Skocz do zawartości

Spectrum Project: Droga we mgle + Gunslinger Addon


Rekomendowane odpowiedzi

@Samotnik67 No to pobierz z naszego serwera - tam też jest wrzucony ten mod bo widocznie coś Ci się źle pobrało z Yandexa.  Jak pamięć mnie nie myli to ten mod jest na 32bitowym silniku, więc jeśli masz Windowsa 10 lub 7 to może się tak dziać, że klikniesz na ikonkę i nic się nie wydarzy - nie wiem czym to idzie i nie ma na to rozwiązania chyba, ale widocznie Windows może ma problem z uruchomieniem 32 bitowego programu. W każdym razie wystarczy otworzyć menedżer zadań, znaleźć na liście proces od x-Ray'a, zskończyć go i próbować do skutku, aż się włączy tylko ostrzegam, że czasem trzeba i nawet z 10 razy próbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szczepan9205 napisał:

@Samotnik67 No to pobierz z naszego serwera - tam też jest wrzucony ten mod bo widocznie coś Ci się źle pobrało z Yandexa.  Jak pamięć mnie nie myli to ten mod jest na 32bitowym silniku, więc jeśli masz Windowsa 10 lub 7 to może się tak dziać, że klikniesz na ikonkę i nic się nie wydarzy - nie wiem czym to idzie i nie ma na to rozwiązania chyba, ale widocznie Windows może ma problem z uruchomieniem 32 bitowego programu. W każdym razie wystarczy otworzyć menedżer zadań, znaleźć na liście proces od x-Ray'a, zskończyć go i próbować do skutku, aż się włączy tylko ostrzegam, że czasem trzeba i nawet z 10 razy próbować. 

Widocznie w moda se nie pogram, Pobrałem z naszego serwera i jest to samo tak jak z yandexem, Przy próbie otworzenia gry ukazuje sie tylko czarne tło, a czekanie z 3 minuty nic nie dało, walenie do skutku i otwieranie tego z 10 razy tez nic nie dało, mam inne programy które działają na 32 bitowym silniku i działają mi na systemie, wiec to nie wchodzi w rachube. Z innymi modami nie miałem takiego typu problemu.

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samotnik67 Ja też mam pełno programów 32 bitowych, które śmigają, ale mody na 32bitowych silnikach do Stalkera tak mi robią, że nie chcą startować i muszę zakańczać zadanie z 10 razy zanim w końcu wystartuje - nie mówię też, że to Twój PC jest winny tylko, że ogólnie się tak dzieje i w razie gdyby tak Ci się działo to kończenie zadania i próbowanie uruchamiania dalej to jest rozwiązanie.

A co do tekstury to jej nazwa nie jest napisana cyrylicą - brzmi po prostu item_c4.dds i item_c4.thm, ale jeżeli masz w folderach ustawione sortowanie plików po nazwach od A-Z to zauważysz, że ten plik jest na samym dole listy zamiast po item_water coś tam zamiast być wyżej zgodnie z kolejnością alfabetu. Dlaczego? Ano dlatego, że  to "c" w nazwie tylko wygląda jak "c", a w rzeczywistości to jest rosyjskie "s". Dlatego mimo, że nazwa wygląda jak należy to i tak trzeba ją zmienić wpisując nasze "c" zamiast tamtego. 

Btw. Pobrałem przed chwilą na szybko tego moda, zmieniłem nazwę tego pliku i po kilku próbach wystartował bez żadnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szczepan9205 napisał:

@Samotnik67 Ja też mam pełno programów 32 bitowych, które śmigają, ale mody na 32bitowych silnikach do Stalkera tak mi robią, że nie chcą startować i muszę zakańczać zadanie z 10 razy zanim w końcu wystartuje - nie mówię też, że to Twój PC jest winny tylko, że ogólnie się tak dzieje i w razie gdyby tak Ci się działo to kończenie zadania i próbowanie uruchamiania dalej to jest rozwiązanie.

A co do tekstury to jej nazwa nie jest napisana cyrylicą - brzmi po prostu item_c4.dds i item_c4.thm, ale jeżeli masz w folderach ustawione sortowanie plików po nazwach od A-Z to zauważysz, że ten plik jest na samym dole listy zamiast po item_water coś tam zamiast być wyżej zgodnie z kolejnością alfabetu. Dlaczego? Ano dlatego, że  to "c" w nazwie tylko wygląda jak "c", a w rzeczywistości to jest rosyjskie "s". Dlatego mimo, że nazwa wygląda jak należy to i tak trzeba ją zmienić wpisując nasze "c" zamiast tamtego. 

Btw. Pobrałem przed chwilą na szybko tego moda, zmieniłem nazwę tego pliku i po kilku próbach wystartował bez żadnych problemów. 

Takkk, po tej zamianie Rosyjskiej literki "s" gra wreście odpaliła, jak pierwszy raz to wklepywałem to widziałem ze cos z C4 nie tak na forum to popatrzałem no i widziałem ze jest napisane ala po "polsku" i myślalem ze juz dobrze jest, bo post z modem juz troche czasu ma

No ale dobra, przynajmniej se moge już w to grywać, Bo miałem grać w Powrót Szramy Cz. 1 tylko że jakis problem z wszystkimi teksturami w grze nastąpił, a ogólnikowo pobierałem z torrenta, no nic moze pozniej zajrze do owego moda i sciagne innym sposobem niz z torrenta.

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 29.04.2022 o 07:51, jurki napisał:

folderu gamedata/textures/Item i tam znajdują się dwa pliki podwojone o nazwach itemc4 oraz itemc4.thm.

ja nie wiem gdzie Wy to macie podwojone, bo ja to nic podwójnego nie mam, mam te pliki tylko jedne, na końcu jak widać z resztą, mod nie rusza ani z nimi ani bez nich :073:

Screenshot 2022-08-06 10-46-26.jpg

W dniu 13.07.2022 o 21:20, Samotnik67 napisał:

 item_c4.dds i item_c4.thm, ale jeżeli masz w folderach ustawione sortowanie plików po nazwach od A-Z to zauważysz, że ten plik jest na samym dole listy zamiast po item_water coś tam zamiast być wyżej zgodnie z kolejnością alfabetu. Dlaczego? Ano dlatego, że  to "c" w nazwie tylko wygląda jak "c", a w rzeczywistości to jest rosyjskie "s". Dlatego mimo, że nazwa wygląda jak należy to i tak trzeba ją zmienić wpisując nasze "c" zamiast tamtego. 

 

Nie wiem ocb ale post napisałem chwilę temu a już nie mogę edytować a są tematy że moje posty wiszą po kilka ładnych dni i nadal mogę je edytować

Po wgraniu spolszczenia mod znowu nie chce ruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Tu jest ten sam zabieg co w Bad Company: Remaster z literką tylko tu nie da się zmienić linijki w skrypcie, żeby naprowadzał na inną teksturę - trzeba zmieniać nazwę pliku. Zauważ, że c4 jest na końcu, gdzie powinno być między item_bread i item_conserva.

Przez to mod nie rusza bo to c4 to tak naprawdę s4 (bo rosyjskie s=nasze c) - jeżeli zmienisz tym plikom c4 nazwę zmieniając c4(czyli s4) na c4 (używając naszego c na klawiaturze) to zobaczysz, że przeskoczą z końca na liście właśnie między item_bread i item_conserva - wtedy mod ruszy. A jeżeli się wrzuca spolszczenie to wtedy te pliki c4, co są na końcu listy powinno się skasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Źle patrzysz. Na zrzucie katalogu z plikami, konfliktowe pliki masz jako 2 ostatnie. Napisano Ci podwojone i to może Cię wprowadzać w błąd. Ale to jest para plików współpracujących. Zamień w obu literę " c " na literę " s ".

DODANO. Lub lepiej tak, jak wyżej napisał @Szczepan9205 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 @kondotier to już mam za sobą, mój błąd, zapomniałem tego dopisać przez tą edycję, mod poszedł ale później wgrałem spolszczenie bo zapomniałem o nim na początku i już nie ruszył, próbowałem kilka razy i za każdym razem reset kompa bo nawet nie dało się wejść z menadżera, nie rozumiem dlaczego spolszczenie jest takie konfliktowe i co tam się gryzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Spolszczenie było testowane przed premierą i nikt nie miał z nim problemów, więc raczej coś robisz źle. Ogółem to ten mod działa na 32bitowym silniku graficznym + lokacje są zmienione i może być tak, że powinieneś zejść z ustawieniami bo przez to, że silnik jest standardowy, a lokacje pozmieniane to może się wszystko zawieszać bo mod za bardzo komputer obciąża.

Przed chwilą sobie pobrałem i postawiłem tego moda i u mnie ruszył bez problemu tylko podstawowe pytanie - pobierałeś z Yandexa czy z naszego serwera? Mam wrażenie, że coś jest nie tak z naszą wstawką bo nasza ma 1.98GB, a ta z Yandexa 2,5 GB i tu może leżeć też źródło Twoich problemów - ja pobrałem z Yanka i wszystko śmiga, ale na wszelki wypadek - sprawdź jeszcze czy w fsgame.ltx masz gamedatę ustawioną na true.

Aa i jeszcze jedno - bo może źle Cię zrozumiałem - czy mod w ogóle Ci startuje czy klikasz na skrót i nic się nie dzieje, a proces wisi w menedżerze zadań? Może być tak, że jeżeli proces Ci wisi, a nic się nie dzieje to masz podobny problem jak u mnie gdzie 32bitowe mody mają problemy z uruchomieniem się i trzeba próbować kilka lub kilkanaście razy włączać i jeśli nic się nie dzieje to zamykać proces zanim w końcu mod zaskoczy i się uruchomi - to tak jakby się Windows 10 gryzł z 32 bitowym silnikiem X-Ray.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 

mod ruszył, ale strasznie laguje, do tego po rozmowie z Borlandem myślałem że wylece ale jednak poszedł, do tego ładuje się b długo, same wejście w menu to też dłuższa chwila

W dniu 6.08.2022 o 13:40, Szczepan9205 napisał:

pobierałeś z Yandexa czy z naszego serwera?

od Was

W dniu 6.08.2022 o 13:40, Szczepan9205 napisał:

sprawdź jeszcze czy w fsgame.ltx masz gamedatę ustawioną na true.

miałem na false, zmieniłem na true app date

W dniu 6.08.2022 o 13:40, Szczepan9205 napisał:

czy mod w ogóle Ci startuje

startował, ale wylatywał

zszedłem z grafiką na dynamiczne oświetlenie, miałem pełne (DX11)

W dniu 6.08.2022 o 13:40, Szczepan9205 napisał:

czy klikasz na skrót i nic się nie dzieje

po tych zabiegach tak właśnie jest

teraz chciałem go pobrać z Janka to nie mogę bo...

oczywiście mam tam konto, a tu jakieś głupie pytanie uniemożliwia dalszych ruchów, co mam tam wpisać? Zenek Martyniuk?🤣

Screenshot 2022-08-08 16-06-32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zmienił(a) tytuł na Spectrum Project: Droga we mgle + Gunslinger Addon
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.