Skocz do zawartości

SFZ Project


Rekomendowane odpowiedzi

00002.jpg


Platforma: OGSR Engine Autor: exDeMODER i inniPlanowana data premiery: Nieznana

SFZ Project jest modyfikacją fabularną powstającą na platformie Cienia Czarnobyla z odnowionym silnikiem od ekipy OGSE. Autorem moda są twórcy Legend Returns. Fabuła zagna nas nie tylko na znane dobrze lokacje, ale też pozwoli zwiedzić kilka nowych. 


Fabuła: 

W Zonie miała miejsce Trzecia Wielka Emisja. Tak jak poprzednie, i ta nie była wypadkiem. Według informacji pochodzących od uczonych z Jantaru Świadomość-Z została zniszczona i instalacja pozostała poza kontrolą. Emisje były częstsze, ale miały mniejszą siłę. Ta ostatnia zmieniła jednak definitywnie całą Strefę - mutantów jest teraz więcej, ludzi za to jeszcze mniej. Wiele osób zginęło podczas samego kataklizmu.
Sacharow wysyła grupę najemników, która ma wyjaśnić, co tak naprawdę wydarzyło się pod Sarkofagiem. Grupa dociera na miejsce, jednak kontakt z nią się urywa. Emisje ustają. Sacharowa jednak nadal coś niepokoi... Profesor podejrzewa najgorsze...

Tymczasem do Zony wraca Lewsza - były doświadczony stalker i zarazem stary przyjaciel Sacharowa.

"Sacharow poprosił mnie o pomoc w śledztwie. Zgodziłem się, gdyż nudno jest siedzieć ciągle w jednym miejscu. Dlaczego nie miałbym pomóc staremu znajomemu? Ludzie jednak prawdę gadają, mówiąc, że Zona ot tak po prostu nie wypuszcza człowieka. Wracam."


Rozgrywka: 

Spoiler

exDeMODER:
Sam gameplay Stalkera pozostał bez zmian. Jednak:

  • W fabule jest już wiele momentów, w których używane są różnego rodzaju elementy interaktywne, czy to notatki w GUI, czy PDA itd.
  • Rozszerzono nieco PDA protagonisty, który teraz może osobiście komunikować się w stalkerskiej sieci. Nawet ta funkcja odgrywa ważną rolę w fabule.
  • Mod posiada system osiągnięć. Załóżmy, na przykład na jednej lokacji ukryte są pewne rzeczy (nie są wybitnie dobrze schowane i można je stosunkowo łatwo odnaleźć, ale jednak trzeba. Owe przedmioty również posiadają swoją własną „historię”) i jeśli znajdziesz je wszystkie, wtedy protagonista otrzyma osiągnięcie. To tylko jeden z przykładów. Uważny gracz eksplorujący lokacje pod kątem różnego rodzaju użyteczności i interaktywności zawsze zdobędzie swoje osiągnięcie.
  • Ograniczony system zapisów. Brak quicksave'ów. Postępy można zapisywać tylko w bezpiecznych punktach w pobliżu grających gramofonów/radia. Ponadto w zadaniach fabularnych dostępne są automatyczne zapisy.

Jak dotąd, oto, co mamy pod względem rozgrywki.


Lokacje: 

Spoiler

W tej chwili autorzy dysponują nieco okrojonym zestawem lokacji z Cienia Czarnobyla (wszystkie naziemne z wyjątkiem laboratoriów), ale jest też kilka nowych:

  • Wioska (Wioska z AMK2, którą pojawiła się w modyfikacji Ocalały: Ucieczka z Zony).
  • Fabryka metalurgiczna (gotowe Zakłady przemysłowe w Rostoku autorstwa РСФСР).
  • Martwe miasto (lokacja z niewydanego projektu "Загнанный".
  • Stacja podmiejska (nowa lokacja autorstwa FL!NT).
  • Zapomniane ziemie (przeprojektowana arena z Cienia Czarnobyla autorstwa РСФСР).

Jest to ostatni pakiet lokacji, kolejne nie będą aktualizowane.


Grafika: 

Spoiler

Zwykły zestaw silnika OGSR w wersji dla CCz + autorskie graficzne poprawki w post procesie. Szum, winietowanie, kilka map tonalnych, zaktualizowane odbicia i inne drobiazgi.


Screeny:

Spoiler
ss-user-01-12-20-12-18-46-l08-yantar.jpgss-user-02-03-20-23-14-24-deadcity.jpg
ss-user-02-03-20-23-32-58-deadcity.jpgss-user-03-14-20-12-03-38-l08-yantar.jpg
ss-user-06-29-20-21-54-48-l03-village.jpgss-user-06-29-20-21-56-56-deadcity.jpg
ss-user-06-29-20-21-57-27-deadcity.jpgss-user-07-04-20-22-57-52-l03-agroprom.jpg
ss-user-10-28-19-21-21-41-l02-garbage.jpgss-user-10-29-19-21-53-48-l03-village.jpg
ss-user-11-24-19-00-27-39-l01-escape.jpgss-user-11-30-19-15-33-07-rostok.jpg
ss-user-06-29-20-22-00-04-generators.jpgss-user-06-29-20-22-01-44-labx8.jpg

Filmy: 

Spoiler

Trailer:

Odgłosy otoczenia:


Autorzy i podziękowania: 

Spoiler

Skład zespołu:

  • exDeMODER - "jajcarz". 
  • Operator_Nanami - paczka broni i projekt poziomów. 
  • mmccxvii - silnik i skrypty. 
  • TheShmuga, Бот Николай, Dezodar, Operator_Larsen - testerzy i po prostu dobrzy ludzie.

exDeMODER: Chcę również podziękować takim osobom jak:

  • Charlie Carious (dzięki za interfejsy), Proffesor_Saharov, Lecktor, Ikarus7, theysani, Zhora Cementov, VeNoMMaNs (za pomoc przy broni), Hozar_2002 (za pomoc przy grafice), Sir Lancevrot.
  • Podziękowania dla Silent Hill i Resident Evil za inspirację.

W modzie wykorzystano prace innych modderów i autorów:


Źródła: appro.jpg ejFj9IA.jpg
 

  • Dodatnia 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Twórcy ukończyli fabularną część moda na nowej lokacji - Fabryce Metalurgicznej, bardziej znanej jako build'owski Rostok od modera RFSSR. Lokacja oraz jej wypełnienie elementami rozgrywki bardzo dobrze współgra z ogólną atmosferą całego projektu. Poniżej kilka zrzutów ekranu oraz krótkie wideo:

Spoiler

FIeON7DJavA.jpg

odoubdZ7fp8.jpg

yhA_ygmFQqA.jpg

tZOPXNP8zjk.jpg

KQmMUa5Cs5k.jpg

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trochę nowych informacji o modzie. Fabuła  jest gotowa w 35%, choć ma ona być liniowa modderzy starają się zrobić dużo różnorodnych zadań. Jedną z nowości ma być znana z moda DMX funkcja pisania wiadomości do sieci stalkerów (tam praktycznie niewykorzystywana do niczego), autorzy planują wykorzystać ją do stworzenia serii questów, które będziemy mogli wykonać korzystając z tego stalkerskiego komunikatora, będziemy szukać zleceń wśród stalkerów i handlarzy. Choć mod oparty jest graficznie na OGSE to ma być on mocno zmodyfikowany.

Na koniec trochę nowych screenów i filmik z Agropromu.   

16744063.jpg

90748265.jpg

19027914.jpg

Spoiler

67230697.jpg

49827751.jpg

03486739.jpg

96392574.jpg

56653770.jpg

76454830.jpg

 

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

14.01.2019:

image.thumb.png.5b91866fd2b36d45d1ced13c9046ab59.png

http://synthira.ru/load/s_t_a_l_k_e_r/ten_chernobylja_mody/sfz_project/19-1-0-3890

Data wyjścia moda: autor napisał, że postara się wydać/ukończyć moda do końca 2019 roku.

Szykuje się trzeci wielki wyrzut, były stalker który jako najmus walczył z korporacją/ami na tzw. wielkiej ziemi i poznał tamtą część piekła na ziemi.

Na kwit od Sacharowa wyrusza do centrum strefy by:

1/ odszukać ekspedycje lub to co z niej zostało

2/ poznać tajemnicę 3 wyrzutu i centrum zony

3/ zapomnieć o koszmarze wojny, kasa i najważniejsze - odszukać cel w życiu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aktualizacja informacji z 31.12.2018:

Kończenie linii fabularnej dziejącej się na lokacji "Wieś". Kilka zrzutów ekranu:

Spoiler

fea8b7f4a9a4.png 

75c4eef52de6.png

d4355a2933b3.png

dc3d5fb41389.png

61ef590a0ee0.png

336569918e3b.png

48a5062c5d6a.png

2cfc18b3cfc3.png

Przerabiane są wszystkie modele broni. Zrzuty ekranu prezentujące AK-74 i RPK-16:

Spoiler

2577270f1e76.jpg

a118ce16fa61.jpg

4b2fed1b65c3.jpg

d021f60aa919.jpg

0f141e6f6936.jpg

b7689f9fd81d.jpg

3a7a2c291493.jpg

Aktualizacja informacji z 02.02.2019:

  1. Modyfikacja przeszła na nowy silnik OGSR. Dało to możliwość realizacji większej ilości funkcji zarówno dla fabuły, jak i grafiki. Na ten moment finalizowane są najnowszych funkcje i cechy samego OGSR. Autorzy powoli zaczynają poruszać się w nowym silniku: podłączają post-efekty, takie jak Lens Ghost (poświata bijąca od źródeł światła z efektem szumu i winietowania) oraz efekty typu Flare.
  2. Odnośnie funkcji fabularnych: realizowany jest system "ograniczonego zapisywania", bez szybkich zapisów. Zapisać stan rozgrywki będzie można jedynie w "bezpiecznych miejscach" obok grających magnetofonów/radiów. Oczywiście plus automatyczne zapisy w trakcie zadań fabularnych.
Spoiler

02-02-19_1.jpg

02-02-19_2.jpg

02-02-19_3.jpg

02-02-19_4.jpg

02-02-19_5.jpg

02-02-19_6.jpg

02-02-19_7.jpg

25-02-19_1.jpg  25-02-19_2.jpg

25-02-19_3.jpg  25-02-19_4.jpg

Trzy jak dotąd nieopublikowane u nas fragmenty rozgrywki z moda:

 

 

Źródło informacji: ap-pro.ru

  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.04.2019 o 13:04, FeRu napisał:

Zapowiada się kolejny świetny mod,tylko dlaczego znów jeienny :D

Bo zdaniem wielu osób taki klimat najbardziej pasuje do Zony... i w pełni się z tym zgadzam :) 

Mod zapowiada się na prawdę zacnie, szczególnie grafika i paczka broni - widzę nawet model AK-74 z EFT :) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nuclear Messiah napisał:

Bo zdaniem wielu osób taki klimat najbardziej pasuje do Zony... i w pełni się z tym zgadzam :)

A ja powiem szczerze, że o ile nie mam osobiście nic przeciwko robieniu moda w klimatach jesieni... to już mnie tego typu produkcje szczerze mówiąc nieco nudzą :D Nie wiem, może to po prostu efekt filmu Stalker, ale osobiście preferuję zielone klimaty: lato, wiosna.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam nić przeciwko jesieni w Zonie, po prostu tych modów jest najwięcej i praktycznie co jeden nowy to takze jesień. Owszem jesień ze względu na to,że przyroda umiera pasuje do opuszczonej strefy,jednak mnie o wiele bardziej się podoba zarośnięta letnia florą,która idealnie kontrastuje z niszczejącymi zabudowaniami,maszynami i pojazdami.

Dlatego wygląd Lost Alphy jest dla mnie ideałem (niestety tylko wygląd) i więcej takich modów chciałbym w klimacie wiosny,lata lub późnego lata/wczesnej jesieni. 

U mnie w wiosce,jest taki mini klimat opuszczonej i niszczejącej strefy. Stary budynek hydroforni od kilkudziesięciu lat stoi opuszczony i niszczeje,a porastajaca go w około roślinność latem daje świetne wrażenie kontrastu i tego jak natura wchłania to miejsce, natomiast jesienią to tylko przygnębiająca ruina ze sterczącymi patykami i gałęziami wokół.

Edytowane przez FeRu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, FeRu napisał:

Dlatego wygląd Lost Alphy jest dla mnie ideałem (niestety tylko wygląd) i więcej takich modów chciałbym w klimacie wiosny,lata lub późnego lata/wczesnej jesieni. 

A ja z kolei pobrałem addona na jesień... Co gracz to inne gusta :) Lubię jesień pewnie przez to że za każdym razem gdy jechałem do prawdziwej Zony wybierałem październik\listopad jako termin wyprawy i po prostu nie wyobrażam sobie Strefy latem (dlatego że ilość liści jest tak przytłaczająca że nic nie można znaleźć). Odbija się to także na moim zwiedzaniu "wirtualnej" Zony :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, FeRu napisał:

Dlatego wygląd Lost Alphy jest dla mnie ideałem (niestety tylko wygląd)

Wiem, wiem, off topic :D , ale jeśli tylko wygląd LA jest dla ciebie ideałem, to dobre wieści mam: część zespołu odpowiedzialnego za LADC tworzy wersję 1.5 moda. Jest to co prawda bardziej nieoficjalna wersja, ale zapowiada się nieźle. Generalnie wszystko ma być usprawnione i zrobione lepiej: część wizualna, gameplay, działanie - w tym wsparcie wielu rdzeni.... Z tego co mi powiedział LV - generalnie ma to być LA marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowości 18.04.2019 z: https://ap-pro.ru/news/sfz_project_svezhie_podrobnosti/2019-04-18-1083

Spoiler

Появились новые подробности с полей разработки модификации «SFZ PROJECT», которая создается на платформе «OGSR». Сюжет модификации поведает нам историю бывалого сталкера, который ушел из ЧЗО, но после пережитого уже на Большой Земле ужаса решил вернуться назад. Заказ профессора Сахарова побудил его возобновить свою деятельность сталкера. В Зоне произошел третий большой выброс, который был гораздо сильнее предшествующих. Его масштабы были настолько велики, что Чернобыльская Зона расширила свои границы. Ученые, посланные к Саркофагу, так и не вернулись. Профессор за крупную плату попросил главного героя провести расследование. Но его мотивы гораздо больше, чем простая жажда наживы.
На данный момент разработчиками сделан упор на сюжет. Планируется в первую очередь закончить именно реализацию сценария. Уже почти готова первая часть повествования с четырьмя эпизодами. Всего же в игре будет 4 условных главы, которые будут поделены на эпизоды. Второстепенные квесты тоже не были забыты и дорабатываются наряду с основным сюжетом. Геймплей продолжает расширяться силой разработчиков наравне с историей. В игру уже вводятся элементы взаимодействия с GUI-интерфейсами, как например - ноутбук, записки или ПДА.

Кроме этого, автор подчеркивает, что на одной из локаций игроку будет предоставлен интересный и уникальный геймплей, которого еще не было в других сталкерских модах. Главный герой будет волен сам себе. Никаких квестов, или квестовых персонажей не будет – игрок сам будет исследовать уровень на наличие заметок, которые он будет записывать к себе в личный дневник. Сюжетная цель будет одна, но ее достижение лежит путем подробного исследования уровня. Упор также делается и на атмосферу. Активно добавляются новые эмбиенты. Примечательно, что в игре появятся и собственные авторские композиции.
При разработке модмейкер оглядывается на любимую игру «Resident Evil», поэтому в модификации появится несколько похожих элементов. Готовность проекта оценивается в 30%. Никаких предварительных сроков или дат релиза автором не названо.

Nowe szczegóły dot. moda SFZ project tworzonego na OGSR.

Stalker miał dość ale wrócił do strefy coby tyrać dla zgreda jajogłowego - Sacharowa - a Sacharow ma dla niego robotę po 3 wielkim wyrzucie.

Strefa poszerzyła swój obszar, naukowcy wysłani na badania nie wrócili, sacharow kopsa spory hajs dla Stalkera.

Gra ma mieć 4 etapy, - w rozgrywce pomocne laptopy, notatki, PDA.

Ponadto autor podkreśla, że w jednym z miejsc gracz otrzyma interesującą i unikalną rozgrywkę, która nie była jeszcze dostępna w innych modach stalkerów. Główny bohater będzie wolny od liniowej fabuły. Nie będzie kwestów ani pochodnych od nich postaci kwestowych - gracz sam zbada poziom pod kątem obecności notatek, które napisze do swojego osobistego pamiętnika. Cel modaci będzie jeden - masz dojść/rozwiązać zadanie/a - jak to zrobisz zależy od ciebie.

Autor wzoruje się na Resident Evil (ale tym z psx nie z filmów), mod gotowy na 30%.

Autor nie podał żadnej daty, jak zrobi to będzie.

image.png.e108fcbf9bf910915a59091a8cebb6cf.png

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Kilka nowych obrazków z moda.

03-07-19_1.jpg

03-07-19_2.jpg

03-07-19_3.jpg

Spoiler

03-07-19_4.jpg

03-07-19_5.jpg

03-07-19_6.jpg


Ps. Jak komuś podoba się taki wygląd huda to coś podobnego można sobie ustawić w launcherze Lost Alpha DC, zakładka mods, wybieramy kanał BestNitcky i szukamy Minimalist Mod. Mod tylko na monitory panoramiczne, a wygląda wtedy tak:

Spoiler

LADC_1.jpgLADC_2.jpgLADC_3.jpgLADC_4.jpg

Od razu mówię, że nie testowałem. Ale mi się wygląd podoba.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Raport na ap-pro.ru:

Cytat

Co zostało dodane ostatnio:
- Pragnienie. Co prawda, nie jest to taka unikalna funkcja, ale że jest w samym OGSR - dlaczego nie zaadaptować.
- Inercja broni. Sami wiecie. Ala SWM.
- W grafice bardzo dużo zmian. Na przykład kaskadowe cienie z ZP, promienie światła stąd także, nowy bloom, nowy DOF, nowe krople od deszczu na ekranie. Dużo dodatkowych efektów (niektóre z nich autor ogłosił wcześniej) wyniósł w oddzielne menu dla bardziej wygodnego zarządzania nimi bezpośrednio w grze. Na przykład, aby zrobić ładny zrzut ekranu, trzeba po prostu wybrać potrzebne efekty i właściwie zrobić screena. A i grać z nimi także można (nawet mile widziane).
- Pojawią się (już się pojawiły) w modzie także walki z bossami (podziękowania dla RayTwitty za skrypt z wyświetlaniem paska zdrowia). Nie łatwo "postać około dwóch metrów i strzelać w mutanta, póki on nie jest zabity", jest za to bardziej rozrywkowo. Na przykład, w finale planuje się zrobić jedną z niezapomnianych walk z bossem.
- Zakończona została fabularna linia na Agropromie całkowicie razem z pobocznymi misjami. Następny jest Jantar i Dzicz. A stamtąd do nowych lokacji jest niedaleko.
- Kontynuacja tworzenia własnych ścieżek dźwiękowych do moda dla innych miłośników. Cóż fajnie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Nieduży update od exDeMODER (30.11.2019):

Cytat

W skrócie:

1) Chciałem przygotować trailer, ale się rozmyśliłem. Musiałbym pokazywać to, co było już pokazane lub to, czego nie chciało się spoilerować. Dlatego też, na razie pracuję nad fabułą, a tam też nagram piękny filmik.
2) Zespół został uzupełniony przez jeszcze jednego człowieka, który naprawił dużo problemów w silniku i dodał trochę małych, ale fajnych ficzerów. Jest nieduża demonstracja, tak więc bez filmiku was nie zostawiam.
3) Paczka broni jest gotowa. Który raz? Piąty, ale tym razem z efektami, cała broń jest gotowa, zostały małe poprawki.
4) Fabularnie nie ma żadnych postępów oprócz trzech dialogów na Jantarze... Kiedyś ta jesień zakończy się...

Porcja screenów:

Spoiler

30-11-19_1.jpg  30-11-19_2.jpg  30-11-19_3.jpg

30-11-19_4.jpg  30-11-19_5.jpg  30-11-19_6.jpg

30-11-19_7.jpg  30-11-19_8.jpg  30-11-19_9.jpg

30-11-19_10.jpg  30-11-19_11.jpg

Wideożart:

Spoiler

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Rozpoczęto prace nad przeprojektowaniem starych lokalizacji z CCz. Wszystkie nie zostaną zmienione, tylko te, które trzeba zmienić na potrzeby scenariusza. Poniżej zmodyfikowany (niedokończony oczywiście) Agroprom:

Spoiler

pBpMhAftqGE.jpg

RkpRaRnC9Lc.jpg

bhB5vvtl53E.jpg

s8z4axOpOcY.jpg

IVXWJL5s49c.jpg

Poniżej po jednym zrzucie ekranu z wszystkich nowych terytoriów:

Spoiler

3jWZX-e_rkg.jpg

Rostok

JHfzMPH4rDM.jpg

Okolice wsi

o0bhA_Ov3eQ.jpg

Martwe Miasto

29NzToAgSYk.jpg

Generatory

L-p93Uq1nUc.jpg

Laboratorium X-8

ywfHcCKiOe4.jpg

Zapomniane Ziemie

CYeU-E9KiqA.jpg

Dworzec podmiejski

Autorzy pracują nad projektem, ale sami przyznają, że jego zakończenie może być odległe (rok lub dwa).

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

08-10-20_1.jpg

Twórca często widział narzekania na system zapisywania gry w SFZ. Twórca nie przywróci starego sposobu zapisywania gry ?. Uważa, że taki system bardzo pozytywnie wpływa na "atmosferę", jeśli można się tak wyrazić. Jednakże chce zrobić alternatywny sposób zapisu gry. Coś na poziomie Kingdome Come: Deliverance z zapisującym schnappsem. Pomysł jest taki: zrobić z różnych zasobów lub oryginalnych przedmiotów specjalną rzecz (tautologia...), która będzie zapisywać stan gry (oczywiście, jeśli nie będzie w pobliżu wrogów). Na ap-pro.ru pojawiła się ankieta w tej sprawie...

W najbliższe dni autor postara się poradować niedużą wideodemonstracją.

 

Jako bonus - zdjęcie z SDK nowego Baru:

Spoiler

08-10-20_2.jpg

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.