Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

image.png

Jak ktoś lubi seriale z ideą multiwersum. Naukowiec zostaje porwany ze swojego świata przez (nie będzie to spoiler bo pokazane jest to w pierwszym odcinku) inną wersję samego siebie i przeniesiony do innej wersji świata. Ta "zła" wersja zajmuje jego miejsce w jego świecie, a nasz bohater znowu próbuje jakoś do niego powrócić.

Na razie jestem w "połowie", serial ma 9 odcinków i jest ekranizacją powieści.

Ps. Niedawno pojawiło się info, że powstanie 2 sezon ale będzie to już totalny wymysł reżyserów, także jak ktoś chce może spokojnie zakończyć oglądanie po pierwszym sezonie. No chyba, że będzie mu mało to może czekać na kontynuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Wire oraz The Sopranos, można chyba stwierdzić, że to najlepsze seriale jakie kiedykolwiek powstały (przynajmniej według mnie oraz opinii internetu).

Pierwszy, to serial kryminalny, lecz różniący się od tych zwyczajnych gliniarzy z beverly hills czy innych hawaiian 5-0. To serial o Baltimore, o "grze", o ludziej psychologii i o wielu innych rzeczach. Realistyczny, lecz w cholerę wciągający, świetnie zagrany i nakręcony. 

Drugi, opowiada o mafiozie z New Jersey, prześladowanym przez depresję oraz dziecięce traumy. Serial mistrzowsko ukazuje charakter, psychologię i zachowania bohaterów. Aktorstwo niektórych osób w serialu jest już legendarne. James Gandolfini po swej roli w Sopranos, z łatwością dołączył do aktorów, takich jak Marlon Brando, Al Pacino czy De Niro, jeżeli chodzi o topkę aktorów w filmach mafijnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png

Taka trochę ciekawostka, anime w uniwersum Terminatora (tego to się nie spodziewałem), 8 odcinków po około 25min. Jest nawet krwiście i brutalnie ale w oczy rzuca się też sporo głupotek. No ale w sumie to bajka to tak też trochę inaczej się na to patrzy. Zostały mi jeszcze 3 odcinki zobaczymy jak to zakończą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

image.png

Dopiero teraz zabrałem się za nowego Szoguna, zostały mi 2 ostatnie odcinki. Pamiętam wersję z 1980r i była bardzo fajna ale ta też jest bardzo dobra. 

Ciekawe czy 2 sezon utrzyma poziom bo będzie to już wytwór scenarzystów, materiał z książki wyczerpany jest w pierwszym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.