Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czwarty najemnik błąka się po całym Agropromie, natknąłem się na niego dwa razy, a w zasadzie to on mnie znalazł.

Pierwszy raz zaszedł mnie jak prowadziłem konwersacje z mechanikiem stalkerów w budynku ''B'', a drugi raz znalazł mnie gdy miałem potyczkę z Zombiakami przy przejściu na Jantar. W tedy już nie dałem się zaskoczyć.

 

Zacząłem już fabułę z podstawki, więc pora połączyć moda z modem Mystery 2. 0 i zacząć raz jeszcze. Smox namówiłeś mnie na to połączenie, tylko czemu dopiero teraz !  :smile:

Edytowane przez metek58
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem już fabułę z podstawki, więc pora połączyć moda z modem Mystery 2. 0 i zacząć raz jeszcze. Smox namówiłeś mnie na to połączenie, tylko czemu dopiero teraz !  :smile:

Nie musisz zaczynać  gry od nowa. Jeśli mody połączysz zgodnie z opisem Smoxa

http://stalkerteam.pl/topic/6017-%C5%82%C4%85czenie-mod%C3%B3w-hardwarmod-v32-full-mystery-20/

możesz spokojnie grać dalej. U mnie przynajmniej gra po połączeniu modów śmiga aż miło :)

Edytowane przez metek58
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawało mi spokoju zdanie @kondotiera z wcześniejszego postu -  "Tym bardziej że, są niedopracowania ( np. brak widoku helikoptera w lornetce gdy się patrzy z wieży "detektorowej" ). Wiem gdzie jest, a mimo to go nie widziałem." Gdy jedno z zadań zaprowadziło mnie z powrotem na Bagna, postanowiłem to sprawdzić. Jak widać jest pochmurno, a jednak helikopter widać doskonale.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika 

 

Wydaje mi się, że wszystko zależy na jakich gramy ustawieniach i nie obarczajmy winą moda za niedoskonałości własnego sprzętu :smile:

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigłowiec widać również z dachu baraku, (ja tak go szybko wypatrzyłem) a jest to dużo niżej niż z wieży. Podejrzewam, że może grać rolę suwak...odległość oświetlenia i wszystkie z tym związane.

Jeżeli już mowa o śmigłowcu...jest tam coś ważnego i przegapiłem czy tylko PDA naukowca które trzeba oddać na Agropromie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renegaci w początkowej fazie moda nie są wrogami. Dopiero gdy dostajemy zadnie na oczyszczenie Bagien stają się wrogami. Swoją drogą bardzo spodobał mi się sposób oczyszczania Bagien. Dowodzi tym jeden człowiek i od niego dostajemy zadanie na oczyszczenie konkretnego miejsca, a dopiero po jego oczyszczeniu dostajemy następne. Wszystko jest uporządkowane, a nie jak w podstawce - na hura, nie wiadomo gdzie lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie rację. Spawn może być losowy. 

 

 Mam problem z zadaniem - Robota dla Borodina. Nie zrobiłem go od razu i teraz nie wiem, czy nie jest za późno. 
Chodzi o znalezienie artefaktu. Nie chcę psuć zabawy opisując to zadanie, ale mogę pomóc na PW.
Jeżeli ktoś znajdzie ten artefakt, to proszę o podanie miejsca gdzie był jego "posiadacz".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie rację. Spawn może być losowy.

Raczej tak... ja miałem PDA dla Poszuka dokładnie tam gdzie wskazał  @smox w post #113.

//

Swoją drogą PoszukPaszuk to nieudana ksywka...można by  wstawić Poszukiwacz i jeżeli jest mało z tym roboty tak bym proponował to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak się zastanawiam nad jednym. Na Bagnach, gdy odbijałem Park Maszyn to zginął Celny, przyszła wiadomość, i nawet zapisało się w PDA, jestem już na Kordonie ale cały czas mnie to męczy, czy gość nie był potrzebny do jakiegoś innego kwesta ?

I jeszcze taka mniejsza sprawa, zauważyłem że po opuszczeniu Bagien nadal jestem we frakcji Czyste Niebo, da się jakoś ''odejść'' od nich ? ewentualnie opłaca się przyłączyć do innego ugrupowania, załóżmy samotników ? 

Bandyci będą mnie wtedy atakować, czy może zostaną neutralni w stosunkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź będzie trochę długa, ale pokażę cała drogę dochodzenia do prawdy.

 

Ponieważ poszedłem na Agroprom prowadzony teleportacją podczas działania z Paszukiem, bez znalezienia helikoptera, nie miałem zadań od Borodina. Wróciłem więc na Bagna, dotarłem do śmigłowca i tam po stoczeniu bitwy z trzema wojskowymi , znalazłem przy zwłokach naukowca Kryworuczenko jedno PDA. Przy drugim, w anomalii, tak że bez "wydłużenia rąk"  jego inwentarz był nieosiągalny, był tylko pistolet. Z PDA  naukowca wynika, że powinien być jeszcze trzeci. Ale jego ani śladu.

Wojskowi mieli PDA "bez oznak życia". A zadanie na znalezienie śmigłowca nie zostało zaliczone.

Wróciłem na Agroprom, ale Borodin dalej nie ma zadań, a wejście do głównego budynku w którym są ważne i inne NPC jest niemożliwe.

Sądząc, że przyczyną niezaliczenia zadania na śmigłowiec było spóźnione wykonanie, poszedłem do śmigłowca przed Agropromem.  Teraz wojskowych nie było, tylko dwa trupy naukowców, z czego jeden w anomalii spalacz.  Ale teraz też miał tylko pistolet.

No to kolejna powtórka, daleko wstecz, od pobytu na wysepce z dekoderem.

Od razu poszedłem do helikoptera. Uzyskałem to samo, co będąc przy helikopterze przed pójściem na Agroprom.

Tylko straciłem niepotrzebnie kilka apteczek i antyradów. Zadanie na helikopter nie zaliczone.

Próbowałem jeszcze kilku innych możliwości, ciągle z tym samym skutkiem braku zaliczenia zadania.

 

Kiedy u Was to zaliczenie nastąpiło? Od razu przy helikopterze, czy dopiero po powrocie do bazy CzN i rozliczeniu.

 

I tu wyjaśnienie - informacja - o widoczności helikoptera. Tym razem helikopter był widoczny bezproblemowo.

Od poprzedniego razu, zmieniłem tylko jasność, która na zasięg widzenia nie ma wpływu. Widocznie poprzednio coś nie zatrybiło.

Biorąc pod uwagę, że mod pozwala grać dość dowolnie, po Agropromie mogę spokojnie wrócić do Prowodyra celem dalszej gry, lub czy mam coś jeszcze zrobić, aby nie ugrzęznąć w fabule?

I tak już jest dostatecznie pogmatwana.

 

Zwłok brata na wieży nie byłem w stanie przeszukać, bo oprócz potężnej radiacji, mam tam jeszcze dwie anomalie, zrzucające mnie z wieży, gdy tylko wejdę na balkonik.

Za to znalazłem, nad tunelem zwłoki z dokumentami na eksperyment "Owce", o czym jeszcze nikt nie pisał.

Kto wie, do kogo teraz z tymi papierami się udać? Do tępych nie należę, ale zaczynam nie nadążać za logiką moda.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.