Skocz do zawartości
Wiadomość dodana przez Szczepan9205,

24.02.2024

Do postu #1 została dodana nowa wersja spolszczenia dostosowana do łatki 1.5 do samego moda. Nie należy wrzucać jej na stare spolszczenie (do wersji 1.4)!
Instrukcja jak poprawnie zainstalować nowe spolszczenie została dodana do postu #1.

25.02.2024

Do postu #1 dodano mini-łatkę do spolszczenia naprawiającą źle wyświetlające się imiona i ksywki NPCów, a także małe korekty w tekście. Zaleca się pobranie jej i wrzucenie na zainstalowane już spolszczenie.

@Szczepan9205

Rekomendowane odpowiedzi

@bolo

Więc takie zmiany jak planujesz w TS wyglądają trochę inaczej...
W załączniku jest paczka z dwoma plikami, ale z zachowaną strukturą katalogów gamedata.
Pobierz ją i wypakuj do głównego katalogu z modem i sprawdź.
Jeśli coś będzie nie tak skasujesz ALE TYLKO TE DWA PLIKI, które są w paczce w załączniku (system.ltx i actor.ltx) 

Przed zmianą udźwigu było 25kg:

ss_oldman_02-27-24_14-55-49_(escape).thumb.jpg.e57441045b92f726016f9e770dfe046f.jpg
Zmiana w pliku system.ltx
systemltx.thumb.jpg.436dd33e12c82196a00df291b2df5974.jpg

Dotyczy poziomu stalker i wychodzi 125kg.  Ale czy to tylko liczby na ekranie czy prawdziwa zmiana udźwigu musisz sprawdzić sam.

ss_oldman_02-27-24_15-13-26_(escape).thumb.jpg.30791427d7b20dd402bccc6c0a24155b.jpg

Co do zmiany wysokości skoku to w pliku actor.ltx zmieniłem wartość z 6 na 10 i GG skacze jak zajączek po redlinach ;) 
actorltx.thumb.jpg.1b599924a1cf7c7807b5347af0d81bdb.jpg

Sprawdź ustaw po swojemu, jeśli coś będzie nie tak skasuj dwa pliki tak jak opisałem wyżej FOLDERÓW NIE RUSZAJ !  

gamedata.7z
 

  • Super 2
  • Ważne 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za grzeczność, i tak, skok działa udźwig nie, całkiem zgłupiałem. Kombinowałem też w taki sposób aby te 2 pliki wkleić według ścieżki gamedata\config\creatures\actor i też lipa, bo mam folder gamedata po dodaniu spolszczenia, chyba, że te pliki co są w folderze gamedata trzeba wypakować do głównego katalogu.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bolo napisał(a):

Kombinowałem też w taki sposób aby te 2 pliki wkleić według ścieżki gamedata\config\creatures\actor i też lipa, bo mam folder gamedata po dodaniu spolszczenia, chyba, że te pliki co są w folderze gamedata trzeba wypakować do głównego katalogu.

No nie... 
W paczce zachowany był układ i nic nie trzeba przeklejać.
Wystarczy wypakować paczkę z załącznika do głównego katalogu z grą i to wszystko.
Żeby było jeszcze jaśniej:
Plik system.ltx ma być w ścieżce gamedata\configs (nie wiem dlaczego piszesz w swoim poście config) tak jak na zdjęciu:
 system.thumb.jpg.c020acdc65274f801b1e1eae55f12389.jpg

Drugi plik actor.ltx ma być w ścieżce  gamedata\configs\creaturesactor.thumb.jpg.89f4ae4712e28983094712fc90af76b2.jpg

NIE MA INNEJ MOŻLIWOŚCI.
Co do samego udźwigu pisałem, że nie jestem pewien czy to tylko napis w ekwipunku czy naprawdę zwiększony udźwig.

Wstaw  dowolnego sejwa gdzie jesteś przeciążony i nie możesz iść.
Mam jeszcze trochę czasu do wyjścia do pracy i mogę jeszcze nad tematem posiedzieć.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OldMan jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas, za błąd w pisowni przepraszam. Wgrałem addona i mam teraz 135 kg udźwigu, to mi wystarczy, bardzo mi pomogłeś ze skokiem. Jutro na spokojnie to wszystko posprawdzam, dodam, że pierwotnie wkleiłem pliki jak wskazałeś, miłej pracy, 15 lat przed emerytura pracowałem na zmiany i nocek nie cierpiałem, po 12 godzin, wszystkiego dobrego.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także tyrałem na zmiany w prywatnej piekarni.

Do tej pory pamietam reakcję kolesia z tyrki na cykliczne pytanie starszych kobiet - "znawców", czy jest dobry chleb?

Spoiler

Koleś zmęczony, koniec zmiany a on musiał zastąpić sklepową bo poszła do kibla:

Prosze pani dobry to jest h.. a chleb taki jaki upiekę. :);)   

 

p.s. w modzie w mojej rzgrywce apteczki żarcie + płyny grały dużą rolę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo rozwiązał sprawę zwiększenia udźwigu poprzez addon.
Natomiast jeśli ktoś chciałby to zrobić za pomocą plików to znalazłem rozwiązanie.
Potrzebne pliki to actor.ltx i system.ltx  (oba oryginalne pliki z zachowaną strukturą katalogów są w załączniku).

gamedata.7z

Zwiększyłem udźwig testowo do 425kg.
Co do potrzebnych zmian (ustawiałem zmiany dla poziomu stalker, ale dla innych trzeba postąpić analogicznie)
W pliku actor.ltx zmieniłem wartości w wierszach 24 i 200 na:

  24 max_item_mass           = 425 ;450.0
200 max_walk_weight        = 425

W pliku system.ltx zmieniłem wartość w wierszu 114 na :

114 max_weight_gd_stalker        = 425

Wszystko działa i GG śmiga tak jak pisałem wyżej ;).
ss_oldman_02-27-24_19-09-07_(military).thumb.jpg.f3c5fd3f3c8ee15dc8505013450e2899.jpg 

Każdy gra po swojemu i może komuś takie info się przyda.

  • Dodatnia 2
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając wątki na reddit, znalazłem sporo wątków na temat True Stalker. Otóż ludzie skarżyli się że antywirus wykrył w plikach instalacyjnych wirusy i tu do was pytanie. Mieliście taką sytuacje z tym modem? Nie ukrywam ale przez obecną sytuację polityczną unikam pobierania z rosyjskich stron a ten mod mnie bardzo zachęcił gdyż miałem długą przerwę od modów z uniwersum Stalkera.

756577779_852.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Randolph tak widziałem to nie raz, zaraz po premierze. Virustotal wypluwał np 5 na 70 antywirusów dowaliło się do pliku instalacyjnego moda. Jeszcze przeważnie jakieś takie mało znane.

Twoja wola panie czy instalujesz czy nie, jakby faktycznie coś było to te najbardziej znane antywiry chyba by wykryły, a tak to najpewniej false positive. No ale ostateczna decyzja należy do ciebie. Instalujesz albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 Powiem szczerze, że nie wiem, jak kolega wyżej, ale ja wrzuciłem tą łatkę i nadal mam błąd z tymi ksywkami :/

 

Btw. mam przy okazji pytanie do Administracji, od czego zależy maksymalny możliwy rozmiar zdjęć w poście? Obecnie mój wynosi 193,8 kB, co nie starcza nawet na jeden screen w jpg-u... tego musiałem przyciąć, żeby się zmieścił.

True Stalker 29.02.2024 21_24_07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Archeont a nie wiem może coś się poprzestawiało po ostatnich update-ach strony? Kiedyś był limit mb na wrzucanie ilości obrazków dla różnych grup na forum ale nie na ich rozmiar jako taki.

Ja tam z rozmiarami plików nie mam problemu. Jak @Agrael zajrzy to może coś powie.

Ps. @Archeont właśnie zerknąłem, że po prostu dobiłeś do limitu jako Turysta, bo np parę pierwszych screenów miałeś  po 7mb, czyli wszystko działa jednak po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Archeont od przynależności do grupy. Grupie "Turysta" przypada limit przestrzeni na dane 71680 KB. Problemem z limitem nie mają ci, którzy najwięcej działają, czyli administracja, redaktorzy, moderatorzy i oczywiście tłumacze. 

@Fiodor89 a o co chodzi z "Nik Bestia" i "Andriucha Lider"? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.