Jump to content

Anomaly 1.5.2 - Dyskusja ogólna


Recommended Posts

@wit_raf@o2.plW najlepszym razie część rzeczy będzie po polsku część po angielsku ale może być gorzej bo zamiast po angielsku mogą być różne napisy w stylu st_dialog1 itp w rozmowach. Opisy przedmiotów np st_description_ak74 czy coś w tym stylu.

W najgorszym razie dodatkowo wyloty.

Aż zerknę w changelog czy tam zadań i przedmiotów nie po dodawali, nie zmieniali dialogów itd. 

Link to comment
Share on other sites

@wit_raf@o2.pl @tom3kb Zainteresowałem się z nudów tą kwestią dziś, jeśli nałożymy spolszczenie z 1.5.0 na 1.5.1 to będzie działać i dobre 95% moda będzie po polsku, będzie brakować tłumaczenia kilku opcji w ustawieniach, a w samej grze będzie brakować trochę linijek z pliku dialog_manager ( to są chyba odpowiedzi na pytanie "Co nowego w Zonie" lub o pytanie do NPC czy nam coś opowiedzą, poza tym dodano 5 nowych plików, w których jest kilka linijek tekstu i będzie ich brakować, ale poza tym powinno chodzić i powinno obyć się bez wylotów ;)

  • Positive 8
Link to comment
Share on other sites

Z racji, że wyszło Anomaly 1.5.1 to pobrałem, wyciągnąłem pliki tekstowe i porównałem z tymi ze spolszczenia do wersji 1.5.0. Doszło 5 nowych plików tekstowych i do 1 już istniejącego spora ilość nowego tekstu.

Potrzebne by było przetłumaczenie linijek tylko w tym jednym pliku i wtedy było by "mniej więcej" gotowe spolszczenie do 1.5.1 bo resztę (w tym nowe pliki bo kilka dodano) dostosowałem z nudów i poprawiłem błędy, które udało mi się znaleźć w istniejących (głównie ortograficzne i interpunkcyjne) z ostatniej wydanej wersji polonizacji do 1.5.0.

I pomyślałem, że zapytam autora o zgodę na publikację zaktualizowanej wersji u nas na forum, ale i tak i tak wszystko zależy od @Voldi ;) A jeśli Voldi nadal pracuje nad nową wersją polonizacji no to wtedy podeślę mu poprawione przeze mnie pliki i jak poskłada to w całość to wrzuci je na forum osobiście, aczkolwiek zaznaczam - nie mam pojęcia czy prace nad nową wersją spolszczenia są prowadzone przez Voldiego i resztę ekipy, więc na razie pytałem tylko wstępnie i na wypadek gdyby nie były prowadzone, a dostał bym zgodę to postaram się coś sklecić.

  • Cool 1
  • Positive 9
Link to comment
Share on other sites

@Anton Gorodecki No tak... 1716 linijek( licząc oczywiście całość czyli:

    <string id="dm_information_150">
        <text>Have you ever been to the northern regions near the power plant? I've heard they have anomaly fields that makes the ones we study look like a kid's science project. Think of all those artefacts that only the crazies can get at!</text>
    </string>

Więc jak odejmiesz <string id="konkretna_fraza"> i </string> i policzysz same <text> no to zostaje 858 linijek samego tekstu (w dialog_manager chyba są te odpowiedzi NPC, które się wyświetlają po spytaniu o nowości w Zonie lub opowiedzenie czegoś nowego). Niby pierdoła bo nie każdy używa tych opcji dialogowych, ale zawsze lepiej jak wszystko jest po polsku.

Link to comment
Share on other sites

@Grimm z modelami postaci możesz zaryzykować ale i tak musisz się liczyć z wylotami.

Nawet twórcy moda ci napisali ;)

 

  • Older addons that are not updated to be compatible will very likely cause crashes or other problems
  • When new Anomaly updates are released, addons might break or cause crashes. It's the addon authors responsibility to update their addons.
  • Cool 1
Link to comment
Share on other sites

W związku z tym, iż ciut zmęczyłem się  łażeniem za schowkami  Wolazara , Fenrira i im podobnych kreatur 😁 -dla oddechu zaistalowałem powyższe Anomaly . Graficznie to bajka ( w porównaniu z Op-kiem ) .Czy mi sie wydaje że ten modzik  zalatuje Mizerią i survivalem dla potłuczonych ( multum smieci w plecaku , smażenina nad ogniskiem ,  utrudnione rózne takie etc.... ? Mam nadzieje ze jakiś rys fabularny wystepuje?

Link to comment
Share on other sites

@boberm Zgadza się - zalatuje Mizerią bo Anomaly opiera się na Call of Chernobyl i Last Day ( który swoją drogą jest chyba bazowany na Call of Misery, które... no wiadomo :P), także jest dużo rzeczy do zbierania, ale tu akurat te rzeczy mają zastosowanie bo można tworzyć różne rzeczy, można broń naprawiać samemu u techników przez wymianę konkretnych części, które z kolei jeśli znajdziemy uszkodzone też możemy naprawiać itd itd... No ogólnie nowych funkcji i bajerów jest multum, ale nie ma w tym żadnej czarnej magii ;) 

No a jeśli chodzi o fabułę to są 4 wątki fabularne - 3 następują kolejno po sobie, czwarty odblokowuje się dopiero po ukończeniu tych trzech, ale sama fabuła tych trzech wątków to jakieś 15-25 godzin gry bo jednak aspekt CoC'owy jest obecny - musisz robić różne zadania itd, żeby się dorobić sprzętu itd ;)

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Szczepan9205 napisał:

 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,to można wrzucić spolszczenie do 1.5.0 na 1.5.1 i też będzie dobrze tylko będzie brakować trochę tekstu 😛 

- i całkiem dobrze sie ono spisuje:-)

 

 

Edit: po kilku godzinach gry ..... wywaliłem z dysku.

Ładny graficznie to ten cud /miód może i jest , ale to mod dla Wyznawców  Stalkera . I na pewno wielu Kolegom się spodoba. W moim przypadku mechanika tego moda zabiła wszelką przyjemność z "dymisjonowania" różnych takich. Szmatki, widelce , kwiatki, zapałki , śmieci i inne duperele ....błeeeee :-)) Mam skojarzenia z survivalem na smietniku. To już wolę połazic po rurach i innych sprzetach w pogoni za skarbami  Op-ka.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, boberm napisał:

- i całkiem dobrze sie ono spisuje:-)

 

 

Edit: po kilku godzinach gry ..... wywaliłem z dysku.

Ładny graficznie to ten cud /miód może i jest , ale to mod dla Wyznawców  Stalkera . I na pewno wielu Kolegom się spodoba. W moim przypadku mechanika tego moda zabiła wszelką przyjemność z "dymisjonowania" różnych takich. Szmatki, widelce , kwiatki, zapałki , śmieci i inne duperele ....błeeeee :-)) Mam skojarzenia z survivalem na smietniku. To już wolę połazic po rurach i innych sprzetach w pogoni za skarbami  Op-ka.

 

Nie musisz zbierać tych itemów, zawsze możesz je też sprzedawać. W prawdziwym życiu jak zwiedzasz opuszczone miejsca to też znajdujesz takie duperele. 

 

Anomaly to najlepszy mod do CoC i jak ktoś gra w niego pierwszy raz, to jest genialny, ale po pierwszym przejściu szybko się nudzi.

 

Problemem jest to, że twórcy skupiają się głównie na duperelach, typu grafika, jakieś interfejsy, nowe modele broni/NPC, shadery, animacje, ekwipunek itp a AI zostawiają zaniedbane i tak jest z każdym modem do CoC.

Mogliby wkońcu usprawnić NPC, nadać im ludzkich cech, żeby np stawali podczas strzelanin za jakimiś przedmiotami, a nie że wychodzą na otwarte pole i dają się zabijać jak kaczki. 

Fajnie jakby też frakcje toczyły ze sobą wojne, np robimy zakupy u Sidora a tu nagle wojskowi/bandyci zaatakowali obóz kotów, albo przemierzamy sobie zone a tu nagle powinność się napieprza z wolnością, albo przeszukujemy jakiś opuszczony dom i widzimy w oddali grupke najemników która rozłożyła obóz w miejscu gdzie byśmy się ich wgl nie spodziewali. 

Tryb warfare to żart, dlatego nie wspominam go tutaj. 

 

Myślę że gdyby Zona w CoC faktycznie żyła i by często zaskakiwała graczy, to można by było łupać w to kilka razy więcej godzin, niż zwykle

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

W dniu 3.02.2021 o 18:00, Szczepan9205 napisał:

I pomyślałem, że zapytam autora o zgodę na publikację zaktualizowanej wersji u nas na forum [...] więc na razie pytałem tylko wstępnie i na wypadek gdyby nie były prowadzone, a dostał bym zgodę to postaram się coś sklecić.

Nie są prowadzone, masz zgodę. Działaj!

  • Positive 3
  • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

Koledzy - czy jest sposób aby podnieść "ładowność" naszego survivalowca ? Zmiana jak w Op-ku niestety nie działa , a że  muszę targac  różne takie , wypadałoby  przestawić się  na opcję ciężarową lub chociażby dostawczaka "-)).

I pytanie kontrolne - czy w tym modzie kradną?

@Monolithalian - faktycznie opcja walki jest ciut kulawa  i nie daje zbyt wiele przyjemności . Ot taka walka z kukiełkami . Tych róznych gadgetów jest nastawiane tyle że ciut nie ogarniam mechaniki - np jak /lub chyba bardziej czym/ rozbierać broń? Dedykowanym narzedziem , czy wynajmując stanowisko robocze .  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.