Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@boberm  myślę, że mod jest ideowo podobny do OP2, który mnie odrzucił nie ze względu na stopień trudności (choć na początku padałem co 5 minut), tylko ze względu na debilizm prowadzenia linii fabularnej: np. jak zrobisz jakieś zadanie przed innym (czego nie podanego w opisie zadań), to dochodzisz do punktu, w którym kontynuacja gry jest niemożliwa (nie trudno wykonalna, tylko niemożliwa - bez udziału gracza mod sam się uśmierca)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48  Bo nie może działać. Mod zabezpieczony "betonowym" antyczitem na wszystkie pliki. Wyżej dałem wyjaśnienie autorów ( jest nie przetłumaczone, bo teraz w moda mogą grać tylko ci, co rosyjski znają ). Ale jest obiecanka, że za jakiś czas tego antyczita usuną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qqprim napisał:

@boberm  myślę, że mod jest ideowo podobny do OP2, który mnie odrzucił nie ze względu na stopień trudności (choć na początku padałem co 5 minut), tylko ze względu na debilizm prowadzenia linii fabularnej: np. jak zrobisz jakieś zadanie przed innym (czego nie podanego w opisie zadań), to dochodzisz do punktu, w którym kontynuacja gry jest niemożliwa (nie trudno wykonalna, tylko niemożliwa - bez udziału gracza mod sam się uśmierca)

Generalnie-  to jest OP-ek ,  ten sam którego dobrze znamy,  tyle  że z "poprawkami ulepszającymi" :020:. Np : zdobycie klucza od Borowa do X-18 nie wyczerpuje tematu penetracji onegoż , gdyż aby dostać się na niższe poziomy musimy znaleść kogoś ? z informacją o kodzie do drzwi z zamkiem szyfrowym . 

No i podobno mają byc dodatkowe scenariusze .

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, anatol napisał:

Rozumiem, że na podstawie tego można ze zwykłego OP.2 zrobić 2.1? I że na podstawie tego będzie spolszczenie robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio  Na nowe spolszczenie to możesz sobie tylko narobić ochoty. Najpierw trzeba znaleźć chętnych do jego zrobienia. A nawet jak się znajdą, to przy takim longierze i wprowadzonych ogromnych zmianach, potrwa to wiele miesięcy. A o testowniu nowego spolszczenie, szkoda wspominać. A też nie wiadomo, czy antyczitowa blokada przyjmie nową gamedatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kondotier napisał:

@Ignachinio  Na nowe spolszczenie to możesz sobie tylko narobić ochoty. Najpierw trzeba znaleźć chętnych do jego zrobienia. A nawet jak się znajdą, to przy takim longierze i wprowadzonych ogromnych zmianach, potrwa to wiele miesięcy. A o testowniu nowego spolszczenie, szkoda wspominać. A też nie wiadomo, czy antyczitowa blokada przyjmie nową gamedatę.

Przykre to co piszesz :( ale nadzieje umiera ostatnia :) Rozumiem, że jest jednak nadzieja i temat został pchnięty choć trochę do przodu.

 

Czy ktoś próbował nałożyć spolszczenie OP.2 na 2.1? Czy jest to niemożliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm  Wszystko robisz dobrze, ale nie jesteś w stanie przechytrzyć autorów moda. Antyczit powoduje że mod nie widzi, albo ignoruje Twoje zmiany. Najpierw by go trzeba było znaleźć i wyłączyć. Ale oni przewidując takie zapędy umieścili go gdzieś, gdzie znaleźć go bez głębokiej ingerencji w moda nie będzie prosto. Jest to zaznaczone w ich wynurzeniach na temat restrykcyjności moda. Wyraźnie napisali, musisz tańczyć tak jak my ci zagramy. A restrykcje usuniemy, kiedy nam się zachce. A że są w te klocki dobrzy, świadczy już samo zrobienie tak długiego, skomplikowanego moda. Ukrycie w nim antyczita, to dla nich małe piwo, a dla próbujących go złamać, spore wyzwanie.

A co dotyczy udźwigu, była jakaś sugestia z pancerzami i artami na udźwig. Pancerze można pozyskać tymi zadaniami "cepoczkowymi".

@Ignachinio  Nałożysz i jeśli od razu nie wylecisz, to chyba całą broń, sporo pancerzy  będziesz miał w robalach. W robalach będą te nowe zadania cepoczkowe i kilka innych. A na dodatek to co nie będzie robaczywe, może dostać opisy od czegoś innego.

Chcesz się dowiedzieć czym jest tłumaczenie, to zobacz ile w spolszczeniu jest katalogów z podkatalogami, a w nich ile jest plików.

Możesz porównać, czy ilość katalogów i plików jest taka sama, czy różnią się. A następnie weź jakikolwiek plik tekstowy z p2.1 i porównaj zawartość z takim samym plikiem ze spolszczenia.

I nie drąż więcej tego tematu spolszczenia, bo to bezcelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kondotier napisał:

@boberm    :brawo: Gratulacje i :viva: Czyli ten antyczit nie jest aż tak szczelny jak pisali autorzy. Wygląda na to, że można się pokusić na dalsze ingerencje. Tylko trzeba znaleźć chętnych.

Kto był autorem tłumaczenia do OP2? Bo nie pamiętam.

Gratulacje należą sie @anatol - za wrzucenie informacji .

Teraz gra sie ciut :020: normalniej . 

W kwestii tlumaczenia - śmiem twierdzi że Twórcą jest @kobal .

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. @kobal adaptował spolszczenie wcześniejszych tłumaczy. Cyt. z moda OP2 " Autor polonizacji: Kobal  ( wykorzystano fragmenty polonizacji NS autorstwa Trurl3 i Yurek ) . Czyli że spolszczenie robi się wieloautorowe.

Ale @kobal ostatnio jakoś mało się pokazuje. Trudno go będzie zapytać o stosunek do kolejnego tłumaczenia, bo też miał zrobić nowe do Ostatniego Stalkera v.1.1.

Tak że pole do popisu ( i podpisu ) dla aktualnie tłumaczących. I to kilku od razu, bo w pojedynkę potrwa to całą wieczność.

DODANO: Na stronie moda znalazłem takie coś:

Убираем надпись Developer_mod: Скачать Яндекс Диск  https://yadi.sk/d/mxY-mJAbMyIDRg
Usuwa napis Deweloper z ekranu.
Материалы ОГСЕ(Должны помочь с прострелами, бегом по воде, выходом за локацию): Скачать Яндекс Диск  https://yadi.sk/d/-IgB-VHK745jCw
Zranienia, bieg po wodzie, pomaga wyjść za lokację
Таблица для Cheat Engine(Патроны не расходуются, игра без учета веса): Скачать Яндекс Диск : https://yadi.sk/d/ZUPxods_pUZZLA
 
 
DODANO KOLEJNE.
To powinno ucieszyć wielu już grających. Oficjalnie dopuszczony spawner do Pakietu 2.1  można pobrać stąd.
 
Po zainstalowaniu, z gry wychodzi się do głównego menu i klawisz "S".
 
Spawner łatwo usunąć ( przed wstawieniem kopia fsgame.ltx ). Przy spawnie niektórych przedmiotów może wystąpić wylot, a inne są nieosiągalne.
 
 
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48  Nic na to nie poradzę. Są u siebie i dają linki tam, gdzie chcą. Konto na Yandeksie jest bezpłatne, rejestracja bezproblemowa i masz 10 GB luzu na pobieranie z dużą szybkością. Jak zapełnisz to 10 GB, masz możliwość wywalić niepotrzebne do kosza, kosz opróżnić i znów masz 10 luzu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już pierdziele robienie kont na yandeksie, kilka lat temu zrobiłem bo mi było potrzebne do pobierania tych modów co można było tylko zapisać na dysku, a nie dało się od razu pobierać, po miesiącu już zaje*&$e :) zero dostępu.

Może miałem pecha ale jak robicie to róbcie z jakiegoś oddzielnego maila, hasła też jakieś nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Tyle razy już były informacje, że te 10 GB jest bez końca. Trzeba tylko to co pobrałeś, po zapisaniu na swoim komputerze przenieść do kosza i kosz opróżnić. W ten sposób pobrałem już chyba tonę GB.

Wejdź na posiadaną rejestrację na Yandeksie, oczyść katalog z pobraniami i możesz działać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Nie o to mi chodziło, znowu nieprecyzyjnie napisałem, ktoś mi zajumał konto :) Nie miałem do niego później dostępu. W sumie nie wiem po co bo tam miałem ze dwa modziki pobrane, żadnych danych.

Olałem sprawę, teraz nawet Rosjanie wrzucać zaczynają na google drive i inne to już się pobiera bez jakichś dodatkowych cyrków typu zapisz na swoje konto, potem ściągnij na dysk. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Tyle tylko, że nie wszystko co jest na Yandeksie, trzeba pobierać logując się. I tak robię. Jeśli jest to jakiś mały fix, biorę go bezpośrednio. W większości przypadków kilkanaście sekund wystarcza na pobranie. Dopiero jak mi okno pobierania pokazuje, że jego wielkość powoduje "Nieokreślony czas pobierania", to się loguję. A na Twoim miejscu, jak "ukradli" Ci konto i u nich nie figurujesz, to załóż nowe. Yandeks jeszcze długo będzie podstawowym hostingiem dla modów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.