Skocz do zawartości

Trylogia Zaurusa: R.E.D.U.X - opis, instalacja i dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

maxresdefault.jpg

Tytuł oryginalny: Трилогия Апокалипсис - R.E.D.U.X
Platforma: Cień Czarnobyla (Repack - Wersja Samodzielna)
Data premiery: 2018 r.
Autor: @zaurus / sergei27shus (Wersja R.E.D.U.X)


OPIS:

Spoiler

Apokalipsa: R.E.D.U.X to próba odświeżenia znanej wszystkim trylogii Zaurusa, w skład której wchodzi Apokalipsa, Poszukiwacze oraz Powinność: Filozofia Wojny

  • Zmieniona grafika;
  • Nowe modele broni, które wykorzystano przy Ostatnim Stalkerze
  • Przerobiona sztuczna inteligencja; 
  • Nowe shadery;
  • Nowe tekstury; 
  • Zmieniony i nieznacznie przeprojektowany HUD;
  • Nowe ekrany ładowania; 
  • Bardziej bujna roślinność; 
  • Inne, drobne zmiany; 

Porady (tłumaczenie: @kondotier)
Do paczki z modem dodany jest plik, który zawiera porady jak postąpić w przypadku napotkania problemach z uruchomieniem moda oraz usunięcia (zmiany) pewnych ustawień w plikach, mogących wpływać na grę i przyzwyczajenia:

Spoiler

-OD AUTORA REPACKA-

Osobliwości Repacka:

  • Wersja gry: 1.0004
  • Wersja moda: Finalna

Rekomendacje:

  • Jeśli komuś nie spodoba się rozmycie obrazu podczas ruchu, niech w konsoli wpisze komendę r2_mblur 0.
  • Jeśli u kogoś będzie nieprzyjemnym kiwanie z widoku GB przy chodzie i biegu, może postąpić następująco: w katalogu z modem otworzyć katalog _userdata, a następnie edytorem otworzyć plik user.ltx. Odnaleźć alfabetycznie linię cam_inert i wartość w niej zamienić na 0. Oryginalnie jest to 0.7. Można też wprowadzić przez konsole komendę cam_inert 0.
  • Również gdy gra na Pełnym Dynamicznym Oświetleniu będzie po brzegach miała cienie (problemy z cieniami), można je usunąć. Odnajdujemy - jak wyżej - plik user.ltx, a w nim linię r2_sun_near_border i zamieniamy wartość na 1. Lub w konsoli wpisać r2_san_near_border 1.

Ważne:

  • Dla posiadaczy WIN 7/8/10 - jeśli jest włączona "Kontrola konta użytkownika", należy uruchamiać grę z konta administratora.
  • Jeśli gra nie będzie się uruchamiać, problem usuwamy poprzez usunięcie oryginalnego user.lt z katalogu _userdata_ w katalogu głównym moda.
  • Nie należy instalować repacka na dysku z zainstalowanym Windowsem.
  • Przy posiadaniu WIN 7/8 - jeśli podczas uruchamiania nastąpi wylot, w skrócie pulpitowym zaznaczyć zgodność z WIN .

Adresy grup:

Finansowe wsparcie:
💰 WebMoney: R384680953438 / Z289264841344 / U929197001434
💰 Visa QIWI Wallet (Киви Кошелёк): +380996577395
💰 Visa QIWI Wallet (Киви Кошелёк): https://qiwi.com/payment/form/99?amountFraction=00&extra['account']=+380996577395&amountInteger=100
💰 Donatepay: https://new.donatepay.ru/en/@serega_lus
💰 Donationalerts: https://www.donationalerts.com/c/serega_lus

 

SCREENY:

Spoiler

b795a29d6901.jpg

4a838aa3f60f.jpg

caf1c88c2d19.jpg

753dc4464c26.jpg

80e64076436d.jpg

VIDEO:

Spoiler

 HugTV

INSTALACJA:

Spoiler

Mod jest w wersji Repack. Posiadanie podstawowej wersji gry nie jest wymagane.

Wybór części trylogii w instalatorze: 

  • Apokalipsa 
    Apokalipsa.jpg.04275d4ca21a377e30dac838bb6d50bc.jpg
  • Poszukiwacze
    Poszukiwacze.jpg.ec8102173b15140634abafada11753c6.jpg
  • Powinność - Filozofia Wojny
    Filozofia.jpg.c945aa9bbdf7f36c9951be375bc95d52.jpg

Użycie instalatora dla opcji instalowania:

  • Wybór dysku do instalacji
    Dysk.jpg.9ec0a1a51c148d69ff65a364db73cf52.jpg
  • Wybór katalogu do instalacji
    Katalog.jpg.7edc99e92460fdee098920245e391ce6.jpg
  • Wybór siatki celowników dla monitora
    celowniki.jpg.7792e26971289f8bc11acb69f063071c.jpg
  • Zezwolenie na wykonanie skrótu pulpitowego. Bez zezwolenia można zrobić samodzielnie od silnika
    1041765836_Skrt.jpg.5662209552f5eb44df2b9745349c7fda.jpg
  • Instalowanie lub aktualizacja bibliotek dla sinika moda
    Biblioteki.jpg.dcaf03dcff1a05824d776f724f439ebf.jpg

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

  • Torrent - [KLIK]
  • Google Drive - [KLIK]


Źródło:  logo.png.2958d5f0c3ca412152042352f4e2fde6.png.0b8e6bed66232978a73022d37c674193.png

 

  • Dodatnia 4
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje bujnej roślinności, nowych modeli broni itd za to z chęcią przyjął bym jakiś sposób na uniknięcie tego latania w tą i z powrotem(przewodnicy którym płacimy, może jakieś urządzenie do teleportacji, czy jakiś inny sposób) ale oczywiście standardowo dla ruskich tylko grafika się liczy. Nawet o nowych misjach to nie wspominam, bo to jest abstrakcja dla nich. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład nie znoszę oryginalnych modeli broni, po prostu nie znoszę oryginalnych pukawek.

Jest gotowe urządzenie do teleportacji, a nazywa się Tunel przestrzenny (Spatial Subway) i da się je dodać do większości modyfikacji na CCz. Na czystym Cieniu działa bez zarzutu, w przypadku modów trzeba trochę się pogimnastykować z instalacją/dodaniem. Ten minimod oprócz elementu poszukiwań miejsc teleportacji daje sporo frajdy z ich odnalezienia. Po namierzeniu przynajmniej jednego tunelu na każdej lokacji wystarczy kilka byle jakich artefaktów i można fruwać po całej Zonie.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przymierzam się do tego moda i patrząc na opis instalacji, na drugim zrzucie widzę do wyboru 3 części. I tu mam pytanie do tego kogoś, kto już go uruchomił.

Wybór np. części pierwszej od góry powinien ją udostępnić do gry. A co z pozostałymi dwoma? Po zakończeniu gry w pierwszą, trzeba moda instalować na nowo i wybrać kolejną? Da się wybrać wszystkie trzy od razu?

I jest on dostępny tylko z torrenta?

@gawron Sądzę, że to już wypraktykowałeś. I drugie pytanie tylko do Ciebie. Czy ten Tunel Przestrzenny z tum modem działa poprawnie? Bo ja wstawiając go do innych modów, miewałem z nimi problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Nie ma takiego czegoś. Nikt mi nie da 100% gwarancji, że znowu nie wyląduję w jakimś burdelu bez możliwości z niego wyjścia. A tylko dla ładniejszych kolorków w modzie, nie mam zamiaru ryzykować.

Może któryś z adminów zdecyduje się go wstawić do naszej pobieralni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kondotier napisał:

Czy ten Tunel Przestrzenny z tum modem działa poprawnie? Bo ja wstawiając go do innych modów, miewałem z nimi problemy.

Tunel został zrobiony pod czysty CCz, więc dodanie go do innych modów wymaga ingerencji w pliki skryptowe, a dodanie go do modyfikacji, które oferują teleporty, może być trudne. Kiedyś w takich sprawach pomagał mi nieoceniony @Ranger801. Nie wiem, czy działa z Apokalipsą, ale można to sprawdzić.

  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kondotier napisał:

Niestety, nic z pobrania bo wymaga rejestracji. Chyba, że jest sposób obejścia.

@kondotierProszę o screena z momentu chęci pobrania. Nie wprowadziłem żadnych ograniczeń na moim GD, powinno wszystko działać bez zarzutu. 

p.s. Tak masz rację. Pobranie pliku wymaga konta na Google, ale to chyba standard i wielu posiada takie konto. Jeśli będzie więcej głosów na Nie to wrzucę na Mediafire. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kondotier napisał:

@pacjent1972 Trochę to dziwne, bo pobierając przez Google z rus stron, czegoś takiego nie miałem.

Nie zaszkodziłoby, aby i z tego drugiego mirrora można było pobierać.

Zmieniłem sposób udostępniania pliku i można bezproblemowo pobierać. 

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Jest mały problemik. W paczce do pobrania są wszystkie trzy części moda, ale do oddzielnego instalowania. Po skończeniu części Apokalipsa, zainstalowałem Poszukiwaczy i trochę pograłem. I tu wyszedł ten problemik, bo nie mam gdzie się podzielić odczuciami. Ten temat został z automatu przypisany części Apokalipsa. Moim zdaniem, najlepiej byłoby zrobić dział dla tych modów, a aktualny #1 pozostawić wspólny ( ze względu na jedno pobieranie ), lecz z konieczną informacją, że każdą część instalujemy oddzielnie po zaznaczeniu jej w instalatorze. Ten obrazek który jest, dotyczy cz.Apokalipsa.

A następnie w nowym dziale zrobić trzy tematy dyskusyjne, dla każdej części oddzielne i ewentualnie poradnikowe, też oddzielne. Te moje wszystkie wpisy o Apokalipsie, trzeba przenieść, a wstawkę trylogii zamknąc dla wpisów.

Już teraz daję jedną wspólną poradę instalacyjną. Po zainstalowaniu moda, jeszcze przed zrobieniem skrótu pulpitowego, jego oryginalną długą nazwę z grażdanką, musimy zmienić na krótką beż grażdanki.

Zrobiłem kilka zrzutów tak dla poszczególnych części ( do wstawienie w #1 tematu dyskusyjnego, Jak i rozszerzony "poradnik" korzystania z instalatora.

Zrzuty dla poszczególnych części.

Spoiler

Apokalipsa cz1.jpg

Poszukiwacze cz2.jpg

Filozofia cz3.jpg

Instalacja

Spoiler

Wybór części w instalatorze

 Apokalipsa

Apokalipsa.jpg                                                   

Poszukiwacze

Poszukiwacze.jpg

Filozofia Wojny

Filozofia.jpg

Użycie instalatora dla opcji instalowania

Wybór dysku do instalacji

Dysk.jpg

Wybór katalogu do instalacji

Katalog.jpg

Wybór siatki celowników dla monitora

celowniki.jpg

Zezwolenie na wykonanie skrótu pulpitowego. Bez zezwolenia można zrobić samodzielnie od silnika.

Skrót.jpg

Instalowanie lub aktualizacja bibliotek dla sinika moda

Biblioteki.jpg

 

Po zrobieniu tematów i wykorzystaniu zrzutów ( lub po zaniechaniu ) wpis zamknij lub nawet usuń.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.