Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, vidkunsen napisał(a):

 dodadza wątek poprawionej politykalności i inne tego typu zagrywki i będzie kicz nie do obejrzenia nawet dla fanów serii.

No właśnie pier&#@ą takie głupoty o tym serialu to głównie "fani serii gier" aż sobie przejrzałem kilka takich psioczących recenzji i np ludzie  się czepiali "a bo w serialu to MasterChief to zdjął hełm, a w grze tego nie robił" 🤣 nawet nie wiem czy to prawda bo ja w gry nie grałem. No i np  ocena serialu wg gościa "gdyby to było scifi bez tytułu Halo dałbym 7/10, a tak 4/10"  😁

Albo, że dużo wątków pominięte i akcja fabularnie za szybko idzie do przodu, no kurcze co oni by chcieli ekranizację tych wszystkich gier na raz? Ile tego było.

A trzeci sezon powinien być właśnie fajny bo wprowadzili nowego wroga

Spoiler

Flood

Także powinni go zrobić w stylu "gra o dużą stawkę" i mógłby być nawet finałem serii żeby nie ciągnąć go w nieskończoność.

 

Ale żeby odejść od Halo to ostatnio zacząłem oglądać nowe scifi.

image.png

Bez laserów i bziu, bziu, pif paf ale wydaje się ciekawy, też o kontakcie z obcymi.

W sumie są trzy powieści, pierwszy sezon na podstawie pierwszej.

Ps. Jest też chiński serial na podstawie tej powieści, 30 odcinków :) podobno dokładna adaptacja, jest chyba też z angielskimi napisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tom3kb napisał(a):

A trzeci sezon powinien być właśnie fajny bo wprowadzili nowego wroga

Taaaa...ludzkość  będzie ramię w ramię walczyć wspólnie z Przymierzem z tym nowym wrogiem, ale że będą przegrywać, Master Chief i Makee odpalą Halo, i cała historia zacznie się od nowa, no wiecie, Wielki Wybuch, Wszechświat powstanie na nowo, potem te 14 miliardów lat czekania, aż ewolucja  stworzy na nowo ludzi czy inne istoty rozumne...a że samo Halo przetrwało, oczywiście z Johnem, Makee i pewnie Kwan (jest w końcu Protektorką), to cała historia zacznie się od nowa 😁😁😁

A tak serio - moim skromnym zdaniem jeśli tworzy się film/filmy czy serial na podstawie czegoś, nie wiem, książki czy gry, to albo tworzymy mniej lub bardziej wierną ekranizację (o czym tutaj nie ma mowy) albo jeśli tworzymy jakąś nową historię w danym świecie to przynajmniej powinniśmy się starać zachować ogólne zasady panujące w danym uniwersum, a samą story dajemy do napisania nie debilowatemu siostrzeńcowi (strzelam ;) ), a komuś kto potrafi pisać interesujące scenariusze, i ma pojęcie o samym uniwersum. Mało jest takich osób ?? Pomijam już nawet poprawność polityczną, i wsadzanie wszędzie kolorowych aktorów (nie białasów),  kobiet (czy są potrzebne, czy nie), gejów, transów i ogólnie całe towarzystwo spod znaku tęczowej flagi.

Zdziwisz się pewnie, ale ja też nie grałem w żadne gdy z serii Halo. Ale znam ludzi, którzy grali, i serio są wkurzeni większością motywów w tym serialu. No i tym, co większość pewnie zauważyła, czyli brakiem logiki w tych dwóch sezonach. No chyba, że serial jest adresowany do osób, które nigdy w Halo nie grały ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, apg2312 napisał(a):

Ale znam ludzi, którzy grali, i serio są wkurzeni większością motywów w tym serialu. No i tym, co większość pewnie zauważyła, czyli brakiem logiki w tych dwóch sezonach. No chyba, że serial jest adresowany do osób, które nigdy w Halo nie grały ??

Ale to chyba tak jest zawsze, fani serii (a szczególnie tacy już naj naj) rozbierają wszystko na czynniki pierwsze i im nie dogodzisz nigdy. A tacy co podchodzą na luzie bawią się ok. Średnia ocen to jakieś 7/10 czyli jednak nie jest źle z całością i większości jednak się podoba.

A co do twojego opisu fabuły dlaczego mam też skojarzenia z Mass Effect. :)

 

image.png

Skończyłem Fallouta, fajnie zrobiony serial w tym uniwersum. Trochę boję się napisać, że spodoba się fanom serii gier. 😁

Jest sporo różnych smaczków, humoru.

Została zostawiona furtka żeby zrobić drugi sezon i pewnie go zamówią bo odbiór jest pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to było w filmie z RPA od N. Blomkampa - nie wylądowali w USA tylko u nas w RPA - wszystko dzieje sie w dawnym USA - topos.

Nietscheański biologizm, postacie wyraźne po obu stronach a kończy się jak w starych komiksach, czyli niemrawo i byle jak by widz czekał na kolejny sezon.

Efekty i widoki fajne, szczątkowa fabuła aby kasa była z oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, vidkunsen napisał(a):

 wszystko dzieje sie w dawnym USA - topos.

No, a gdzie ma się dziać jak to Fallout? Byś spróbował przenieść akcję serialu gdzieś indziej to by cię zjedli i to by nie wypaliło. Wiadomo, że konflikt był globalny ale...

No chociaż mod Fallot London zapowiada się dobrze więc będzie jakieś urozmaicenie w uniwersum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Halo jako gra nigdy się nie podobała przez te wszystkie "kolorki" kosmitów, ich mieczyki świecące itd. Ale ja bardziej pamiętam te pierwsze części jak wychodziły w 2000+. Chociaż teraz może bym sobie i ograł szczególnie jak to poodświeżali. Może i później wszystko zrobiło się bardziej mroczne jeśli chodzi o kolorystykę, muszę obczaić jakieś filmy na yt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać

image.png

Serial umiejscowiony w monsterverse (ostatnie filmy z Godzilla i King Kongiem).

Spoiler

7609305.6.jpg

7775013.6.jpg

7873671.6.jpg

7961862.6.jpg

Po pierwszych odcinkach ciekawie (choć widziałem opinie, że w środku trochę siada tempo, serial dostał zamówienie na drugi sezon i na spin offy rozszerzające uniwersum. Ale na razie brak jakiś dokładniejszych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, vidkunsen napisał(a):

 i nagle w 8 odcinku słyszę: chciałom, mogłom, ... sie zejszczałom i zejsrałom.

Nie w 8 tylko już w pierwszym 😁 i te teksty rzucała/ał ten członek Bractwa Stali. Ale jakby nie patrzeć to Fallout rozgrywa się w 2296, jakieś ponad 200 lat po atomówkach czyli możesz założyć, że u nich w latach 202x też mogli to przerabiać i miałoby to sens, że weszło do języka jak i u nas sobie niektórzy używają. Tam tylko stylistyka jest utrzymana na wygląd lat 50-60, samochody, stroje itp i nic tam nie dzieje się w tamtych latach.

Więc odniesienie, że w w latach 50 tam tak gadają jest nietrafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, vidkunsen napisał(a):

 i nagle w 8 odcinku słyszę: chciałom, mogłom, ...

Też się zastanawiałem co to za płeć, chociaż na pierwszy rzut oka widać, że to wypowiada 
wagino-sceptyk... 
Ale skoro płci jest około 65, więc jest w czy wybierać.
Teraz przypomniał mi się serial Norsemen i tam jest scena kiedy Arvid i jego pomocnik 
badają zwłoki złodzieja, który został zgnieciony przez głaz, więc nie wiadomo jakiej płci był przestępca.
Wtedy pomocnik mówi o zmarłym "onaon" i dodaje, że mówi tak, żeby nikomu "nie nadepnąć na odcisk"
To był majstersztyk, a w Fallout to siermiężne narzucanie poprawności... 
Niestety pojawia się to coraz częściej.
Teraz w prawie każdym filmie, serialu, musi być wątek gejowski (minimum lesbijski).
Rządzić muszą murzyni, najlepiej kobieta o ciemnej karnacji. 
Musi być Azjata (Azjatka) i koniecznie ktoś w hidżabie.
Tak jak w serialu Resident Alien gdzie w małej mieścinie na zadupiu USA oczywiście główny dziecięcy bohater,
musi mieć kumpelę w hidżabie...  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldManBez względu na to czy komuś to się podoba czy nie mnie tak zastanawia jak np ludziom się nie myli używanie tych końcówek ja jak bym zaczął ich używać to na bank by mi się popierdzieliło i moja wypowiedź wyglądałaby coś jak.. "Poszłom dziś na zakupy, kupiłem bułki i chleb i wróciłam autobusem do domu" 🤗 Że im tak łatwo idzie się przestawić.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OldMan - jest ginekolog, androlog a do innych ... jest inny specjalista. :);) 

Serial w ogóle fajny, te wachania byłego germka teraz rycerza, wyrazista postac byłego aktora i jego jasny cel - rodzina.

Jedyna postac która wie czego szuka i jest coraz bliżej celu, zatacza kręgi wokół celu niczym rekin. :) 

p.s. Zawisza Czarny, Leszek Czarny, ... . ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.