Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.2 - Dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Czy jest gdzieś jakiś tutorial jak w ogóle grać w Anomaly 1.5.2.? Wiem, głupio pytam ale… Jest to mój pierwszy mod z prawdziwego zdarzenia, który zarzuciłem na mojego laptopa i postanowiłem zagrać w ramach powrotu do Stalkera po dłuższym niebycie. Wszystkie podstawowe 3 części cyklu znam mniej lub więcej ale wiem jak się poruszać i o co w tym wszystkim chodzi. Owszem, miałem już do czynienia z modami ale był to bardziej kolorystyczne nakładki na podstawki, zmieniające szatę graficzną lub dodające nowe spluwy. Nie bardzo za to wiem jak rozgryźć Anomaly? Wybrałem poziom łatwy i jako grę jako „turysta”. Cokolwiek to znaczy, bo nie było to wyjaśnione. Po rozpoczęciu gry przeszukałem Wioskę Kotów, wziąłem pierwsze z brzegu zlecenie od Sidorowicza i ruszyłem przed siebie. O ile znalezienie samych fantów dla Sidora na Wysypisku nie było problemem to jednak:

1. Nie wiem jak szukać artefaktów, bo mimo wyjętego detektora jakoś się one nie pojawiają w anomaliach.

2. Czemu po krótkim czasie atakuje mnie promieniowanie, a żaden wskaźnik na ekranie mnie o tym nie informuje?

3. Na czym polega ów krafting w grze? Rozumiem, że to coś jak w ruskiej grze na Androida „Day R” ale jak z tego korzystać?

4. Gdzie naprawiać broń i kombinezony?

5. Czy przy zwłokach (w połowie drogi otworzyli do mnie ogień 3 bandyci i nawet udało mi się ich kropnoć z Makarowa) zawsze są tylko mocno zużyte przedmioty?

6. Czy na tą wersję 1.5.2 instalować jeszcze jakiś dodatek? Ponoć jest ich sporo. Ale czy warto?

Dziękuję za pomoc i wszelkie rady! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie wypunktowane pytania :) .

Już wyjaśniam:

1. Masz pewnie podstawowy detektor Echo - on nie widzi wielu artefaktów. Lepsze detektory mają szerszy zakres wykrywanych artów. Anomalię z artefaktem poznasz po tym że lata tam taki malutki obłoczek (pomarańczowy pierd w ognistej anomalii np., albo kuleczka iskierek w elektrycznej)

2. Musisz mieć dozymetr żeby o tym informował. Im dalej w zonę to więcej takich gorących "stref". Oczy przyklejone do paska napromieniowania. Z czasem nauczysz się na pamięć gdzie nie chodzić. 

3. Masz stoliki do craftingu u mechaników, albo z paczki narzędzi uruchamiasz menu craftingu. Mając kombinerki/zestaw do golenia/scyzoryk możesz rozbierać znalezione przedmioty. Polecam rozbierać nieużywane pancerze i amunicję - części ważą zauważalnie mniej. Szmatki z pancerzy pójdą na lepsze plecaczki, a amunicję sobie wytworzysz z prochu strzelniczego i łusek z demontażu.

4.Mechanicy - albo za kasę albo zestawami naprawczymi. Możesz też wykorzystać części znalezione lub kupione u mechanika i je w danym przedmiocie wymienić, ale to robisz na warsztacie za mechanikiem. Jeśli karabin jest np. rozwalony do 10% to musisz wymienić części bo tego żaden zestaw nie naprawi.

5.Tak, ale dało się to w opcjach zmienić. Jednakże mocno ułatwi to rozgrywkę. Po to ten crafting i naprawianie. Z kilku złomów złożysz działający karabin.

6.Możesz się pobawić. Są pojedyncze dodatki i techniczne i graficzne. Ale pamiętaj, że treść z dodatków może gryźć się ze spolszczeniem i będziesz miał polsko-angielskie opisy. Są też duże paczki typu GAMMA, ale wydaje mi się, że jest za duża jak na pierwszą grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnieciu

Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź!

Szczerze pisząc nie wiem czy nie zacząć zabawy od początku, czyli obudzić się w Wiosce Kotów i na nowo wszystko zbierać…?

Jeszcze pomarudzę chwilkę:

1) Czy Anomaly ma jakąś linię fabularną? Czy to taka „piaskownica”, w której fabułę tworzymy sobie sami przyjmując zlecenia od innych postaci w grze?

2)  Czy różni się sposób gry w zależności od tego, jakim „charakterem” gramy w sensie: „turysta”, „szperacz” etc.?

Jak znów mnie coś najdzie, to zapytam. Z góry zaś dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nebulus 487 Anomaly ma 3 główne linie fabularne, które zaliczasz po kolei. Jak zaczynasz grę to wybierasz Tryb Fabularny, możesz w nim grać kilkoma frakcjami np: Samotnicy, Najemnicy, Wolność, Powinność, Ekolodzy jest to chyba wymienione w opisie tego trybu.

Jak przejdziesz te 3 linie fabularne to wtedy odblokowuje się czwarta bonusowa, zaczynasz nową grę i w trybie fabularnym wybierasz feakcję UNSiG czy jakoś tak ona się nazywała.

Ale oprócz tego możesz bawić się normalnie jak w "piaskownicy".

 

Na pierwszy raz bym zaczął klasycznie grać jako Stalker/Samotnik i wystartować na Kordonie w Wiosce Kotów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Bardzo dziękuję!

Właśnie zacząłem grać od nowa. I znów pytania:

1. Gdzie, czego i jak najlepiej szukać i zdobywać?

2. Czy zombie w tej grze da się zabić? Pytam, bo spotkałem trzy sztuki za Młynem i po strzale w łeb z Makarowa i tak powstały. Za to ja padłem po jednym gongu z ich strony... 🤣🤣🤣

Na razie tyle. Wybaczcie owe pytania ale mody to dla mnie absolutna nowość. Zwłaszcza takie mody.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nebulus 487 zombie są twarde najlepiej wal ze strzelby, po tym jak się przewrócą wal jeszcze parę razy bo wtedy jesteś bezpieczny. 😏

A szukasz gratów wszędzie, w schowkach, po trupach, w oferowanych zadaniach. Już nie pamiętam ale sporo warte powinny być przedmioty do modernizacji sprzętu, artefakty. Tylko różne rzeczy różnie kosztują u ludzi. U techników rzeczy techniczne itp.

Musisz trochę pograć to wyczujesz co i jak. Dużo chyba zarabia się wypełniając misje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, gram w stalker anomaly już od jakiegoś czasu, dotarłem z striełokiem do elektrowni do spełniacza życzeń, w zależności od wyboru gra po wypowiedzeniu życzenia albo się wyłącza, albo wraz z grupą przenoszę się na bagna, lub wszyscy ludzie z zony znikają. Czy jest jeszcze jakaś dalsza linia fabularna np. wyłączanie generatorów lub coś dalej aby grać, czy dotarcie do sarkofagu to już koniec gry i nie ma żadnych dodatkowych linii zadań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fixman0 napisał(a):

Witam, gram w stalker anomaly już od jakiegoś czasu, dotarłem z striełokiem do elektrowni do spełniacza życzeń, w zależności od wyboru gra po wypowiedzeniu życzenia albo się wyłącza, albo wraz z grupą przenoszę się na bagna, lub wszyscy ludzie z zony znikają. Czy jest jeszcze jakaś dalsza linia fabularna np. wyłączanie generatorów lub coś dalej aby grać, czy dotarcie do sarkofagu to już koniec gry i nie ma żadnych dodatkowych linii zadań ?

No jest droga w której musisz na tym kwadratowym korytarzu (co jest w nim wejście do góry do spełniacza życzeń) znaleźć drabinę i cię to poprowadzi dalej. Nie wiem czy w anomaly tak jest ale w podstawce musisz mieć dekoder do wejścia do dalszych części podziemi. W Prypeci się znajduję ,ale nie w wschodniej tylko ''środkowej'', w hotelu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem drugą linię fabularną, tą z Grzechem tylko ostatnim zadaniem było "Wypowiedzieć życzenie albo i nie". Najbardziej chciałem nie wypowiadać jednak po tej opcji nie zaliczało mi misji. Możliwe że coś się zbugowało, ponieważ w czasie mojej poprzedniej wizyty w Spełniaczu Życzeń w pierwszej linii fabularnej gdzie zadaniem było znaleźć Spełniacz już użyłem opcji Nie Wypowiadaj Życzenia ? Chciałbym jeszcze zagrać linie zadań Operation Afterglow a muszę sobie coś zażyczyć aby ukończyć wątek Grzechu. Jedyna opcja jaka mi zostaje to zostanie nieśmiertelnym tj. Zombie - da się grać, mam chyba dużo zaufania bo moja frakcja do mnie nie strzela ale jestem prawie nieśmiertelny i chciałbym pozostać "nieskażony". Jako Zombie moge rozpocząć linie zadań Operation Afterglow ale nie wiem czy to ma sens jeśli coś by się miało później zawiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fixman0 napisał(a):

Właśnie ukończyłem drugą linię fabularną, tą z Grzechem tylko ostatnim zadaniem było "Wypowiedzieć życzenie albo i nie". Najbardziej chciałem nie wypowiadać jednak po tej opcji nie zaliczało mi misji. Możliwe że coś się zbugowało, ponieważ w czasie mojej poprzedniej wizyty w Spełniaczu Życzeń w pierwszej linii fabularnej gdzie zadaniem było znaleźć Spełniacz już użyłem opcji Nie Wypowiadaj Życzenia ? Chciałbym jeszcze zagrać linie zadań Operation Afterglow a muszę sobie coś zażyczyć aby ukończyć wątek Grzechu. Jedyna opcja jaka mi zostaje to zostanie nieśmiertelnym tj. Zombie - da się grać, mam chyba dużo zaufania bo moja frakcja do mnie nie strzela ale jestem prawie nieśmiertelny i chciałbym pozostać "nieskażony". Jako Zombie moge rozpocząć linie zadań Operation Afterglow ale nie wiem czy to ma sens jeśli coś by się miało później zawiesić.

Ale do spełniacza życzeń to nie musisz wcale nawet podchodzić w żadnym zadaniu. Jeżeli go ominiesz to się zadanie anuluje tylko chyba, albo się anuluje jak skończysz główny. Tak było u mnie jak grałem.

Najlepiej też wczytaj jakiś zapis przed zmianą w zombie i spróbuj zakończyć tą drugą fabułę omijając ten spełniacz, bo twoja frakcja do ciebie nie strzela ale inne frakcję neutralne do twojej to pewnie będą.

W tej trzeciej fabule pojawiają się ''stalkerzy'' co są raczej do gracza neutralni na początku i fakt bycia zombie może tą fabułę rozwalić.

Edytowane przez marko6996
  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marko6996 napisał(a):

Ale do spełniacza życzeń to nie musisz wcale nawet podchodzić w żadnym zadaniu. Jeżeli go ominiesz to się zadanie anuluje tylko chyba, albo się anuluje jak skończysz główny. Tak było u mnie jak grałem.

Najlepiej też wczytaj jakiś zapis przed zmianą w zombie i spróbuj zakończyć tą drugą fabułę omijając ten spełniacz, bo twoja frakcja do ciebie nie strzela ale inne frakcję neutralne do twojej to pewnie będą.

W tej trzeciej fabule pojawiają się ''stalkerzy'' co są raczej do gracza neutralni na początku i fakt bycia zombie może tą fabułę rozwalić.

@marko6996 dzięki wystarczyło pogadać z tym drugim kumplem Striełoka i nie trzebabyło wypowiadać życzenia. Mega mnie zaskoczyła ta nowa fabuła z tego co mi się zdaje to to będzie linia zadań dla majora Diegtiariowa a jeśli grałeś niedawno to pamiętasz czy powiedziałeś liderowi frakcji o spotkaniu z majorem czy lepiej milczeć, czy może nie ma to wpływu na fabułę ? Grałem w OP 2.1 i tam łatwo było coś zepsuć a tu chciałbym tego uniknąć. No i jeszcze pytanie bo chciałbym w głowie sobie poukładać w jakim czasie dzieje się akcja Anomaly. Jest to po wydarzeniach 3 części ale przed spotkaniem majora Diegtiariowa i Striełoka w Wschodniej Prypeci i ich wspólnej ewakuacji z  zony ? Czy Striełok i Diegtiariow wrócili do zony by zająć się niedokończonymi sprawami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fixman0 napisał(a):

@marko6996 dzięki wystarczyło pogadać z tym drugim kumplem Striełoka i nie trzebabyło wypowiadać życzenia. Mega mnie zaskoczyła ta nowa fabuła z tego co mi się zdaje to to będzie linia zadań dla majora Diegtiariowa a jeśli grałeś niedawno to pamiętasz czy powiedziałeś liderowi frakcji o spotkaniu z majorem czy lepiej milczeć, czy może nie ma to wpływu na fabułę ? Grałem w OP 2.1 i tam łatwo było coś zepsuć a tu chciałbym tego uniknąć. No i jeszcze pytanie bo chciałbym w głowie sobie poukładać w jakim czasie dzieje się akcja Anomaly. Jest to po wydarzeniach 3 części ale przed spotkaniem majora Diegtiariowa i Striełoka w Wschodniej Prypeci i ich wspólnej ewakuacji z  zony ? Czy Striełok i Diegtiariow wrócili do zony by zająć się niedokończonymi sprawami ?

Zawsze milczałem więc nie wiem co się może stać. Jednak wydaje mi się że raczej blokad fabularnych ja w OP 2.1 raczej łatwo nie da się zrobić. W pda masz wiadomości i tam zawsze jest pokazane kiedy ci wiadomość przyszła w Anomaly to jest 2018, czyli 6 lat po wydarzeniach z Zewu Prypeci. (no chyba że gamma to zmienia po aktualnie w nią gram) 

Edytowane przez marko6996
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem linię zadań Operation Afterglow, w momencie kiedy Striełok jest dogadany z majorem że się ukryje rozmawiam ze Striełokiem aby skończyć zadanie i gra się wyłącza - tak ma być ? Jeśli tak to dlaczego nie mogę rozpocząć nowej gry jako UNISG, skoro powinienem mieć to odblokowane, w czym problem ?  

1 godzinę temu, fixman0 napisał(a):

Ukończyłem linię zadań Operation Afterglow, w momencie kiedy Striełok jest dogadany z majorem że się ukryje rozmawiam ze Striełokiem aby skończyć zadanie i gra się wyłącza - tak ma być ? Jeśli tak to dlaczego nie mogę rozpocząć nowej gry jako UNISG, skoro powinienem mieć to odblokowane, w czym problem ?  

@marko6996 jak grałeś nie dawno wiesz coś na ten temat o co może chodzić?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marko6996 Ok zmieniłem z DX11 na DX9 i poszło dalej zaliczyło mi zadanie i dostałem osiągnięcie, że niby stanąłem po jednej ze stron. Czy dało się zamiast pomagać SBU i majorowi wspierać UNSIG i dla nich robić misje ? Niby mam odblokowane UNSIG jako grywalną frakcję, ale zastanawiam się czy mogłem pomóc UNSIG zamiast majorowi i jakieś inne zakończenie mieć, ewentualnie nowe misje ?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fixman0 napisał(a):

@marko6996 Ok zmieniłem z DX11 na DX9 i poszło dalej zaliczyło mi zadanie i dostałem osiągnięcie, że niby stanąłem po jednej ze stron. Czy dało się zamiast pomagać SBU i majorowi wspierać UNSIG i dla nich robić misje ? Niby mam odblokowane UNSIG jako grywalną frakcję, ale zastanawiam się czy mogłem pomóc UNSIG zamiast majorowi i jakieś inne zakończenie mieć, ewentualnie nowe misje ?

O a ja właśnie zacząłem pisać że to może być błąd gry to wyłączanie. Nie dziwie się bo mi zawsze gra zaczynała bardziej się crashowac po rozpoczęci tej 3 fabuły :P . Nawet pamiętam że przy końcu przeważnie.

To linia UNSIG to mi się wydaje że jest ich frakcji. Że musisz zacząć grać jako oni bo nie pamiętam że się da jakoś do nich normalnie dołączyć(moge się mylić).

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.