Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Trafiłem jeszcze na taki bug, że po teleporcie od michasia w x18 jedne z drzwi na samej górze są zamknięte I nie da się przez nie przejść bo są na kod, a kodu nie ma I nie da się ich kodem otworzyć bo w plikach  nie ma nawet kodu do otwarcia (lol). To nie są te drzwi do których dostajemy później kod tylko takie, które powinny być otwarte bo nie da się kwestu michasia zrobić. Zapewne po inicjalizacji mapy drzwi powinny się jakoś otworzyć ale u mnie się zbugowały, jesli ktoś ma taki sam problem to wrzucam mój skrypt, który zmusza drzwi do otwarcia.

 

Ścieżka: C:GamesSTALKER Shadow of chernobylgamedataconfigscripts

Link: http://1drv.ms/1BZAEq0

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na raty z braku czasu i ciągle jestem na Korpusie Pokoju.

Zwróciłem uwagę na to, że postać bardzo szybko się męczy nawet bez biegu (nie jestem przeciążony mam 25 kilo na sobie na dopuszczalne 90) ciągle woła o wodę a jeśli już wypadnie kłaść się spać na maxa to z obawą bo po przebudzeniu sztućce są na czerwono :( czy tak ma być ?

Zaskoczyło mnie też to, że niektóre dialogi kwestowe są tylko po rosyjsku... np gdyby nie mój koślawy rosyjski to nie wpadlbym na to co zrobić żeby dostać się do baru w wiosce w celu namierzenia przewodnika..

Wskazówka jest wypowiadana przez ochroniarza przed barem "półgębkiem" ale dobrze że jeszcze trochę słyszę ;)

Ogólnie jak na razie fajnie się to zapowiada :)

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden niewielki minus tego moda. Rosyjscy twórcy robią mody jak to chyba kiedyś smox albo kondotier napisał "pod siebie". Już o tym pisałem ale co im by szkodziło dodać do tych nagranych dialogów tekst wyświetlany na dole ekranu. Wtedy bez problemu jakby ktoś robił wersję english, polską czy jakąkolwiek inną ładnie by to przetłumaczył i by nie było problemu. Czasami się dziwie, że na takie proste rozwiązania nie wpadają goście, którzy robią mody od wielu lat.

 

Co do tego dialogu z tymi ochroniarzami, to jeśli od razu pójdziesz do tego baru bez gadki z Sidem/Żabą to trochę trudno zaskoczyć o co chodzi ale jeśli najpierw z nim porozmawiasz to on wszystko wyjaśni co i jak ma być.

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden niewielki minus tego moda. Rosyjscy twórcy robią mody jak to chyba kiedyś smox albo kondotier napisał "pod siebie". Już o tym pisałem ale co im by szkodziło dodać do tych nagranych dialogów tekst wyświetlany na dole ekranu. Wtedy bez problemu jakby ktoś robił wersję english, polską czy jakąkolwiek inną ładnie by to przetłumaczył i by nie było problemu. Czasami się dziwie, że na takie proste rozwiązania nie wpadają goście, którzy robią mody od wielu lat.

 

Co do tego dialogu z tymi ochroniarzami, to jeśli od razu pójdziesz do tego baru bez gadki z Sidem/Żabą to trochę trudno zaskoczyć o co chodzi ale jeśli najpierw z nim porozmawiasz to on wszystko wyjaśni co i jak ma być.

No wiesz Rosjan jest tyle, że mają to gdzieś czy jakiś ułamek Polaków zrobi sobie do moda tłumaczenie i będzie grać. To nasz problem ;) Nie dziwię im się. Poza tym ostatnio nasz genialny rząd ciężko pracuje na to żeby nas skłócić.

 

Gram na raty z braku czasu i ciągle jestem na Korpusie Pokoju.

Zwróciłem uwagę na to, że postać bardzo szybko się męczy nawet bez biegu (nie jestem przeciążony mam 25 kilo na sobie na dopuszczalne 90) ciągle woła o wodę a jeśli już wypadnie kłaść się spać na maxa to z obawą bo po przebudzeniu sztućce są na czerwono :( czy tak ma być ?

Zaskoczyło mnie też to, że niektóre dialogi kwestowe są tylko po rosyjsku... np gdyby nie mój koślawy rosyjski to nie wpadlbym na to co zrobić żeby dostać się do baru w wiosce w celu namierzenia przewodnika..

Wskazówka jest wypowiadana przez ochroniarza przed barem "półgębkiem" ale dobrze że jeszcze trochę słyszę ;)

Ogólnie jak na razie fajnie się to zapowiada :)

Mod jest genialny, końcowka trochę denerwująca ale zawsze możesz wspomóc się spawnerem, gdzieś w tym temacie był też. Musisz kupować dużo wódki i wody mineralnej i sobie co jakiś czas popijać bo im bardziej chce ci się pić albo jeść to tym szybciej się męczysz. Poza tym polecam jak najszybsze zrobienie sobie kilku artefaktów po kontakcie z profesorkiem co podnoszą wytrzymałość. Zwróć też uwagę na znakomite projekty lokacji "Korpus Pokoju" czy "Poligon Doświadczalny". Normalnie możnaby twórców do GSC zatrudnić spokojnie.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prosiłbym o nowy link gdzie moge pobrać moda, na yandexie pobiera mi 14h, a ten drugi link jest po rosyjsku, a ja ani "me" ani "be" po rusku.

 

Znalazłem tylko magnetlink (torrent) pod adresem:

 

http://www.btcherry.com/torrent/33427732f0ce5079aa761f5c89453abe4c0741b4

Wystarczy kliknąć na:

magnet:?xt=urn:btih:33427732f0ce5079aa761f5c89453abe4c0741b4

 

Pobrałem ten plik na próbę bo swoją gamedata mam na dysku i wygląda na to że wszystko jest ok.

Pobiera się szybko - około 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które by zechciały zagrać w moda jakim jest F.O.T.O.G.R.A.F. Ciekawostką jest to, że sam mod w sobie zawiera jak zawarte jest w opisie filmiku:

- AMK (bronie?)

- Autumn Aurora (mod graficzny)

- STALKER JOINT PAK 2 / OP-2

- lurk

- lost world origin

 

Mod jest w wersji anglojęzycznej, jednakże można go bez problemu spolszczyć. Sam popróbowałem, sprawdzałem i z samego początku gry nie było "krzaczków". Jedynie mam kłopoty z celowaniem :D. Wygląda to tak, że kiedy wyciągam pistolet, od razu daje na widok z przycelowaniem, a kiedy naciśnie się prawy przycisk myszy, broń znika, to jakby wyglądało, że postać jest w gotowości bojowej :D. Być może jest to problem spowodowany plikiem configs, scripts bądź jest to zamierzony cel autora, który to wszystko połączył.

 

Będę powolutku sprawdzać wersję tego moda, by sprawdzić czy takowa wersja z początku angielska nie krzaczy się ze spolszczeniem autorstwa stalkerteam

(świetny pomysł ze spolszczeniem tego modziwa, tego fan stalkera i modowania nie zapomni :))

 

Poza tym przypuszczalnie modyfikacja zawierająca w sobie tyle modyfikacji, może co nieco wzrosnąć wymagania sprzętowe, zwłaszcza po modyfikacji graficznej Autumn Aurora

 

Link do filmiku i jej prezentacji

 

http://www.youtube.com/watch?v=NvPufvA7LFo

 

Bezpośredni link do pobrania moda z dodatkami, który jest też w opisie filmiku:

http://mega:#F!qh9hmDRK!F872CVuxSaDIq-9HyZv3eA

 

P.S

Z tego co zauważyłem to parę osób na tym portalu poruszyło ten temat dotyczący tego moda wraz z zestawem czy to tekstur, broni plus całościowego dodatku wizualnego w postaci moda graficznego. Dodałem te odnośniki do stron w tym pobrania dla tych osób, którzy są tą modyfikacją rzecz jasna F.O.T.O.G.R.A.F-em wraz z dodatkami zainteresowani, w tym mnie. Jak wspomniałem powyżej, moda z pakietami będę sprawdzać i w miarę możliwości pisać czy warto się tym zainteresować. W razie czego proszę administrację tego portalu o przeniesienie tego posta na inny dział bądź wykasowanie go, gdyby okazało się, że ten post nie ma prawa tutaj być.

Edytowane przez seb-stryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym nie pisać jak nie jesteś pewien o czym mówisz. Ten mod to zwykły Fotograf plus paczka broni (ponad 70 modeli) i to wszystko. Poniżej link do tematu na angielskim forum:

 

http://gsc-game.com/main.php?t=community&s=forums&s_game_type=xr&thm_page=1&thm_id=23767&sec_id=17#398562

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb-stryl'u to co znalazłeś to po prostu paczka zawierająca moda F.O.T.O.G.R.A.F. z addonem na bronie. Dodaje ona 70+ broni i rzeczywiście polska wersja działa na niej, ale można mieć krzaczki w nowych broniach.  

 

Ten mod to zwykły Fotograf plus paczka broni (ponad 70 modeli) i to wszystko.

 

Dziękuję za informacje o tym modzie, zwłaszcza za informacje w postaci ostrzeżeń o "krzaczkach" występujących przy opisach nowych broni. Dobrze wiedzieć co i jak. Pomimo tego przetestuję, warto sobie odświeżyć pamięć po F.O.T.O.G.R.A.F-ie i do niego powrócić w nowej formie :).

Edytowane przez seb-stryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prosiłbym o nowy link gdzie moge pobrać moda, na yandexie pobiera mi 14h, a ten drugi link jest po rosyjsku, a ja ani "me" ani "be" po rusku.

 

 

http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?topic=389.0 - rady, porady, myki oraz mod z torenta i jako gamedata wraz z paczami, fiksami adonami .... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie dotyczy spawnera.

1.Czy po jego użyciu należy przywrócić oryginalne pliki (jeśli przy dopisaniu do moda następuje podmiana)  a spawner trzeba usunąć ? Może to śmieszne ale nie mogę zrobić zadania z nietoperzami na Wysypisku (Promzonie). Wiem jak to robił Cichy widziałem na Youtube film straciłem godzinę czasu i co najgorsze kilka apteczeki - udalo mi się granatami strącić trzy nietoperze a ma być ich 13 :(

Czy spawnerem da się te nietoperze dodać?

2. Dostałem zadanie na odnalezienie 10 śmigłowców. Czy na Poligonie Doświadczalnyjm śmgłowiec znajduje się na dachu budynkugdzie jest Woronin? Wystarczy odpowiedź tak lub nie.    

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigłowców trzeba szukać  : na  Promzonie,  Korpusie Pokoju, w  Martwym Mieście, nie daleko Baru, w Kołchozie Czarnym Dyszlu, w Prypeci ,  Anomalnym Lesie i na Bagnach. Na Poligonie - nie . Do zadania z nietoperzami trzeba dużo cierpliwości i granatów .  Męczyłem się ze 2 godziny .

 

W sprawie nietoperzy warto zerknąć do #334 tego tematu .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak rzucałeś te granaty, ale po aktywacji rzutu, należy jeszcze przytrzymać granat prawym, aż kółko rzutu (na ekranie widać wtedy siłę rzutu) nabierze mocy i rzucasz. Powinno za jednym rzutem spaść ze trzy gacony.

Dokładnie tak robiłem.. I nie chodzi tyle o czas co o stratę apteczek i granatów. Tak pomyslałem że może dałoby się zwiększyć wysokość rzutu granatem?

 

Robilem tak jak na tym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=QdhnDn-Qi5E

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazik- miejsc gdzie można strącać nietoperze jest kilka. Ale to chyba dla zmyłki.

Prawidłowym miejscem, przez autorów specjalnie do tego przystosowanym jest górka, z lewej strony od przejścia do baru. Prawie w rogu mapy.

Na dodatek, obok niej, na końcu rurociągu, w takich podporach, jest schowek z multum granatów. Przy schowku z granatami, może być nibygigant i psy. Trzeba go wcześniej rozwalić ( masz zapas granatów ponad miarę potrzeb i udźwigu ), aby w razie potrzeby dobrania granatów ze schowka nie mieć problemów.

Wchodzisz na szczyt tego pagórka ( ale w jakimś dobrym pancerzu ), robisz przysiad i patrzysz w niebo w stronę oczyszczalni. Powinieneś zobaczyć śmigłowiec. Taki jakby za mgłą.

Jak naciśniesz PPM, dla uzyskania dalekiego efektu rzutu ( kółko na czerwono ), to kierujesz rzut w stronę tego śmigłowca. Zwróć uwagę, że te nietoperze latają na różnych wysokościach. Nie rzucaj, jak są wysoko, tylko poczekaj jak kilka z nich obniży lot i znajdzie się na kierunku śmigłowca. Wtedy rzut. Widzisz gdzie spadają.

Proponuję zaraz po nie zbiec, bo później można przeoczyć w teksturach. Nietoperze czasem wlatują za plecy, wtedy można też tam rzucić granat, aby je przepłoszyć. A nuż któryś spadnie?

I jeszcze to. Nie zapomnij o kucaniu przy rzucie. Obrażenia są wtedy wielokrotnie mniejsze i nie trzeba tylu apteczek.

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

DZIĘKI ZA WSZYSTKIE PODPOWIEDZI !

 

Poradziłem sobie z nietoperzami (chociaż nie bylo w schowku żadnych granatów)

Mam teraz dwa pytania:

1. Obszukałem (tak mi się wydaje) całą bazę ukraiców na Poligonie Doświadczalnym i nie znalazłem radiostacji dla Lewszy. Gdzie jest ?

2. Na razie byłem na lokacjach: Korpus Pokoju, Pramzona, Poligon Doświadczalny, Anomalny Las, Bar.

Dzisiaj pierwszy raz usłyszałem o wyprawie do Martwego Miasta..

Nie byłem do tej pory na Bagnach i wyżej nad Barem na mapie.

Czy tak powinno być, że do tej pory nie spotykam żadnych artefaktów? 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Sorry, że nie odpisywałem długo bo nie ogarniam za bardzo ostatnio.

 

1. Nie wiem gdzie jest radiostacja ale sprawdzę Ci zaraz na ruskim necie.

2. Tak powinno być, dostaniesz questa od profesorka na PD i od niego się zaczną pojawiać dopiero.

 

Pozdro

 

Edit:: Hej, filmik dla cb odnośnie radia - https://www.youtube.com/watch?v=addyX_VHKMM

 

I muszę coś zrobić z tym forum bo na IE10 bugi są, że koszmar. Jak tylko się ogarnę bardziej to się wezmę za to.

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiostacja w barze Ukraińców spawnuje się losowo. Pamiętam dwa miejsca.

1. W koszu na śmieci, z lewej strony przy wejściu do budynku.

2. Na wieży obserwacyjnej.

 

W modzie artefakty mają inne nazwy. To kryształy i pojawiają się na im właściwych strefach, ale dopiero po rozmowie i udzieleniu pomocy Sacharowowi. Znajdziesz go w bazie, pierwsze pomieszczenie na lewo, po wejściu do budynku. Po przekształceniu, mają nowe nazwy. Przekształcanie jest obowiązkowe, bo uruchamia fabułę.

 

Bez wykonania właściwych zadań, zostanie tylko bieganie po lokacjach.

 

Tam gdzie pisałem o granatach, są dwa schowki. Jeden chyba dla zmyłki. Ten z granatami to plecak w tych betonach podtrzymujących rury. Łatwo go przeoczyć.

No i radzę, o ile jeszcze nie znasz, zapoznać się z Poradnikiem : http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?topic=459.0

 

 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI !!!

 

Rzeczywiście przegapiłem Sacharowa.

Zrobiłemt teraz Bagna I zaraz potem radiostacja pojawiła się w koszu na śmieci po lewej przy wejściu do budynku w bazie Ukraińców.

Odałem ją Lewszy i teraz idę na bagna po detektor anomalii od Krugłowa.

Mam dwa pytania:

1.Czy paczka Euro, Koniak, Koran i pistolet Fotografa jest potrzebny w dalszej rozgrywce?

2.Czy koniecznie trzeba robić misje z Dziadkiem który okrada schowki?

Nie bardzo zrozumiałem podpowiedzi na ten temat z poradnika Cichego.

 

Przy okazji wileki ukłon dla Cichego za opracowanie poradnika !  

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.