, znajduje zwłoki Nestora.

Z jego plecaka mogę wyjąć broń i naboje, natomiast wzięcie lub tylko odczytanie jego  PDA powoduje zwis (zamrożenie gry i kursor windowsa ).

bez loga

A szkoda, bo mimo że już prawie koniec gry to warto by przeszukać lab x10 (w PDA nestora jest kod). A gdzie jest karta ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trucker64 - Na Generatorach po zabiciu żelaznej mordy i zabraniu rzeczy Nestora, dostajesz info o emisji. I jedyną rzeczą jaką masz zrobić, to dotrzeć do Warlabu. Wiadomość odczytaj, jak już zostaniesz ewakuowany na Kordon.

Ale wiadomość w PDA Nestora ma powiązanie z wiadomością z PDA trupa leżącego na ciężarówce, za fabryką na Sortowni. Znalazłeś go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RzyRzy - Bo ten wylot jest przypadkowy. Nie wszyscy go łapią. Na trzech poprzednich grach, też go nie miałem.

Szkoda, bo mając spolszczenie, nie możesz ani sprawdzić mojego zapisu, ani dać mi swojego. Ale spróbować można i proszę, daj mi jak jeszcze masz na PW , zapis po tym drugim wyjściu ze sztabu, jak Pancer już poinformował o przygotowanej zasadzce.

A co dotyczy spolszczenia, to może pasować. Zmiana jaką znalazłem, to dialog na bagnach o spec artach. Jest uzupełniony o informację, że spec arty mają być dostarczone bez wyciągania z podbieraków.

ss_administrator_12-23-18_12-43-32_(marsh).thumb.jpg.a3ffbf14481b37ab100a79a33dcdd2dd.jpg

Przychylono się do krytycznych uwag graczy, że bez tego mod wprowadza w błędne zrozumienie. Kilka informacji w PDA o zadaniach też zostało zmienionych.  Ale reszta powinna wyświetlać się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie dawałem znaku życia. Niestety nie mam za wiele wolnego czasu. Z Zaurusem kontaktowałem się ostatni raz na początku grudnia. Pisał mi, że konczą finalną wersję i jak tylko będzie to możliwe to prześle mi pliki. Od tego czasu się nie kontaktował. A tu widzę, że wersja finalna jednak wyszła. Teraz mam mały dylemat. W sumie to już napaliłem się na OP-2.1 ale widzę, że będę musiał to odłożyć i zakonczyć sprawę tego "Ostatniego Stalkera".

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobal - Zmian w dialogach będzie tyle co kot napłakał. Główna zmiana to u Grubera na Bagnach, przy rozmowie o spec artach. Dodano fragment, że mają być nie rozpakowane.

ss_administrator_12-23-18_12-43-32_(marsh).thumb.jpg.7d078e64f35988e4c258348e47bad97b.jpg

Trochę więcej w opisach zadań i SMSach. Tak że aktualne tłumaczenie może być przydatne. Ktoś go wstawił na v.1.1 i mod mu działał bez problemu.

A przy okazji. Wstawiłem trochę wyżej paczkę z logiem wylotu i zapisami przed bazą Pancera. Złapałem wylot na v.1.1. Na poprzednich nie miałem tego.

Na ich forum gracz który miał taki wylot ( w innej sytuacji ) dostał odpowiedź, że na 1,1 taki wylot nie powinien się pojawić. Ale zamiast fixa, dostał zapis po wykonaniu zadania. Jak będziesz miał kontakt z zaurusem, to dobrze byłoby go poinformować, że jest nowe miejsce z tym wylotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kondotier napisał:

@FilmisterPL  Ale wcześniej dokładnie przeczytaj, to co już w dyskusji o modzie napisano. Bo to mod który tylko na pozór jest spacerkiem po Strefie. Zrobisz coś nie tak na samym początku, a odbije Ci się czkawką w jego dalszej części.

Przeczytałem całą instrukcję jak instalować i według niej będę się stosował.

4 minuty temu, Orest napisał:

Chętnie zobaczę jak go przechodzisz. :t3m:

Spoko jak mnie subujesz dostaniesz powiadomienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilmisterPL  Ja nie pisałem o instalowaniu moda, a o rozgrywce. Niektóre z zadań pojawiających się w PDA, muszą być wykonane przed nawet tymi, które wyglądają na priorytetowe.

Aby grać z wiernym spolszczeniem, musiałbyś grać na wersji 1.01. A jest już v.1.1 z usuniętymi bugami i poprawionymi kontrowersyjnymi dialogami. Jest już robione do niej nowe spolszczenie. Radziłbym na nie poczekać i grać na tej ostatniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kondotier napisał:

@FilmisterPL  Ja nie pisałem o instalowaniu moda, a o rozgrywce. Niektóre z zadań pojawiających się w PDA, muszą być wykonane przed nawet tymi, które wyglądają na priorytetowe.

Aby grać z wiernym spolszczeniem, musiałbyś grać na wersji 1.01. A jest już v.1.1 z usuniętymi bugami i poprawionymi kontrowersyjnymi dialogami. Jest już robione do niej nowe spolszczenie. Radziłbym na nie poczekać i grać na tej ostatniej wersji.

Czyli sugerujesz by moda odłożyć na jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier wróciłem do tego moda, robię go od nowa, jak na razie wszystko ok, zdarzają się wyloty ale nie mam problemów z fabułą, jestem w X10, zdobyłem drugi kontener ale nie o tym chciałem, a mianowicie zastanawiam się nad jedną rzeczą, w X10 mod strasznie mi laguje, i tylko tam jak na razie, co może być przyczyna tych lagów? momentami laguje do tego stopnia że nie da się normalnie grać, hmm? próbowałem bawić się ustawieniami grafiki ale nic to nie daje, nawet zrobiłem najniższe możliwe ustawienia grafiki i nic, jak lagował tak laguje, nic nie pomaga, pytam bo obawiam się że może się to powtórzyć np: w szpitalu, bo ostatnio właśnie tam miałem największe lagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.