Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.2 - Dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz nie o błędach, a o wyposażeniu. 
Który kombinezon według Was dla Samotnika jest najlepszy? Wiem, że niby egzoszkielet jest dobry, bo ma dobre parametry i duży udźwig ale nie można biegać. 
Idę wyłączyć mózgozwęglacz i chciałem zakupić nowy kombinezon, bo za naprawę wołają 20k (aktualnie Nomad). Myślałem o zakupie Bazy egzoszkieletu Knieja, bo statystyki prawie jak egzoszkielet ale nie wiem czy warto u Sidorowicza wydawać 85k, bo może jest coś lepszego na co warto odłożyć pieniądze. 
Jakieś podpowiedzi, sugestie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.10.2023 o 13:35, Fiodor89 napisał(a):

No już niby to robiłem a teraz tu utknąłem. Co teraz Panowie? Już stoję tu pół godziny i nic się nie dzieje:/

Zrzut ekranu 2023-10-17 133004.png

Musisz ustawić odpowiednią częstotliwość

W dniu 3.11.2023 o 23:08, Mimiś napisał(a):

Teraz nie o błędach, a o wyposażeniu. 
Który kombinezon według Was dla Samotnika jest najlepszy? Wiem, że niby egzoszkielet jest dobry, bo ma dobre parametry i duży udźwig ale nie można biegać. 
Idę wyłączyć mózgozwęglacz i chciałem zakupić nowy kombinezon, bo za naprawę wołają 20k (aktualnie Nomad). Myślałem o zakupie Bazy egzoszkieletu Knieja, bo statystyki prawie jak egzoszkielet ale nie wiem czy warto u Sidorowicza wydawać 85k, bo może jest coś lepszego na co warto odłożyć pieniądze. 
Jakieś podpowiedzi, sugestie? 

Kombinezony można modyfikować i jak dostarczysz technikowi narzędzia, to będziesz mógł sklaibrować egzoszkielet, aby móc biegać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy Stalkerzy mala prosba. moglby tu ktos wrzucic linki do Anomaly i wszystkich potrzebnych aplikacji by gra odpalila? Kupilem nowego lapka zaraz go otwieram i az mnie skreca zobaczyc jak na nim bedzie to chodzilo a z gotowymi linkami poszlo by sporo szybciej. i moze ta apke do sprawdzania danych technicznych to bym wam wrzucil parametry i powiedzieli byscie czy stalker 2odpali na nim bo gamingowy za 6k zamowiony ale jak 2nie odpali to oddaje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fiodor89 jakie programy? I co do sprawdzania jakich parametrów?

Jak ci czegoś będzie brakować to ci mod się najwyżej wywali. Ale o co może krzyczeć, najwyżej o jakieś biblioteki vc++ ewentualnie o OpenAl ale nie wiem czy o to ci chodzi. Zresztą okaże się jak odpalisz czy czegoś ci brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie krzyczę tylko proszę o pomoc właśnie o to mi chodziło te c++ i opony ale teraz zaczynam instalować to będę pobierał ręcznie. A to do sprawdzania bebechów był program coś tam z cpu w nazwie i pokazywał parametry kompa. słaby jestem w technologii ale może byście wtedy powiedzieli czy w ewentualnego stalker 2 dało by rade na nim pociągnąć

i już wyskakuje brak jakiś d3d. czego szukać na necie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fiodor89Musisz pamiętać o tym, że laptop przeważnie będzie gorszy wydajnościowo od stacjonarnego PC nawet mimo tego, że będzie miał jakiegoś topowego i9 i RTXa serii 4 i 32GB ramu dla przykładu bo komponenty w laptopach już po prostu takie są. No, ale tak jak napisał Ci @tom3kb możesz sobie porównać Twoją specyfikację z wymaganiami podanymi przez GSC z tym, że oni raczej też wymagania podali pod stacjonarne PC, a nie laptopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale nie rozumiem:/ lubię grać w stalkera ale z technologii jestem noga

przepraszam jak napisałem cos nie tak ale dalem ponad 6tysi za lapka bo chciałbym pograć w stalker2 a o stacjonarnym nie ma u mnie mowy i chciałem się dowiedziedzieć czy na nim dam rade pograć czy muszę szukać innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fiodor89 napisał(a):

sorki ale nie rozumiem:/ lubię grać w stalkera ale z technologii jestem noga

 

4 minuty temu, Sin member napisał(a):

Tutaj, takie "oczko". Wrzuć tam te zdj, tzn zrób edycje postu z tymi ss, kliknij w to oczko i umieść tam te zdjęcia

Jak dodajesz więcej niż 2 zdj, to wrzucaj w spoilerze. 

Screenshot_20231201-183536_Chrome.jpg

Tutaj masz. Sory, sam zrobiłem zamieszanie, bo dwa razy mój post się wysłał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po OP 2.1 przyszedł czas na anomaly - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jednak mam jak na ten moment dwa pytania. Da się wyłączyć tą kropeczkę celownik na środku ekranu ? Przepatrzyłem opcje i nie widziałem nic takiego, chyba że jest ukryte ? Drugie pytanie dotyczy fabuły. Na początku gry gdy tworzę postać mam napisane że są chyba 3 - 4 wątki fabularne. Czy każda frakcja ma osobny wątek i jak np. ukończę jeden to muszę zacząć nową grę inną frakcją aby zrobić drugi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 nie tryb fabularny jest dostępny bodajże tylko dla frakcji: samotnicy, czyste niebo, najemnicy, powinność i wolność, a no i ekolodzy. Fabuła jest taka sama. Jak przejdziesz fabułę, którąś z tych frakcji (3 główne linie fabularne) to później odblokowuje się czwarta bonusowa. Zaczynasz nową grę w trybie fabularnym i wybierasz frakcję unsig czy jak ona się nazywa bo już nie pamiętam. 

 

A kropeczkę na środku ekranu powinno się dać wyłączyć gdzieś w opcjach, może w gameplay/gra jakiś brak celownika czy coś w tym stylu.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tom3kb napisał(a):

@fixman0 nie tryb fabularny jest dostępny bodajże tylko dla frakcji: samotnicy, czyste niebo, najemnicy, powinność i wolność, a no i ekolodzy. Fabuła jest taka sama. Jak przejdziesz fabułę, którąś z tych frakcji (3 główne linie fabularne) to później odblokowuje się czwarta bonusowa. Zaczynasz nową grę w trybie fabularnym i wybierasz frakcję unsig czy jak ona się nazywa bo już nie pamiętam. 

 

A kropeczkę na środku ekranu powinno się dać wyłączyć gdzieś w opcjach, może w gameplay/gra jakiś brak celownika czy coś w tym stylu.

Dzięki za odpowiedź - czyli mam rozumieć że czwarta bonusowa fabuła wymaga rozpoczęcia nowej gry nową frakcją tak ? I jak się ma trudność anomaly do OP 2.1 ? Wiem że są mechaniki z misery typu pierdyliard przedmiotów, smarów itp. ale chodzi mi raczej o liczebność mutantów - w OP 2.1 już po czasie nawet się nie strzelałem bo szkoda było amunicji jeżeli co chwile się na mapkach respiło kilkadziesiąt mutantów. W anomaly też tak jest że się nie bardzo opłaca strzelać, czy aż tak nie jest nawalone stworków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 trudność to standardowe mody do stalkera, crafting przedmiotów możesz absolutnie olać i np korzystać z pracy techników jeśli chodzi o naprawy i modernizacje sprzętu.

Spawn mutantów i npców to też praktycznie nic innego niż standard, nie ma hord potworów jak w Opkach.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę pograłem i zastanawia mnie, czy te zestawy narzędzi kalibracyjnych ( trzeba dać technikowi, aby odblokować ulepszenia czy coś takiego ) znajdywane są losowo czy leżą gdzieś w jednym miejscu tak jak w OPkach ? Druga sprawa demontaż przedmiotów - kojarzy ktoś co do tego jest potrzebne i ewentualnie gdzie to zdobyć ? U techników i handlarzy nie zauważyłem żadnego narzędzia umożliwiającego demontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 te narzędzia dla techników chyba trafiały się w schowkach.

Tu jakieś info o spawnach na lokacjach https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/forum/thread/basic-tools-spawn-locations

A co do rozbierania przedmiotów to sprawdź czy czasem multitool-em się ich nie rozkładało na części.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, nie wiecie może jak dodać tą grę do rejestru w systemie, konkretnie w Windows 10 x64, tzn. chodzi mi o to, że kiedy uruchamiam tą grę i chcę włączyć trainer to pokazuje mi "game is not found". Pewnie dlatego że gra była wypakowana z archiwum i uruchomiana bez instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.