Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

lfo_logo_by_susel.jpg

Platforma: Czyste Niebo 1.5.10 (repack - wersja samodzielna)
Data premiery: 05.05.2023 r.
Autorzy: LFO Team
Śr. długość rozgrywki: (ok. 15 godzin)


OPIS:

Spoiler

Last Fallout Overhaul to projekt z kategorii rozszerzających oryginał, który w pełni zmienia odczucia płynące z przejścia "Czystego nieba". Mod został stworzony w oparciu o zmodyfikowany silnik gry. Dodano również lokacje z pozostałych części trylogii oraz niektóre wycięte przez GSC (Bar, Dzicz, Mroczny wąwóz, Prypeć, Tunel "Prypeć-1", Jupiter, Zaton, Cmentarzysko pojazdów) i wprowadzono zmiany na istniejących. 


Zmiany w nowej aktualizacji: 

  • dodano i przywrócono niektóre zadania poboczne na nowych lokacjach;
  • ustawienia gry otrzymały szereg rozszerzeń i nowych opcji;
  • dodano hełmy i medykamenty z Zewu Prypeci;
  • możliwość zmiany wyglądu ekwipunku i HUD-u;
  • dodano slot na latarkę i jej 3 wersje;
  • w celu skorzystania z latarek lub detektorów trzeba posiadać baterie;
  • przeprojektowano pogodę oraz lokacje;
  • zaktualizowano niektóre elementy z modyfikacji OGSM;
  • dodano narzędzia do naprawy hełmów;
  • zaimplementowano celowniki z "BOOMSTICKS AND SHARPSTICKS";
  • wykorzystano cząsteczki z "CINEMATIC VFX" (3.7);
  • animacje podczas korzystania z przedmiotów; 
  • poprawa optymalizacji; 
  • mnóstwo nowych tekstur; 
  • wiele innych zmian. 

GALERIA:

Spoiler

Starsze screeny (wykonane na wersji beta):

LFO_stalkerteam_scr1.jpgLFO_stalkerteam_scr2.jpgLFO_stalkerteam_scr3.jpg
LFO_stalkerteam_scr4.jpgLFO_stalkerteam_scr5.jpgLFO_stalkerteam_scr6.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Pobieramy modyfikację w częściach z ModDB i rozpakowujemy zawartość archiwum do wybranego folderu.


2. Dodajemy najnowszą aktualizację oraz fix.


3. W REDIST\Languages Update kopiujemy dowolnie wybrany język, a następnie w lfo_gamedata\languages wklejamy wcześniej wspomniany plik.


4. Opcjonalnie dołączamy dodatki.
 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

LFO 2023 FULL VERSION:

Mod:

Aktualizacja:

Fix na siatki celowników dla podzespołów AMD:


Dodatki:

Spoiler
  • Adaptacja modeli HD - [KLIK
  • Możliwość wyciągania broni w bazach - [KLIK]
  • Przerobiona pogoda - [KLIK]


Źródła: ejFj9IA.jpg  SiNIXZB.jpg  new_AP-PRO_LOGO.png.aba0a3e476d400f89ebcc83f4ed08bdb.png

 

  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Agrael zmienił(a) tytuł na Last Fallout Overhaul (BETA)
  • Agrael przestał(a) promować temat
  • Agrael podpiął/eła i promował(a) ten temat

Nie idzie uruchomić modyfikacji, gdyż w ostatniej aktualizacji z 02.08.2022 wersja wymaga czystej wersji Czystego Nieba. Nawet plik, którego ściągamy, jest wspomniane, że nie jest to wersja stand-alone, czy repack. Z tego, co rozumiem, w instrukcji modyfikacji jest informacja, że trzeba wypakować ściągnięty plik z moddb do gry Czystego Nieba, potem na aktualizację języka, następnie oanlist.exe. Po tym wszystkim dopiero będzie można będzie uruchomić moda LFO poprzez aplikację Czystego Nieba.

Edytowane przez Skryty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się moda udało uruchomić ale było trochę problemów i nie wiem czy dalej w ciągu gry one nie wystąpią a zaraz opiszę jak do tego doszedłem 

Ja zrobiłem to tak 

1. Pobieramy moda z linku na moddb i rozpakowujemy go 

2. Po rozpakowaniu moda wchodzimy w w wypakowany folder następnie REDIST\Languages Update stamtąd wybieramy i kopiujemy dowolny wybrany język, następnie nadal pozostając w wypakowanym folderze z modem wchodzimy w lfo_gamedata\languages i tam wklejamy wybrany przez nas język 

3. Instalujemy Stalker Czyste Niebo 

4. Kopiujemy całą zawartość wypakowanego przez nas folderu z modem z dodanym opisanym w pkt 2. językiem do głównego folderu zainstalowanego Stalkera 

5. Patrzymy czy gra odpala (u mnie odpaliła ale nie mam pewności czy będzie tak u każdego lub czy czegoś nie pominąłem) 

6. Pobieramy, rozpakowujemy spolszczenie 

7. Kopiujemy foldery z rozpakowanego spolszczenia do głównego katalogu gry z umieszczonym tam wcześniej modem BEZ PLIKU fsgame.ltx (po jego dodaniu gra się nie odpala) 

8. Uruchamiamy grę jako administrator bo inaczej nie będzie nam ona zapisywać postępu rozgrywki 

Tyle wystarczyło u mnie żeby to odpalić jednak nie mam 100% pewności że zadziała to u każdego lub czy czegoś nie pominąłem. A samo dojście do tego zajęło mi chwile. Możnaby też usunąć z plików spolszczenia plik fsgame żeby ludzie nie podmienili go z oryginalnym gdyż to powoduje wylot przy starcie

Jakby ktoś postępując moimi instrukcjami odpalał moda proszę o odpowiedź czy zadziałała. Jak nie to może jutro w wolnym czasie przyjrzę się temu jeszcze bardziej 

  • Dodatnia 2
  • Za szczególną pomoc 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurki Spróbuję Twojej wersji uruchamiania moda i w razie czego dam znać, czy mi podziałało. Jestem w trakcie instalacji modyfikacji i jednocześnie Czystego Nieba w wersji steam.

 

Edit:

Twój opis uruchomienia zadziałał. Problem zapewne leżał gdzieś w którejś z wersji plików fsgame.ltx, co sprawiało, że kolidowały ze sobą. Na dowód tego, że modyfikacja się uruchomiła, wstawiam zrzuty ekranu. Modyfikacja działa ze spolszczeniem i jest lektor polski. Podziękował za pomoc i Twoja porada przyda się wszystkim.

ss_sebst_08-10-22_22-07-50_(mainmenu).jpg

ss_sebst_08-10-22_22-15-04_(marsh).jpg

Edytowane przez Skryty
  • Dodatnia 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ModDB pisze, że LFO w najnowszej wersji nie jest w formie repacka, a więc trzeba zainstalować Czyste Niebo. 

@jurki Fajnie, że sprawdziłeś. Teraz trzeba się upewnić, czy wszystko gra i zmienimy instrukcję instalacji. 

----

Instrukcja instalacji została (na szybko) zmieniona. 

@Szczepan9205 mi wspominał, że w LFO mogą przydarzyć się wyloty, ale wiadomo - ten mod to wciąż beta. Na pewno można go ukończyć, a zmian trochę jest :) Miejmy nadzieję, że nikt z grających nie napotka poważnych błędów. 

Podziękowania dla @jurki oraz @Skryty za ogarnięcie instalacji :) 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że wybaczcie mi proszę to, że nie dałem instrukcji instalacji, w ostatniej chwili przed premierą spolszczenia zauważyłem, że na początku sierpnia pojawiła się nowa wersja, pobrałem ją, ale układ folderów i plików zgadzał się z poprzednią wersją, więc uznałem, że to też stand-alone repack. W każdym razie moje podziękowania dla @jurki  i @Skryty za ogarnięcie instrukcji do instalacji.

A co do samego moda - to w sumie jedna z większych modyfikacji Czystego Nieba, więc nie jest idealna stąd mogą się pojawiać wyloty, ale nie należy się nimi przejmować - jeżeli w logu znajdziemy wpis o próbie uzyskania dostępu do nieprawidłowego adresu czy coś w ten deseń to wystarczy uruchomić mod od nowa i można grać dalej, tak samo może wystąpić log z dopiskiem bodajże "bad node in heap" - w tym przypadku też ponowne uruchomienie wystarczy i nawet jeżeli taki wylot zaliczycie podczas próby wczytania zapisów to nie oznacza, że zapis jest zepsuty - wystarczy uruchomić mod od nowa, spróbować wczytać zapis raz jeszcze i powinien się wczytać. Poza wylotami z taką treścią innych podczas gry nie uświadczyłem, ale jeżeli znajdzie ktoś jakiś brakującą nazwę/opis przedmiotu lub brakujący dialog itd. to proszę jak zawsze o zrzuty w temacie moda lub na PW ;) 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Ależ oczywiście że nie będę robił tego samego kilka razy. Tylko obecnie ja razem z moją ekipą dalej planujemy co dodać itp. Pomijając fakt że rozmawiamy po angielsku (troszeczkę utrudnia to porozumiewanie się) to i tak planujemy coś dużego zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę w skrócie moje pierwsze wrażenia na temat modyfikacji jakim jest mod do Czystego Nieba, LFO. W oczy rzuca się ładna grafika, aczkolwiek momentami mnie raziła w oczy dość jasnymi kolorami, nawet po zmniejszeniu suwaka jasności, kontrastu i gammy. Być może wynika z tego, że przyzwyczaiłem się do grafiki z moda Dead Sky 1.0, gdzie czuć było mroczną, owiana stęchlizną atmosferę. Spróbuję mimo aktualizacji moda, Reshade do tej gry, gdzie jest w dodatkach do LFO, na moddb. LFO jak na betę, może zachwycić stabilnym silnikiem 64 bitowym X-Ray. Do tej pory nie miałem wylotów na pulpit, z wyjątkiem problemów z plikiem fsgame.ltx podczas instalacji moda. Sama rozrywka w LFO jest płynna, w razie czego jest sporo opcji graficznych w ustawieniach. Można pokombinować, gdyby zaistniały problemy z płynnością. 

W grze zaskoczyły mnie wprowadzone dodatkowe lokalizacje jak Mroczny Parów, co nieco zmodyfikowane zadania, ale też dodatki jak dużą różnorodność żywności porzuconych u NPC, jak warzywka, owoce, racje żywnościowe itp. Mamy też do wyboru kije, maczety, łomy, celowniki i rzecz jasna, dodatkowe bronie. Jednakże tutaj nie dostaniemy szybko lepszej broni. Przykładowo, w Dead Sky 1.0 już w Kordonie miałem Saigę, AK-B, z nowocześniejszych broni. Na daną chwilę, w LFO posiadam jedynie karabinek AK-su i długolufowego TOZ-a, Forta 12, MP5K. Dodano też usunięte z podstawowego Czystego Nieba i Cienia Czarnobyla przeciwników, jak zombie. Żywego truposza napotkałem na Kordonie, przechodzącego obok wzgórza, gdzie wcześniej znajduje się wojskowa maszynka do mielenia mięsa. ;)

Jeżeli chodzi o muzykę, dźwięk, nie mam nic od siebie do zarzucenia. 

Koniec końcem, w tego moda można się dobrze bawić. Miła odmiana od modów nastawionych na odrębną fabułę, scenariusze. 

Pomyśleć, że mało jest modów implementowanych do Czystego Nieba. Mieliśmy Reborna, Warfare, Complete i parę innych modyfikacji się znajdzie do CN. Teraz troszkę idzie do przodu ze wsparciem do Czystego Nieba. Mamy Dead Sky, LFO i to w 64 bitowej odsłonie. 

Dziękujemy @Szczepan9205 za wkład w pracę nad spolszczeniem do wyżej wspomnianej modyfikacji. :)

Edytowane przez Skryty
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przeczytałem że mod niedoceniony, czemu mnie to nie dziwi?? 

Co mnie mega irytuje w tym modzie to pozmieniane parametry w lunetach do karabinów. Każda optyka działa jak kolimator(nie przybliża obrazu), dopiero w Barze u handlarza jest snajperka której zoom działa jako tako.  Rezultat jest taki że strzelasz z G36 zmodyfikowany na full w celność i przez optykę nie widzisz(bo wcale nie przybliża) czy trafiasz, czy nie trafiasz, gdzie te kule lecą, normalnie szlak cie trafia. Walka na blisko z użyciem mechanicznych przyrządów celowniczych jest ok, ale jak wchodzą lunety to masz facepalma. 

Arty czasami wpadają pod powierzchnię, ekonomika pisana na kolanie(za łatwo o kasę) ale jest to też plusem(bo jak cię okradną, to łatwo się znów dorobić). Nadgorliwe SI na Bagnach, praktycznie tylko Osadę rybacką im pomagałem bronić cała reszta sama się zrobiła.

Na siłę pchanie nas do konfrontacji z bandytami, fabularnie zmuszani jesteśmy do zostania ich wrogiem mimo że gram neutralnie. Mamy mroczny wąwóz, ale po to aby przebiec jego połowę po fanty dla barmana i wrócić(to tyle na tej lokacji). Bar podobnie, choć tam mamy zadanie z postrzelaniem do zombie i lecimy dalej. Nie inaczej na Cmentarzysku pojazdów.

Ten zaimplementowany silnik 64 bit jest chyba po to aby zmaksymalizować wymagania, gra czasami haczy, tnie, frezuje. A to znowu potrafi śmigać. 

Jak ktoś się zastanawia co zmienia ten mod fabularnie, to dopiero na Kordonie zamiast walizkę zabrać chyba z elewatora, musimy po nią biec do Mrocznego parowu(w tym zadaniu gdzie jest dowódca wojskowy zamknięty w celi na bazie stalkerów). Jak gonimy Kła to gdy nas okradają musimy biec do Baru zamiast na Magazyny wojskowe(już nie pamiętam) a jak jesteśmy w Barze to wysyłają nas do Cmentarzyska. Więc ogólnie fabuła ta sama, ale to rozłożenie, gdzie i w jakiej kolejności po lokacjach odbywa się inaczej(co jest fajne). Nie jest źle, mogło być lepiej. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@blacho Może problem z łączem. Ja tego modzika pobrałem bez żadnych problemów, choć najlepszego internetu nie mam. Korzystałeś kiedyś z programów, które wspomagają pobieranie plików? Przydatna rzecz, a nic nie kosztuje. 

ss_daniel_09-23-22_19-47-11_(sarcofag).jpg

Mnie natomiast udało się dzisiaj ukończyć LFO i mam mieszanie odczucia. Przede wszystkim jest problem z optyką na broni, o czym wspominał wcześniej @MOS. Drugą stroną medalu są sporadyczne wyloty, które mi się niestety przydarzały. Do zalet rzecz jasna zalicza się grafika, choć też momentami irytowała, bo było zbyt jasno. Wisienką na torcie są ''nowe" lokacje oraz obiekty na nich. Możemy zwiedzić Prypeć, laboratoria, czy nawet wycięty Mroczny Wąwóz (Darkscape), co w modach do Czystego Nieba jest skrajną rzadkością. 

Ekonomia leży i kwiczy, a wojna frakcji... W sumie też, bo to nic nowego, aczkolwiek udało mi się zająć bazę Wolności w D. Mroku. 
ss_daniel_09-23-22_19-08-48_(limansk).jpg

Dzięki @Szczepan9205 za spolszczenie. 

Uważam, że nie jest to zły mod, choć mogłoby być lepiej. LFO należy traktować jako odskocznię od czegoś większego i z nową historią. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też iść na Cmentarzysko Pojazdów postrzelać do mutantów i bandytów bodajże też na zlecenie Barmana, ale te zadania są dość prosto napisane i są krótkie - tak jakby ludzie pracujący nad LFO zbytnio się na moddingu nie znali. W każdym razie spolszczyłem go w sumie tylko ze względu na to, że ma dość fajnie przerobione oryginalne lokacje z podstawek, dodane kilka nowych i że to chyba jedyny na tą chwilę (nie robiłem researchu czy na pewno stąd to chyba) mod do Czystego Nieba, który działa na w miarę stabilnym 64 bitowym silniku. Ale dla kogoś kto szuka czegoś nowego na CzN to raczej nie będzie nic ciekawego tym bardziej, że cały czas ktoś przy tym LFO dłubie choć moim zdaniem ten mod to trochę jeden wielki chaos jeżeli chodzi o strukturę plików czy to że chociażby w oryginale amunicja nie ma nawet opisów - co mogłem to dodałem w spolszczeniu, żeby wszystko miało ręce i nogi, ale ogólnie dużo lepszym wyborem według mnie będą Second Breath of Clear Sky czy Dead Sky 2.0 od Susła. LFO raczej można potraktować jako taką ciekawostkę.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Last Fallout Overhaul

Last Fallout Overhaul otrzymał aktualizację do wersji 1.5.15.

ss-paps-05-01-23-17-55-25-darcskape.jpg

Dodano nowy pakiet broni, hełmy z Zewu Prypeci, stworzono nowy system naprawy ekwipunku oraz zaktualizowano asortyment medykamentów. Wiele funkcji rozgrywki można uruchomić z menu, dzięki czemu można je łatwo włączyć lub wyłączyć. Komponent graficzny wygląda zupełnie inaczej: pogoda została przeprojektowana, dodano różne filtry kolorów do wyboru i wprowadzono nowe funkcje wizualne.

ss-paps-03-26-23-18-50-15-yantar.jpg  ss-paps-03-26-23-19-34-02-jupiter.jpg  ss-paps-05-06-23-11-57-00-rostok.jpg

ss-paps-05-01-23-20-00-24-rostok.jpg  ss-paps-05-01-23-20-15-32-trucks-cemetery.jpg  ss-paps-05-06-23-11-52-42-trucks-cemetery.jpg

Prawie wszystkie oryginalne lokacje ulepszono, a także dodano kilka nowych. Na niektórych z nich pojawiły się proste zadania. 

Pełna lista zmian w języku angielskim:

Spoiler

Here the important list of changes:
- Porting COP Helmet
- Porting COP Boosters (Drugs)
- Adding two different Inventory and Huds (change able in Game Options)
- Porting LA Torch Batteries and Fix it for LFO
- Adding Torch Slot and 3 Different Light Torches (standart, advanced, military)
- Battery for Torch/Detector is needed now (Removed LA one and add Advanced XRay Battery)
- Weather rework
- Level Rework Again
- Updating a bit Stuff from OGSM adding Monster respawns (credits to the creators of that mod)
- adding repiar tool for helmet
- alot of ingame options (for example head-bobbing, PIP Scopes etc)
- two different Inventory Disigns (change able in ingame options)
- two different Hud Disigns one LFO Hud and Vanilla Hud (change able in ingame options)
- Now Condition Icons on hud for Helmet, Weapon, Suit, Overwieght, Satiety, Thirst, Infection etc...
- Added Jupiter Underground, Jupiter, Zaton and Outskirt (full playable and full spawned with old LFO 2018 side quests but its more a modder resource)
- Gunslinger Bone System for weapons, now we have all scopes on one weapon model and visuall upgrades thanks to @Sir Podkradyli for Porting (all credits go to the Gunslinger Autors)
- Changes scope Model PSO-1 and 1P79 and Weapon Model L96 with models from "BOOMSTICKS AND SHARPSTICKS" thanks to this Autor for permissions
- Adding 4 languages Polish, Russian, English and German Change able in Ingame Options (maybe not the best translation "maschine")
- New Main Menu Background from @Süsel
- Rework of Mainmenu
- Rework of Debug Menu (needed for Modders)
- Adding now all Scopes to Warsaw Weapons
- Repiar kits for Helmet added
- SPEZIAL: hidden diamonds, now you can find one diamond on all Locations
- Rebalance of Consum Items
- many particles from "CINEMATIC VFX" PARTICLE EFFECTS ADDON (3.7) (thanks to this autor "jdud")
- alot of small changes
- restore explosion stat for outfit info
- ui prefetch from New Project
- port multiatlas feature from anomaly
- allow to change upgrade icon color by config
- weapon icon at hud
- UIBoosterInfo
- visible artefacts without detecror from lost alpha
- bug fixes for attachments by v2v3v4
- artefact panel from SHoC
- some translated to russian language
- numbers before answers from CoP
- in-game language changing from OpenXRay
- knife stats
- OGSE Sreen Space Sunshafts
- Final Mission is finaly fixxed
- Anomaly Movement Layer
- Discord RPC
- Split Hud Skeleton Arms (Anomaly)
- Lens FLares SFZ (Hozar2002)
- Animations for Items
alot of other things

Przetłumaczyłem tylko część z nich, uzupełniając pierwszy post. Co ciekawe LFO zawiera 4 języki (w tym polski), ale jest to tłumaczenie maszynowe. Druga sprawa jest taka, że spolszczenie pasuje tylko do wersji beta. Link do dawnej wersji wygasł, ale znalazłem inny z 2022 r. Być może tłumaczenie będzie pasować. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.