Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

 

36 minut temu, wariat napisał:

 

@tom3kb Nic się nie zmieniło, musimy mu pomóc. Jedyna zmiana to że możemy przywódcy bandytów zapłacić okup za uwięzionych powinnościowców. 

Nie tyle możemy co raczej musimy-  bo to okazja aby finalnie zdobyć wazny artefakt "Zywe serce" ,który u Sacharowa kosztuje krocie.  Oprócz kosmetycznych zmian - Borov daje zadania cykliczne dzięki czemu zdobędziemy finalnie :

50 000  + unikalny art + AEK973 + osiagniecie  "Коротышка".

1651249576_Beztytuu.jpg.5c1c403a7ada259379702b2eaafd8056.jpg

 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pure napisał:

Ale wszyscy mają parcie na opka xD ciekaw jestem ilu wymięknie w trakcie gry. Ostatni patch 7.3 bodajże był 9 maja jeśli dobrze zauważyłem na tym forum rosyjskim. Więc kolejny nie będzie na dniach zapewne

Nie jest powiedziane, między patchem 7.0 a 7.3 było raptem kilka dni różnicy.  Wszystko zależy od tego ile bugów/zmian/poprawek zostanie poprawionych. Jeśli trafi się jakaś krytyczna poprawka to będzie i patch. Wersje językowe niestety nie mają priorytetu. 

2 godziny temu, Pure napisał:

Myślę, że nie poziom trudności będzie problemem dla graczy a czas jaki będą musieli spędzić przy tym. Podobno ten opek jest dużo łatwiejszy + stabilność. A wyloty to było coś co mnie osobiście najbardziej zniechęcało. Ja zamierzam od razu grać na najwyższym poziomie trudności :D

Bynajmniej, nie radzę :) . Ilość spawnowanych przeciwników/mutantów jest zależna od poziomu trudności. A nawet na najniższym jest ich niemało. Najlepiej zacząć od średniego poziomu i ustawić sobie w opcjach moda automatyczną zmianę poziomu trudności w zależności od ilości zgonów. Gra sama ustawi optymalną opcję. Choć nie jest miło jak dostaniesz na ekran komunikat, że łatwiej już się nie da :021:. Co do ogólnej skali trudności, faktycznie ta wersja wydaje się ciut łatwiejsza od poprzedniej. Przynajmniej na razie. 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wariat napisał:

@kobal dobrze powiedziane z tym poziomem trudności. Gram na "przeżyciu" i ilość respionych wrogów jest kozacka

Nie ilość wrogów  , ale raczej  konieczność balansowania między brakiem amunicji , kasy , apteczek i całe reszty znajdziek. Aczkolwiek momentami ilość przeciwników jest przytłaczająca - nieledwie dosłownie :020:.

@kobal - Podporo Nasza - ja tam zmiany skali trudności nie zauważyłem - ale ja kamper jestem :033:- ergo- trudno mi czasami ogarnąc taktycznie pole walki.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm Prawdę mówisz, polać mu:D

Co do balansu o jakim mówisz -bardzo słusznie- jest trudno. Ale trudność to znak rozpoznawczy OP:020: Więc nie ma się co dziwić... że dużo graczy wymięka. 

Jeżeli o mnie chodzi to ja w tym widzę tylko wyzwanie, a że wyzwania lubię, jest mi to na rękę:020:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonizacja od 11.05.2018: https://drive.google.com/file/d/1HThkRayBUybKrS2A23jgHkWZ042saXTy/view

Plik wklejamy do katalogu z grą po zainstalowaniu patcha 7.3. W menu wybieramy język i resetujemy grę.

 

ŹRÓDŁO: http://stalker-worlds.ru/forum/topic/10555-ofitcialnaia-tema-moda-obedinennyj-pak-21-opis/

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo hej ja wiem marudzę strasznie :) Ale żeby @kondotier nie dostał szału patrząc na moje posty chciałbym uprzejmie prosić o napisanie jak instalować to cudo. Tak od początku do końca, jakie patche? i jakie dodatki (nie wiem czy są tak jak w op-2 na arty inny hud i tak dalej). Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio z linka co wrzucił cichy wynika, że:

1. Mod

2. Patch kumulatywny 6.2

3. Na to patch 7.3 (patch 7.3 moze być wrzucany na v 6.2 lub 7.0)

No i na to ewentualnie chyba to nieoficjalnie podrzucone spolszczenie od cichego 

Ale ja bym się może wstrzymał bo skoro polonizacja ma być w kolejnym oficjalnym patchu to i jakieś poprawki do moda też pewnie będą, żeby się nie okazało, ze i tak będziesz instalował od nowa albo nową grę zaczynał :)

Tyle czekałeś to jeszcze trochę dasz  pewnie radę.

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio  - Bądź spokojny, nic mi się nie przydarzy.  :028: 

Nie jestem na bieżąco z tym OPkiem, to nie wiem które z różnych "ulepszeń" już zostały, lub zostaną przetłumaczone. Będziesz mógł wybrać tylko spośród nich. A że tych pierdółek pojawiło się i pojawi jeszcze się jeszcze sporo, to nie wiem czy będą chętni aby każdą tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie trzeba zaczynać nowej gry. Cała polonizacja dotyczy tylko katalogu text, więc wszystkie nazwy i dialogi powinny być automatycznie podmienione. W sumie, nic nie szkodzi by sprawdzić jak to będzie wyglądało.

Powtórzę proces instalacji.

OP.2.1 - rzecz oczywista

Patch kumulatywny 6.2 - obowiązkowo

Patch 7.3 - obowiązkowo

Patch z polonizacją - tylko wrzucić do folderu z grą

Po odpaleniu gry, w opcjach moda wybieramy język polski i zmieniamy  kodowanie i typ czcionki na central european. Następnie jeszcze raz uruchamiamy grę!!!

Cieszymy się grą po polsku.

UWAGA: Po wyjściu kolejnego, normalnego patcha trzeba będzie pamiętać o usunięciu tego obecnego.

23 minuty temu, Pure napisał:

Ehh faktycznie musiałem zacząć nową gre.. jeszcze pytanko.. pod napisem dev mode widnieje też czerwony napis save warns. Z czym są związane te ostrzeżenia o sejwach?

Mi sejw wczytało normalnie i żadnego dev mode nie mam. Może masz przypadkiem folder gamedata w folderze z grą?

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem, gra była spolonizowana poza nazwami npc'ków, nie wiem może bug jakiś. Próbowałem zmienić lokacje może to coś da, ale jednak nie. No cóż zacząłem nową. Jeśli @kobal jesteś pewien że po następnym patchu trzeba będzie znów nową grę zacząć to potwierdź.

@kobal tak mam gamedate, bo miałem ten zmodyfikowany intefrejs, nie działa mi bo mam silnik na 6.2. Ale w sumie jakos przywykłem już do tego interfejsu przezroczystego xD więc olałem temat. Mogę gamedate usunąć teraz.

Edytowane przez Pure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.