Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@Ufoludek Zdajesz sobie sprawę że to co robisz (w tym wypadku chodzi mi nie tyle o bycie niemiłym) jest na takiej troszkę granicy prawnej, a autorzy modyfikacji, jeśli się o tym dowiedzą, mogą zarządać od Ciebie części z tych pieniążków które zbierzesz (bądź nawet więcej) za "swoją" pracę?

@tom3kb Tak z ciekawości a'propos tych płatnych modów... Do jakich tytułów nawiązujesz? (Jedyne co przychodzi mi do głowy to NLC-nie wiem czemu)

Edytowane przez Wędrowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wędrowiec nie bądźmy świętsi od papieża ;) z tym odpalaniem kasiory przez Ufoludka, za to, ze robi tlumaczenie. 

 

W większości przypadków jeśli nawet można modować grę to nie można z tego ciągnąć korzyści finansowych. A nawet prawnie możesz nie być właścicielem takiego moda.

Nie możesz sprzedawać takich modów, wiadomo, że różnie ludzie kombinują. W różnych grach.

Nie wiem, jedyne co uchodzi to prywatne dotacje/donacje dla moderów od community, ile razy już widzieliśmy "zbieramy na kompa bo nie możemy skończyć moda". ;) No ale to inna sprawa.

Parę lat temu kilku twórców gier, Valve, Bethesda próbowała oficjalnie pozwolić na zarabianiu na tworzeniu modów do niektóeych swoich gier ale pomysł upadł. Bo i rozwiązania też byly takie sobie.

No i nie oszukujemy się mody od zawsze kojarzą się z darmową robotą od pasjonatów.

Jeszcze co do tej próby oficjalnych płatnych modów to też musiałyby być legitne mody, a nie takie jak u Rosjan, że to co im się podoba w jakiejś grze to cyk podpier#$&@ i wrzucają np do stalkera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tom3kb napisał:

W większości przypadków jeśli nawet można modować grę to nie można z tego ciągnąć korzyści finansowych. 

Nie można ciągnąć kasy z modyfikowania gry, bo to własność intelektualna jej twórców.

A że Bethesda sobie usrała Creation Club, a Valve od wielkiego dzwonu pozwala na bawienie się ich grami (ostatecznie kupując najlepsze projekty), to już inna sprawa. Co nie zmienia faktu, że wiemy jaki stosunek do modów ma Siergiej ;)

4 minuty temu, tom3kb napisał:

nie bądźmy świętsi od papieża

To nie o to chodzi, pisałem wcześniej - jeśli ktoś robi tłumaczenie, poświęca swój czas, umiejętności i tak dalej - okej, ma psie prawo chcieć za to jakiejś formy wynagrodzenia i nikogo to dziwić nie powinno. Ale gość oferujący sprzedaż przekładu z translatora... serio? Każdy może to zrobić. To nie dowód na "radzenie sobie w życiu", tylko tanie kombinatorstwo podchodzące pod wyłudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tom3kb napisał:

Ja to się dziwię, że się znalazł jakiś frajer co za to chce zabulić

Z jednej strony też się dziwię, ale z drugiej reklama dźwignią handlu; jak ktoś zaprezentuje sprawę w odpowiedni sposób, to może Ci opchnąć powietrze w puszce... True story: https://www.idontspeakicelandic.com/products/icelandic-fresh-mountain-air

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, skąd ten ktoś który chce płacić za to tłumaczenie czerpie wiedzę o OP 2.1.

Chyba nie u nas, bo po wyjaśnieniu @cichyego , powinien wiedzieć że bez łaski ma angielski przekład, a przy okazji zrozumieć, że jest robiony w konia. Ale głupców nie sieja, sami się rodzą. Szkoda, że w każdym modzie nie ma takiego czegoś jak było w FOTOGRAFie. Znajdźki z informacją o bezpłatności moda.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to:  https://stalkerportaal.ru/load/teni_chernobylja_novyj/teni_chernobylja_globalnye_modifikacii/obedinennyj_pak_2_1_op_2_1/136-1-0-2970

Tamże, materiał z 04.03.2019:

 

Spoiler

Патч 3:(От разработчиков)(От 17.01.19. Новая игра не нужна! Ставить можно на любую версию ОП 2.1) Google Drive Яндекс Диск 
Патч 4.2:(От разработчиков)(От 31.01.19. Новая игра не нужна! Ставить только на 3 версию ОП 2.1) Google Drive Яндекс Диск 
Патч 5.2:(От разработчиков)(От 25.02.19. Новая игра не нужна! Ставить только на 4.2 версию ОП 2.1) Google Drive Яндекс Диск 
Подробный список изменений всех патчей: Статья на SpAa

 

http://synthira.ru/load/s_t_a_l_k_e_r/ten_chernobylja_mody/obedinennyj_pak_2_1_patch_5_2_op_2_1/19-1-0-4700

Spoiler

Патч 3:(От разработчиков)(От 17.01.19. Новая игра не нужна! Ставить можно на любую версию ОП 2.1) Google Drive Яндекс Диск
Патч 4.2:(От разработчиков)(От 31.01.19. Новая игра не нужна! Ставить только на 3 версию ОП 2.1) Google Drive Яндекс Диск
Патч 5.2:(От разработчиков)(От 25.02.19. Новая игра не нужна! Ставить только на 4.2 версию ОП 2.1) Google Drive Яндекс Диск

 

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu zawartości poprawek, znalazłem informację, że pach 5.2 daje możliwość polskiej lokalizacji. Czyżby to już było tłumaczenie zaimplementowane?

Odpowiedzieć mogą na to pytanie Ci, co OP 2.1 mają zainstalowane i patcha nałożą. Ale chyba będzie potrzebna nowa gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm Chyba racja po Twojej stronie. Tak to wygląda w oryginalnym opisie i dotyczy kilku języków.

Spoiler
  • Расширены возможности локализации (французский, польский, чешский и подобные языки):
    — добавлена поддержка чтения текста в кодировке utf-8
    — добавлена поддержка шрифтов для альтернативных начертаний символов
    — добавлена поддержка альтернативных кодировок, кроме кириллической
  • Добавлены новые параметры игры для поддержки вышеописанного (g_langf,g_langc).

Skończą ze zmianami, zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do jednego z poprzednich postów o patchu 5.2 . Niestety zacząłem od nowa - w sumie nic takiego się nie stało  zbyt daleko nie zalazłem- "dodatki" które miałem w  poprzedniej wersji moda ciut się gryzły z wersją 5.2 .

@cichy - pozwolę sobie zawracać Ci głowę , bo  wiem że  grasz w tę instancję.  Nie wnikając w kwestię problemów z zapisem ( musiałbym prawdopodobnie włączyć sobie klawiaturę z "grażdanką" ) mam małą zagwozdkę . A mianowicie po rozmowie z Woroninem winienem mieć znacznik  przejścia na MW - a nie mam . Czy to znaczy że mam tam podążyć innymi ścieżkami? I druga zagwozdka - Krugłow przeprowadzony - fleszka onegoż w plecaku,  a Barman nie che o tym rozmawiać . Problem z plikami gry czy nastąpiła zmiana scenariusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier -niestety nie . Stronę kodową zmieniamy w opcjach o których wspominałeś  kilka postów wcześniej- zapisy są możliwe,  ale za to mamy krzaczki na ekranie:033:.  Więc wolę pomęczyć się z quick save , wspomagając sie autosave . I jakoś to działa.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu questu na 20 butelek wódki dla Kontrolera "spotkanego" na podejściu do Baru  dostajemy informacje o prawdopodobieństwie spotkania małego Kontrolera na Bagnach ,  wraz z propozycją poniesienia mu pomocy. Pomoc ta polega na tym że w odstępach ca 12 godzinnych trzeba przekazywać mu butelkę wódky.  

I tu mam problem - podchodzę do Malucha -  wciskam klawisz "F ", wyskakuje info "daj butlę" - i nic się nie dzieje. Butelka jak była , tak jest w inwentarzu. Coś nie tak robię?

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.