Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wdzieczny byłbym za podpowiedż jak zmienic grubość nitek celownika - chyba tak to sie nazywa . ss_w8pro_06-10-16_22-07-42_(l01_escape).jpg

Prosta podmianka pliku w katalogu weapons ,  bez edycji onegoż - w tym wypadku  wintoreza - powoduje takie hocki-klocki:

winno być

ss_w8pro_06-10-16_22-20-22_(l01_escape).jpg

jest:

ss_w8pro_06-10-16_22-18-48_(l01_escape).jpg

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w wyglądzie celownika można robić różnymi sposobami. Trzeba jednak wiedzieć, który plik odpowiada danemu celownikowi. W przypadku tego moda, jest to plik - gamedata\textures\wpn\scopes\scope_pso-1_vint.dds. 

1. Można wziąć dowolny plik z tego, lub innego moda do SoC na którym jest pasujący nam celownik, zmienić jego nazwę na - scope_pso-1_vint.dds i zamienić.

2. Można samemu przerobić plik scope_pso-1_vint.dds np. w PaintNet

U mnie celownik Wintoreza wygląda tak - 

 

ss_jarek_06-11-16_05-58-08_(l03_agroprom).jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie tych zadań typu Psychol. Wg. mojej oceny, te zadania celowo są zrobione jako niewykonalne. Jak to w życiu bywa, mimo najszczerszych chęci i umiejętności, nie wszystko nam się udaje dokończyć. Nie zawsze Ci którym pomagamy, są na tyle wytrwali lub fartowni, aby dotrwać do końca. Ich życie, to sprawa losowości spawnu (np.Kuźniecow i jego przedwczesna śmierć).  Jest to zrobione po to, abyśmy nie wpadli w bezkrytyczną samoocenę swojej doskonałości :019: .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12 powinieneś mieć skaner impulsowy najprawdopodobniej od Sacharowa ale nie jestem pewien. Nigdzie go nie umieszczasz jest po prostu w plecaku, wyjmując detektor powinieneś go przełączyć literką "k" w tryb pracy zgodny z tymi anomaliami (pokażą się trzy zera na wyświetlaczu) zmiana częstotliwości tymi <> o ile nic nie zmieniałeś w klawiszologi.

Screen skanera w tym trybie.

ss_mkk7_06-11-16_10-54-20_(l08_yantar).jpg

Widok dodatkowej nakładki do skanera w wyposażeniu.

ss_mkk7_06-11-16_10-54-12_(l08_yantar).jpg

Edytowane przez mkk7
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa bo tą nakładkę mam (była w schowku) ale takiego skanera nie mam? Z skąd go mam wziąć? Do kupienia nie widziałem takiego u żadnego handlarzyny, no chyba że dostaje się go za wykonanie jakiegoś zadania? Coś chyba pomieszałem z tą fabułą bo tego śmiesznego stworka (czy to może misiek jakiś) też go nie mam.

Już mam ten skaner, po którymś z kolei wczytaniu i otworzeniu opcji handlu u sacharowa w końcu był do kupienia ten skaner.

 

Nie ma potrzeby dublowania znaków zapytania, a spację robimy tylko po przecinku a nie przed. - Ranger801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem, oni chcieli żebym poszedł z nimi niedaleko na wzgórze, jeden otwierał lodówkę która po chwili wybuchła i go zabiła a drugi zaczął świrować na kolanach trzymając się za głowę jak by go kontroler atakował, a po chwili w to wszystko wtrącił się jakiś zabłąkany bandzior i cały pluton żołnierzy z pobliskiego posterunku i tyle było z braci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby Ci się nie zwalił pluton wojska, trzeba szybko tego zabitego przetaszczyć pod płot wioski. Jak zabiłeś bandziora, to też. Inaczej wojsko może oczyścić Ci wioskę i kilka zadań zostanie w marzeniach.

Dobrze jest sprawdzić, w którą stronę idą żołnierze drogą i zadanie wykonywać (iść do lodówki ) jak są blisko posterunku, idąc do niego. Zanim wrócą, jest czas wypełnić zadanie.

Czasem mogą wojsko przyciągnąć dziki, wałęsające się przy skrzyniach i zwalonym drzewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, smox napisał:

Zmiany w wyglądzie celownika można robić różnymi sposobami. Trzeba jednak wiedzieć, który plik odpowiada danemu celownikowi. W przypadku tego moda, jest to plik - gamedata\textures\wpn\scopes\scope_pso-1_vint.dds. 

Smox-  problem w tym że w  gamedata\textures\wpn\scopes -   nie mam pliku scope _pso-1_vint.dds. Co ciekawiej po rozpakowaniu  plików .db - równiez nie znalazłem nic podobnego . Pewnikiem gdzieś jest , ale ni dudu nie moge go znależć. Próbowałem - jak juz pisałem wczesniej - wrzucic do katalogu -weapons , plik z wintorezem  i w nim dokonac stosownych poprawek ( chyba najprstsza metoda) - ale niestety cuda mi się robią ( vide wcześniej załączony obrazek)  po takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod adresem wskazanym przez @smoxa (mod v2.10 + SlotsBelt) plik jest na bank. Nie wiem jak sprawa się przedstawia z innymi dodatkami.

Najprostsza metoda, to znalezienie sobie tekstury celownika (tej wymarzonej), zmiana nazwy na scope _pso-1_vint i skopiowanie ze zgodą na zamianę pod adresem jaki wymieniłeś (pamiętając o kopii zapasowej).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Dzięki za poradę ale dokładnie tak zrobiłem , co więcej to powiem Ci że żołdacy walom do mnie aż z samego posterunku a nie tylko patrol z drogi. Poza tym to ten gość ogłuszony wybuchem nic nie reagował , cały czas klęczał i trzymał się za łepetynę i przez 5min zero kontaktu z gościem. Wkurzyłem się po 3 wczytaniu zapisu , wybiłem wojaków , zabiłem bandziora , a tego co go głowa bolała zostawiłem i poszedłem sobie zająć się innymi zadaniami a zadanie trafiło do nie udanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to straciłeś szansę na pomocnego przyjaciela i związane z nim zadanie. Cofnąłbym się jeszcze wcześniej w zapisach, zajął innymi sprawami, a do sprawy z lodówką wrócił po jakimś czasie. Oczywiście zrobisz jak zechcesz, ale sam popatrz jaka sympatyczna mordeczka:).

uQrlGaC.jpg

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA:) noo dokładnie, dobrze mu z oczu patrze haha:) Nie chce mi się już cofać, ale nic straconego bo mam zamiar zacząć jeszcze raz jak przejdę bo widzę że ominąłem kilka ciekawych zadań, nie tylko z tym stworkiem ale np z dezerterem któremu zamiast pomóc to go zabiłem, no i jeszcze kilka innych.

 

Drugi raz już mówię, spację rób po przecinku a nie przed.- Ranger801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12 - Jeśli masz zamiar grać jeszcze raz, to nie lepiej od razu zacząć od nowa?

Nie rezygnuj z Kiwaczka. Nie na darmo autor moda go wprowadził do gry. To naprawdę przydatna istota. Unikniesz wielu przerw w grze, na zadanie pytania na forum. Kiwaczek odpowie Ci od razu.

A to pięć minut na czekanie, aby NPC zaczął gadać, to nic z długością moda. Nie bądź w gorącej wodzie kąpanym. Chyba że zamiast mieć przyjemność z gry w tego moda, chcesz go przelecieć po łebkach. Mod Ci na to pozwoli, bo tak jest skonstruowany. Ale to to samo, co lizanie loda przez szybę. A pośpiech jest dobry tylko przy łapaniu pcheł. W tym modzie ich na szczęście nie ma.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie traktować poniższego tekstu jako ataku na kogokolwiek.

Dlaczego dla tego moda nie powstało osobne forum? z uwzględnieniem poddziałów t.j.: Problemy, Poprawki do tłumaczenia czy choćby Opinie? A tak wszystko jest na 26 stronach naciepielone i żadnego tu ładu i składu? Łatwiej zapewne byłoby szukać odpowiedzi na swoje np. problemy mając poddział p.t.: Problemy, niż przekopując ileś tam stron różnorakich tematycznie postów prawda?

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 26 stron będę leciał.. a jak chodzi o lodówkę to nic mi to nie mówi.

 

Pisz poprawnie po polsku. Tak, lecisz 26 stron i nikomu nie robisz łaski. Wyjaśnienie problemu jest w temacie i nikt nie będzie tego dublował tylko dlatego że tobie się nie chce przeglądnąć postów wstecz. 

  • Negatywna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.