Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

@Suseł Wszystko gra. To intro z CzN, jest retrospektywnym nawiązaniem do sytuacji która Naznaczonego dotknęła na Bagnach w czasie emisji. W CzN o losach naukowców których prowadził nie ma nic. Tu masz tego wyjaśnienie. Przeżyli i sami wrócili na Agroprom. 

Ładnie zlikwidowałeś tych zombiaków w jamie, ale tym samym nie prowadzeni naukowcy trochę Ci się rozleźli. Nie poczekałeś też, aż ten "ważny" sam dojdzie do jamy. To przy niej miało się odbyć to podziękowanie.  Wtedy gdyby byli w kupie, to razem z nim poszłaby reszta. Ale porozmawiałeś z nim, podziękował i zgodnie ze skryptem idzie gdzie należy.  Miałeś ten tradycyjny grzmot, więc spróbuj popodchodzić do tych naukowców przy jamie i ich potrącić, wtedy też mogą ruszyć za swoim szefem. Dobrze ich mieć też na Jantarze, a nie tylko tego najważniejszego.

Broda bis jest cierpliwy i poczeka aż do niego przyjdziesz, nawet po zdobyciu Beryla.  Tu też jest wszystko w porządku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Zrobiłem tak jak pisałeś z tymi naukowcami, ale oni jacyś chyba naćpani są, bo teraz to stoją pilnują tej dziur do której Sasza wlazła. A tamtego "szefa" tej grupki to bez problemu odprowadziłem do teleportu na Jantar, więc jest dobrze. Jeżeli będzie trzeba to mogę iść na Jantar i przeczyścić go z wszystkich mutantów na wszelki wypadek. 

A teraz Broda - Tutaj krótko i prosto z mostu. Znalazłem go, odprowadziłem i jest git. 

Teraz tylko tego Beryla oddać zleceniodawcy i lecę dalej z Zadaniami Najemnika. Jeszcze nie pisałem, ale tym razem bez jakichkolwiek cheatów gram. 

 

EDIT: Pytałeś wcześniej czy w znajduję się na Wysypisku ten teleport do Doliny Mroku. Problem w tym że ja go nawet w Źródle nie mogłem znaleźć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Nie pchaj się na Jantar ani za naukowcem, ani za Brodą. Bo jak wrócisz, będziesz nie na Agro, a na Agrokacie i aby zrobić zadanie na Beryla, będziesz musiał najpierw przejść na Wysypisko, a nie pamiętam czy czasem też nie jest zamknięte. Z niego od razu wrócić, bo tylko tak można mieć Agroprom. A zakaz wchodzenia za nimi na Jantar chyba jest po to, aby skrypt moda bezpiecznie ich przeniósł na właściwe miejsca. Co w tym jest wesołego to to, że Brodę przenosi aż do kolejnego moda :007: .

W spojlerze masz jeszcze raz zrzuty ( w Źródle były chyba dwa razy ) z lokalizacją tego ukrytego teleportu. Jak nie teraz zadziała, to w Źródle masz jak znalazł. I nie zapominaj o tajnych teleportach nawet jeszcze z Artefaktów śmierci. Za pniem na MW, w sztolni RL, czy na dachu zakładu na Jantarze.

Spoiler

ss_fred_07-09-22_23-02-47_(garbage).jpg

ss_fred_07-09-22_23-01-18_(garbage).jpg

ss_fred_07-09-22_23-03-31_(garbage).jpg

Czasem trzeba się trochę pokręcić, aby na teleport trafić.

ss_fred_07-09-22_23-07-45_(garbage).jpg

Lądowanie w DM z prawej strony zakładu, za bajorem, daleko pod płotem.

Powodzenia.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Ja tak do przodu poszedłem z zadaniami że Beryla już dawno oddałem, na Jantarze już byłem bo dostałem zadanie najemnika i tam musiałem iść, to przy okazji przeczyściłem to miejsce z mutantów i pogadałem z Naukowcem w Bunkrze, od razu po tym dostałem zadanie żeby odnaleźć Sacharowa. 

Na agrokacie już byłem, musiałem odnaleźć zwłoki Łowcy Artefaktów a inaczej się do tamtego miejsca nie da dojść. Żeby do drugiej części podziemi Agropromu pójść to musiałem z Agrokatu aż do Innego Metra zasuwać. Tak czy siak to już na samym początku było i zwłoki znalazłem. 

Dzięki za screeny, jak będę na Wysypisku to dam znać. Obecnie mam zadanie na Tańczącą Harmonijkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Pomiędzy laboratoriami na Jantarze i Jupiterze są połączenia teleportacyjnę. Na Jantarze Skoczkiem wchodzisz na zaplecze bunkra i lądujesz na Jupiterze. Zaś na Jupiterze musisz wejść na bunkier i tam są metalowe drzwi będące teleportem. W obu laboratoriach mogą być psihełmy, poszukaj i zabierz. Na Jupiterze jest też komplet remontowy do BTRa, ale jak przed Tobą znajdzie się tam Sacharow, to go sprzątnie. Pośle Cię do Doliny Kamieni przez ograbiający do zera teleport. Ostrzega o tym, a skrzynia czeka. Dlatego idziesz do teleportu z PUSTYM plecakiem, bez Skoczków, kart dostępu i wszystkiego co ma wartość, tylko z byle jaką pukawką do odżałowania, jakimś jedzeniem i piciem, do konsumpcji przy tele. Ale w DK szybko będziesz miał wyposażenie i medykamenty. Chcesz to czytaj.

Spoiler

Jak się pojawisz na lokacji, nie idź na stację benzynową od razu. Poczekaj. Na budowie, pod wejściem do hangaru jest gazik w takiej spowalniającej anomalii, a w nim skrzynia z bronią i amunicją. Ta anomalia nic Ci nie zrobi, tyle że za czas jak się z nią mocujesz, powinien przyjść sygnał, że coś tam co zabijało na benzynówce zniknęło. Teraz możeś tam iść do sejfu po arta. Dalej idziesz na prawo za budową, do zaznaczonego ważnego enpeca. Po nim idziesz do śmigłowca naprzeciw zakładu. Ostrożnie na mostkach, bo tuż obok nich są teleporty. Z plecaka koło truposzy zabierasz apteczki. Teraz możesz wykorzystać ten teleport przy mostku, aby wylądować na wieży w zakładzie i łatwo się do niego dostać. W zależności do jakiego teleportu się udasz, będziesz miał różne drogi powrotu. Przez Prypeć pozwala nazbierać kupę dobrej broni i innych rzeczy. Szczegóły zapomniałem. Ale w poradniku Cichego jest więcej.

A wracając do Agropromu. Powinnościowcy dają kupę zadań. Rób wszystkie, bo jedno z nich pozwala zabrać z podziemi Sajgę, albo nawet Wiepra.

Jak prowadziłeś naukowca i Brodę, to koło teleportu miałeś znacznik enpeca? To ważna postać, trzeba go doprowadzić do INB i brać jego zadania.

Piszę dość szeroko, bo sądzę, że z naszej wymiany zdań korzysta też @Agrael . A tak w ogóle Agrael, jak Ci idzie gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Zrobiłem dla Powinności tyle zadań że są teraz na zielono.

1 minutę temu, kondotier napisał:

Jak prowadziłeś naukowca i Brodę, to koło teleportu miałeś znacznik enpeca? To ważna postać, trzeba go doprowadzić do INB i brać jego zadania.

Jest tam taki jeden, siedzi sobie z gościami z Powinności, przed teleportem na Jantar. 

 

4 minuty temu, kondotier napisał:

zabrać z podziemi Sajgę, albo nawet Wiepra.

Sajgę już samemu sobie zabrałem wcześniej :)

Teraz mam zadanie żeby odwiedzić lab x16, x8, x10 i x18. Dostałem je od Sacharowa na Jupiterze, no to w drogę.

 

Tak przy okazji - czy te wszystkie PDA, dokumenty i pendrive które zebrałem, mogę schować gdzieś do schowka? Mam tego dużą i się tego tak nazbierało że trochę miejsca zabierają w ekwipunku, a boję się że będzie jakiś dialog w którym trzeba któryś z tych PDA czy inny dokument dać a ja go nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Ten enpec o którego pytam nie siedzi przy Powinnościowcach, ale jest kropką tuż obok teleportu. Trzeba do niego podejść, omijając teleport i pogadać. Chyba, że jakoś skrypt go uruchomił, jak tych dwóch prowadziłeś. Gość to Wiwisektor. Trzeba go zaprowadzić do INB. Miałeś już z takim do czynienia?

Przecież na dokumenty PSI Pięści masz adresata. Dobrze ich mieć przy sobie, jak się bierze ostatni, aby skrypt zaskoczył w momencie podniesienia, a nie dopiero przy zabraniu reszty ze schowka. Natomiast PDA i pendrajwy służą tylko do pozyskania informacji, chyba że są kwestowe i trzeba je oddać. A tych to raczej przypadkowo nie znajdziesz. Mod pozwala na wiele różnych rozwiązań, wszystkiego nie idzie spamiętać. A i gra w Źródło już mi dostatecznie namieszała, co z którego moda pochodzi. Więc piszę tylko o tym, czego jestem pewien, lub prawie pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kondotier napisał:

jest kropką tuż obok teleportu. Trzeba do niego podejść, omijając teleport i pogadać. Chyba, że jakoś skrypt go uruchomił, jak tych dwóch prowadziłeś. Gość to Wiwisektor. Trzeba go zaprowadzić do INB

Wiwisektora przy przejściu Agroprom - Jantar spotykamy w RBFF czyli Artefaktach Śmierci. 

W Duplikatach 7.63 Wiwisektor przebywa z grupą Powinnościowców na terenie Dziczy, przy przejściu Dzicz - Jantar.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł No i @wariat wyjaśnił sytuację Wiwisektora. Na mnie widocznie podziałała noosfera.

A tu z wyprzedzeniem "pokazówka" ożywiania.

https://www.youtube.com/watch?v=cOh2RqvtK18&list=PLeeM2dCAzi4dbMC7QQ5tYof36Y03Dac9T&index=62

Jeśli teleport jest, to dobrze, bo jest b. dogodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Możesz czekać, ale później się nabiegasz, aż trupy przeniesiesz do ożywialni. Każda droga jest dobra, ale w przypadku Luki przez Wysypisko i Bar jest najkrótszą. Przetargaj go na Wysyp i zostaw przy tym gaziku, albo od razu bliżej tele Bar.

Dobrze, że odezwał się @wariat , grał później niż ja, to powinno mu więcej w głowie pozostać. Też ma z tymi truposzami jakieś własne przemyślenia i Ci poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Trupy sobie potem przeniosę.

Zastanawia mnie jedno, bo robiłem to zadanie z BTRem na Radarze, odwiozłem czołgistę i naukowca. Przeteleportowali się do Bunkra Radaru. No i tutaj mam pytanie - mam z nimi iść? 
Jak ich odwiozłem, to ja poszedłem do schowków Striełoka na Radarze, a potem brałem Zadania Najemnika. Pisząc ten wpis wykonuję zadanie na Oko smoka z Opuszczonego Szpitala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Nie pamiętam, co wtedy zrobiłem. Zbyt duża przerwa. Może @wariat znów pomoże.

Znalazłem filmik ( 8:50 ) gdzie autor nie poszedł do labu. Zresztą, z info od Czołgisty wychodzi, że nie ma potrzeby, bo to oni wyłączają Zwęglacz. A do tego labu będzie zadanie od Sacharowa.

https://www.youtube.com/watch?v=vBdZG3Bgrbg

W dalszej części filmiku masz akcję w Dolinie Kamieni. 14:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Byłem na Cmentarzysku pojazdów, bo dostałem Zadanie Najemnika. Poszedłem do Martwego Baru i z Martwego Baru na Martwy Kordon
I mam teraz problem, jak jadę tym Hammerem to w pewnym momencie wybucham a mi ekran zaczyna robić się czarny i ginę. Co ja mam z tym zrobić? 

Edit: Dobra już wiem czemu, Hammer jest tak delikatny, że wystarczy że jakiś banderowiec zacznie do niego strzelać z MP-40 to momentalnie wybucha

 

Edit 2: Sprawa ogarnięta. Jest już okej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Zadanie wygląda na banalne, ale radzę poczytać we wcześniejszych wpisach, gdzie i w jakiej kolejności ich szukać, a przede wszystkim jak doprowadzić do tej nowej dziury w ziemi koło STS. Sprawdź sobie najpierw, gdzie jest i jak tam wleźć. Bo mają tam się znaleźć wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Popatrzałem na ten poradnik NPCe Związek Radziecki na Kordonie i u mnie te NPC są w innych miejscach niż w tym poradniku. 

A do tej dziury to i tak wejść wcześniej musiałem, bo jak inaczej miałem się schować przed emisją. Nawet mnie samo naprowadziło tam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Z tą lokalizacją tych enpeców w innych miejscach to dziwne, bo wcześniej nikt o czymś takim nie informował. Kolejność jaką podałem wzięła się stąd, że ten pierwszy (najdalszy) miał drogę kolo innych i można ich było zabrać przy okazji. Można też prowadzić każdego z osobna do miejsca gdzie bez połączenia lokacji było tele. Siedzą tam i grzecznie czekają aż przyjdziesz z ostatnim i wtedy ich uruchamiasz do dalszej drogi. Z emisją to masz farta, bo mnie łapała zawsze jak ich już prowadziłem do dziury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Z emisją to farta nie miałem, nawet samemu w tym poradniku wyżej pisałeś że pojawia się emisja idąc do NPC na STS :)

 

W dniu 17.12.2020 o 12:33, kondotier napisał:

Na Kordon można na piechotę, lub stojącym  tu Hamerem. Po minięciu posterunku na Kordon, w pewnym momencie następuje eksplozja anomalii z wyrzutem artefaktów. NIE ZATRZYMUJEMY SIĘ !!! , ale pędzimy na złamanie karku za most i w kierunku STS, pędzeni emisją. W skarpie jest kwestowa pieczara z jedynym ukryciem.

 

Na razie to ich szukam i przeprowadzam. W razie czego dam znać, ale ogólnie to muszę powiedzieć że gra mi idzie dobrze, zrobiłem bardzo dużo zadań i w sumie to nie miałem  żadnych problemu (oprócz tych o których wspominałem wcześniej)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
W porządku, chciałem tylko przypomnieć :)

Byłem u Sacharowa i mi powiedział że potrzebuje 10 mózgów kontrolera i 3 milionów. Mózgów mam 9 (Nie odwiedzałem za dużo lokacji, szedłem tylko i wyłącznie tam gdzie mi zadania kazały, więc to może byc powodem że nie mam tych 10 mózgów). Znaleźć więcej to nie problem.

Gorzej z tymi 3 milionami, ja ledwo co 1 milion mam, jest jakiś sposób żeby taką kwotę zdobyć? Wiem że najlepiej sprzedają się akumulatory od Gaussy oraz Butle z miotacza ognia, ale czy jest może jakiś inny, równie dobry sposób na zarobek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Z rozliczeniem się z tych mózgów to się śpieszyć nie musisz. Jest jedno zadanie na CEA2, chyba od Łukasza, tam mózgów nazbierasz ponad jego zadanie. A i przypadkowych kontrolerów też spotkasz. Więc będziesz miał dla Sacharowa, a i sprzedać będziesz mógł. Nie pamiętam, aby był problem z tymi milionami. Dało się je nazbierać bezproblemowo. Trudno szczegółowe wskazania, ale jest wystarczająco dużo czasu aby je pozyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.