Skocz do zawartości

Sigerous Mod 2.2 S.N.I.P.E.R.


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

 

Po prostu podejdź do min jak najbliżej się da, a one same się rozbroją po paru sekundach ;)

  Dziękuję bardzo kolego. Sam bym tego nie wymyślił - w Parku maszynowym pokonałem miny wieloskokiem z rozbiegu. Już na Skadowsku szukam zajęcia :-) Jeszcze raz dziękuję Edytowane przez pamajor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gram, jest fajnie, korzystam z solucji rus, oraz z solucji po rus na jutube, gram też mam na rus bez polonizacji bo nie mogę jej ściągnąć, ale nie narzekam ;).

To !!! jest odpowiedź na w/w zapytanie co i skąd się wziął termin szapoklak, z filmy czeburaszka - szapoklak czyli kłapacz szczęką czeburaszka - kiwaczek, ci starsi wiedzą o czym mowa ;). 

 

https://www.youtube.com/watch?v=GVsvPxy1DqE

 

p.s. jak szur - szur - snajperka nie daje rady to koniec finezji zaczynają się granaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

ja mam inny problem, jestem na Prypeci, juz przelazłem prawie wszystko z podstawki - zewu a nadal mam "terminarzyk/bilecik" pełen misji, łaże po lokacjach, wywala mnie przy przejściach, gram po rosyjsku więc nie kumam skąd ta wywałka przy przejściu lokacji?

 

Drażnią mnie trepy z alfy, żywotniejsze od chimer.

 

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć!

 

Na poczatek wielkie podziekowania za udostepnienie i spolszczenie moda. Wspaniała robota. A teraz do rzeczy. Jak większości wiadomo nie można ulepszać niektórych broni

(wg mnie tych najciekawszych). Przeszukałem całe forum (kupa czasu) i nie znalazłem żadnej porady jak to zrobić (może źle szukałem), poza wpisem forumowicza Normandia, że udało mu się tego dokonać grzebiąc w plikach.

Prosze o pomoc (opis jak to zmienić w plikach gry lub jakiś patch, który to naprawi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie czy w wersji tego moda jest ta linia fabularna jak w SGM 2.2 Jenot Edition: Po powrocie na Skadowsk zaczepi nas znany skądinąd Wilk i zacznie nas szantażować. Płotka był człowiekiem Sułtana i jeżeli nie wykonamy dla Wilka pewnego zadania to ten zdradzi kto go zabił. Ta sytauacja ma rozpocząć ciąg zadań dla bandytów (w konsekwencji z danymi Fanata dotyczacymi tajnego labolatorium). Niestety u mnie po zabiciu Płotki nikt mnie nie zaczepił - Wilka także nie ma na Składowisku (raczej wszystkich odpytałem). Jedyny dialog z Sułtanem dotyczy zabicia stalkerów na Szewczence. Czy bez Wilka chociaż linia z Czapajewem w Leśniczówce będzie aktywna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam ale czy Wilk z ekipą nie był na pogłębiarce tam gdzie jest ten spiralny artefakt dla Brodacza. Tam chyba była, krótka rozmowa i walka. Dawno miałem te misje i mogłem pokręcić coś. @edycja Jeśli SNAJPER oparty jest na Geonezisie tu masz poradnik. http://stalkerteam.pl/topic/3776-poradnik-sgm-17-20-geonezis/ Zajrzyj do questów bandytów jest tak jak napisałem wyżej. Wilk z ekipą jest na pogłębiarce. Jeśli to przerobiony SGM2.2 to tam tych questów nie ma. W pierwszym poście jest info o oparciu o sgm 2.1-2.2. Trochę mi się już to plącze bo grałem w czysty sgm2.2, teraz gram w jenota i geonezis. Porównaj poradniki nałepiej.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że jednak są zmiany. Wilka jak nie było tak nie ma, ale do Czapajewa dostałem się bez "protekcji" Sułtana. W Leśniczówce od bandyty dostałem poboczne zadanie znalezienia 3 książek (podobno ta misja jest tylko w Snajperze) i tu mój kolejny problem, jakoś nie zrozumiałem - czy te książki są gdzieś w Zatonie, czy mam od kogoś uzyskać dodatkową informację. Może ktoś jeszcze pamięta i podpowie mi :). Jeśli są dopiero w Prypeci w księgarnii - to nie bardzo chce mi się tak dłuuugo być bandytą :). Na "rusforum" jest :

Мудрость: добыть три книги
Достать для Осведомителя (на базе бандитов в Лесничестве) три книги.

Ale nie ma informacji (przynajmniej dla niezarejstrowanych) z opisem zadania :(

Wydaje mi sie, że jednak są zmiany. Wilka jak nie było tak nie ma, ale do Czapajewa dostałem się bez "protekcji" Sułtana. W Leśniczówce od bandyty dostałem poboczne zadanie znalezienia 3 książek (podobno ta misja jest tylko w Snajperze) i tu mój kolejny problem, jakoś nie zrozumiałem - czy te książki są gdzieś w Zatonie, czy mam od kogoś uzyskać dodatkową informację. Może ktoś jeszcze pamięta i podpowie mi :). Jeśli są dopiero w Prypeci w księgarnii - to nie bardzo chce mi się tak dłuuugo być bandytą :). Na "rusforum" jest :

 

Мудрость: добыть три книги
Достать для Осведомителя (на базе бандитов в Лесничестве) три книги.

Ale nie ma informacji (przynajmniej dla niezarejstrowanych) z opisem zadania :(

Sam sobie odpowiem, na mapie zaznacza się miesjce pierwszego a poźniej następnych dokumentów- nie zauważyłem gdyż punkt był na Składowisku, a tam zaznaczonych jest wiele pokrywających się punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejne pytanie dla weteranów :) - co "straciłem" w Czerwonym Lesie. Niestety wszedłem drugi raz do Czerwonego Lasu w pancerzu, znalzałem grupy naukowców, rozwaliłem Kontrolera i odzyskałem eksperymentalny psychodelin. Nie widziałem Leśnika. Patrząc na fragmentaryczny poradnik powinienem chyba nie mieć osłon od psipola. Jestem kilka kwestów dalej (dość trudnych - przynajmniej dla mnie) i nie wiem czy warto wracać. Stąd moje pytanie, czy jest coś istotnego dla dalszej akcji albo gry w trybie wolnym ? W pesymistycznym wariancie braku odpowiedzi ze strony forumowiczów wejdę do Lasu jeszcze raz, żeby zobaczyć co straciłem :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam kolejny problem fabularny - nie mogę znaleźć mechanika Monilitu, który w Sniperze daje zlecenie na odnalezienia chyba dokumentów "Монолитовский механик Альф поручил вам отыскать всю возможную информацию по работе с механическими устройствами, которая могла остаться в Старых КБО Припяти". Nie ma go w Kinie (chyba zaczepiłem wszystkich Monolitowców - nie mają dialogów - no oprócz handlarza i Cyborga). Cofnałem się z grą i poszedłem do Księgarni ale tam wszyscy na czerwono, więc chyba też go tam nie ma. Teoretycznie jestem teraz po wykonczeniu Monolitu w Księgarii, więc zależy mi na podpowiedzi cobym się za bardzo nie cofał :(, nie mogę także dojśc gdzie dostać zlecenie na zabicie "Szefa" Monilitu (nie Cyborga) tylko Инквизитора - верховного жреца Монолита.

Sam sobie częściowo odpowiem, nie doszedłem jeszcze do tych misji, ale nareszcie Cyborg ma dla mnie różne zadania. Za wcześnie poszedłem do Kina, akcja dopiero zaczyna się po szturmie (zadanie od Kowalskiego) na Ksiegarnię i wybiciu Monolitu. Wsześniej Cyborg nie miał odpowiednich dialogów i właśnie za zabicie Monolitu w Księgarni muszę odpokutować różnymi zadaniami. Pewnie z czasem poznam Alfa wg poradnika SGM podczas odbicia Księgarni z rąk Najemników (teraz póki co jest jeszcze pusta).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonizacji nie używam ale poszukam - Genesis, znajdź solucje po rosyjsku, skopiuj lub daj link a ja ci to przetłumacze i damy to dla innych na forum, gram w rus bo kumam w mowie i w pismie bastardę grażdanki :).

 

- в Старых КБО Припяти - w starym komitecie partii ( komunistycznej zsrr ) w prypeci, jest to budynek naprzeciwko prometeusza, 1 piętrowy - parter i 1 pietro, tamże sa elektry, arty, fanty, mutki i burery.

 

- Инквизитора - верховного жреца Монолита. - Inkwizytora - (naj)wyższego żercy (kapłan słowiański - tłumaczenie dla tych spoza kręgu słowiańskiego) Monolitu, najpierw jak miałes to oddaj p[rzesyłkę z mostu na zatonie, potem handelki i przed kilwaterem jest misja naukatrupienie monolitu razem z trepami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.