Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cez137 - moja odpowiedż dla Kanon1022: https://stalkerteam.pl/topic/6742-ostatni-stalker/?page=14

Między 24:00 a 00:15 idziesz do siatki na lewo/wprost, potem wzdłuż aż dojdziesz do narożnika, teraz w prawo i cięcie lub skok, radio i do tunelu.

Plan odręczny metody działania:

p.s. - uważaj na szturmowiki - śmigłowce.

ss_tomahawk_11-19-18_20-54-44_(escape).jpg.41efb1563e0208885ae823856eb17093.jpg

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier tak, gadałem z nimi, jakoś mi się udało dojść do muru, ale przebiec ten kawałek do tunelu tj jakaś masakra, kto to wgl wymyślił? Tj wgl o przejścia?hehe, spróbuję jeszcze kilka razy, jak nie dam rady to skorzystam z sejva, ale martwi mnie jedna rzecz, a mianowicie że ty porzuciłeś moda gdzie sam nie tak dawno przekonywales mnie że nie warto tego robić, fakt że u Ciebie z powodów technicznych a nie fabularnych ale nie ma na nie jakiś fixow czy coś? No bo przecież każdemu się to zrobi, każdy wyleci w pulpit w tym miejscu, to po co wgl grać? Wymyślcie coś z tym bo mod wydaje się fajny, Takie tam moje przemyślenia, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, cez137 napisał:

Te quady to wszystkie takie wolne?

Spróbuj może zmienić bieg...:) wiem że banał, ale sam na to wpadłem przechodząc moda po raz trzeci...shift wyższy, ctrl redukcja. Jeśli zaczniesz zwalniać bez redukcji to silnik zdycha jak prawdziwy.

Po drogach śmiga się aż miło- zwłaszcza kiedy masz już otwartą bramę na kordonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  - Ten mod nie jest dokończony. Freeplay to chyba w zastępstwie brakującej części. Jak wyjdzie ta nowa wersja, to choroby wieku dziecięcego powinny zostać wyeliminowane. W pewnym momencie gry dostaniesz dokumenty pozwalające na wyjście ze Strefy w każdej chwili, kiedy masz dostęp do strażnicy na Kordonie. Jest tam dr. Piech. Jesteś o nim przez grę informowany. Nawet w czasie jej części scenariuszowej. A że freeplay zaczyna się na Kordonie, można go nie robić i od razu legalnie opuścić Strefę. Albo tak jak ja, gdy kłopoty techniczne uniemożliwia jego dokończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo  To jest Gałasz. A by tu się znalazł, trzeba z nim wcześniej porozmawiać przy zachodniej wieży obserwacyjnej. To cały łańcuszek osób do pogadania. Na Sortowni bierzemy zadanie na likwidację Grabarza, przychodzimy na Bagna i rozpoczynamy rozmowę z Baszarem.  Mod potem podstawia zadania na kolejnych.

@Pilspl  - Nie wszystkie kłady da się uruchomić. A nawet te które się dały, mogą dostać opcję "Zablokowany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kondotier napisał:

@Pilspl  - Nie wszystkie kłady da się uruchomić. A nawet te które się dały, mogą dostać opcję "Zablokowany".

Do tej pory spotkałem jeden zablokowany- na bagnach, ale to od razu mam info ze jest zablokowany, no i jeszcze jeden btr- przy posterunku. Ale do tej pory uzywałem btra na wysypisku- podstawiłem sobie przed akcją ze snajperem, pakowałem się do środka i wyjazd na drogę, potem wracam od tyłu i wale z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie na Grabarza zrobione, mam już 2 komplety talizmanów-kluczy, zachodnia wieża obserwacyjna ta na Bagnach?, mod trochę zagmatwany, bez podpowiedzi ja to bym nie dał rady, np. stukanie w bramę uruchamia dialog z por. Simonowem, mod niby fajny ale zaczynam być coraz bardziej zniesmaczony niuansami. Na wszelki wypadek wstawiam zapis, może dobra duszyczka ewentualnie mi sprawdzi co zrobiłem albo czego nie zrobiłem aby grać dalej.

99.sav

99.dds

 

Edytowane przez bolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo - Zacznij częściej zaglądać do PDA i czytać to co w zakładkach. A stan gry masz taki, jakie odpowiedzi wybrałeś w dialogach. Nikt Ci nie jest w stanie podpowiedzieć czy masz, czy nie masz zaległości. A jeśli coś na razie ominąłeś, to masz w PDA zadanie nie zakończone. NPCów kwestowych do których masz się udać, masz zaznaczonych na mapie. Na nią też trzeba zaglądać. Ważne miejsca, jak te do naprawy sprzętu czy zrobione schowki możesz sam oznaczać. Jest taka opcja gdy masz otwartą mapę. Zrób to jak znajdziesz drona. W zadaniu masz go tylko znaleźć. O bebeszeniu nie ma ani słowa.

W części scenariuszowej nie ma problemów z podpowiedziami. Gdy na Bagnach kieruje Cię do członka grupy Szczura Wodnego, siedzącego przy pierwszej wieży obserwacyjnej, a on milczy, to trzeba sobie przypomnieć z dialogu że jest kompletnie pijany. Z tego wniosek, czekaj aż wytrzeźwieje. zaurus ma specyficzną logikę myślenia, aby uzasadnić mistycyzm i fantastykę zdarzeń w modzie. jeśli grałeś w Honor Najemnika, to powinieneś o tym pamiętać. Tam to dopiero było zagmatwane.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo - Długo trzeba czekać, spanie nie pomoże. Będzie chyba gadał dopiero, jak przyjdziesz zabierać bebechy z drona. A do tego jeszcze sporo gry Cię czeka.

Spoiler

Będzie przy cerkiewce.

A na razie nie czytaj spojlera i rób dalej swoje zadania. A powinieneś ich mieć w PDA kilka.

Lubisz hardkorową strzelaninę? Misję prawie samobójczą? To nie bierz pokojowego przejmowania Kordonu od GRC i jak pójdziesz do szpitala, nie ubieraj pancerza na "niesmiertelność". A można te zadania wykonać, bo sam je zrobiłem dwukrotnie. Trzecim razem dla sprawdzenia wariantowości moda poszedłem na łatwiznę. Faktycznie była to łatwizna dla niecierpliwych.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, jak zabrać graty z trupa na bagnach? Gdy tylko klikam "przeszukaj" pojawia się Burer i w mgnieniu oka mnie zabija, nawet nie ma możliwości jakiejś obrony, dostaje może z 2 kule ale to mu nic nie robi, ledwo zdążam się odwrócić, próbowałem kilka razy, nie mam pojęcia jak to zrobić.

trup.dds

trup.sav

ss_windows7_11-23-18_11-23-07_(marsh).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  A noże do rzucania u Baszara zabrałeś? Te ze ściany i ze skrzyni? Musisz mieć w wyniku dialogów.

Jeśli ich nie masz, wyjdź z tej pieczarki i idź w stronę płotu. Masz tam pentagram z kilkoma nożami. Kolejne pentagramy z nożami znajdziesz idąc od Baszara prawym skrajem mapy na południe, w wiosce z wieżą, w ognistej anomalii koło maszynowego. Oraz noże na tarczy ze swastyką w bazie Wolności.

Zabierz, wróć do trupa, nóż do miotania do ręki ( trzymając zwykły nóż, naciśnij klawisz zmiany amunicji ) stań przy trupie twarzą do wejścia i zrób przeszukanie. Burera potraktuj nożem, jakbyś strzelał. Nóż zabierzesz z jego trupa. Obszukaj trupa i przeczytaj jego PDA. Zobacz na mapie gdzie jest schowek, bo ...

Spoiler

Z lewej strony trupa na ścianie masz namalowaną żyletkę. Zobacz co pokazuje.

... jak zrobisz to ze spojlera, to on zniknie. Nożami traktuj wszystkie burery, pijawki, a nawet nibygiganta. Czasem potrzebne dwa rzuty. Noże dostajesz za arty  u obu handlarzy w bazie Wolności. Choć nie zawsze się trafią, ale za ich kilka rodzajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cez137 - dwie zagrywki:

1/ jak w/w nóż/noże do rzucania i siejesz jak wściekły jeden po drugim, możesz je odzyskać.

2/a/ rzucasz obronny - F1

b/ nóż w ręce(ten do rzucania)

c/ F-przeszukanie trupa

d/ rzucasz nożami i czekasz na dekoncentrację burera od wybuchu w/w granatu.

3/ tylko umarli widzieli koniec wojny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

@bolo 

@vidkunsen dobra dzięki, zrobiłem to nożami.

Sory że tak pytam i pytam ale nie ogarniam czasem tych modów a nie chce za każdym razem korzystać z poradników

41 minut temu, kondotier napisał:

Z lewej strony trupa na ścianie masz namalowaną żyletkę. Zobacz co pokazuje.

o tym nie wiedziałem i dziwiłem się dlaczego na mapie mam cały czas zaznaczonego tego trupa, w takim razie muszę się tam wybrać raz jeszcze, jeszcze mam pytanko, gdzie jest ten cholerny czołgista na tych bagnach? w miejscu zaznaczonym na zielono go nie ma, ani na dachu, ani na powierzchni, czy tam jest jakiś tunel wyryty pod ziemią hehe czy jak? aha no i gdzie są Ci zaginieni ludzie tego "co ma nam pomagać" :) (nie pamiętam teraz jak on się zwie)

ss_windows7_11-23-18_12-26-55_(marsh).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cez137 - karierę zaczynasz na Bagnach od Uzbeka, wykonuj zadania w ramach kwestu według kolejności od góry do dołu inaczej lipa - zawieszenie skryptu.

Na mapie dałem ci (kropki czerwone) miejsca gdzie znajdziesz zaginionych, tajemniczego, kwestowych oraz czołgistę.

Strony od 5 do 6 patrz dyskusję, opis i obrazki.

 

ss_windows7_11-23-18_12-26-55_(marsh).jpg.8be474b9222eb7fd7a80c571ae41b54a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.