Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PODBICIE TEMATU.

Gra nas dwóch i nie zawsze się przeplatamy. A znalazłem w modzie ciekawostkę. Zaskakuje mnie on coraz bardziej. To już moja któraś tam kolejna gra w niego, ale tę sytuację ze zrzutu mam po raz pierwszy.

ss_fred_10-31-21_20-34-00_(agroprom).jpg

Truchło Waleriana jest stałym elementem przy szybie kopalni w Rudym Lesie. A tu nagle ni stąd ni zowąd pojawia się na Agropromie żywy i gadatliwy. Wysłał mnie na Kordon porozmawiać z Olgą, więc poszedłem. Niestety jej tam nie ma. A oprócz mnie szuka jej jeszcze Wilki, którego spotkałem na Agropromie. Wszystko wskazuje na to, że Wilk idzie dokładnie śladem Olgi i na każdej lokacji prowadzenia jej do Rudego Lasu, trzeba go będzie podprowadzać.

Próbuję grać wg, porad @Quote , ale w niektórych sytuacjach jest to niemożliwe, jak i w poprzednich częściach. Wszystko zależy od teleportów. On trafiał ( w podziemiach szczególnie ) do jednych, ja do innych i nasze drogi się rozchodziły. Pojawiałem się tam, gdzie on na razie się nie miał zamiaru wybierać. W jego opisach przemieszczania się są niedoprecyzowania. Bo pójście w prawo lub w lewo, to dwie różne podróże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja @kondotier przestałem korzystać z poradników na YT właśnie dlatego, że wystarczy przypadkowo wejść w inny teleport i gra staje się inna. Idę więc na czuja. Stary Stalker jest chaotyczny i gra za szybko. Taki ma styl. Mnie nie odpowiada. Przy Petrence można albo się wkurzyć albo usnąć. Posiłkuję się głównie Twoimi podpowiedziami i własnym nosem.    

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Ja też się tych podpowiedzi ściśle nie trzymam, bo są w nich spore niedopowiedzenia. On grał znając moda jak własną kieszeń, więc chodził gdzie chciał i jak chciał. Próbowałem tylko zachować ogólnie jego kolejność zadań fabularnych. Ale czasami zapomniałem na papierku zapisać, z jakiego teleporty przerzucało mnie do ciekawego miejsca. Teraz znalazłem się w momencie, że zgodnie z własnym doświadczeniem, powinienem sporo wyprzedzić kilka zadań z jego gry. Na razie zrobiłem sobie od Źródła odskocznię dla odpoczynku, do innego moda z liniową fabuła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@kondotier z Szuchartem mam taki sam problem. W MM nie ma go. To znaczy w Domu Partii siedzi jakiś "żółty", ale nie mogę sprawdzić bo  wokół budynku jest strefa śmierci. Może to Szuchart, ale ni jak nie podejdziesz. Próbowałem nawet po drutach :

Spoiler

ss_admin_11-21-21_20-07-17_(dead_city).thumb.jpg.21d977149b6e3e818b22d674567b383b.jpg

Wyszedłem więc z MM i wejdę ponownie choć nie będzie to proste bo tporty padają. A może blokada związana jest z ta kupą zombi kręcących się w kółko.

I jeszcze. Nigdzie nie spotkałem Waleriana. Może dopiero spotkam ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo  Szucharda trzeba szukać w tym rozwalonym narożnym bloku koło placu. Patrz 16:00

https://www.youtube.com/watch?v=MNIMyMmL72s

 

Warunkiem pojawienia się jest jednak likwidacja BTRa i jego ochrony na tele do Placówki. Trochę wcześniej na filmiku widać że było ich dwóch, a u mnie był jeden i nie dostałem info po jego likwidacji.  W tych domach przy placu są enpece dla innych zadań. Może @Szczepan9205 znajdzie na to radę, tak jak na pojawienie Luki.

A co dotyczy żywego Waleriana, to na kilka gier, trafiłem na niego raz na Agropromie, przy wykonywaniu jakiegoś zadania. Możliwe, że pojawił się w wyniku jakiejś niedokończonej linii zadań, tak jak pojawia się Sułtan na Wysypisku.

Ja jak na razie zrobiłem sobie przerwę w grze, po znalezieniu PDA dla Fejka i się z nim rozliczeniu. Zaczął się u mnie problem wiedzy. Mieszają mi się poprzednie gry z aktualną. Nie kojarzę czy zadania zrobiłem w aktualnej, czy to pamięć z poprzednich.

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Raczej nie znajdę na to rady, ja wam mogę jedynie naprawić błędy w tekście, które mi wskażecie, ewentualnie jakieś wyloty, ale alfą i omegą nie jestem, a tym bardziej w ogóle nie znam Rebornów, ani tym bardziej Źródła więc tu musi pomóc ktoś kto się zna na modach z tej serii, ich strukturze i działaniu.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205  Wskazałem na Ciebie, bo to może też być danie naszych czudzysłowów jak przy Luce.  A co jest w skrypcie przy niszczeniu BTRa, tego nawet na filmiku się nie znajdzie. Tym bardziej, że znów to jest związane z Luką, który mimo przejścia Limanska i wyznaczenia spotkania na Mózgozwęglaczu2, tam się nie pojawił. Sądzę, ze to będzie w tym samym pliku co poprzedni problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierW zasadzie tak - ale jak brałeś od Gigi zadanie na odbicie mostu to wylot już był - tu sytuacja jest podobna tylko w momencie wzięcia zadania był wylot bo gra próbowała wygenerować tekst do wyświetlenia, więc gdyby z Schuartem była podobna sytuacja to też by był wylot.

Ewentualnie pojawienie się Luki mogło zależeć od zrobienia zadania u Gigi - nigdy nie wiadomo jak autor zaprojektował sobie ścieżkę fabularną w plikach gry więc jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że może @DaarMoo zrobił coś nie tak jak trzeba lub w złej kolejności co skutkuje brakiem potrzebnego NPCa, ale jeśli nie ma żadnego wylotu to nie jestem w stanie pomóc - aż tak zaawansowany jeśli chodzi o technikalia Stalkera czy nawet grzebanie w spawnie to nie jestem 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 O tym samym, ale już nie o naprawianiu. Jest jakiś problem w spolszczeniu, bo @DaarMoo i ja, graliśmy całkiem innymi sposobami, w innej kolejności zadań, a dostaliśmy to samo. Ja duplikata Szucharda rozwaliłem w Podzoniu, a właściwego w Lesie zaprowadziłem do teleportu i dostałem pożegnalna wiadomość. Loki też z Limanska poszedł na mózgozwęglacz. Miałem pozostałych, a tych dwóch brakło. W ostatniej grze nie byłem jeszcze u Dziadka-Leśnika i nie likwidowałem duplikatów, to nie wiem czy problem się powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DaarMoo napisał:

z Szuchartem mam taki sam problem. W MM nie ma go.

Wrzuć sobie poniższy plik do folderu z grą, ze zgodą na nadpisanie:

gamedata.7z

a następnie raz jeszcze zniszcz BTR i dwóch monolitowców znajdujących się przed wejściem do Placówki.

Zaraz po tym dostaniesz wiadomość od Szucharta. W zależności od twojego postępu w fabule będzie siedział albo w jednej z chałup, albo w bloku.

22 godziny temu, DaarMoo napisał:

To znaczy w Domu Partii siedzi jakiś "żółty", ale nie mogę sprawdzić bo  wokół budynku jest strefa śmierci.

U mnie siedzi tam Gonta. Nie ma nic ciekawego do powiedzenia. 

22 godziny temu, DaarMoo napisał:

Wyszedłem więc z MM i wejdę ponownie choć nie będzie to proste bo tporty padają.

W czasie pierwszej gry miałem to samo. Musiałem wejść do MM przez Szpital.

22 godziny temu, DaarMoo napisał:

A może blokada związana jest z ta kupą zombi kręcących się w kółko.

Wybiłem ich co do nogi:flak:. Niestety, nie dezaktywowało to tej śmiertelnej strefy. 

jatka.thumb.jpg.8b48e4cc6b0e90d1c72d4f230d1490f8.jpg

22 godziny temu, DaarMoo napisał:

I jeszcze. Nigdzie nie spotkałem Waleriana.

Nie musisz go szukać. Nie jest do niczego potrzebny.

  • Za szczególną pomoc 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo No to niedługo zobaczysz światełko w tunelu. Sonaty Bethowena już wysłuchałeś? Chociaż grając inaczej niż ja, możesz o niej jeszcze nie wiedzieć.

A ja gratuluję postępu w modzie :brawo:  . Jak od niego trochę odpocznę, to spróbuję dokończyć. Tym bardziej, że tę poprawkę na Szucharta już wkleiłem.

DODANO

A powiedz mi jeszcze, czy w twojej grze Luka z Limanska przeszedł na MZ2 bez problemu? I kiedy? Przed Szuchartem, czy razem z nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier jak wszedłem na MZ2 był tylko Dziadek i Kieł. Dopiero po podejściu z Szuchartem do Dziadka, przy wejściu na MZ2 od strony Limańska pojawiły się 3 postacie. Najbliżej tportu stał Luka, następnie Elżbieta i Duch.  

O sonacie wiedziałem, tylko nie wiedziałem gdzie trzeba szukać. Teraz wiem. Dzięki.  

A propos Szucharta. Po wejściu z nim na Placówkę każe nam odpalić Przebijaka i biec natychmiast do przejścia na MZ2. Pobiegłem. Przeszedłem, a Szuchart został. Wracam więc i dopiero jak podszedłem do niego, ruszył z kopyta i przeleciał przez tport.    

Edytowane przez DaarMoo
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Odrodzony: Duplikaty - cz2. Źródło

Obiekt Lokator. 

Tak nazywa się esencja survivalu tego moda. 

Lokacja, ta na której gramy, to mały kwadrat ogrodzony prawie (to jedyna zaleta) ze wszystkich stron. Pełny budynków, hangarów, krzaków, drzewek. Atakują nas natowcy (pięć tur po ośmiu - dziesięciu), mutanty, zombi i horda przemienieńców, głównie pijawek. Strzela do nas helikopter i kilka czołgów (nie policzyłem ile, bo czasu mało). A na koniec trzeba wejść na talerz anteny i wskoczyć na jedno z przęseł, ciągle spadając, aby dostać się do tportu.    

Ale jak ktoś doszedł do tego momentu, przejdzie i to. Za którymś razem. 

MASAKRA.  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 22:41, DaarMoo napisał:

A na koniec trzeba wejść na talerz anteny i wskoczyć na jedno z przęseł, ciągle spadając, aby dostać się do tportu.    

Hmm... U mnie wystarczyło wejść na konwerter anteny. Wokół niego znajduje się przezroczysta anomalia.

LzbxSdL.jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.