Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

la_ee-cover_by_meta.jpg

Platforma: Lost Alpha DC Extended (repack - wersja samodzielna)
Data premiery: 16.05.2024 r.
Autorzy: Denis Wysocki, Arsenij Korol, Dmitrij Zaliwadny
Śr. długość rozgrywki: 20 godzin
Autorzy spolszczenia: @FeRu (Developer's Cut 1.4007), @Viktus, Master730 (Extended 1.4008), @Szczepan9205 (adaptacja spolszczenia 1.4008 DCE do Enhanced Edition)


OPIS:

Spoiler

Projekt bazuje na Lost Alpha DC Extended z wieloma poprawkami błędów, implementacją nowych zadań i rozszerzoną paczką broni. Część dostępnego arsenału zawiera nowe celowniki i kolimatory, modele, nowe autorskie animacje oraz zapożyczone ze STCOP 3.5, 3.7, BaS.

GALERIA:

Spoiler

9rewxQulY8Y.jpg  11.jpg

05.jpg  15.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Modyfikacja jest w formie samodzielnej gry (tzw. repack). Ma także wbudowany instalator -  po wypakowaniu pobranej zawartości wystarczy postępować zgodnie z jego wskazówkami.
 


  • Po instalacji można wybrać dodatkowe modyfikacje, które są już zawarte w repacku. Jeśli masz trudności z wyborem - zostaw wszystko tak, jak jest.
  • Można zainstalować opcjonalne modyfikacje, które są zalecane przez autorów i nie są zawarte w standardowej wersji. 
  • Launcher służy tylko do konfiguracji grafiki i innych funkcji, a także do uruchamiania gry. Zakładka „Mody” - NIE DZIAŁA tak, jak powinna!
    Wszystkie mody są instalowane i usuwane ręcznie przez gracza. Aby to zrobić, pobierz archiwum z plikami i wypakuj wszystkie do folderu „mods”, który znajduje się w głównym katalogu głównym gry, w razie potrzeby podmieniając pliki.

INSTALACJA SPOLSZCZENIA:

Spoiler
  • Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum ze spolszczeniem należy umieścić w głównym katalogu gry.
  • W paczce ze spolszczeniem, w folderze mods domyślnie znajdują się 4 pliki - 2 odpowiadają za rosyjski dubbing (la_rus_voice.ini i la_rus_voice.xdb) - jeśli ktoś wolałby go zamiast angielskiego (jeżeli woli angielski to do folderu mods wrzucamy jedynie pliki mod_stalker_network.ini i mod_stalker_network.xdb0 - to są pliki z przetłumaczonymi dynamicznymi wiadomościami). 
  • Do spolszczenia dołączony jest też opcjonalny dodatek przywracający oryginalny ambient lokacji ponieważ Enhanced Edition wprowadza nowy, dobrany przez autorów. Jeżeli wolimy oryginalny ambient z LA to po prostu wrzucamy plik game_levels_music.ltx do gamedata/config, a jeśli wolimy nowy to pomijamy ten krok.

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

  • Yandex - [KLIK] (torrent)
  • Yandex - [KLIK]
  • Google Drive - [KLIK]

Patch 1.101:


Spolszczenie v 1.0 Beta (dostosowane do wersji 1.0+ patch 1.101):


Opcjonalne dodatki:


Źródła:  APPROTS.png.4603aa7965381464d0b7bb29c67170af.png Y6DvRrN.jpg
 

  • Dodatnia 4
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zmienił(a) tytuł na Lost Alpha Enhanced Edition [OBT]
  • 2 tygodnie później...

@ArNieOgólnie zapisywać można tylko w określonych miejscach - może to zależy od poziomu trudności jaki wybraliśmy, może nie, ale ja aktualnie gram w tą wersję testując spolszczenie do niej i na "Stalkerze" mogłem zapisywać tylko w "bezpiecznych strefach". Może na "Nowicjuszu" można wszędzie, a jeśli nie to i tak obszedłem to zapożyczając skrypt wyłączający tą bzdurną blokadę zapisów z wersji z Dead Zone od Sidorovich'a Jr. tylko musiałem całą wstawkę pobrać, żeby wyciągnąć ten jeden "dodatek" + zwykłe kopiuj->wklej do folderu mods nie działało - musiałem rozpakować archiwum z dodatkiem i wyciągnięty z niego skrypt wkleić do gamedaty, ale dzięki temu mogę zapisywać gdzie chce :P 

21.jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArNieJeżeli sobie skopiujesz z wersji z DZ archiwum z dodatkiem czyli ladc_z_new_extended.xdb74 to nie będzie działał. Trzeba rozpakować to archiwum i edytować xr_effects.script, który jest jego jedyną zawartością zmieniając kilka linijek. 
Ogólnie mam zamiar do spolszczenia dołączyć ten zmodyfikowany skrypt jako opcjonalny dodatek bo mnie np. irytuje brak możliwości zapisu gdzie się chcę - ale to jak już skończę testować spolszczenie i będę wstawiał spolszczenie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Agrael podpiął/eła i promował(a) ten temat

@marko6996A masz coś konkretnego w logu?

Ogółem spolszczenie to głównie sam folder text (w ui są 2 pliki, które zmieniają jedynie czcionkę używaną do wyświetlania tytułów zadań i na pewno wylotu nie spowodują, więc gdyby coś ze spolszczeniem było nie tak to wylot byłby jeszcze zanim menu główne się pokaże (o ile w ogóle używasz spolszczenia).

Może też być tak, że autorzy coś pokiełbasili w łatce, ale nie widziałem na ich VK żadnych fixów :063: Co do balistyki i obrażeń to nie umiem powiedzieć bo nie grałem za wiele w tą wersję bo mam ostatnio strasznie mało czasu na testowanie spolszczeń i dlatego to jest w wersji Beta.

@Naznaczony2001 To zależy w którą wersję wtedy grałeś - jeśli w 1.4007 no to ta jest bazowana na 1.4008 i ma trochę zmian w fabule, niektóre wątki są wycięte względem 1.4007, a tak to się głównie różni paczką broni i pomniejszymi zmianami w niektórych zadaniach, ma inną paczkę pogodową niż 1.4007, wycięte pojazdy i dodaną sieć stalkerską - działa na takiej samej zasadzie jak sieć stalkerska/dynamiczne wiadomości z np. Anomaly. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Szczepan9205 napisał(a):

@marko6996A masz coś konkretnego w logu?

Ogółem spolszczenie to głównie sam folder text (w ui są 2 pliki, które zmieniają jedynie czcionkę używaną do wyświetlania tytułów zadań i na pewno wylotu nie spowodują, więc gdyby coś ze spolszczeniem było nie tak to wylot byłby jeszcze zanim menu główne się pokaże (o ile w ogóle używasz spolszczenia).

Może też być tak, że autorzy coś pokiełbasili w łatce, ale nie widziałem na ich VK żadnych fixów :063: Co do balistyki i obrażeń to nie umiem powiedzieć bo nie grałem za wiele w tą wersję bo mam ostatnio strasznie mało czasu na testowanie spolszczeń i dlatego to jest w wersji Beta.

@Naznaczony2001 To zależy w którą wersję wtedy grałeś - jeśli w 1.4007 no to ta jest bazowana na 1.4008 i ma trochę zmian w fabule, niektóre wątki są wycięte względem 1.4007, a tak to się głównie różni paczką broni i pomniejszymi zmianami w niektórych zadaniach, ma inną paczkę pogodową niż 1.4007, wycięte pojazdy i dodaną sieć stalkerską - działa na takiej samej zasadzie jak sieć stalkerska/dynamiczne wiadomości z np. Anomaly. 

Jedynie co zrobiłem to wypakowałem gamedaty programem i usunąłem wagę z przedmiotów z plików drinks, food, items, meds i zdaje się że to od tego bo po zamienieniu nazwy na items-3 to animacja się otworzyła. Jeszcze spróbuje raz z zmienionymi plikami ale od nowa rozgrywkę zacznę.

Po odpaleniu nowej rozgrywki ze zmienionymi plikami nadal wywala i log to chyba to [error]Expression    : fatal error

[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : Xr_ini.cpp
[error]Line          : 516
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'anm_bandage'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marko6996 Heh no to masz odpowiedź - widocznie nie powinieneś grzebać przy plikach to wtedy wszystko będzie w porządku :) 

@hadam Znaczy to nie są zadania fabularne tylko poboczne np. dla Żwawego, profesorów Sacharowa i Deedee itd. Ja fabularnie doszedłem tylko do momentu, w którym Sieryj nas wysyła na Agroprom, żeby pomóc grupie Kreta i dalej nie grałem bo wyszedł Dead City: Epilogue, a potem się jeszcze okazało, że kilka starszych spolszczeń potrzebuje aktualizacji. No ale dziennik zmian względem DC: Extended (czyli LA 1.4008) pod kątem głównie zadań prezentuje się tak:

Spoiler

- Zadanie oczyszczenia fabryki jest wyświetlane w etapach, a nie jako jedno.
- Zadanie odnalezienia Żwawego zostało przerobione w nowy sposób. Najpierw trzeba znaleźć Żwawego, następnie po znalezieniu go należy go uratować, porozmawiać z nim, a następnie należy wrócić do Sidora po nagrodę.
- Opis artefaktu z zadania od Sidorowicza ma normalny opis.
- W Barze, jeśli nowicjusze zostaną zabici, zadanie oczyszczenia okolicy z nibypsów nie powiedzie się.
- Usunięto cykliczny dialog z Bagiennym Doktorem.
- Usunięto cykliczny dialog z Sacharowem.
- Zadanie "Znajdź klucz dla Wilka" zostało zmienione. Teraz, w zależności od tego, czy zabrałeś rzeczy ze skrzyni, czy nie, zmieniają się dialogi i nagrody.
- Sejf na obrzeżach Prypeci jest teraz niedostępny od samego początku, a kod do niego jest podawany w trakcie gry.
- Zmieniono system punktów doświadczenia w zależności od poziomu trudności.

- Nowe zadania cykliczne i poprawki błędów w starych zadaniach cyklicznych.
- Nowe zadania dla Sidorowicza, Lisa, Gawędziarza, Kreta, Biesa, Szarego, Olega Gusarowa, Barmana, Pietrenki, Szulgi, Sacharowa, Bagiennego Doktora, Profesora DeeDee i innych.
- Łukasz zleca teraz zadania poboczne po dołączeniu do Wolności. Wcześniej, po dołączeniu do Powinności zadania znikały bez śladu.
- Zadanie "Znajdź klucz dla Wilka" nie jest już jednorazowe i istnieje inne zadanie, za które otrzymamy artefakt "Meduza".
- Zadanie Gribojedowa polegające na likwidacji chimer nie jest jednorazowe i pojawiło się nowe zadanie.
- Zadania Sacharowa polegające na znalezieniu detektorów są teraz cykliczne.
- Zadanie Kreta polegające na zabiciu kontrolera jest teraz cykliczne.
- Zadanie DeeDee polegające na likwidacji snorków jest cykliczne.
- Zadanie Łukasza polegające na zabijaniu zombie jest cykliczne.
- DeeDee prosi teraz o pociski RPG i granaty.
- Czas odnowienia zadań cyklicznych został zmieniony, a nagrody zostały poprawione.
- Bies, Iwancow i Gawędziarz mają unikalne ikony postaci.
- Postacie niezależne strzelają teraz celniej, ponieważ ich broń nie jest domyślnie zepsuta.
- Niektóre postacie z zadań są teraz nieśmiertelne (Gawędziarz, Kret).
- Naprawiono opisy i błędy w dialogach.

Także jak widzisz, zmian trochę jest, ale głównie w zadaniach pobocznych. Takie główne i widoczne zmiany w fabule to to, że:

- Najemnicy nie atakują Baru, przez co Powinność i Barman nie przenoszą się na Przedmieścia Prypeci - ten wątek jest całkowicie wycięty

- W Laboratorium X-7 na Przedmieściach Prypeci irytujący hologram został zastąpiony jeszcze bardziej irytującym... hologramem kontrolera ze wszystkimi zdolnościami żywego kontrolera, a instalacja wywołująca trzęsienia ziemi została zastąpiona instalacją psioniczną.

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Szczepan9205 napisał(a):

@marko6996A masz coś konkretnego w logu?

Ogółem spolszczenie to głównie sam folder text (w ui są 2 pliki, które zmieniają jedynie czcionkę używaną do wyświetlania tytułów zadań i na pewno wylotu nie spowodują, więc gdyby coś ze spolszczeniem było nie tak to wylot byłby jeszcze zanim menu główne się pokaże (o ile w ogóle używasz spolszczenia).

Może też być tak, że autorzy coś pokiełbasili w łatce, ale nie widziałem na ich VK żadnych fixów :063: Co do balistyki i obrażeń to nie umiem powiedzieć bo nie grałem za wiele w tą wersję bo mam ostatnio strasznie mało czasu na testowanie spolszczeń i dlatego to jest w wersji Beta.

@Naznaczony2001 To zależy w którą wersję wtedy grałeś - jeśli w 1.4007 no to ta jest bazowana na 1.4008 i ma trochę zmian w fabule, niektóre wątki są wycięte względem 1.4007, a tak to się głównie różni paczką broni i pomniejszymi zmianami w niektórych zadaniach, ma inną paczkę pogodową niż 1.4007, wycięte pojazdy i dodaną sieć stalkerską - działa na takiej samej zasadzie jak sieć stalkerska/dynamiczne wiadomości z np. Anomaly. 

A które dodatki warto zainstalować? Nie jestem jakimś prosem i raczej wolę delektować się fabułą. Osobiście twierdze, że tak duże modyfikacje powinny mieć chociaż lanucher po angielsku.. 🤯

Edit.. No to pograłem - zainstalowałem podstawkę, wrzuciłem z zmianą plików patch a potem spolszczenie i takie cosik.. 😜 

image.png.afffcca93469a6444b5796c84608a21d.png

Edytowane przez Naznaczony2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Naznaczony2001 Wystarczy kliknąć PPM na skrót do LA, wejść we Właściwości i ze ścieżki "Rozpocznij w:" skasować końcówkę \bin ze ścieżki i wtedy ruszy. 

Przykładowo oryginalnie będzie ""D:\S.T.A.L.K.E.R\Lost Alpha Enhanced Edition\bin", kasujesz \bin i śmiga.

Co do Launchera to jest po angielsku tylko domyślnie jest po rosyjsku i trzeba mu zmienić język w ustawieniach z tym, że wtedy dubbing w modzie się przestawi na angielski, ale chyba mając w folderze mods pliki z rosyjskim dubbingiem powinien pozostać ten rosyjski. 

Co do dodatków... hmm to już jest tak szczerze kwestia osobista, ja nie kojarzę czy którykolwiek z nich instalowałem. Zresztą większość tych dodatków to dodatki graficzne - na HUD, tekstury trawy, tekstury hełmów, tekstury wyższej rozdzielczości itd. więc jak nie zależy Ci na takich rzeczach to graj w takiej konfiguracji jaka jest domyślnie i będziesz zadowolony, tak myślę 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marko6996Ogólnie domyślnie zapisywanie gdzie chcesz jest wyłączone bo taka była wizja autorów LA 1.4008, żeby móc zapisywać tylko przy ogniskach i tzw. "Bezpiecznych strefach" i autorzy Enhanced się tego trzymają, ale... udało mi się to obejść :D 
Wrzuć sobie ten plik do gamedata/scripts i będziesz mógł zapisywać i robić szybkie zapisy:

xr_effects.script

 

  • Za szczególną pomoc 2
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Szczepan9205 napisał(a):

@marko6996Ogólnie domyślnie zapisywanie gdzie chcesz jest wyłączone bo taka była wizja autorów LA 1.4008, żeby móc zapisywać tylko przy ogniskach i tzw. "Bezpiecznych strefach" i autorzy Enhanced się tego trzymają, ale... udało mi się to obejść :D 
Wrzuć sobie ten plik do gamedata/scripts i będziesz mógł zapisywać i robić szybkie zapisy:

xr_effects.script 90.4 kB · 0 pobrań

 

 Działa ,dzięki. To zapisywanie mogło by być nawet dobre tylko stalker lost alpha mi nieraz wywalał i takie zapisywanie z dużymi odstępami czasu nie jest mi na ręke. Już był jeden wylot od tak. I z tego co widzę to ai wrogów jest jak tym dodatkiem z co nie ma ograniczeń i po mapie mogą chodzić dowoli. W podziemiach agro to większość żołnierzy martwa i kontroler też gryzie piach.

Też psy zagryzły Szczurołapa, czy jest jakiś nie zbędny do gry ?

Jak wlazłem na wysypisko to już się nie da zapisywać, na kordonie się jeszcze dało a jak przeszedłem normalnie (na wysypisko) to już nie, wcześniej to na kordon szybką podróżą przelazłem.

Jak wlazłem na wysypisko to już się nie da zapisywać, na kordonie się jeszcze dało a jak przeszedłem normalnie (na wysypisko) to już nie, wcześniej to na kordon szybką podróżą przelazłem.

.

1 godzinę temu, Szczepan9205 napisał(a):

@marko6996Ogólnie domyślnie zapisywanie gdzie chcesz jest wyłączone bo taka była wizja autorów LA 1.4008, żeby móc zapisywać tylko przy ogniskach i tzw. "Bezpiecznych strefach" i autorzy Enhanced się tego trzymają, ale... udało mi się to obejść :D 
Wrzuć sobie ten plik do gamedata/scripts i będziesz mógł zapisywać i robić szybkie zapisy:

xr_effects.script 90.4 kB · 4 pobrania

 

To zapisywanie jest chyba popsute. Jak wczytałem grę to przestało działać. Wcześniej tylko na kordon szybką podrożą przelazłem to działało ale jak na wysypisko wlazłem to przestało działać Należy grać od początku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MOS napisał(a):

W tym modzie jest anty cheat, a wcześniej pisałeś że coś w plikach zmieniałeś, na ruskim forum pisali że ten anty cheat potrafi odpalić się później i zwalić grę. 

A o tym nie wiedziałem. Tylko mam tą możliwość zapisów wszędzie i tylko tyle.

Jednak ona się bugują troche bo raz działa a raz nie np. jak wlazłem na level to nie działało ale jak na inny szybką podroż to działało. Może się buguje bo jest to zapisywanie w grze w miejscach odpowiednich tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.