Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ja mam teraz problem z bardzo długim wczytywaniem zapisów (>1minuta) pomimo postawienia fotografa na ssd. Od momentu kiedy wziąłem zadanie na MM. 

 

Sprawdzę jescze metodę z sprzątaniem plecaka i czyszczeniem folderu z savemi, ale co zauważyłem to nawet się na starych zapisach zdarza.

@Przewodnik_43 zainstaluj fotografa od nowa bez wrzucania fixów dla monitorów i innych adonow. U mnie powodowało to wylot przy każdej rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przewodnik_43 - abyś nie musiał czekać do jutra ze znalezieniem loga, zrób tak.

Wejdź do katalogu głównego FOTOGRAFA. Poniżej katalogów masz plik fsgame.ltx. Otwórz go dowolnym edytorem i w 1 linii masz ścieżkę i nazwę katalogu zapisów. Te nazwę odszukaj w kat głównym moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazłem to o to chodziło ?

 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ... of chernobyl\gamedata\scripts\dialog_manager.script:393: attempt to compare number with nil
 

PS:Robię to pierwszy raz , więc proszę o wyrozumiałość. 

Edytowane przez Przewodnik_43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przewodnik_43 - masz jakiś błąd w skrypcie. Musisz poczekać, aż ktoś obeznany z tym się odezwie. 

Dodawałeś fiksa na napisy dialogów mówionych?

A co dotyczy wstawionego Fatal. Jego zawsze na forum dajemy w Kod. Nad okienkiem odpowiedzi masz piktogramy. Kod to <>.

To powinno wyglądać tak:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ... of chernobyl\gamedata\scripts\dialog_manager.script:393: attempt to compare number with nil
  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , fiksa na napisy dialogów mówionych, nie dodawałem.

Ale dodam , i tak za jakieś 3-4 godziny , sprawdzę czy ktoś się odezwał w sprawie tego błędu w skrypcie, narazie nie warto, ponieważ prawie wszyscy którzy mogli by się na tym znać, w pracy albo w szkole pewnie są trzeba poczekać :/.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przewodnik_43 taki error miałem. 

LUA error leczy się najczęściej poprzez wczytanie ostatniego dobrego save'a lub wczytanie autosave'a. Autosave jest lepszy ponieważ rzadziej generuje błędy. Pomagało też zmniejszenie odległości widzenia i oświetlenia. Ale sam musisz sprawdzić o jaką wartość zmniejszyć. Na początek ustaw np. na 50%.   

Tu masz świetny poradnik @malakas -a dotyczący różnych errorów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przewodnik_43 - w opisie swojej gry napisałeś, że po rozmowie z Ogolonym poszedłeś do Sidorowicza. Ale jak pamiętam, to wcześniej należało wykonać inne zadania, choćby na odnalezienie swoich rzeczy, w tym aparatu fotograficznego. Zrobiłeś je? Bo jeśli nie, to nie masz ciągu logicznego skryptu na rozmowę z Sidorowiczem. Na razie pograłeś niewiele, więc też nie wiele stracisz, jak po wgraniu fixa na napisy zagrasz od nowa. I te napisy czytaj, bo zawierają istotne rzeczy dla prowadzenia gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten wątek:

Objawy są nieco inne ale błąd to błąd. Czyli przyczyną Twoich problemów może być niewłaściwa instalacja moda powinno być tak jak napisał @kobal:      

1. Stalker Cień Czarnobyla  v 1.004

2. Modyfikacja Tajne Ścieżki 2

3. Usuwamy folder Weapons

4. Modyfikacja Update Final

5. Update Fix (nie wiem o jaki fix chodzi ale moim zadaniem można ten punkt pominąć)
6. Polonizacja

Dwie podpowiedzi ode mnie pamiętaj, że mod ma działać na podstawce w wersji 1.0004 ważne jest też to żeby nie robić w trakcie gry quicsave tylko zapis przez konsolę lub menu.
Pobrałem FOTOGRAFA i zaraz go postawię. W razie potrzeby będziesz mógł podesłać sejwa.

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie testuję wasze porady, zmienię odległość widzenia itp... Przed rozmową z Sidorowiczem, zrobię zapis przez menu, jak to nie zadziała, to zainstaluje fotografa jeszcze raz, chociaż mi się wydaje że zrobiłem to dobrze.

Fixa na napisy już pobrałem i zainstalowałem, a zadania wykonałem, porozmawiałem z generałem, zabrałem swoje rzeczy spod okna, znowu porozmawaiłem z generałem, udałem się do ogolonego, porozmawiałem z nim ,udałem się Z nim na miejsce wypadku śmigłowca, zebrałem swoje rzeczy, i poszedłem z ogolonym do Sidorowicza. (taka wola zadania głównego) Podchodzę do Sidorowicza ok klikam "F" i wylot na pulpit, więc ciąg logiczny na rozmowie z Sidorowiczem powinienem mieć.

Narazie pobróbuje późnej się odezwe i dam znać jak i co. 

Edytowane przez Ranger801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiem co było przyczyną tego wylotu, i nie zawinił tu mod, tylko ja ponieważ mam wersję 1.0006 a nie 1.0004 która jest wymagana, dlatego też wasza pomoc była do niczego, ponieważ i tak bym nie ruszył tego crasha bo mam nie odpowiednią wersje, i teraz pytanie mogę ją jakoś zmienić na 1.0004 ?   

Nie zwórciłem uwagi na to, że mam wersje 1.0006 ponieważ byłem przekonany że mam 1.0004 a w menu modifikacji, nie miałem napisanej wersji gry, bardzo mi głupio z tego powodu ;/. Nie zwróciłem uwagi na taki szczegół, a tyle problemów on spowodował pewnie wyląduje teraz na youtube w  ''Top 10 najgłupszych użytkowników stalker team'' czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik Dzięki wielkie :)

@kazikWszystko cycuś glancuś tylko wiesz, podałeś mi link w którym więszkość linków, do zwiększenia pamięci jest nie aktywna, tylko jeden który powinien zwiększyć pamięć, do czterech GB, a nie trzech nie wiem czy to działa, ale tak czy siak gry dalej nie mogę uruchomić. Mam pobrać cracka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.