Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

image.png

Jak ktoś lubi od czasu do czasu coś z Gwiezdnych Wojen obejrzeć może wypróbować. Z większych minusów: serial opiera się na wydarzeniach z kreskówki, której nie znam i np ja byłem wrzucony w środek wydarzeń i za bardzo nie wiedziałem np dlaczego i jakim cudem główny złol jest tam gdzie jest, kim są niektórzy bohaterowie itp. Na szczęście idzie to jakoś ogarnąć w miarę  szybko 😏

Chyba powstanie drugi sezon albo film łączący wątki jeszcze z Mandalorianem i Księgami Boby Fetta bo i taką plotę widziałem. W sumie wolałbym drugi sezon serialu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

image.png

Cztery linie czasowe: 1890, 1941, 2023, 2053, czterej detektywi i jedne i te same zwłoki.

Miniserial, 8 odcinków więc nie będzie rozwlekania historii na kilka sezonów.

Trochę powiało klimatami Darka przez te linie czasowe. Zapowiada się fajnie, pół sezonu łyknąłem na raz.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png

Przed premierą czwartego sezonu The Boys pojawił się spin off osadzony w tym universum: Pokolenie V.

Grupa młodych supków, którzy uczą się na specjalnej uczelni odkrywa, że...

Mamy to co w The Boys, jest chamsko, krwiście, obleśnie itd. pierwszy sezon ma 8 odcinków, zamówiono już drugi.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie_108695-850x560.jpg

Wyruszyłem w poszukiwaniu czegoś. Znalazłem tylko kłopoty. Jeśli nie wrócę... Chcę, żeby wiedzieli, że próbowałem.

Polecam serial The Walking Dead: Daryl Dixon.

Jeżeli ktoś obejrzał tasiemca w postaci TWD, to zapewne i nie odpuści tej historii, która została poświęcona postaci, jaką jest Daryl Dixon. Na pewno każdy go kojarzy, a większość lubi, więc moim zdaniem będzie zadowolony. 

Co najważniejsze w końcu nie wieje nudą, jak w ostatnich sezonach TWD, ale to w dużej mierze dzięki zmianie Stanów Zjednoczonych na rzecz Francji. Dochodzą do tego piękne ujęcia klasztorów, choć najbardziej spodobał mi się zrujnowany Paryż z wieżą Eiffla.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Też mi się podobał ten spin off, głównie za zmianę miejsca akcji i za to, że był krótki :D Trochę z pupy to co tam zaczęli robić z zombiakami ;)

Mi TWD został do obejrzenia finalny sezon, Fear the Walking Dead dwa ostatnie sezony. No i jeszcze kolejny spin off, który też możesz sobie obejrzeć bo też ci się powinien spodobać.

image.png

Oba te spin offy dostały zamówienia na drugie sezony.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

230615134900-01-the-walking-dead-dead-city.jpg

Skoro to kolejny spin-off i @tom3kb polecał, to obejrzałem. W sumie to się nie zawiodłem, ale przyjemniej się oglądało historię Deryla Dixona we Francji. 

Na pewno plus za połączenie dwóch postaci - Negana i Maggie. Nie przepadają za sobą, a w szczególności Maggie chowa urazę do Negana, ale chyba ma ku temu dobry powód. Niestety muszą ze sobą współpracować, jeżeli chcą dorwać Chorwata. Można powiedzieć, że to taki król miasta - typowy psychopata, który może rozwijać swoje pasje w zrujnowanym przez apokalipsę świecie. 

Ogólnie pomysł na historię jest troszeczkę naciągany, bo o ile Maggie musi odzyskać syna, to Negan... No, on nie musi nic. Co zrobił w TWD, to każdy wie, ale po co ma narażać życie dla Maggie? Bo męczą go wyrzuty sumienia? Trochę to naciągane. 

Sama historia potoczy się zupełnie inaczej, niż zakładałem po obejrzeniu pierwszego odcinka, ale nie będę spoilerował. Ogólnie nie ma tragedii, ale mogło być lepiej. No i w pamięci zapadł mi jeden zombiak w kanałach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po trzech latach wyszedł nowy serial Suburra.

image.png

Zacząłem oglądać z sentymentu choć czuję, że to będzie takie odcinanie kuponów i pewnie najsłabszy serial z "serii".

image.png

Marvel zjada swój ogon ale dwu sezonowy Loki mimo dziwnej fabuły i całego pomysłu jest całkiem fajny.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W 2020 wyszedł pierwszy sezon Sweet Home.

Spoiler

 

To koreański horrorek o grupie mieszkańców bloku próbujących przetrwać w świecie gdzie ludzie zaczęli przemieniać się w potwory. Całość jeśli chodzi o efekty i sceny gore kojarzy się z Ash vs Evil Dead. Ci co znają i lubią wiedzą o co chodzi. 

Teraz wyszedł drugi sezon.

image.png

Jestem po pierwszych odcinkach i na razie wrażenia trochę gorsze niż w jedynce (gdzie całość była bardziej kameralna) teraz chyba idą w tematy takiej globalnej Apokalipsy (tak strzelam, mogę się mylić bo za mało jeszcze widziałem) z potworkami więc może będzie dobrze. ☺️ Efekty też trochę jakby gorsze i czasami kiczowe 😁

Ps. Serial miał od razu też zamówiony i nakręcony sezon 3 ale ten wyjdzie pewnie kiedyś w 2024 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj i dzisiaj wreszcie skończyłem Niebieskookiego Samuraja jedna z najlepszych animacji dla dorosłych jaką oglądałem od wielu lat. Bardzo fajny klimat opowieści o samurajach.

Dobra wiadomość jest taka, że powstanie drugi sezon więc otwarte zakończenie będzie miało ciąg dalszy.

 

Ps. Niedlugo dostaniemy nową wersję serialu Szogun.

Nie wiem czy ktoś pamięta oryginał 😁

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png

A obejrzałem sobie serialową adaptację podobno znowu jakiejś "kultowej" mangi/anime z lat dziewięćdziesiątych. Oryginałów nie znam ale mówię całość to tylko 5 odcinków więc szybko zleci 😏

Na plus całkiem spoko efekty i sceny walki, w takim anime stylu, jak ktoś kiedykolwiek jakąś widział to wie o co chodzi. Fabuła mocno przycięta i uproszczona, może ci co znają oryginał szybciej załapali by o co chodzi, kto jest kim i w ogóle jak działa to uniwersum.

Netflixowi w ostatnich latach całkiem zgrabnie wychodzą te wszystkie koreańskie/japońskie seriale na podstawie jakiś komiksów/mang i anime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.