Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@zeebee - i w ten sposób uwala się grę. Bo sprzęt na strażnicy jest potrzebny do zrobienia zadania na zdobycie kombinezonu naukowców i ubrania maskującego. Jak to zabrałeś teraz, to co weźmiesz gdy na to przyjdzie czas?

Połamany skrypt i kupa problemów. Jak nas mają złapać i puścić z gołą dupą, to niech i tak zostanie. Już samo wyrzucenie strzelby i naboi jest wielkim ułatwieniem na sam początek, choć tak naprawdę zbytecznym. Ale to wybaczalne, bo gdybym to ja w realu przekraczał nielegalnie granicę i zaczęli mnie gonić żołnierze, też bym wyrzucił "dowody winy".

To co dostaniemy w wiosce, z nadmiarem wystarczy na dojście do Obrzeży. A co tam już legalnego, pokazałem wyżej.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sierioża napisał:

@zeebee Sposób dobry, o ile pozostaje bez znaczenia dla dalszej rozgrywki ;) 

Oczywiście, to jest tylko taka ciekawostka, bo towaru podczas gry będziecie mieli tyle, ile dusza zapragnie, i to o wiele lepszego.

2 minuty temu, kondotier napisał:

@zeebee - i w ten sposób uwala się grę. Bo sprzęt na strażnicy jest potrzebny do zrobienia zadania na zdobycie kombinezonu naukowców i ubrania maskującego. Jak to zabrałeś teraz, to co weźmiesz gdy na to przyjdzie czas?

Połamany skrypt i kupa problemów. Jak nas mają złapać i puścić z gołą dupą, to niech i tak zostanie. Już samo wyrzucenie strzelby i naboi jest wielkim ułatwieniem na sam początek, choć tak naprawdę zbytecznym. Ale to wybaczalne, bo gdybym to ja w realu przekraczał nielegalnie granicę i zaczęli mnie gonić żołnierze, też bym wyrzucił "dowody winy".

To co dostaniemy w wiosce, z nadmiarem wystarczy na dojście do Obrzeży. A co tam już legalnego, pokazałem wyżej.

Ja nie powiedziałem, że musisz wszystko zabierać, ale po bazie możesz się poszwendać i gitarę ze strychu zwinąć, żeby przy ognisku na Kordonie sobie pograć i się odstresować...A kombinezonu naukowców i ubrania maskującego na początku gry w bazie wojskowych nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, vidkunsen napisał:

Zeebee to miło, że odkryłeś sposób na bezkolizyjną ucieczkę z posterunku - około 30% modów z tym wariantem polega na skoku z podwyższenia z dyżurnym snajperem, biegnąc koło niego wiesz, że to on ci strzeli w plecy jak się pomylisz w taktyce ucieczki, nie zapominaj o motylkach/minach :D.

Co do gadki szmatki z trepami z posterunku to manewr przez ciebie opisany nie zawsze działa, czasem jak przekroczysz asfalt drogi zaskakuje skrypt i trepy cię gonią.

Mod nie nagradza twórczego myślenia tylko w nim nie występuje alternatywa lecz najczęściej jest więcej niż 2 wyjścia/drogi/sposobów.

Niestety, to nie ja odkryłem ten sposób ucieczki ze skokiem obok snajpera w dół, obok beczek, był znany wcześniej, ja go tylko przytoczyłem jako tę lepszą alternatywę ucieczki. A biegnąc cały czas blisko płotu, min nie masz się co obawiać. Natomiast manewr zatrzymania gry opisany przeze mnie, jak do tej pory działa za każdym razem i gra nie rusza nawet o milimetr, chyba że zapiszesz grę i wczytasz zapis. Będziesz sobie mógł nawet porozmawiać z tymi snajperami (bo jest ich dwóch), którzy będą do ciebie strzelać podczas ucieczki. I to co przytoczyłeś, to jest właśnie twórcze myślenie, zawsze masz wybór albo śmierć...  

27 minut temu, vidkunsen napisał:

Kondotier ma rację, próbowałem tego w/w i podobnych sztuczek, zazwyczaj stawali rzędem, jeden za drugim(trepy z grupy pościgowej) i skrypty szły w piec, trzeba było od nowa coby się działo tak jak autor wymyślił. 

Nie bardzo rozumiem, dlaczego skrypty miałyby iść w piec; aby się dalej działo, tak jak autor wymyślił, wystarczy grę zapisać, wczytać zapis i skrypty ruszają, trepy biegną do nas, łapią nas, uruchamia się przerywnik, potem przesłuchanie, ucieczka i wszystko biegnie wg skryptów, nic nie niszczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie powrotu z Kordonu na Wysypisko za każdym razem (jak zauważyłem) zabija mnie UFO zaraz z wejścia. O co tu chodzi? czyżbym już nie mógł dokończyć zadań z Kordonu ? rozkopywanie grobów, broń u Skidana itd Spanie nie pomaga karma żółta lub czerwona bez różnicy

 

20171015_092257.jpg

Edytowane przez xardas66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berserker, mod wbrew pozorom ma spore wymagania sprzętowe. Zauważyłem w moich rozgrywkach, że jak grałem na dynamicznym oświetleniu, to pojawiały się różne problemy z wylotami na pulpit włącznie. Po przejściu na statyczne oświetlenie wszelkie problemy ustały. Proponuję zmniejszyć ustawienia i sprawdzić. Masz zegarek na ekranie?

@xardas66, Tu mnie zaskoczyłeś! Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak jest. Podejrzewam, że musiałeś coś strasznie namieszać w rozgrywce. W moich rozgrywkach nie spotkałem się z tym, nikt takiego problemu nie zgłaszał, oglądałem też wiele filmików na Youtube i takiego przypadku nie widziałem. 

Bardzo mnie ciekawi jak grałeś. Możesz napisać w skrócie co zrobiłeś, że aż UFO wkroczyło do akcji:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem normalnie, no może poza tym, że zrobiłem najpierw Mroczną dolinę a nie Agroprom. No i wszędzie zabierałem Stiopke, ale to pewnie nie ma znaczenia. Mogę udostępnić sejwa jak ktoś ma życzenie być przez ufo ubity;P

save śmierć od ufo.rar

Edytowane przez xardas66
dogrywam savy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie zagram na Twoim zapisie, tylko wstaw zapis przed przejściem na Wysypisko.

Dodano:

Wychodzi na to, że problemem była zła karma (Kameleon czerwony). Założyłem na pas art. Truchło (jak gryzą szczury, to karma się regeneruje), polazłem na ATP, dałem się pogryźć szczurom i na Wysypisku nie ma problemu. 

Zapis z Wysypiska - http://uploadfile.pl/pokaz/1236436---vnmi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xardas66 - Pójście najpierw do Doliny Mroku, a dopiero później na Agro jest logiczne. Dwa zadania na Agro, powodują zakończenie ich obecności w PDA. To zadanie ze Stiopką, który odchodzi w niebyt, zostawiając nam maskę przemienioną w dobry artefakt. Na Agro kończy się też szukanie mogilników, które zaczyna się w dolinie.

Będąc na Agro, zbieramy narzędzia dla Wasilija do naprawy BTRa, a ma już reduktor - to on go naprawia i tankuje, a nie Żekan - a On może w tym czasie iść sprawdzić czy Pilot faktycznie likwiduje zaporę na torach Kordonu i oddać broń do naprawy tej leżącej u Skidana. I jeśli ktoś wcześniej nie był, złożyć wizytę na Obrzeżach.

A co dotyczy NOL (UFO), to ono lata po wszystkich lokacjach. Ktoś nawet wstawił screena z jego przelotu nad strażnicą w momencie jak pojawiamy się na Kordonie. Tak samo, jak nocą się chodzi wzdłuż torów od mostu do tunelu, lub spowrotem, po torach przesuwa się jego ślad w postaci plamy światła. Zjawia się też na Agro i w DM. Jego pojawienie jest jednak uwarunkowane czasowo. Widocznie Twoje wejście na Wysypisko, zbiegło się w czasie z jego spawnem. Radzę przespać się na Kordonie i dopiero iść na Wysyp.

Za chwilę uruchomię moda z Twoim zapisem, zobaczymy co się wydarzy.

I zapisów nie musisz dawać na obce hostingi. Pod oknem wpisu masz spinacz. "dodaj pliki" otworzą Ci opcję wklejenia zapisu bezpośrednio z Twojego komputera.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, smox napisał:

A wiesz @kondotier, możesz mieć rację. Faktycznie po przejściu na Wysypisko zaczęło mnie wciągać, ale się wyswobodziłem. Nie zwróciłem na to zbytniej uwagi, bo opadły mnie  psy. Tak czy siak, @xardas66 ma teraz karmę na zielono i może grać dalej.

Jeśli możesz to podeślij ten naprawiony zapis. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słabego kompa i jedyne w opcjach co daje na maksa to zasięg widzenia reszta waha się w granicach/wartościach od 0 - 10(suwaki) i działa bezkolizyjnie.

Smox co do twojego zapisu to ukatrupiłeś na przedzoniu trepów czy bandytów?

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xardas66 - koło tego budynku z teleportem na Kordonie, a taką białą chmurą na drodze, lata taka żółtawa kula. To anomalia poprawiająca karmę. Wgraj sobie zapis z Kordonu, dogoń tę anomalię ( ucieka przed Tobą ) i złap ją. Rozlegnie się śmiech i karmę masz zieloną. Przyda Ci się to w dalszej grze. Bo takie anomalie latają na wszystkich lokacjach. Ale zdarzają się białe.

A jak widzisz, przy czerwonej karmie nie wiele zdziałasz. Puste schowki, lub ze szczurami, częstszy spawn niedogodnych mutantów i takie przygody jak ta z UFO. Niekoniecznie z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xardas66 - sprawdziłem Twój zapis i niestety, ale tej "dobrej" anomalii nie ma. Może go zgarnąłeś poprzednim razem.

Ale nie widzę w Twoim ekwipunku artów Kryształ, a powinieneś mieć co najmniej jeden, ten od Andrzeja. A z tym z przystanku na Kordonie po podpowiedzi lalki, dwa. Grając dla przemytników na Obrzeżach, można ze schowka na drzewie mieć trzeci.

Są ratunkiem w takich sytuacjach jaką miałeś. Jak ich super właściwości Ci nie odpowiadają, bo ułatwiają grę, to nie zakładaj na pas, ale noś w plecaku. Księdzu nie wolno mieć dzieci, ale przyrząd ma,  tak na wszelki wypadek.

@vidkunsen - to kim grasz na Obrzeżach, nie ma znaczenia, ale to chyba wiesz.

Mam zapis po powrocie z nich, ale jeszcze do zrobienia na Kordonie zadania z Obeliskiem i tym gostkiem w tunelu. Naprawa broni też jeszcze nie wzięta. Czyli sporo do roboty. A co wyniosłem z Obrzeży, masz na screenach powyżej. Nie widać kupy artefaktów i amunicji jak na II WŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen - do zabrania nie, zbierzesz to samo. Jedyna różnica to to, że u żywego Mojsze masz więcej kombinezonów do wyboru przy kupnie, które i tak jest bez sensu. A gdy go zabijesz grając dla wojaków, zabierzesz z trupa tylko dwa. A mając za chwilę egzoszkielet Kuriera, są tylko do sprzedania. Oprócz tego co mam w plecaku, zobacz ile kasy nazbierałem, sprzedając znalezione. A i tak trzech worów ziemniaków z bazy lotniczej nie chciało mi się już taskać.

Przy grze dla przemytników tylko więcej NPCów się po lokacji plącze i jedno zadanie dla szabrowników więcej. Można do śmigłowca postrzelać.

@Berserker - przypuszczam, że w opcjach moda zaptaszkowałełś "Zapis w bezpiecznych miejscach". Wtedy możesz się zapisywać tylko kiedy pojawia się zielony domek. Zdejmij ptaszka i wyjdź na pulpit. Po uruchomieniu, będziesz mógł zapisać się wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, dodałem @xardas66 artefakt Kryształ w zapisie na Wysypisku. Teraz będzie mu znacznie łatwiej grać.

Taka moja uwaga - nie rozumiem graczy, którzy nie robią zadań systematycznie, tylko latają po lokacjach. Tu coś zaczną, tam zaczną, potem wracają, kończą. Są oczywiście zadania wymagające powrotu na wcześniejsze lokacje, ale ludzie, zróbcie wszystko co można na Kordonie, Obrzeżach i dopiero idźcie dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berserker też miałem ten problem, jego rozwiązaniem jest odpalenie gry jako administrator. Jeśli po odpaleniu nowej gry widzisz sava "all.sav" to znaczy, że działa. 

Natomiast ja mam problem w Dolinie Mroku, mianowicie jak dostać się do zbiorników z ropą i czy jest jakiś sposób na unieszkodliwienie tych wieżyczek automatycznych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latają bo: nerwica natręctw tudzież jak dzieci w cukierni i ten wybór.

Attilan02 - problem był wielokrotnie opisywany ale: masz dostać misje od łącznika z baraku po wyjściu z laboratorium na zaje...fajny kryształ z fabryki/bazy z w/w wieżyczkami.

1/ dialog i misja

2/ idziesz z Sieriożą do wejścia na końcu zadaszonego taśmociągu

3/ idź i uważaj na anomalie w tymże tasmociągu

4/ pomieszczenie na 1 piętrze tam gdzie w podstawce był zawsze boss kradziejów + klucz od magazynku

4/ masz mieć 2 klucze - od pomieszczenia z agregatem i od kryształu

5/ najpierw agregat - wieżyczki są wyłączone potem kryształ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.