Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa z tym detektorem. Sam miałem już pytać, gdzie można go znaleźć, bo nie mogłem namierzyć tego urządzenia. Byłem też w tym baraku, ale nie znalazłem tam niczego, co by choć przypominało detektor. Proszę o info, jak ktoś go odnajdzie, mając wgrane spolszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już wszystko jest okej, na nowo zainstalowałem i jest dobrze.

Mod jest bardzo klimatyczny, ale za to bardzo trudny. 

W poradniku Cichego przeczytałem o ukrytej broni na terenie bazy czystego nieba, wie ktoś gdzie ona jest ? przeszukałem tą całą bazę ale nic nie znalazłem, męczyłem się na najniższym poziomie z najemnikami w osadzie rybackiej, ale po godzinie ciągłych porażek krew mnie zalewa bo ciągle ginę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie detektora też nie ma. I zauważyłem, że w wielu mutantach brak części na handel - na rus wersji była to idealna metoda na dorobieniu się kasy. No i giwery też nie ma :ermm: . Pójdę za radą Agraela i przeinstaluję :yes: .

 

Ps, A próbowałeś nożem gadów zaciukać? Zapewniam, że da się bez cziterki :woot: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie broń była na małym cmentarzu pod jednym z krzyży za barakiem mieszkalnym w którym czeka Rzeznik. Zaczynałem mod kilka razy i za każdym razem była.

Ale też nie łatwo z nią. Standartowo gram na poziomie weteran, a to jest pierwszy mod w którym musiałem obniżyć loty :ohmy:

 

Podziękowania dla tłumaczy! Kolejne dni wyjęte z życia :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Ci grający na rus wersji, co znaleźli detektor koło wieży w wagonie - czy mieliście wgrany ten ostatni patch? Bo coś mi mówi, że przyczyną mógł być ten patch. On wyszedł trochę później, to i grający znaleźli ten detektor. To też może być przyczyną braku możliwości znalezienia części mutantów. Jak by nie patrzył, polonizowane są pliki tekstowe i nie ingerujemy bez potrzeby w inne pliki. Więc proszę o zastanowienie się tych graczy, jak to było z tym patchem. Wyjaśnienie tej kwestii, pozwoli jaśniej spojrzeć na ten problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów przybyło od wczoraj, ale nie czytałem bo jestem w stanie lekkiej niewaszkości, podobnie jest w karuzeli, gdyż mój syn dziś ma piękny wiek, czyli 18 lat. Goście siedzą w sąsiednim pomieszczeniu i pod pretekstem ''papierosa'' musiałem się pochwalić moim szczęściem z Wami. A tak w ogóle już dwa dni gram na Bagnach i jestem zadowolony, bo trudno przejść dalej i to mi się podoba. Ogólnie jestem porąbany bo czym trudniej tym lepiej. 

Pisze nie składnie bo mi dziś wszystko wolno.

 

  Niech żyje STALKER.TEAM PL.   

 

Troche banalne, ale za chwile wypije wasze zdrowie.

 

PS. wybaczcie ale szczęście mnie rozpiera i musiałem się z Wami podzielić. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fix 13.08.2013 nie powinien być przyczyną braku detektora, a części mutantów, to sam nie wiem. Oto co pisze w opisie fixa na ten temat -                  

 1. Правка по выпаданию частей монстров - Korekta wypadania części mutantów

 2. Облегчён поиск детектора для Суслова - Ułatwione poszukiwanie detektora dla Susłowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota @Yellow, spostrzegawcza jesteś. Czyli problem z detektorem mamy rozwiązany. Pozostały części mutantów. Być może fix ogranicza ich ilość, ale nie likwiduje ich całkowicie. Rękę kontrolera, potrzebną do wykonania zadania, znalazłem przy pierwszym zastrzelonym kontrolerze w podziemiach Agropromu.

 

Porada.

Nie bierzcie od razu na Bagnach zadań typu znajdź i przynieś np. tej ręki kontrolera. Mają one ograniczenia czasowe i zanim je wykonacie, czas mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zassałem moda full, czyli z patchem. Karabin WSW94 ( czy coś tak ) znalazłem bez problemu.

 

http://www.sendspace.pl/file/pic/e811e8938a55794af3c1c07/2 http://www.sendspace.pl/file/pic/179c496b53c0225ca4de898/2

user.ltx też miałem bez możliwości sterowania. A że, bez stwierdzenia tego wszedłem do gry, to nie mogłem z niej wyjść, bo i Esc nie działało. Ratunek, wyłączenie komputera.

Części w mutantach nie mam.

Wziąłem zadanie na towarzyszenie Pragmatykowi. On coś z zabitych świń i dzików wycinał nożem. Ja swoje miałem puste.

I zapytam, brał ktoś to zadanie i czy warto? Zwykłe dodatkowe aby postrzelać, czy na końcu jest coś, co popycha fabułę. Pragmatyk ma zdolność co krok przyciągać mutanty i dawać się poranić, albo ginie. A apteczek mam dwie. Na cała drogę na drugi koniec mapy - braknie i ich i amunicji. Choć nożem pojedynczego  dzika można uśmiercić łatwiej niż strzelaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem to zadanie, bo chociaż nie popycha fabuły do przodu, to warto je wykonać i zadbać, by Pragmatyk przeżył. Po pierwsze dostajemy chyba 4000 rubli, a po drugie ma on świetny artefakt, który warto od niego odkupić. Oczywiście później, bo kosztuje ponad 40000. Jest też wzmianka w rozmowie, by zgłosić się do niego później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego PDA dla Susłowa, to uprzejmie donoszę, że wróciłem do wczesnego zapisu na bazie, by wziąć zadanie na ten PDA. Poszedłem pod tą wieżę i szukałem w miejscu wskazanym przez @yellow i nic! No to klapa - myślę. Ale pokusiłem się na dokładny kipisz w tym wagonie. I co? Eureka! PDA nie widać tak na podłodze, ale jest na lewo od wejścia, w pobliżu szafki i łóżka. Dopiero jak zbliżyłem się tam, pojawiła się jego ikonka na ekranie. 

Mam inne zmartwienie. Idąc z Prowodyrem na dziki, otrzymałem od niego info, że jest gdzieś tu art i koło niego - PDA jakiegoś gościa, co uciekał przed krwiożerczymi dzikami. Art jest w kręgu studziennym, ale rzeczone PDA, to chyba dziki zeżarły, bo ni hu hu, nie mogę namierzyć.

Znalazł ktoś ten PDA? Proszę o info.

 

Edit:

Znalazłem ten PDA, pomógł poradnik @cichego. Leży drań koło betonowych prefabrykatów, między nimi rośnie brzózka i tam szukać drania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma możliwości wyjścia z gry na pulpit, to naciskamy klawisze w takiej  kolejności:

lewy- Ctrl, lewy- Alt i Delete, klawisze przytrzymujemy do momentu naciśnięcia Delete i po chwili wyskakuje okno zadań, dajemy zakończ zadanie, i mamy czysty pulpit. Ta opcjia jest dużo szybsza od  resetowania komputera. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patryk38832 - gdyby  przejście do Menadżera Zadań było możliwe, nie wyłączałbym komputera. Ale w tym przypadku Menadżer był sekundowym objawem na monitorze.

 

Ale mam jeszcze takie spostrzeżenie. Od wielu miesięcy, prawie rok, nie uruchamiałem Czystego Nieba, bo nie było potrzeby.

A że mody stawiam na kopii gry, zrobiłem kopię i uruchomiłem dla sprawdzenia. Sterowanie z kropkami, wpisanie klawiszy, zapis. Gra nie zrobiła mi pliku user. Wyjście przez wyjście poprzez wyłączenie komputera.

Sprawdziłem więc grę w komputerze. To samo. Czyli problem z podstawką.

Przeinstalowanie podstawki. Z innej płyty ( kiedyś kupiłem już z patchem 1.5.10 zamiast 1.5.01). Gra się uruchomiła prawidłowo, ale kiedy ją przekopiowałem, znowu wystąpił brak pliku user.

Dopiero przekopiowanie usera z podstawki pozwoliło mi na grę.

Wygląda na to, że problem nie pochodzi od moda, a od podstawki. Płyta w napędzie chodziła mi niekonwencjonalnie szybko. Może to być pamiątka, po zeszłorocznych problemach z serwerami.

Miał ktoś coś podobnego?

 

I jeszcze jedno. Broń na bazie znalazłem na podstawie wskazówek zawartych w tym  eksperymentalnym PDA. Mam tam też sugestywne podpowiedzi, do zadań alternatywnych, jak te z Prowodyrem ( jeszcze nie robiłem, więc nie znam rozwiązania). Ale jedno jest pewne. Trzeba do niego zaglądać po każdym wziętym zadaniu, zakończonym i gdy stracimy wątek.

Trzeba tylko się do niego przyzwyczaić.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do braku możliwości włączenia opcji ustawień w Stalkerze. Wiadomo, że po uruchomieniu, gra tworzy sobie folder logs, savedgames, screenshots i  user. Trzeba to odnaleźć u siebie (ja mam zapisywane we folderze gry, bo umiem już to robić), nie wskażę, bo każdy może mieć indywidualnie to zapisywane. Otóż w tym user (po otwarciu), przypisujemy sobie odpowiednie klawisze i po sprawie. Jeśli ktoś nie wie który i pod co, to proszę sobie podpatrzeć tenże user w innej zaczętej grze danego Stalkera, w tym przypadku Czyste Niebo, gdzie spokojnie można porównać przypisane klawisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondotier w innych przypadkach miałem podobnie jak Ty, czyli nini sekundowe pojawienie się menadżera zadań,i waktycznie pozostawał tylko reset, ale w Stalkerze zawsze mi się wyświetlał M. zadań. więc sądziłem że inni mają podobnie. To nie była złośliwośc z mojej strony. :smile:

 

Jeśli w ustawieniach są same kropki to zawsze ja daje ''domyślne'' i spraw załatwiona.

 

Na Bagnach u wszystkich mutantów brak ich części, przynajmniej u tych co sprawdzałem.

Edytowane przez patryk38832
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma możliwości wyjścia z gry na pulpit, to naciskamy klawisze w takiej  kolejności:

lewy- Ctrl, lewy- Alt i Delete, klawisze przytrzymujemy do momentu naciśnięcia Delete i po chwili wyskakuje okno zadań, dajemy zakończ zadanie, i mamy czysty pulpit. Ta opcjia jest dużo szybsza od  resetowania komputera. :smile:

 

Jeżeli ta konfiguracja nie działa, to użyjcie lewy-Alt + Tab. Działa zawsze, przynajmniej u mnie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtowało mnie dlaczego nie ma części mutantów. Porównałem pliki z moda i fixa i okazało się, że to prawdopodobnie w fixie ograniczono znajdowanie tych części. 

Wstawcie sobie do gry przywrócone pliki z moda - http://www.sendspace.pl/file/2f6d20e2aa831e55d5fb46d

U mnie pojawiły się części mutantów. Jeżeli to potwierdzicie, to dodam te pliki do patcha spolszczenia.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.