Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

30a30b26f4ea019c26240a3586ac516c.jpg

Tytuł oryginalny: В Аду... "ПСЫ"
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0006 / Repack - wersja samodzielna
Data premiery: 01.09.2018 r.
Autor: Хемуль36рус
Autor spolszczenia: @gawron
Śr. długość rozgrywki: (ok. 8 godzin)


OPIS:

Spoiler

Bohaterem tej historii jest zwykły stalker, który z powodu problemów finansowych wyruszył do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. W celach czysto zarobkowych i często z narażeniem własnego życia podejmuje się trudnych zleceń.

Modyfikacja nie oferuje typowej linii fabularnej - całość składa się z różnych historii. Ponadto, aby przetrwać gracz będzie zmuszony do poszukiwania na własną rękę niezbędnego sprzętu - prowiantu, medykamentów, amunicji, czy nawet broni. Mimo wszystko jest to jedynie drobna przeszkoda podczas zgłębiania nowej historii. 

W Piekle... Psy nie jest skomplikowanym modem. Nie należy się w nim doszukiwać „realizmu”, ponieważ takowy nie występuje. Warto przy okazji nadmienić, że jego autor w 2014 roku stworzył inny projekt pn. Człowieczy Los Krok w Nieznane: Deja Vu.


Cechy moda:

  • Nowa fabuła,
  • Dynamiczna pogoda, 
  • Nowe modele NPC, 
  • Wiele nowych postaci, 
  • 4 lokacje, 
  • Nowa paczka z bronią. 

PORADY:

Spoiler

Wskazówki dot. rozgrywki:

  • Kupujcie herbatę. Skutecznie gasi pragnienie.
  • Chcąc zapolować na pijawkę dobrze mieć przy sobie kilka granatów F-1.
  • Schowki zostały rozlokowane na wszystkich lokacjach, aczkolwiek autor nie zdradził ich położenia.
  • W momencie, gdy protagonista pojawi się na Zatonie, dobrze jest się przejść po lokacji, aby mod w pełni „zaskoczył”.

Kwestie techniczne: 

  • Modyfikacja może sprawiać pewne problemy techniczne - szczególnie na Zatonie - dlatego, aby zminimalizować błędy związane z instalacją oraz być może inne zaleca się skorzystać z wersji samodzielnej (repack). 

GALERIA:

Spoiler

W piekle... Psy_stalkerteam_scr1.jpg  W piekle... Psy_stalkerteam_scr2.jpg  W piekle... Psy_stalkerteam_scr3.jpg

W piekle... Psy_stalkerteam_scr4.jpg  W piekle... Psy_stalkerteam_scr5.jpg  W piekle... Psy_stalkerteam_scr6.jpg


Początek rozgrywki na kanale HugTV:

 

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji wersji „klasycznej”:

1. Cień Czarnobyla 1.0006.


2. W głównym katalogu gry usuwamy foldery bin i shaders pamiętając o kopii bezpieczeństwa.


3. Pobrane i wypakowane archiwum moda (gamedata, bin) umieszczamy w głównym katalogu gry.


4. Dodajemy spolszczenie moda (gamedata, bin).


5. Włączamy grę, aby utworzyła folder z zapisami. Następnie do utworzonego folderu kopia pliku user modyfikacji.


6. Ponownie odpalamy grę i zmieniamy oświetlenie na statyczne. Na koniec dokonujemy ostatniego restartu gry i można się cieszyć modyfikacją. 
 

Zalecana kolejność instalacji wersji samodzielnej (repack):

1. Modyfikacja jest w wersji samodzielnej, a więc nie wymaga posiadania i instalacji podstawowej wersji gry. Wystarczy rozpakować pobrane archiwum (najlepiej poza partycję systemową i katalogi Program Files).


2. W głównym katalogu gry usuwamy foldery bin i shaders pamiętając o kopii bezpieczeństwa.


2. Wystarczy rozpakować pobrane archiwum (najlepiej poza partycję systemową i katalogi Program Files). 


3. Dodajemy spolszczenie moda (gamedata). Nie kopiujemy folderu bin, jak i jego zawartości. Plik XR_3DA musi pozostać ten sam po zakończeniu instalacji.


4. Grę należy rozpocząć koniecznie na oświetleniu statycznym
 

LINKI DO POBRANIA: 

Spoiler

Wersja „klasyczna”:

Mod:


Spolszczenie:

  • Nasz serwer - [KLIK]
    Zawiera niezbędny patch z dn. 26.01.2019 r.
    Testy spolszczenia:
    @mkk7, @smox

Wersja samodzielna (repack): 

Mod: 


Alternatywne okna dialogowe:

Spoiler

Wersja oryginalna:                                                                               Po zmianie:
2068377485_orygina.jpg.178d1a9d9c5bde6c9b74d61d28c9b40d.jpg  1007542610_pozmianie.jpg.bbfb2c0eb64aeb9775262c80ef9910df.jpg

  • Nasz serwer - Zmienione okno dialogowe.7z
    Folder gamedata należy umieścić w główny katalogu z grą z wyrażeniem zgody na zamianę plików.

Alternatywna paczka broni, którą przygotował autor spolszczenia: 

Spoiler

Dla odmłodzenia arsenału użytego w modyfikacji i dlatego, że lubię się tym bawić, przygotowałem niewielką paczkę z bronią. Jest to zbiór pukawek wyciętych z modyfikacji: NLC 7, Nowy Arsenał, Radiophobia, SFZ Project: Episode Zero, a także ze strony AMK-TRAM. Podziękowania i wyrazy uznania dla autorów. ~ @gawron

1.jpg.5b532a4e4c934d649683164132de756e.jpg  4.jpg.20e4cb22ddf28bb2b0c1dec887be07f4.jpg  7.jpg.fd96d92d9376b09a2bf55814d6a28a4e.jpg

3.jpg.2c5b467fd9729921ac2d8eaf5ffea80c.jpg  8.jpg.4cb2b76ad54a51e28889bce1d223a4be.jpg  6.jpg.3a6b942cac28ff0d5ffbb0460ec58e0e.jpg

  • Cloud Mail - [KLIK]
  • Nasz serwer [KLIK]
    Instalacja na wersję uzupełnioną z 2019 r. Dotyczy moda w wersji „klasycznej”, jak i samodzielnej. 
    Folder gamedata należy umieścić w główny katalogu z grą z wyrażeniem zgody na zamianę plików. 

 


Źródła: new_AP-PRO_LOGO.png.aba0a3e476d400f89ebcc83f4ed08bdb.png  AMK forum.jpg  stalkermod.jpg.8090220402bc69c0080c4ca2946c79bb.jpg

  • Super 1
  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej próbie odpalenia na pol podstawce mod wita nas wylotem jak poniżej, leczenie - fix na pp

Spoiler

[error]Expression    : hFile>0
[error]Function      : FileDownload
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\FS.cpp
[error]Line          : 106
[error]Description   : f:\gry 2\s.t.a.l.k.e.r. - s of c - 10006\gamedata\shaders\r2\effects_waterryaska - ?????.s

 

INSTALACJA NA POLSKĄ PLATFORMĘ:

Spoiler

1. Stalker SoC 1.0006

2. Kopia gamedaty moda do głównego katalogu gry.

3. Z gamedaty moda usuwamy folder shaders.

4. Do gamedaty kopia ze zgodą na zamianę plików - FIXA 2.1.3.

5. Do gamedaty moda kopia zawartości Fix na pp.7z (zawiera poprawki + localization + folder pl).

6. Zmiana nazwy folderu bin naszej gry (można usunąć pamiętając o kopii bezpieczeństwa).

7. Kopia bin moda do głównego katalogu gry. Z naszej kopii bezpieczeństwa bin przenosimy plik XR_3DA ze zgodą na zamianę.

8. Możemy grać.
Autor zaleca, aby użyć pliku user dołączonego do paczka z modem. Jednak nie każdy sprzęt wytrzyma jego ustawienia. Ustawiłem po swojemu i jak na razie jest w porządku. Ten punkt pozostawiam waszej decyzji.

SŁOWO OD AUTORA:

Spoiler

- Kupujcie herbatę, najlepiej gasi pragnienie.
- Idąc na pijawkę, dobrze mieć ze sobą kilka granatów F-1.
- Schowki są rozrzucone po wszystkich lokacjach, gdzie dokładnie, tego już sam nie pamiętam, znajdziecie to   znaczy, że mieliście szczęście.
- Mod nie jest skomplikowany, żadnego "realizmu" nie należy w nim szukać, ponieważ go tam nie ma.
- Kiedy GG pojawi się na Zatonie, trochę się przejdźcie, żeby mod w pełni zaskoczył.
- No, a jeśli ci się nie spodoba, po prostu go wywal i nie strugaj super krytyka, bo i tak nie będę tego słuchał, jest to, co jest i nie zamierzam niczego zmieniać.
- Powiem tak, nie jest to premiera, a OBT. Próbujcie. Wyklinanie i opluwanie nie jest konieczne, jeśli ci się nie podoba, usuń i zapomnij.

Parę screenów:

Spoiler

1.thumb.jpg.5517764e077d176e543f6c67d01723b0.jpg

2.thumb.jpg.63a27fc8e711d76613292f3f223e0944.jpg

3.thumb.jpg.91f837cfde7228fe8908021187b272ce.jpg

4.thumb.jpg.75faadbfd7e7485f712798a956693bc8.jpg

5.thumb.jpg.fdae84375c42d447f6f038cca2beb618.jpg

 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron ty też w grze! to lubię ani jakieś tam stękanie, że OBT, że niedopracowany, że... .

Jak autor moda napisał: spróbujcie... oraz - "Мод не сложный, никакого "рыализма" в нем не ищите, так как нет его там." - Mod nie służy do pokazania jakiegokolwiek "realizmu" i jego nie ma tam, liczy się sama gra.

Zgadzam się, jak w instrukcji - robię krok lub 2, załączają się w/w informacje, polazłem na tartak i tu coś mnie tknęło, wlazłem na górę po drabince a tu na dole przezroczysty zombiak którego naprawdę trudno utrupić.

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram, jest fajnie, te z maskami na ryjach bardzo żywotne i skoczne, wzięte z innych modów niby żaby nie rechoczą tylko miauczą jak koty. :biggrin:

2 kwest = artefakt w okolicy starej barki

3 kwest - 7 ogonów wilków

4 kwest - he he he - mam zebrać 3 bławatki lub niezapominajki na herbatę dla Spasa :biggrin:

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz misja od Kardana na manometr i chłodnice do miotacza ognia - do najmusów idę.

Przydatne info dot. schowków od Bobika:

Spoiler

335616171_ss__09-03-18_20-36-50_(zaton).thumb.jpg.e38e3d77049e202e4374fd3d86d90294.jpg2112247170_ss__09-03-18_20-36-45_(zaton).thumb.jpg.b3f316bda14011f2bc8a2b489210659b.jpg522303001_ss__09-03-18_20-33-39_(zaton).thumb.jpg.02d5ccf6a73c1ec8f4d43b43a2dbca64.jpg879096126_ss__09-03-18_20-07-30_(zaton).thumb.jpg.3303f5cde73765787f6e14db40b4ebc8.jpg1162739461_ss__09-03-18_18-34-48_(zaton).thumb.jpg.c7700c17ed606b7ca17407467da096ab.jpg388549935_ss__09-03-18_18-34-10_(zaton).thumb.jpg.202832282cb39a5a66d96059c6794334.jpg1227128271_ss__09-03-18_18-25-41_(zaton).thumb.jpg.66d5551125915358e5ce8d6c045d9d8b.jpg

 

Części elektroniczne od najmusów z podstacji w zamian za zabicie pijawki na kręgu.

Dyktafon pod schodami do podziemi w Żelaznym Lesie.

Teraz idę obejrzeć tzw. "jużnoje płato" - czyli tam gdzie się skacze przy płonącej wiosce.

Mam już za misje detektor artefaktów, artefakty są nowe o innych właściwościach a mam dostać zmodyfikowany artefakt - w jakiejś anomalii oraz receptę.

Słowem - im dalej w strefę tym ciekawiej, inaczej, fajniej.

Polecam.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magneto.thumb.jpg.0fe39b01929c7883bbfee0a878014481.jpg

W piekle... Psy, bardzo dobry mod, moim zdaniem. Jest to utrzymana w konwencji z lekka baśniowej opowieść o zwykłym chłopaku, który trafia w okolice CEA w poszukiwaniu przygód i zarobku… a że jest pracowity, ma dobre serce i Zona mu sprzyja, więc znajduje jedno i drugie, a nawet więcej – spotyka prawdziwą miłość, co jak wiadomo, w strefie nie jest codziennością.

Podzieliłbym tę modyfikację na trzy umowne etapy. Pierwszy to preludium na Zatonie, ogólne zapoznanie się z panującymi warunkami, zdobywanie wyposażenia, pierwsze zarobione pieniądze i co ważne, uświadomienie, że nic nie przyjdzie łatwo. Drugi etap to Bagna, "trening" przed tym, co czeka Aleksa naszego GG po dotarciu na Jupiter i do Prypeci - to etap trzeci. Jupiter, dopiero tam po spotkaniu z agentką PSÓW (samodzielnej frakcji podpiętej pod Monolit) fabuła zaczyna się rozkręcać i akcja nabiera większego tempa, rozpoczyna się polowanie na naszego bohatera. Mod nie jest skomplikowany, co wcale nie oznacza, że jest łatwo i bezmyślnie, wręcz przeciwnie, odniosłem wrażenie, że im dalej z fabułą, tym trudniej i trzeba się wykazać znacznie lepszą oceną sytuacji. Nie będę się rozpisywał nad mutantami, tych jest cała plejada, na szczęście wszystko zostało użyte w przemyślany sposób tak, że nie miałem nudności, a nawet podskoczyłem parę razy na fotelu. Nie widzę sensu zatrzymywania się przy balansie i cenach, moim zdaniem w grach jest to zawsze sprawa umowna, z resztą myślę, że w przypadku "Psów" autor dobrze wiedział, co robi. Na koniec coś, czego fizycznie nie widać i na co chyba nie zawsze zwracamy uwagę, to serce, które autor włożył w tego moda, jest to jeden z elementów, który cechuje modyfikację "W piekle... Psy", takie przynajmniej odniosłem wrażenie.
 

Spoiler

1.thumb.jpg.349197d465475ad170cd7a514b4e7101.jpg

2.thumb.jpg.56eaa09f80a86be9d10a0658dac4f830.jpg

3.thumb.jpg.49c1efb8dfb0abf03eea671bac389dbf.jpg

4.thumb.jpg.c62ae05699520cc58716926841fd7917.jpg

5.thumb.jpg.5722383d8641c6c8ee660c636e06eccc.jpg

6.thumb.jpg.a85c36e4f0a55f33b99fb6bb3a31c406.jpg

7.thumb.jpg.73b958228c71af06e6e523fe3574b22a.jpg

 

  • Super 1
  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dotyczy podtytułu " Псы ",  to wg słownika slangowego jest takie tłumaczenie: Псы - охpана ( Ochrona ). Bo literalne przetłumaczenie na Psy, chyba raczej nie jest odpowiednie.

Jest też wg tego słownika inne określenie: "Тот, кто вызывает негодование, заслуживает презрение своим поведением, поступками." , czyli Ten, kto wywołuje poczucie krzywdy, lub swoim zachowaniem, postępkami,  zasługuje na pogardę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psy - w trakcie moda jest wytłumaczone, że chodzi o frakcje Monolitu - Psy - i nie są to Psy Wojny (Słowiańsko-Germańskie psy Boga wojny), czy Dominikanie - Domini canes ale Psy Piekła/ieł.

Mod czerpie z NS5TT2 gdyż za kwesta jako bonus dostajemy recepty na artefakty np.- łzy ognia czy podobne.

Mod ma to coś czym się można parać długie wieczory, żadne zadanie nie jest proste choć na takie może wyglądać np.- idź po ikonę do cerkwi i przy okazji nie omieszkaj odwiedzić grobu mojej żony a ja ci w zamian podkopsam teleport na bazę.

Mutanty sa inne, jest ich więcej rodzajów - np. małe pijawki i duże, skrzydlate snorki itd.itp.

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondotier napisał:

Ten, kto wywołuje poczucie krzywdy, lub swoim zachowaniem, postępkami,  zasługuje na pogardę.

O to właśnie chodzi.

Przywódca "Psów" był już najbardziej bezwzględnym łotrem, zanim trafił do Zony. W strefie pod tym względem nic się nie zmieniło (wiem, bo czytam dialogi:)). Po tym, jak już się dowiedziałem co to za ekipa, pierwsze moje skojarzenie to - "Wściekłe psy", kto oglądał filmy Quentina Tarantino, od razu będzie wiedział, o co chodzi, ale sprawa pozostaje otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, vidkunsen napisał:

Spolszczyć to, spolszczyć tamto, ale to jest OBT więc nie warto...

Rozumiem, że lubisz język Puszkina i Tołstoja, ale nie miałbyś chyba nic przeciwko spolszczeniu jeszcze jednego moda. Po ograniu modyfikacji i wypuszczeniu Fixa 2.1.3 zniknął dopisek OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doznaje takiego loga przy samym wejściu do zony. Pojawiam się przy bramie (nowa gra) i cyk wylot. Ktoś coś?

A no i się sugerowałem poradami instalacji @gawron'a

Spoiler

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : assertion failed
[error]Function      : _VertexStream::Lock
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\R_DStreams.cpp
[error]Line          : 44
[error]Description   : (bytes_need<=mSize) && vl_Count
 

 

 

Edytowane przez Szeregowy Killer
dopiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tego moda, instalując sobie jeszcze paczkę broni, którą można pobrać stąd: http://ap-pro.ru/forum/35-91596-1177792-16-1536435368

Ale od razu wylot po przyjściu do Skadowska:

Spoiler

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : wave&&wave->length()
[error]Function      : CSoundRender_Source::LoadWave
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xrSound\SoundRender_Source_loader.cpp
[error]Line          : 65
[error]Description   : Can't open wave file:
[error]Arguments     : c:\program files (x86)\thq\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\gamedata\sounds\weapons\ŔĘ\aks74u_shot1.ogg
 

stack trace:

Leczenie: Zmienić nazwę folderu AK na ŔĘ.

I następny wylot:

Spoiler

 
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CRender::texture_load
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrRender\Texture.cpp
[error]Line          : 295
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find texture 'wpn\shell_12ő70'
 

stack trace:

Leczenie: Zmienić nazwę pliku shell_12x70 na shell_12ő70.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbicie: Postawiłem moda na rosyjskiej podstawce, dodałem ten pakiet broni. I też wyleciałem w pobliżu Skadowska na tym pliku dźwiękowym od AKSu.

Problem w tym, że mam tak :
[error]Arguments     : d:\mody\psy\gamedata\sounds\weapons\АК\aks74u_shot1.ogg

Ale u mnie tak jak u @Stalker Kamil nie było folderu AK, lecz ÇŐ . Jednak przemianowanie go ze wskazówki w logu na AK nie pomogło. Dopiero zmiana ÇŐ na ŔĘ puściła grę. Nie wiem jak z tym drugim wylotem, bo go jeszcze nie miałem. Jednak na wszelki wypadek wyprzedzająco zmieniłem jego nazwę.

Piszę to dlatego, że nie wszyscy mogą dać sobie z tymi zmianami radę, więc w razie tłumaczenia dobrze by było do spolszczenia dać ten katalog i plik z niewylotowymi nazwami.

A wstawiający moda @vidkunsen mógłby doraźnie zrobić fixa i dodać do #1, tak aby bez grzebania po jego wklejeniu mieć spokój.

Jestem na Skadowsku i choć nie widać palących papierosy, siwo od dymu.

ss_administrator_09-25-18_18-40-38_(zaton).thumb.jpg.9084d9ccdc6217c14e3be0805c7eb8a3.jpg

I co ma robić niepalący?:klnie:  Otwarcie drzwi nie pomaga.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.