Skocz do zawartości

Oblivion Lost Remake 3.0 (OBT)


Rekomendowane odpowiedzi

Już na forum napisałem, że miejscowość Czernobyl/Piołun była już wymieniona w Latopisie Jarosława II oraz w "wycieczce" kijowskiej Bolka od Chrobrych - Grody Czerwieńskie ale nie te na/w Górnych Łużycach (te były wcześniej) lecz te na terenie Rusi Halickiej natomiast na podstawie uchwały KPZR w lutym w 1970 (o4.02.1970) z miasteczka nr. ... nagle powstaje miejscowość Prypeć.

Jeśli chodzi o poprawki to jeszcze ich parę będzie w pakietach, jakoś tak to widzę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, co więcej wiedzą o tym modzie. W plikach jest nazwa lokacji МедПрибор, a w wersji 2.5, w plikach pol było to zapisane jako Agroprom. Proszę o podpowiedź, bo nie mam pewności jak właściwie to zapisywać. Chodzi mi o to, czy trzymać się nazw z wersji 3.0, czy raczej 2.5. Chcę poznać opinię innych, choć moje zdanie jest takie, że lepiej się trzymać tej nowej wersji, bo mogą potem wyskoczyć jakieś niezgodności. Nie znam zamysłu twórców moda, ku czemu służy taka nagła zmiana nazw w wersji 3.0 względem wersji 2.5, ale być może chcieli zastosować nazwy z jakich wcześniejszych wersji gry, które nie zostały użyte w finalnym Stalkerze.

Nadmieniam, że jest więcej takich nazw, które (wg mnie) są inaczej zapisane, niż to było tradycyjnie. Np., "Дятел". Przyznam, że zaskoczyło mnie to, bo we wcześniejszych tłumaczeniach nie natrafiłem na taką nazwę obszaru Zony. Pogrzebałem w necie i okazuje się, że wśród stalkerów jest tak nazywany Mózgozwęglacz lub Radar. Zapewne będzie więcej takich innych nazw niż zwykle były.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od buildów i pierwszych koncepcji Stalkera, ale czy Agroprom przed premierą Cienia Czarnobyla nie miał czasami się nazywać "MedPribor"? Ja bym proponował nazwę Instytut Naukowo-Badawczy "MedPribor", ale dobrze by było, aby więcej osób się wypowiedziało. 

Za to mam zagwozdkę z Дятел. To chyba nic innego, jak dzięcioł - określenie Mózgozwęglacza. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58Ciężki mod Ci się trafił, ale tak jak @Agrael pisze - jeśli ja jeszcze dobrze kojarzę to INB miał się nazywać w CCz i na 95% nazywał się w buildach Instytyt MedPribor. 
Ale musisz też brać pod uwagę to, że te łatki i hotfixy są wypuszczane przez autora jak i fanów OLR - nawet WolfStalker mówi o tym w swoim materiale o OLR 3.0 na YT i stąd możliwe różnice między 2.5, a 3.0.

Ogółem powiem Ci tak @metek58 - zanim porzuciłem próby dostosowania spolszczenia 2.5 do 3.0 to trochę plików zrobiłem - z folderu text jedynie stable_string_general jest nie dostosowany - w sensie to co jest w nim zupełnie nowe - tego nie przetłumaczyłem bo sporo tego jest (około 2500 linijek), i nie dostosowałem też dwóch plików z folderu gameplay - dialogs_nick (chyba tak się to zwało) i tasks_nick no i skryptów nie ruszyłem, ale jeżeli chciałbyś sobie zaoszczędzić trochę czasu to mogę Ci tu podrzucić to co samemu udało mi się zrobić - może w jakimś stopniu pomoże;) 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agrael napisał(a):

Nie jestem specem od buildów i pierwszych koncepcji Stalkera, ale czy Agroprom przed premierą Cienia Czarnobyla nie miał czasami się nazywać "MedPribor"? Ja bym proponował nazwę Instytut Naukowo-Badawczy "MedPribor", ale dobrze by było, aby więcej osób się wypowiedziało. 

Za to mam zagwozdkę z Дятел. To chyba nic innego, jak dzięcioł - określenie Mózgozwęglacza. 

MedPribor to dawna nazwa Agropromu która była jeszcze w pierwszych buildach no i poprzednim OLR.  Nazwa proponowana "Instytut Naukowo-Badawczy "MedPribor" " jak najbardziej pasuje,

Co do zagwozdki z dzięciołem to nie jest to sam Mozgozwęglacz tylko z tego co się orientuję nazwa samego kompleksu anten, który nadaje sygnał "Mózgozwęglacza"

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FeRu/Agrael - Дятел

Djiatel - (fonetycznie) djatiel - dzięcioł - ptak, stukacz - w żargonie więziennym kapuś, silnik z elektrowozu (kolej), wieś - np. djiatieli, język spustowy z maxima (karabin maszynowy), podlufowy granatnik, dłużnik.

Operator klucza od radiostacji starego typu - alfabet morse,a, .

Jak dla mnie to chodzi o wioske/osiedle/przysiółek - patrz kontekst akcji/fabuły/wypowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58Vidkunsen może dobrze kombinuje bo z tym dzięciołem to może być nawiązanie analogia do sygnałów/zakłuceń  spowodowanych przez Oko Moskwy, ten radar Duga. Te zakłucenia byly nazywane Rosyjskim dzięciołem bo się te zaklucenia, które generował kojarzyły z tym ptakiem.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Woodpecker.ogg

No i  Duga->Anteny->Radar i Mózgozwęglacz też Anteny/Radar.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie jak zastrzelisz żołnierzy co po kordonie hasają ,bo stwierdzili że atak na wioskę nowicjuszy to dobry pomysł (wcześniejszych psy zagryzły lol). Helikopter zaczyna atakować ? Czy Żaba tylko idzie na magazyny wojskowe. Czy może raczej uciekać dalej na wysypisko? Wcześniej odstrzeliłem jakiś inaczej wyglądających żołnierzy co byli przy tych budynkach co kontroler jest, i Żaba nic nie mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metek58 - sama (fonetycznie) duga to łuk a raduga to tęcza (w domyśle łuk tęczy).

Antena jest w formie odcinka łuku?! stąd chyba nazwa.

Marko6996 - nie strzelam jak do mnie nie strzelają bądź jak wilk/nietoperz/sowa (nawiązanie do wajennej razwiedki, 6PDPD) nie jak wilkołak czy dziki dzik ;) (nawiązanie do wdw, 8 DPD).

Lepsze jest wrogiem dobrego, spokojnie realizuj zadanie, szukaj innych, mniej głosnych wyjść z danej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pobiorę i narzucę. Nadal trzymaj rękę na pulsie.

Nadmieniam, że przy modzie pracuje też @yellow, a o jej profesjonalizmie krążą już legendy. To kumata dziołcha i prawie moja ziomalka. Mimochodem powiem tak - moda True Stalker ogrywa po rosyjsku, a jak wiadomo, to bardzo trudny mod - nawet jak gramy na poziomie nowicjusza. Dokucza w nim wolne poruszanie, a docelowe odległości są tam spore.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLR2.5 bedący moim ulubionym modem ograłem grubo ponad 10x i trafia mnie, że jeszcze nie przechodzę nowej wersji🥵 ale powiedziałem sobie, że zagram w OLR3.0 dopiero gdy wyjdzie większość najważniejszych poprawek oraz polonizacja....Choć każdego dnia korci mnie coraz bardziej zwłaszcza gdy oglądam jakieś gameplaye z tej krasoty....O wielki Monolicie dodaj mi siły i wytrwałości🙏🤣

Nie chcę sobie psuć doznań bugami czy udziwnieniami rozgrywki, które pojawiły się z wyjściem OBT i które na szczęście są na bieżąco naprawiane.

Decyzja np o braku opcji biegania z bronią czy brak quick save były ewidentnie nietrafione i szkoda by te wymysły zepsuły moda robiąc z niego kolejny hardcore na miarę NLC, gdzie większość czasu walczy się z gameplayem, a nie chłonie atmosferę czy czerpie przyjemność z historii. Balans w OLR 2.5 był idealny: nie za łatwo ale nie na tyle trudno by rozglądać się za psychologiem😅

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FeRu napisał(a):

OLR2.5 bedący moim ulubionym modem ograłem grubo ponad 10x i trafia mnie, że jeszcze nie przechodzę nowej wersji🥵 ale powiedziałem sobie, że zagram w OLR3.0 dopiero gdy wyjdzie większość najważniejszych poprawek oraz polonizacja....Choć każdego dnia korci mnie coraz bardziej zwłaszcza gdy oglądam jakieś gameplaye z tej krasoty....O wielki Monolicie dodaj mi siły i wytrwałości🙏🤣

Nie chcę sobie psuć doznań bugami czy udziwnieniami rozgrywki, które pojawiły się z wyjściem OBT i które na szczęście są na bieżąco naprawiane.

Decyzja np o braku opcji biegania z bronią czy brak quick save były ewidentnie nietrafione i szkoda by te wymysły zepsuły moda robiąc z niego kolejny hardcore na miarę NLC, gdzie większość czasu walczy się z gameplayem, a nie chłonie atmosferę czy czerpie przyjemność z historii. Balans w OLR 2.5 był idealny: nie za łatwo ale nie na tyle trudno by rozglądać się za psychologiem😅

Jak zagrałem w 3.0 z tym ostatnim patchem (przed tym co trzeba od nowa) to da robić szybkie zapisy ale tylko na poziomie trudności stalker, co i tak jest lepiej bo na wcześniejszych patchach to się nie dało.

Ogólnie to te patche dość mocno poprawiły rozgrywkę bo doszedłem na już wysypisko. ( jej! )

Grałem też na tym tłumaczeniu angielskim ai, i się dało poprawianie zrozumieć o co npctom chodzi ,bym dalej pograł ale fpsy na wysypisku nie dają, już w 2.5 gra w pewnych momentach dość mocno przycinała i nie wydaje mi się że to wina mojego sprzętu, tylko optymalizacji a raczej jej braku (co jest zrozumiałe)

I niech mi ktoś wyjaśni czy to błąd w tłumaczeni ai , czy twórcy dale że pistolet maszynowy (ten co przeważne strzela 9.19mm) w tej grze ma amunicję 5.45/5.56 bo w opisie tej broni w grze wydziałem ten typ amunicji (dokładnie który nie pamiętam ale wiem że nie 9.19mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tom3kb napisał(a):

@marko6996 ale jaki pistolet maszynowy? Może jakaś mp5ka na 5.56?

Ten pistolet maszynowy Viper co z bandytów wypada/jest do kupna u Żaby(chyba) jak go mieli bandyci to posiadali amunicję tylko 9x19mm a z opisu niby strzela inną. Przyznaję że mogło mi się pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.