Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie gorąca dyskusja o robieniu plików głosowych, a nikt nie zapytał, czy są chętni do przetłumaczenia moda. No i kto będzie tłumaczył te pliki głosowe. Bawiłem się w takie tłumaczenie w kilku modach. Np. w FOTOGRAFie i padłem na kilku plikach z efektami w tle. To samo było w modzie gdzie zjawa mówiła głosem z syntetyzatora. Poza tym, jest to żmudne i czasochłonne odsłuchiwanie tych plików aby zapisać treść. Chyba że są jakieś programy automatycznie zapisujące literowo odsłuchaną treść.

Jak jeszcze na forum działał @Yurek , współpracujący z @zaurus em, to zaurus podrzucał mu teksty. Ale były one tylko upowszechniane, bez zmiany plików dźwiękowych. A Yurek potrafił grzebać w modach.

Jak dojdzie do decyzji o tłumaczeniu, dam moje przemyślenie jak z tego częściowo wybrnąć. Bo jestem zaskoczony, że mniej istotne informacje głosowe, są dublowane jakby sms-ami wyświetlanymi na ekranie.

A co dotyczy tych artów łapanych do łowuszek. @mkk7  mniej więcej jak długo czekałeś na zamknięcie się parasola? Miałem już jeden w pieczarze na Sortirowce, prawidłowo nakryłem go parasolem, ale nie doczekałem się zamknięcia, zabrałem parasol i łowuszkę i arta diabli wzięli.

Kolejne łowuszki znajdujemy w schowku Poisku, robiąc zadanie z BTRem na Sortirowce.

I tu istotna uwaga, szczególnie dla @vidkunsena akurat tam idącego. Za każdym razem kiedy jesteśmy przy barze Rockendroll i tym w tunelu, oglądamy takie zielone tablice ogłoszeniowe. Znowu na nich są ogłoszenia dające zadania scenariuszowe. Przy fabryce, omijając tablice ostrzegające o snajperach, idziemy nad bagienko. Ważny trup na ciężarówce. Znów nowe zadanie.

I kilka screenów z drugiego pobytu na Sortirowce i "wycieczek" które musimy zrobić.

Bar Rock end Roll z tablicą ogłoszeń.                                                     Teraz do fabryki tylko sposobem. Mur, brama i snajperzy.

ss_administrator_09-10-18_14-12-26_(predbannik).thumb.jpg.901c04577929843f026cb3cc6a97b874.jpgss_administrator_09-10-18_14-47-09_(predbannik).thumb.jpg.9a763a3e9bcffeb7641b07e51e0e6ac8.jpg

Idąc na Kordon, sami sobie podnosimy rogatkę. Tak jak i wszystkie inne w modzie.

ss_administrator_09-10-18_14-58-15_(predbannik).thumb.jpg.ad1b87cb2c4d30953a028bd1e2ec7299.jpgss_administrator_09-10-18_14-58-21_(predbannik).thumb.jpg.be1d599a65ad8cb33f37a4009b91c138.jpg

Tak wygląda drabina do schowka Poisku.                              Jak się komuś mod nie spodoba, to już teraz u tego Pana

                                                                                       może legalnie obejrzeć napisy końcowe. Albo mu podziękować.

ss_administrator_09-10-18_15-01-17_(escape).thumb.jpg.8c5719ae95ce3be072a119bd43ae379b.jpgss_administrator_09-10-18_15-06-35_(escape).thumb.jpg.0b7c6900230f843b2561b3505cb0edf2.jpg

Kwestowy krzyż na Bagnach.                                                         I kolejny pentagram z nożami, trochę niżej od Juz Baszy ( Uzbek ).

ss_administrator_09-10-18_15-35-26_(marsh).thumb.jpg.3aff3edc965309bd2ac1243e1f2277a6.jpgss_administrator_09-10-18_15-56-18_(marsh).thumb.jpg.a5e99369b6e961dd8e4d8021add9bc13.jpg

Zadania w PDA możliwe do zrobienia we własnej kolejności. Nie ma znaczenia, nie złamiemy scenariusza.

Czekam na jakiś sygnał, od chętnych do tłumaczenia moda.

@OldMan  Z chęcią przytulę sam plik actors. Chcę mu tylko zwiększyć skoczność i zmniejszyć zmęczenie. Udźwigu zwiększać nie muszę, bo miałem farta z artami na udźwig. Mogę dźwigać prawie 200kg. A to całkowicie wystarcza.

W tym pliku z teksturami celowników który jest w modzie, nie ma celownika do Sajgi ( czerwona kropka otoczona okręgiem z czterema promieniami ). Tę teksturę tę bym przytulił. Mogą być na PW.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kondotier napisał:

 

@OldMan  Z chęcią przytulę sam plik actors. Chcę mu tylko zwiększyć skoczność i zmniejszyć zmęczenie. Udźwigu zwiększać nie muszę, bo miałem farta z artami na udźwig. Mogę dźwigać prawie 200kg. A to całkowicie wystarcza.

W tym pliku z teksturami celowników który jest w modzie, nie ma celownika do Sajgi ( czerwona kropka otoczona okręgiem z czterema promieniami ). Tę teksturę tę bym przytulił. Mogą być na PW.

 

actor.ltx

Co do Grozy wstaw mi sejwa gdy już ją masz. Bo muszę posprawdzać pliki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondotier, to co tam w/w już dawno mam za sobą, oglądam filmy w razie czego, ale przegapiłem widocznie część z użyciem 'łowuszek" - Mkk7 - dzięki za konkretną podpowiedź.

A co do tłumaczenia to ciekawe jak będzie na polski przetłumaczony napis: панцер сука, czyГРС козлы  które i tak są łagodne, oraz kwestie mówione obfitujące w piękny słowiański koloryt.

p.s. w tym modzie nie ma zabezpieczeń antycziterskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier u mnie to trwało około pół minuty, może trochę krócej. Nie celowałem konkretnie w arta, a wyrzuciłem tuż obok i zadziałało. Jestem po rozmowie z Dedmenem na kordonie to sprawdzę ten przy anomalii obok wioski kotów i zobaczę czy zaskoczy, ciekawe czy te pułapki można gdzieś kupić. 

Edytowane przez mkk7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kondotier napisał:

Idzie gorąca dyskusja o robieniu plików głosowych, a nikt nie zapytał, czy są chętni do przetłumaczenia moda. No i kto będzie tłumaczył te pliki głosowe.

Na poprzedniej stronie poruszyłem i jedną i drugą kwestię. Może faktycznie - ten temat niech zostanie dyskusją o modzie, a warto byłoby założyć drugi, gdzie można przenieść powyższe posty "tłumaczeniowe" oraz ewentualne kolejne. Inaczej znowu zrobi się chaos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan  Dzięki za plik. Daję sava na którym jest znacznikiem zaznaczony schowek, a w nim kupa różnej broni. Ja nie pisałem o Grozie, choć i ona tam powinna być, ale o Sajdze. Ma ta Sajga kolimator, ale tak zamleczony, że g... przez niego widać. Sajge mam w ekwipunku.

314 pchli.sav

Niebo na Wysypie nie jest w czasie emisji, ale tak wygląda cały czas.

@mkk7  To ja z tymi spec artami mam pecha. Jak na razie znalazłem ten jeden co go diabli wzięli. Próbowałem na takich czerwonych co leżą po podziemiach, ale te tylko w anomalie się przekształcają. Sądzę że te łowuszki, to raczej będą po schowkach, a znalezienie ich i 30 artów, to chyba żart. Ani ja, ani gameplayer którym się wspieram, też nie znaleźli.

@vidkunsen  Jak w inwentarzu otworzysz właściwości łowuszki, to masz opisane jak ją zastosować. Na samym początku ja dostałem zadanie na znalezienie ich aż 30. Wtedy była o nich mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7   Ja w tym pokazanym miejscu nic nie mam. Ale wracając na Sortirowkę ( są tam jeszcze zadania do wykonania na wezwanie ) sprawdzę.

Po nakryciu arta parasolem, na jego środku znalazłem miejsce sygnalizujące mi zabranie arta. Zabrałem. Czy trzeba odczekać, aż parasol się zwinie w kulkę sam?

@vidkunsen  - Możesz dać screena gdzie znalazłeś swojego? Chyba że to ten sam co powyżej.

Wyrzucacie łowuszki bezpośrednio z plecaka, czy poprzez slot pistoletowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkatułkę (biało niebieska poświata/kolor, miejsce to samo co Mkk7) znalazłem koło wioski nowicjuszy: inwentarz, wyrzucić kulę łowuszki, powstaje na artefakcie duży jakby grzyb który po naciśnięciu zamienia się w kulkę którą dopiero chowam do inwentarza.

Dwóch innych nie pamiętam bo mogłem je zgarnąć na bagnach z jakiejś skrytki.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen dwa zgarnąłeś w spalonej wiosce na bagnach plus dwie pułapki w schowku z detektorem. @kondotier tak jak pisze @vidkunsen wyrzucamy z plecaka, a po złapaniu arta pojawia się kulka do zabrania, ten art obok wioski kotów lubi się przetoczyć w dół tej anomalii. Ten na bagnach znalazłem obok kościoła przy rozbitym UAZ-ie, trochę dalej leży śmigłowiec (screen na poprzedniej stronie), najlepiej widać je w nocy. Na razie zużyłem wszystkie pułapki, mam cztery z artami w plecaku, nawet jak teraz na coś trafię to lipa. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy GRS zaatakowało was na Wysypisku już po 4. pojemniku? Pancer mówił, że dopiero po piątym. Ale bym się nie zdziwił, jakby to była celowa zmyłka, aby się nie pilnować :021: . Nie byli zbyt groźni, a mnie kulek na nich nie brakowało, jak i na tych przy teleporcie  :minigun: . Ze sztabu Pancera został mi km z kulkami, padali jak muchy. Tyle, że kupa sprzętu na handel musiała zostać na pobojowisku. A szkoda. @vidkunsen - jesteś szybszy, ja dopiero pójdę. Z Bystrzakiem pogadałem  :004:  .

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldman nie wiem ale gdybym był młodszy i wolny!, mój typ kobiety ;) :biggrin:

Po odbiciu więźniów (wszystko w odstępie ok. 1 minuty) dostajesz info żeby udać się na blokpost - posterunek, tamże dialogi i dalsza akcja i szukanie tych co uwolniłeś - m.in. Gienadyj Haker, dostajesz po powtórnym dialogu ze zleceniodawcą z miasteczka kod do sejfu w bloku mieszkalnym - 300000 rubli twoje!, potem dialog powtórny ze zleceniodawcą na walizki, via Haker, Panzer i  GRC na Kordonie i leziesz na Kordon który przejęła Powinność.

Otwierasz na oścież wrota na strefę, sygnał przez radio i pora na koszmar, czyli zadanie na pojedynek na ATP.

Masz 2 zestawy amuletów Monolitu, włazisz przez bramę, latarka na ultrafiolet, pentagram i jesteś na lokacji ATP - zjawa (ATP Prizriak).

Info od Mogilnika i propozycja albo bez walki i sobie idziesz albo walka o pozostałe amulety + książka/manuskrypt.

Zanim podejmiesz dialog idź do baraku z lodówką, weź broń Warlock i amunicja oraz obejrzyj wnętrze lodówki - trup z listem, potem w/w dialog.

Koszmar pojedynku czyli co i jak: zajmujecie pozycje, sygnał i zaczynasz lezginkę z Mogilnikiem czyli - najpierw walisz do typa z Warlocka, potem szybka zamiana na zwykłą broń i strzał.

Tak parę razy i w końcu jest trupem, takie małe co nieco to fakt, że jego strzały są dobre a ty się męczysz bo on po każdej twojej w/w akcji się teleportuje w inne miejsce i zabawa trwa.

Po wszystkim bierzesz fanty z trupa + skrzynka i idziesz do budynku na piętro z diabłami w pentagramie na ścianie, latarka, amulety i jesteś na ATP ale tym normalnym.

Ta lokacja się uruchamia dopiero jak masz amulety, trzeba mieć 2 zestawy - jakoś trzeba wrócić.

Po wszystkim idziesz na Bagna a tu: Wano, Diegtarjiow, Zulus oraz! Obamycz  - czyli zagadka Czarnego Stalkera rozwiązana.

Spoiler

ss_tomahawk_09-12-18_23-00-43_(marsh).thumb.jpg.1d51eb69912696a890b3989a9876a18e.jpgss_tomahawk_09-12-18_22-34-28_(escape).thumb.jpg.6bafd4ac6a8d59758e3d5f7d1185d414.jpgss_tomahawk_09-12-18_22-33-51_(escape).thumb.jpg.6597148b41e55c29f29b5d2538cc9a59.jpgss_tomahawk_09-12-18_22-31-54_(atp).thumb.jpg.fa9bb4f664581fc486789ba4e9379a17.jpgss_tomahawk_09-12-18_22-31-51_(atp).thumb.jpg.77c0f618f742da8270e4ad6c7f63d172.jpgss_tomahawk_09-12-18_22-27-53_(atp).thumb.jpg.a135d2651c2cb789aa47ba4f442f94eb.jpgss_tomahawk_09-12-18_22-27-10_(atp).thumb.jpg.567b76a922bfdbc60e8ef511c79559f6.jpgss_tomahawk_09-12-18_22-12-00_(atp).thumb.jpg.2fba8254cc5cb486fd48f172702c6938.jpgss_tomahawk_09-12-18_22-10-08_(atp).thumb.jpg.26bbb5696021064babb5fe50ff801fb1.jpg

 

ss_tomahawk_09-12-18_21-51-24_(escape).jpg

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7  - Mała podpowiedź o dwu itemach których zabranie można przeoczyć, a są potrzebne w dalszej grze. Daję do spojlera, abyś miał wybór, czytać czy nie.

Spoiler

Kiedy się jest w INB na samej górze, siedzi tam trup. Obszukujemy go. A na stole leży dyktafon. Ma opcję odsłuchu i zabrania. Zabieramy, aby znowu tu niepotrzebnie nie wracać.

W naziemnym laboratorium koło INB, w najmniejszym pomieszczeniu na stoliku leży PDA przebite nożem. Do zabrania tak nóż, jak i to PDA. Kwestowe. Na ziemi koło stolika leży latarka. Też jest do zabrania. To bardzo ważny element naszego wyposażenia. Dlatego jeśli jej nie zabierzemy od razu, w dialogu z dcą NPCów przed zejściem do podziemi, zostajemy po nią zawróceni. Jeśli zabierzemy od razu, jest stosowny pozytywny dialog. A tak naprawdę, jest to źródło światła podczerwonego, co mamy w jego opisie i później będziemy w dialogu ostrzegani aby się go NIE POZBYWAĆ. Będziemy używać wielokrotnie. Bez niego koniec gry, bo giniemy próbując wprowadzać kody do drzwi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez paszportów które Grek dostaje dopiero po zwiedzeniu podziemi Agro, do niego nie dotrze. A do podziemi bez infaczerwonej nie wejdzie i w nich zadań nie zrobi. Taka informacja dla tych, co dopiero przygodę z modem zaczną. Ten przyrząd działa tylko po włożeniu do pistoletowego slotu, co w działaniach podziemnych pozostawia nas tylko z jedną bronią.

I pytanie. @mkk7  @vidkunsen  Jak sądzicie, z jakiego poprzedniego moda zaurusa należałoby przypomnieć sobie gameplayami jego treść, aby łatwiej przyswajać niektóre dialogi z tego moda. Bo spotykani NPCe są tak z Upadłej Gwiazdy, jak i z Powrotu Szramy. A na pewno będzie to bardzo przydatne dla tych, co w poprzedniki nie grali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pytanie skąd brać łowuszki. Ma je mieć w sprzedaży Gruwer na bazie CzN, ale nie ma. Że ma mieć, mówi nam Katczer, jak go spotykamy przy cerkwi i jest rozmowny. Poszedłem do Gruwera, ale ani nie sprzedaje, ani nie daje za zadania za stalkerzenie. Za arty daje noże do rzucania i kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, vidkunsen napisał:

Kondotier - wszystkie, bo postacie są z każdego poprzedniego moda.

Kontynuacja poprzedników wyraźnie rzuca się w oczy/uszy.

Właśnie rano mialem się pytać czy mod fabularnie łączy sie z  poprzednimi 4 częściami bo w kościach czuje, żee tak będzie ;)

czy mamy tylko lekie wspominki w dialogach ze starymi postaciami jako uklon dla znających serie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, polazłem via cerkiew na bazę Wolności, tam kolejny kwit z tablicy na upadły dron, załatwiłem Grubera - handlarz i polazłem po drona.

Waży 180 kg i trzeba odszukać miejsce na bambetle zbędne oraz na pasie powiesić arty dodające udźwig.

Po drodze znalazłem sposób na pijawki - wlazłem do wody i je wybiłem! te bladzie nie pływają, boja się wody!

Nie wiem gdzie oddać te urządzenie więc skitrałem je w schowku tam gdzie miałem inne swoje bambetle - wioska nowicjuszy i polazłem na Dolinę wykonać misje na zakłócenia.

Po drodze do bazy/miejsca zakłóceń info od Gieni hakera, następnie zabiłem wszystkich najmusów, wziąłem fleszkę z sejfu - jak zabijasz najmusa śpiącego koło sejfu to patrz w PDA, tam są dwa kody: 2419 - sejf oraz 6740 - wyłączenie tureli - wieżyczek z gatlingami, gdyż bazy bronią wieżyczki.   

Polazłem na Wysypisko i misja zaliczona, teraz na składy idę.

p.s. fajny schowek na fabryce na Sortowni.

Spoiler

ss_tomahawk_09-13-18_19-07-52_(garbage).thumb.jpg.7f733308d7114ea7b012b28410870385.jpgss_tomahawk_09-13-18_19-07-03_(garbage).thumb.jpg.3e3aa0b54a52aeda9e8e952f1c4f0a79.jpgss_tomahawk_09-13-18_19-02-52_(darkvalley).thumb.jpg.fd7d76432e516b1943adbc5633383d3c.jpgss_tomahawk_09-13-18_18-57-43_(darkvalley).thumb.jpg.08501602f1f993790e28b29052df1706.jpgss_tomahawk_09-13-18_18-36-14_(marsh).thumb.jpg.f7da21b624544127097827295fedf8bc.jpgss_tomahawk_09-13-18_18-36-08_(marsh).thumb.jpg.d8965a14da5aacfa071d6353b16db325.jpgss_tomahawk_09-13-18_18-36-03_(marsh).thumb.jpg.b14278c72ec81ec52229bd9c807e94ba.jpgss_tomahawk_09-13-18_18-34-35_(marsh).thumb.jpg.8d47956b51cdc4e035f90e603888e7c2.jpgss_tomahawk_09-13-18_18-21-46_(predbannik).thumb.jpg.4bfd029c3b256ca1eccdba3af2eb4295.jpg

 

ss_tomahawk_09-13-18_19-00-42_(darkvalley).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.