Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z "hologramem" w bunkrze monolitu (sterownia monolitu pod elektrownią) a raczej z jego brakiem. Otóż przebijam się przez monolitowców, zabiłem każdego, znajduje skrzynkę z kodem wklepuje go i drzwi się otwierają. Problem zaczyna się tutaj bo robię wszystko co powinienem (rozwalam te świecące rzeczy na środku) i w tym momencie powinien się pojawić hologram, ale gra robi się na chwile ciemna (czarny ekran) i jedyne co zostaje to ja zamknięty w środku, bez możliwości wyjścia i poltergeisty. Próbowałem zabijać mutanty i wczytywać autosave ale nic to nie dało. Dodam że jak wchodzę na lokacje w kontaktach nie wyświetla mi się ten naukowiec, czy rozmowa z nim tutaj jest super ważna czy mogę ją pominąć? Zaliczyło mi się zadanie tajne labolatorium i spełniacz życzeń, mam teleport na magazyny więc mogę ''pominąć'' tą rozmowę i kontynuować inne wątki? Za pomoc dziękuje i pozdrawiam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@smaku

Parę opcji, możliwe, że są jeszcze nie wybici wszyscy najemnicy, jacyś np w pobliżu lokomotywy gdzie ma iść. I nie chce dlatego ruszyć.

Drugi pomysł, przejdź koło niego i idź wzdłuż ściany w stronę lokomotywy. Albo spróbuj z nim pogadać, pohandlować.

Jak nie pomoże to musisz wczytać zapis z przed wejścia na lokacje i próbować do skutku. Ja czasem z Kruglowem to po kilka podejść musiałem robić jak się uparł i np mi ginął.

Także lepiej zachowaj sobie zapis z przed wejścia na lokację     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Proszę o pomoc. Nie do końca wiem czy jest to problem fabularny czy techniczny z jakimś skryptem co nie chce zaskoczyć. Problem polega na tym że nie mogę pchnąć fabuły do przodu, żadnych zadań fabularnych nikt już nie przydziela. Natomiast mam jedno zadanie którego nie mogę sfinalizować "zwróć medalion Bagiennemu Doktorowi". Zadanie na odnalezienie medaliona wypełniłem już bardzo dawno temu i nie mogę mu go zdać (ani od razu po jego odnalezieniu w kopalni ani teraz). Nie wiem w czym rzecz. Jestem na etapie zadania od Klenowa, przekazałem mu już "serce poltergeista" i 10 brukowców, sprowadziłem mu Witie holograma do pomocy i dalej stop !!! Pomuszcie proszę.

Spoiler

ss_marek_12-05-19_18-35-44_(l11_pripyat).thumb.jpg.851bbc16ce73d1911edde548d7a84883.jpgss_marek_12-05-19_18-37-14_(l11_pripyat).thumb.jpg.84beda7d1456fd4c7889eb5005cab2cc.jpgss_marek_12-05-19_18-35-18_(l11_pripyat).thumb.jpg.404975d36b702f8eb2dc5c97442f523f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się wczytać Twojego sejwa ale wywala mi błąd związany z udźwigiem GG.

[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 342
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'weight_control_item'

Przynajmniej tak myślę...

Jeśli możesz wstaw jeszcze w dowolnie spakowany sposób RAR itd..
swój folder gamedata\config i gamedata\scripts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12, w gamedata \ config \ gameplay \ character_desc_new.xml znajdź:
<! -- actor_dialog> arhara_doctor_doct </actor_dialog> -->
 Zamienić na:
<actor_dialog> arhara_doctor_doct </actor_dialog>
Oddaj medalion Doku.
Po przejściu do podziemi Agroprom, dotarciu do ukrycia Striełoka w podziemiach , zostanie wysłany SMS o Duchu, a następnie udaj się do Jakuta na Magazynach Wojskowych , a on powie ci, gdzie jest Duch, po zakończeniu wszystkich rzeczy z Duchem Zachar przeprowadzi dialog o przeprowadzce do Limanska i Kieł da zadanie. Graj dalej gamer2.gif

Спойлер

В gamedata\config\gameplay\character_desc_new.xml найти:
<!--actor_dialog>arhara_doctor_doct</actor_dialog>-->
Исправить:
<actor_dialog>arhara_doctor_doct</actor_dialog>
Cдать медальон Доку.
После пойти в подземелье Агропром, дойти до тайника Стрелка в подземелье, там будут смс о Призрак, далее иди к Якуту на Армейские склады и он расскажет где Призрак, после того как закончишь все дела с Призраком у Захара будет диалог о переходе в Лиманск и Клык даст квест. Играй дальше.

 

Edytowane przez olodkav
Korekta tłumaczenia translatorem
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@olodkav , @OldMan dziękuję za porady i pomoc. Przepraszam za spóźniony komentarz ale od dawna mnie nie było i odczytałem dużo później. Tak czy innaczej @olodkav miałeś rację , fabuła ruszyła po odwiedzeniu podziemi Agropromu. Mam inny problem i jeśli znowu byłby ktoś w stanie mi pomóc to byłbym bardzo wdzięczny. Problem pojawił się po przeinstalowaniu gry (robiłem formata). Gra zainstalowana wszystko cacy ale po dołożeniu NS 2016 + patch i polonizacja gra w momencie gdy ma się pojawić menu wywala do pulpitu z takim logiem:

Spoiler

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : D:\xray-svn\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 70
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...ow of chernobyl\gamedata\scripts\ui_main_menu.script:38: attempt to call method 'GetGSVer' (a nil value)

 

Dodam że podstawka bez NS2016 odpala jak trzeba i że dokonałem zmianę w pliku "fsgame" 

Bardzo proszę Was o pomoc.

PS Wesołych świąt dla Wszystkich !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12, niewłaściwa instalacja, zainstaluj ponownie. Poprawka nie pomoże i wystąpią inne błędy. 

Неправильная установка, переустанавливай заново. Исправление не поможет и будут другие проблемы.

Wesołych świąt dla Wszystkich! igra-v-snezhki.gif

Edytowane przez olodkav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olodkav przeinstalowałem już 2x i grę i rozpakowywałem na nowo moda, przed chwilą zrobiłem to raz jeszcze i efekt ten sam. W momencie gdy ma się ukazać menu wywala do pulpitu z następującym błędem:

Expression    : fatal error
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : D:\xray-svn\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
Line          : 70
Description   : <no expression>
Arguments     : LUA error: ...ow of chernobyl\gamedata\scripts\ui_main_menu.script:38: attempt to call method 'GetGSVer' (a nil value)

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć w czym rzecz ? i przede wszystkim jak zrobić żeby znowu było ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan wrzuciłem Twoją paczkę ale nie wchodzi do gry. Pojawia się tylko ta mała grafila na pulpicie i odrazu po niej błąd.

Expression    : error handler is invoked!
Function      : handler_base
File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\xrDebugNew.cpp
Line          : 753
Description   : std: out of memory

PS co daje Twoja paczka? bo widziałem że zmieniła się właśnie owa grafika.

Edytowane przez ramirez12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.