Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, te Czerwone Ogony wyglądały jakby tak na siłę wciśnięte na sam koniec, cały serial nic nie było nawet wspomniane o myśliwcach osłony, a na koniec tadam.

Chociaż w czołówce każdego odcinka widać trzech pilotów Red Tails więc wiedziałem, że się pojawią ale nie myślałem, że tak na chybcika i znienacka.

28 minut temu, vidkunsen napisał(a):

p.s. co mnie, widza obchodza jakieś nic nie znaczące zawodniki z 322, to miał być serial tylko o załogach i personelu bombowców!. 

Nie no nie nieznaczące, no i w sumie myśliwce to też nieodłączna część bombowców.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z was oglądał lub ogląda Chicago PD, Chicago Fire i Chicago Med...Super seriale zwłaszcza Chicago PD o jednostce wywiadu policyjnego. Ogłądam je od początku i trzymają wysoki poziom.

Ze starszych Strike Back - Kapitalny serial akcji, który mółby być spokojnie fabułą gier Call of Duty Modern Warfare.

Z nowszych to bez odkrycia: Masters of Air, Terminal List, Gangs of London, Reacher, Tulsa King, The Last of Us

Choć Masters of Air to dla mnie lekki zawód. Band of Brothers i The Pacific to moje ulubione seriale, które oglądam przynajmniej 2x w roku i wierzyłem, że Hanks ze Spielbegiem zrobią równie dobry kawał wojennego kina. Niestety serial jest bardzo pocięty i nie ma wrażenia spójnej historii, bohaterowie prócz tego granego przez Butlera do zapomnienia co pewnie też jest efektem bardzo słabego ich przedstawiania, Każdego kolejnego odcinka się zastanawiałem czy to te same osoby czy jakieś inne (mimo że często dopiero co skończyłem poprzedni odcinek🤣)  efekty specjalne takie sobie...niekiedy bardzo dobre, niekiedy zalatują budżetówką, sztucznością i pośpiechem. Szkoda, że nie był robiony pod skrzydałmi HBO jak poprzednie co było i jest gwarantem wysokiej jakości.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vidkunsen napisał(a):

FeRu - do w/w listy kompania braci oraz pacyfik dodałbym także serial Medal of Honor:

image.jpeg.f4f9963ab38ea6ada5dc65315539269b.jpeg

https://www.filmweb.pl/serial/Medal+Honoru-2018-802205

p.s. dopiero B - 29 latały bez osłony - pułap ale i je dopadały rakietami He - 162 Volksjäger.

image.jpeg.bbc8d8b872283f6af0f0445cd0d2cce6.jpeg

Oglądałem, bardzo fajny serial. Jeśli chodzi o kino wojenne to przejrzałem wszystko co znane i mniej znane w tym ruskie produkcje czy Koreańskie :D

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2024 o 20:11, tom3kb napisał(a):

No wreszcie serial scifi z ufokami 👽. Drugi sezon lepszy od pierwszego, dobrze wyglądają dynamicznie nagrane sceny walki.

Bo ja wiem ?? Jako "szczęśliwy" posiadacz SkyShowTime nadrobiłem szybko pierwszy sezon, a drugi obejrzałem już na żywo ;)

I szczerze mówiąc, sezon 2 w porównaniu do 1 jest po prostu słaby. Obejrzeć oczywiście idzie, ale niekoniecznie polecam...no i jeszcze polskie tłumaczenie...

W każdym razie, Makee mimo że w ostatnim odcinku 1 sezonu zginęła, żyje nadal. I też jest Demonem ;)

 

Streszczenie 1 sezonu :

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, apg2312 napisał(a):

Inaczej się nie da ;)

Dobrze, że ta buźka.

 

@OldMan o kurcze mi by jakoś trudno było olać serial w połowie, szczególnie jak zostały 4 odcinki :)

Mam nadzieję, że 3 sezon powstanie bo z tym wrogiem

Spoiler

Flood

powinno być więcej akcji, a tego mi ostatnio w scifi brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen oglądałem to kiedyś na jakimś kanale tv ale jak dawno temu nie mam pojęcia (może w latach 90ych, tak strzelam), wiem, że mi się podobał. Dziś by pewnie miał ciężko się obronić pod każdym względem.

Ps. Pamiętasz taki stary program edukacyjny Pi i Sigma, nasi w nim zajumali statek kosmiczny z tego serialu 😏

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając na chwilkę do tematu "Halo"

Dzisiaj piątek, więc powinien być następny odcinek, ale nie ma. Z tego wynika logiczny wniosek, że sezon 2 skończył się ma 8 odcinku ;)

Fabuły zdradzał nie będę (napiszę tylko, że trup ściele się gęsto), ale wygląda na to, że spokojnie możemy oczekiwać na sezon 3, no, o ile opinie widzów i mało pozytywne recenzje nie zabiją tego serialu ;)

 

Jak na zamówienie, teraz trafiłem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apg2312 no właśnie 2 sezon miał lepsze opinie niż pierwszy, co prawda na razie recenzji mniej bo premiera dopiero co była ale wygląda na to, że 3 sezon powinien powstać.

 

@apg2312I jest różnica w recenzjach czy spuszczają się nad nimi fanatycy serii, co np będą rozkminiać ile guzików ma w mundurze jakiś wojak itp podobne pierdoły.

Czy ktoś taki jak ja, że gier nie zna i dla niego takie szczegóły są nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tom3kb napisał(a):

Czy ktoś taki jak ja, że gier nie zna i dla niego takie szczegóły są nieważne.

To tak jak ja, ale i tak kilka pierwszych odcinków sezonu 2 mnie zmęczyły...

2 godziny temu, apg2312 napisał(a):

A potem jak znam życie przyjdzie czas na ekranizację "Mass Effect". Ale jest szansa, że może tego nie dożyję ??

To tak jak ja...
Co ciekawe dzisiaj miałem wrócić do SE02
Ale obejrzałem ocenę serialu w filmie fana tego uniwersum pt: "Profanacja" i doszedłem do wniosku, że mój mózg jednak odpowiednio zareagował po pierwszych paru odcinkach nowej serii. Nakazał mi sen. Może chciał mnie ochronić ;)  
   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

image.png

Najpierw była krótka manga i anime, teraz w tym uniwersum zrobili krótki 6-o odcinkowy serial scifi.

Na Ziemię przybywają pasożyty z kosmosu i infekują ludzi, przy okazji mutują ich ciała (nie każdemu może spodobać się z lekka kiczowaty i groteskowy wygląd 😏 potworków). W Korei do walki z nimi powstaje jednostka specjalna The Grey.

Ps. Przed serialem z miesiąc temu obejrzałem dwuczęściową fabularną adaptację mangi/anime. Taki dosyć przyjemny średniaczek ale raczej dla tych co im przypasuje też "wygląd" serialu.

Spoiler

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.