Skocz do zawartości

Oblivion Lost Remake 3.0 (OBT)


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet sprawdziłem pisze że HK53 strzela 5.56x45mm może to jakiś wariant.

Trochę dziwna ekonomia jest na razie to jednen bandyta posiadał jakiś większego akacza a drugi dragunowa.

2 minuty temu, tom3kb napisał(a):

@marko6996 no tak jak mówiłem w Stalkerze były wersje mp5-ki aka vipera na 9x19 i 9x18. W niektórych modach była też z wyglądu "mp5-ka" na 5,56 nato, a to był hk53.

image.png

To trochę dziwne że bandyci dość wcześnie posiadają bardzo potężne spluwy, jeden dragunow, drugi już strzelbę z pompa, na razie to balans do poprawy, no ale to open beta.

Chociaż myślę że powinien mieć wersje 9x19mm bo taką posiadał drugą amunicję ten bandyta (pierwsza to 9x18 i makarov)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 17:04, marko6996 napisał(a):

Ten pistolet maszynowy Viper co z bandytów wypada/jest do kupna u Żaby(chyba) jak go mieli bandyci to posiadali amunicję tylko 9x19mm a z opisu niby strzela inną. Przyznaję że mogło mi się pomylić.

To prawda też to zauważyłem grając jeszcze na patchu, który nie wymaga nowej gry. Ale to nie jest viper to jest G3 tylko jakaś skrócona wersja, która używa (chyba) 5.56. Zabiłem 5 bandytów z tym sprzętem jeszcze na kordonie za mostem. 
 

edit: nie zauważyłem że jest jeszcze jedna strona w temacie gdzie jest już odpowiedź.

Edytowane przez MikeMandalorian
Gapiostwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł patch 3.0.17, kumylatywny nie potrzeba instalować poprzednich patchy. Jeśli ktoś zaczął nową grę na patchu 3.0.16 może grać spokojnie dalej. Jeśli grałeś na wcześniejszej wersji nowa gra jest konieczna.

Linki do patcha w pierwszym poście

@metek58 trzymam rękę na pulsie dalej 😏

@FeRu w tym patchu dodali możliwość biegania z wyciągniętą bronią ale tylko na poziomie trudności Stalker ale jeszcze parę patchy i może dodadzą na każdym jak się ludzie będą na to wkurzać dalej 😁

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ŁøŁø napisał(a):

Są plany co do ewentualnego spolszczenia?

Mod jest w trakcie polonizacji, a czas zakończenia prac nad nim nie da się obecnie określić. Pochyla się nad nim dwoje tłumaczy, więc proszę o wyrozumiałość i pozostanie w aurze cierpliwości...

3 godziny temu, tom3kb napisał(a):

Wyszedł patch 3.0.17, kumulatywny...

Dzięki, przyjęte do wiadomości. Poprawka zostanie nałożona na obecne pliki. Dalej trzymaj oko w pogotowiu. ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tom3kb napisał(a):

 

@FeRu w tym patchu dodali możliwość biegania z wyciągniętą bronią ale tylko na poziomie trudności Stalker ale jeszcze parę patchy i może dodadzą na każdym jak się ludzie będą na to wkurzać dalej 😁

 

Dobrze, zrobili z tą OBT....dzięki temu jest duża szansa, że większość durnot i wymysłów da się poprawić i zmienić tylko na lepsze 😁  Autorzy zawsze myslą, że ich widzimisie jest tym właściwym, a tak dzięki community i fanom OLR szybciej zrozumieją że te wszystkie "kozak" pomysły są o kant żopy potłuc.

11 godzin temu, tom3kb napisał(a):

@vidkunsen a pamiętasz v2.5 tam przez lata wypuszczali fixy ;) ja przeszedłem na fix 10, był i 19pl , a potem to i numerki w kilkadziesiąt chyba poszły w wersji rosyjskiej 😁

No bylo łącznie ponad 60 fixx do OLR 2.5 😅  Ostatnia wersja którą przechodziłem miała adaptację polonizacji to Fixx 49 i do tego jeszcze udało "mnie si" dorzucić część poprawek z kolejnych 10 fixxów🤪

Swoją drogą branża gier AAA powinna patrzeć na moderów i się uczyć, że można bez milionowego budżetu i setek ludzi zrobić bardziej grywalny i dopracowany projekt i jeszcze o niego dbać przez dłuższy czas słuchając community.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, FeRu napisał(a):

Dobrze, zrobili z tą OBT....dzięki temu jest duża szansa, że większość durnot i wymysłów da się poprawić i zmienić tylko na lepsze

Prawda, ale jak na tyle lat pracy, to spodziewałem się normalnej wersji, a nie bety z niedociągnięciami. 

Swoją drogą, to jak jest z Mimikrą w 3.0? Znalazła się w OLR, czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zabawa z modem skończyła się dosyć wcześnie, chyba że ktoś tutaj może będzie w stanie pomóc mi w rozwiązaniu problemu. Gra crashuje kiedy otwieram kontener/kapsułę r1 na artefakty. Wyskakuje wtedy takie puste okienko i jak coś klikam to gra crashuje. Nowa gra, patch 0.18, tłumaczenie angielskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś, kto grał w wersję 2.5 (a może już 3.0), może mi opisać pierwsze zadanie Messera? Chciałbym wiedzieć, co on ma zanieść pod ogrodzenie koło wojskowych i co ma stamtąd zabrać. Czy jest to jakaś skrzynka, czy walizka. W tekście podane jest jako ящик. Jeśli by chodziło o walizkę, to powinno być кейс. Proszę o pomoc, abym to zapisał tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb, właśnie chodziło mi o wygląd tych rzeczy. Jak widać na filmiku, to Messer od Żaby zabiera metalową skrzynię (ящик) o wadze 25 kg, a spod płotu metalową walizkę (кейс) około 5 kg, taką jaką w podstawce zabieramy na Agropromie wojskowym i tu była nazwana jako walizka. Teraz mam jasność, dlaczego były różnice w nazwach tych rzeczy. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Świetna i szczegółowa recenzja OBT OLR 3.0. Najlepsza jaką dotąd znalazłem bo dała mi mnóstwo odpowiedzi na nurtujące mnie pytania bez spoilerów...i nie ukrywam, że już mnie korci by zagrać koniecznie jednak wolę poczekać na polonizację i kolejne poprawki bo zdecydowanie jest jeszcze wiele rzeczy do  dopracowania.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy materiał @FeRu

Czasami się zastanawiam, czy Stalker odniósłby sukces, gdyby został wydany w innej formie. I obawiam się, że na to pytanie nie znajdę odpowiedzi nawet po - ewentualnej - premierze S2.

No i nie jestem jakimś zagorzałym fanem buildów/OLR lub pozostałych modów, które na siłę próbują przywrócić to, co zostało zapomniane, ale... Tak - zagrałbym po polsku w OLR 3.0 :) Na pewno @metek58 i @yellow działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2024 o 23:50, Agrael napisał(a):

Czasami się zastanawiam, czy Stalker odniósłby sukces, gdyby został wydany w innej formie. I obawiam się, że na to pytanie nie znajdę odpowiedzi nawet po - ewentualnej - premierze S2.

Szczerze jestem w stanie się kłócić, że nawet gdyby Stalker wyszedł w takiej formie jaka była planowana na lata 2003-2004, to historia potoczyła by się tak samo - sukces by był, ale nie na miarę gier z zachodu. Powiem więcej, gdyby wersja finalna była tą planowaną pierwotnie, a wersja 2003-2004 tą finalną, to część fanów tak samo by gadała, że to co było "kiedyś" było lepsze i próbowali by to odtworzyć. Nie wiem, taki jakby ludzki mechanizm, że czasami ciągnie nas do tego, co tak naprawdę nigdy nie istniało, i tylko jakiś dziwny głos w głowie nam mówi, że to było lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ArNie napisał(a):

Powiem więcej, gdyby wersja finalna była tą planowaną pierwotnie, a wersja 2003-2004 tą finalną, to część fanów tak samo by gadała, że to co było "kiedyś" było lepsze i próbowali by to odtworzyć. Nie wiem, taki jakby ludzki mechanizm, że czasami ciągnie nas do tego, co tak naprawdę nigdy nie istniało, i tylko jakiś dziwny głos w głowie nam mówi, że to było lepsze...

Jeżeli wydali by wersję z 2004r. (zakładając że jest tak samo skończona jak normalny Czarnobyl z 2007r.) to raczej było by dużo mniej fanów co uważają że wcześniejsze buildy są lepsze.

Gdyż takie buildy by miały dużo mniej zawartości w porównaniu do tych buildów co istnieją.

 

 

Edytowane przez marko6996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.