Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier  chcesz powiedzieć, że  zadanie z transmutatorem nie jest dostępne od samego początku ? Pytam bo fakt pierwszy raz poszedłem z przyzwyczajenia przez płot. Potem niby czytałem dialogi, ale mogłem przeoczyć. Pijawkę zrobiłem wiadomo i wziąłem zaginionego sierżanta. Tak pytam bo dopiero później na Agropromie połapałem się, że coś jest nie tak gdy przy ognisku leżały dwie sztuki broni. To był znak, że raczej przepadł transmutator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikrowix  U Kuzniecowa jest ciąg zadań. Pierwsze jest na 10 butelek wódki i bierzesz je od razu przy pierwszym przechodzeniu. Potem są następne. A transmutator jest nagrodą za któreś kolejne, chyba za zdobycie kompromitujących materiałów. Po grze w OP2, grałem w NS2016, więc nie chcę podawać tego co mogę pamiętać z NS2016.

Na Agro z lewej strony INB koło drzew, leżą sobie Abakany. To tylko dekoracja, bo ich nie podniesiesz. I są chyba cały czas. Urodzinową wódkę przynosiłeś mu? To po niej są te kompromitujące materiały. Ale trzeba je robić od razu jak się zadanie weźmie.

Tu masz filmik z tym zadaniem. Na końcu rozmowa ( 4:15 ) z Kuzniecowem i odbiór trasmutatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cichy napisał:

Co do czitów i balansów... Kuźwa, Ludziska - kupujemy gry po kilkadziesiąt/ kilkaset złotych za sztukę, gdzie wszystko jest zablokowane, a ewentualne manipulacje w produkcie za który zapłaciliśmy gruby szmal, kończą się banami -  i nic nie możemy z tym zrobić. Kiedy dostajemy produkt za darmo, nad którym w ramach prywatnego czasu, wielu ludzi prześlęczało niejeden tydzień - marudzimy. Niech każdy sam wyciągnie z tego wnioski.

Adnotacja tego typu powinna wisieć na tablicy ogłoszeń, żeby każdy smerf Mądrala i Maruda był zmuszony ją przeczytać. Choć na odpowiednie wnioski to już bym za bardzo nie liczył.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórca/twórcy moda proponują 2,3 lub więcej sposobów do przejścia moda, jak znajdziesz inny sposób to masz satysfakcję, że odkryłeś coś nowego, natomiast to co w/w Cichy i dodał Gawron jest nieadekwatne do pokolenia w którym nawet papier do smutnej twarzy ma być kolorowy i perfumowany.

Już gdzieś na forum wspomniałem, że aby zagrać w Stalkera należy zapomnieć o grach z zachodu gdzie liniowość, chała, brak sensownej fabuły aż  naparza torpedami po gałach.

Dodałbym na tejże w/w tablicy Gawron małą gwiazdkę/przypis niczym reklama pewnej sieci sklepów: nie dla ... .

p.s. a przy pierwszym małym problemie fabularnym zaczyna się jazda niczym w dokumencie księcia Płockiego z XIV w tzw. n.e.: ...huius curvo facorum (oni gdzieś tam zakręcali - oni tamże zawrócili). ;) :biggrin:

Spoiler

2x33attigdj7unntdxg28s82aunntdxg28s85.jp

 

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kondotier napisał:

U Kuzniecowa jest ciąg zadań. Pierwsze jest na 10 butelek wódki i bierzesz je od razu przy pierwszym przechodzeniu.

Panowie by nie było niejasności...Grałem w Soljankę gdy nie było nawet dopełnienia...potem 2 razy z dopełnieniem...potem Soljanka 2016..potem dwa razy OP-2. Większość moda znam na pamięć więc dlatego gram na najwyższym poziomie i bez durnych spawnerów i innych tam dupereli. Najlepsza Soljanka to ta z początków istnienia gdy mod był bardzo trudny. Najgorsza Soljanka to ostatnia 2016 kompletnie bez jaj i połowa klimatu. 

OP-2 jest dobrym modem, ale niepotrzebnie dodano w nim akrobacje na linach, balkonach i różne głupoty z wchodzeniem ukosem na słupy, suwnice czy dachy itp...to nie ta gra. Podobnie nie podobają mi się dodane postacie na Zatonie typu niebieski tatuś i córka. Nie wiem dlaczego, ale nie pasuje mi to do całości. Mam nadzieję, że nowa wersja będzie tak trudna jak mod w jego początkach. Być może dlatego twórcy chcą zachować spakowane pliki i dobrze robią. Gdzieś na torrencie czytałem jak gostek się wkurzył i napisał że jak wam się nie podoba to nie grajcie i kropka...:).

Teraz dlaczego pytałem o transmutator...nie za bardzo dokładnie grałem bo nie chcę psuć sobie frajdy w ojczystym języku. Po rosyjsku grałem tylko testowo, ale wydawało mi się dziwne bo nawet na YT (gostek którego lubię) Shkrek nie robił tego zadania, a był na Agropromie. Ja pamiętam, że zadanie na kompromitujące dokumenty daje w nagrodę tą maszynkę, ale nie pamiętam niestety kolejności. Może rzeczywiście jest później, albo potasowali zadania w wersji 2.1 choć wątpię bo poza dodanym zadaniami u różnych NPC nic nowego w sensie fabuły do X-18 nie zauważyłem. No może fajna opcja wykupienia jeńców u Dzika za 40 tys.

A co do proponowanej  przez kolegę @gawron tablicy...ona niczego nie zmieni ani w PL, ani u sąsiadów. Wystarczy popatrzeć na AMK na ilość "dodaków" osłabiających moda. Mnie jako konserwatystę to przerasta...:063: 

Edytowane przez mikrowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gh0sTp  Tak, ten komunikat z iksem w kółku informuje, że wprowadzone zmiany staną się aktywne, po ponownym uruchomieniu gry.

Jednak tak jak napisał @OldMan , czasem trzeba najpierw wystartować z grą, zrobić twardy zapis i dopiero wyjść na pulpit. Wtedy wszystkie zmiany znajdą się w user.ltx. Popróbuj wtedy uruchomić nową grę i z niej ten wcześniej zrobiony zapis.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis mainquestu OP 2.1 oraz  questów pobocznych wraz z nagrodami:

https://stalkerportaal.ru/blog/gid_po_prokhozhdeniju_obedinennyj_pak_2_1_op_2_1_osnovnye_nps/2018-12-28-694

Tudzież opisy głównych postaci ważnych dla przebiegu gry , spis przedmiotów OP 2.1  , i takie tam różne:020:.

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o tłumaczenie moda, świadczy o nie przeczytaniu informacji o nim. Z samego początku dyskusji o modzie,  była informacja że przystąpiono do tłumaczenia.

Ale w gorącej wodzie kąpani, nie patrzą na to jak kolosalnym jest ten mod. I nawet posiadanie spolszczenia poprzednich wersji nic tu nie pomoże. Spolszczenie trwać będzie wiele tygodni, zamienianych na miesiące.

Ten wpis o 3.5 godzinach translatorowego tłumaczenia można między bajki włożyć. Tym tłumaczeniem można objąć jakiś nikły fragment. A na dodatek translatorowy bełkot, może tylko wprowadzać w błąd.

Tak, że trzeba się niestety uzbroić w cierpliwość.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=w11uiS-aTEI

@kondotier Proszę bardzo. Sprawdź na własne oczy. Robiłem z tego na dniach transmisję na żywo. Sam dla siebie wykonałem i mylisz się. Nie ma najmniejszych problemów ze zrozumieniem. Mam na koncie z innych gier modyfikację ponad 200 godzin na przykład, bazowane na translatorze angielskim i ani razu do solucji nie musiałem zaglądać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blant221  Po pierwsze. Na tym forum mówiąc o tłumaczeniu, uznajemy że będzie to język polski. U Ciebie jest angielski. Ja tego języka nie znam, więc poprawności tłumaczenia nie mogę ocenić.

Ale mając doświadczenie z tłumaczenia sporej ilości modów, wiem że w 3.5 godziny nawet z translatorem, nie da się przetłumaczyć moda rozgrywającego się nawet na jednej lokacji. A co dopiero takiego longiera jak OP.

A skoro masz tłumaczenie na angielski, zdradź tajemnicę, jakim programem tłumaczyłeś i jak rozwiązałeś problem zmiany kodowania. Może Twoje rozwiązanie pomoże też w tłumaczeniu na polski. I pytanie zasadnicze, dlaczego tłumaczyłeś na angielski, a nie od razu na polski?

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.