Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kanon1022

Ja jestem dopiero na Agropromie i Jantarze. Arty zwykłe leżą sobie normalnie na mapach, choć nie ma ich za dużo, o tych specjalnych mówili mi goście na Wysypisku, że trzeba mieć pułapki więc pewnie będą dopiero w dalszej części historii, na innych lokacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abym nie był gołosłowny, że spawner w tym modzie jest na cholerę potrzebny, no może z jednym wyjątkiem - spawnowania tych spec artów - daję screeny jak już na początku gry można mieć wypasiony inwentarz. Nie ma na razie snajperskich, bo nie były potrzebne, ale i je dostaniemy z czasem. I tak:

Schowek na Bagnach od Sidora                                                                   Schowek w pieczarze gdzie leży Marlok

ss_administrator_11-05-18_13-02-11_(marsh).thumb.jpg.395263cec6091630182ddde8bf4d1384.jpgss_administrator_11-05-18_13-57-39_(marsh).thumb.jpg.3b3eb68243659969c7b4d79fcf13bcef.jpg

2 schowek z PDA Marloka. rpK ze schowka zaginionych.            Po boju z bandą Grzesznika. Reszta broni sprzedana. Patrz na ilość  artów

ss_administrator_11-05-18_14-57-14_(marsh).jpgss_administrator_11-05-18_17-50-35_(marsh).thumb.jpg.4129c461a6f31ff5e04b92562fd7093d.jpg

Po celnym trafieniu nożem, zabieramy go z mutka.                      Mój schowek w śmigłowcu w bazie na Bagnach.ss_administrator_11-05-18_13-59-25_(marsh).thumb.jpg.bbc05775fdd13284bd09681f730818fa.jpgss_administrator_11-05-18_15-22-42_(marsh).thumb.jpg.bb36babcc34cc74c5305995cb78ce05f.jpg

Rozbijamy skrzynki, czasem taka nagroda.                                          Upierdliwe śmigłowce są do przepędzenia.

ss_administrator_11-05-18_13-38-49_(marsh).thumb.jpg.15bfbb960cbd240022e15143e66fb79e.jpgss_administrator_11-05-18_18-24-12_(escape).thumb.jpg.dfb5947b71cf7fbfad91fc3be14760e8.jpg

Spokojnie wtedy likwidujemy GRC i bierzemy ich wyposażenie.        A to sobie zostawiłem do dalszych działań na Sortowni i dalej.ss_administrator_11-05-18_19-29-48_(escape).thumb.jpg.1009eba80cd27f5c53b7fe11d775a2a2.jpgss_administrator_11-05-18_19-31-03_(predbannik).thumb.jpg.e3a1e71018a78c4d9ebacd2d64ad741f.jpg

Noże do miotania zbieramy na Bagnach. Policzcie ile ich mam. Aby nimi rzucać, bierzemy zwykły nóż do ręki i klikamy klawisz zmiany rodzaju amunicji. Noży jest kilka rodzajów. Po każdym kliknięciu pojawia się nowy rodzaj, a na końcu znowu zwykły nóż. Noże te są skuteczne na duże odległości.

Patrz screen .                                                                            Po zabraniu STG ze schowka idziemy na bazę i czytamy ogłoszenie.

ss_administrator_11-05-18_14-56-06_(marsh).thumb.jpg.0c9b2f1506f26de591500a8ebcf59b52.jpgss_administrator_11-05-18_13-07-25_(marsh).thumb.jpg.aeab45180f8a40e77abd50c318aad7ea.jpg

Zrywamy go drugim kliknięciem, gadamy z NPCami i idziemy wykonywać zadania. W ten sposób unikamy jednego zbędnego przelotu po Bagnach.

Aby w miejscu spawnu pojawił się spec art, najpierw ( tak jest na tym patchu 01 - wyjaśnienie w jego opisie ) musimy zabrać stamtąd zwykły art. A jest ich sporo. Po kolejnym przyjściu w to miejsce, powinien tu, lub najbliższej sąsiedniej anomalii być specjalny.  Pułapkę można wyrzucać bezpośrednio z inwentarza, ale prawidłowo jest przenieść ją do slotu pistoletowego i wystrzelić dokładnie w specarta. Zawsze trafimy. W scenariuszowej części moda pułapki znajdujemy w schowkach i jest ich niewiele. Nie przejmować się. Po przylocie z Generatorów ze schowka w DM zabierzemy ich aż 60. Freeplej jest przeznaczony na bieganie za spec artami. Każda gra ma ich inny spawn, więc podpowiadanie gdzie są i ile, to "na dwoje babka "wróżyła". Choć niektóre są zgodne.

Gdzie szukać noży do miotania.

1. Baza. Zadaszenie koło handlarza. Na ścianie swastyka.

2. Pentagram w wiosce z wieżą.

3. Przystań z Uzbekiem. Miejsce pokaże filmik. Oraz na skrzyni koło Uzbeka.

4. Za płotem Bagien idąc do Pieczary w pentagramie.

5. Na południe od przystani, bliżej zach, skraju w pentagramie.

6. W trupie Szewczuka i pentagramie w ognistej anomalii koło maszynowego.

7. Dostajemy od Szczura Wodnego.

Dalej już grać nie będę, chyba że komuś sprawdzić sava. Mam nadzieję, że to pomoże.

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zwiedzam i szukam artów - tych unikalnych coby jeszcze raz zaliczyć zadanie na Bagnach.

Atrakcji dostarczają potyczki z Czarnymi Rajderami.

Różnica w jakości - odszukać samemu czy sobie pobrać ze spawnera. 

bez spojlera.

Agroprom kolejne 4 arty, w tym 2 w tunelu kolejowym.

Spoiler

ss_tomahawk_11-05-18_22-43-01_(agroprom).thumb.jpg.9bfbae955e6f0276943bff2b9246a20e.jpgss_tomahawk_11-05-18_22-41-34_(agroprom).thumb.jpg.cf9371389da50a712dbfb85e8d700eff.jpgss_tomahawk_11-05-18_22-35-55_(agroprom).thumb.jpg.7061ed576c1fabf635d292af7cc6cb5c.jpgss_tomahawk_11-05-18_22-46-03_(agroprom).thumb.jpg.4655e0287a195988b59f1cdfaad83a5a.jpg

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w czasie wykonywania pierwszych zadań na Bagnach nie przechodził przez wioskę z wieżą ciśnień i nie porozmawiał z Szewczukiem ...

ss_administrator_11-06-18_11-41-45_(marsh).thumb.jpg.e39776e23bc3e23dfbba6a959aa5e201.jpgss_administrator_11-06-18_11-42-06_(marsh).thumb.jpg.f589324283406627e574fca30c51c77b.jpg

może mieć po ataku na bazę Grabarza problem z odnalezieniem jego schowka. Rozwiązanie jest w trupie Szewczuka ( przy okazji zabieramy noże do miotania ).

ss_administrator_11-06-18_11-44-00_(marsh).thumb.jpg.6543cdf824e358e79ccc9b259d4976be.jpgss_administrator_11-06-18_11-44-26_(marsh).thumb.jpg.0043830b7a6b1daf3a3f20dbb3d010e2.jpg

Wracamy na miejsce pierwszego spotkania ....

ss_administrator_11-06-18_11-38-22_(marsh).thumb.jpg.9372f7de8b9076a6d86dde4075788f42.jpg

... i odnajdujemy schowek...                                                                   ... z taką zawartością.ss_administrator_11-06-18_11-38-51_(marsh).thumb.jpg.d8eec54ec98ec3206276a7a37bef8396.jpgss_administrator_11-06-18_11-39-23_(marsh).thumb.jpg.a88cc0b0621a21ba3bb16a44e8317b76.jpg

A co dalej, dowiedzcie się sami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, problemik. Na wyprawę do X18 w Dolinie Mroku zabrałem ze sobą czterech najmusów, ich szef

Spoiler

zginął w labie (tak zgodnie z fabułą), pozostali zastawili na mnie pułapkę na powierzchni, chcieli mnie wysadzić.

Po tym jak wyszedłem z X18 innym wyjściem mam zadanie żeby policzyć się z tymi najemnikami co zostali, może wystarczy pogadać tak wynika z opisu.

I teraz tak, marker od zadania jest na powierzchni tam gdzie najemnicy zabezpieczali teren ale ich tam nie ma :062:

Czy gdzieś się zawinęli i ukryli i ewentualnie spotkam ich później, czy też jakiś bug i nie zrespili mi się w tamtym miejscu.

Wystarczy mi odpowiedź, że np muszę ich szukać ale bez szczegółów ;) ewentualnie jeśli to bug to wydaje mi się, że to quest poboczny i raczej do niczego mi już nie będą potrzebni to mogę olać sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Witam jestem na bagnach,pozbyłem się grupy Grabarza i koło stacji pomp po rozmowie chciałem podnieść jakiś akumulator czy coś takiego ,zginąłem i nie mogę wczytać ostatniego seva,i kilku wstecz .Wywala z takim błędem

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : assertion failed
[error]Function      : CALifeSimulator__release
[error]File          : deep deep in space
[error]Line          : 666
[error]Description   : Object to release is a zero pointer
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Ja akurat poszedłem inną ścieżką scenariusza i najemników miałem od razu za wrogów ale potem znowu po coś schodziłem do x-18 i druga grupa najemników czekała na mnie wewnątrz labu.

@kanon1022  Po prostu masz popsute sejwy. Musisz się cofnąć w grze do działającego sejwu, kontynuować fabułę i więcej nie podnosić rzeczy o których sam Grek mówi, że lepiej ich nie podnosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 - Ty to masz pecha. Ja dla sprawdzenia efektów zabrania tej pułapki, podnosiłem, ginąłem, wgrywałem sava zrobionego tuż przed podniesieniem i grałem dalej. A robiłem to bez Warlocka, z takim zepsutym, oraz ze sprawnym. Zawsze zabijało, ale nie psuło savów. Robisz te savy z poziomu menu poprzez F5 i F6? Jeśli zwykłe savy się popsują, korzystamy z nich.

@tom3kb  - nie grałem tej opcji, to nie wiem gdzie są. Ale chyba gdy wyszedłeś innym wyjściem, złamałeś skrypt. Spróbuj wyjść jak wchodziliście i dowiesz się gdzie ich szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kondotier napisał:

 nie grałem tej opcji, to nie wiem gdzie są. Ale chyba gdy wyszedłeś innym wyjściem, złamałeś skrypt. Spróbuj wyjść jak wchodziliście i dowiesz się gdzie ich szukać.

Znalezienie drugiego wyjścia jest scenariuszowe, jak wychodzimy normalnie to najemnicy są wkurzeni, że ich dowódca nie żyje, jest cutscenka, że chcą nas wysadzić. W pomieszczeniu jest kilka c4 na ścianach, a my mamy sekundy na ucieczkę do labu, gdy do niego zejdziemy mamy info, że mamy znaleźć drugie wyjście.

No nic może ich spotkam gdzieś indziej albo później, obleciałem Dolinę Mroku ale na razie ich nie widziałem.

Co do błędu jaki miał @kanon1022

Cytat

[error]Line          : 666

Pewnie ma opętaną grę :devil:to pewnie przez te pentagramy na Bagnach.

Też sprawdzałem co się stanie po podniesieniu tej baterii ;) ginąłem ja kondotier. Save-ów mi nie popsuło ale wcześniej po innym fatal error poleciały mi 2 najnowsze save-y. Także radzę grać na kilku, kilkunastu i co trochę robić na różnych zapis żeby nie musieć za dużo powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Przyznaj się bez tortur, czy nie naspawnowałeś sobie jakiejś broni? Jak pisałem, systematycznie od moda dostajemy coraz lepsze egzemplarze i jest możliwe, że pojawienie się takiej w inwentarzu bez dania jej przez scenariusz, może powodować zgrzyty. 

Tu masz sava przed rozmową z Baszarem przy pompach.

081 baszar.sav

080 z lupem.dds

W bazie Wolności, w tym śmigłowcu przy wejściu jest schowek, a w nim 3 spec arty. Zanim wyjdziesz z Bagien, zabierz je ze sobą. Inne zwykłe arty i części mutantów są zapasem na cykliczne zadania z handlarzami, dla pozyskania noży do miotania i innego barachła. Możesz zabrać, ale radzę zostawić przynajmniej po jednym egzemplarzu.

Gdzie są inne schowki, miejsca do naprawy i kład na Sortowni, masz zaznaczone na mapie. Tak jest na wszystkich zwiedzonych lokacjach.

DODANO:

Z plików moda wyszukałem nazwy spec artów, aby łatwiej było ustalić którego nam brakuje do zaliczenia zadania.

spec arty.txt

Ale znalazłem ich tylko 29. Ale w jednym ze schowków znajdujemy też takie nietypowe, już rozpakowane. Możliwe że jeden z nich uzupełnia naszą kolekcję.

@kobal  Jeśli z mojej winy nie znalazłem tego 30. , to mnie popraw i daj jego nazwę.

Albo jak ktoś znalazł takiego, to niech dopisze.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kanon1022 napisał:

mam pytanie ikony mam sprzedać ,czy oddać ojcom. Jak sprzedam to jak wyjdę z Bagien.

To nie lepiej samemu zdecydować. Zrób sobie zapis i sprawdź, która opcja ci pasuje bardziej jak nie umiesz zdecydować od razu :P

Ja oddałem za darmoche ojczulkom, drugiej opcji nie zobaczyłem.

Ps. w tym modzie dużo zadań można robić na dwa sposoby, to tak na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobal Mała rzecz, a może namieszać. :018:

Daję plik z poprawioną numeracją.

spec arty.txt

@kanon1022  Obojętne, czy oddasz, czy sprzedasz, z Bagien wyjdziesz bez problemu. Ale sprzedając, pozbawisz się ciekawego zadania z Grabarzem. Pamiętasz co się stało kiedy go "zabiłeś"? I czy masz w ekwipunku tę księgę zabraną za schowka Szewczuka? Zobacz ostatni screen w moim wpisie o tym zadaniu.

Jak będziesz chodził po Kordonie ( jest taki moment, że możesz ) zobacz co pisze przed zamkniętą bramą na ATP. I to co napisane, zapamiętaj. Choć na realizację tego co napisane, przyjdzie odpowiednia pora.

Nie bądź pazerny na kasę w takich sytuacjach. Jak trochę pomyślisz i pobiegasz, zbierzesz jej sporo. A i za zadania też zarobisz. Zapłata sięga dziesiątków tysięcy.

Jeśli idzie o ten schowek w śmigłowcu, to chyba go zrobiłem dopiero przed opuszczaniem bagien. Więc na tym save go nie będzie. Jak nie ma znacznika to i nie ma schowka. Sam sobie go załóż, zaznacz i zostaw w nim zwykłe arty i części mutantów. Nie będziesz musiał daleko po nie biegać przy zadaniu.

A dwa spec arty musisz mieć w plecaku i dwa podbieraki ( parasolki ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU.

@tom3kb  W temacie Twojego problemu z najemnikami, znalazłem filmiki z rozwiązaniami alternatywnymi zadań. Sam zobacz na tym filmiku. Wchodzi do labu 10:00, a wychodzi 14:00. Wcześnie wchodził przez bagienko, tak że wiele spraw z labu już zna.

https://www.youtube.com/watch?v=50dlcKeCJBA&index=20&list=PLit1Wbp6EQI9pw9CbTmLtT9D8oaq2T3Ew

I taka mała podpowiedź dla wszystkich grających, a nie znających rosyjskiego. To sporo do przodu w grze od zdarzenia z filmiku, ale mogę o tym zapomnieć.

Kiedy przyjdzie nam rozstrzygnąć problem jak zająć Kordon i wybierzemy opcję walki, to potrzebne będą kody do otwarcia bramy na perymetrze. Problem w tym, że podaje je Pulewicz głosowo gdy klęczy na posterunku Sortowni. Przynajmniej ja nie znalazłem w PDA ich powtórzenia.  Kody do bramy to  -> 12345 i 54321.

W tej ważnej rozmowie, wyśmiewa się ze stalkerów i dlatego podaje te kody, bo Perymetr to tylko oszustwo. Oczywiście, można wybrać wariant pokojowy, wtedy kody są niepotrzebne, ale traci się kawał dobrej, atrakcyjnej gry.

Aby miny znalezione na pięterku strażnicy zadziałały na tych samochodach GRC, trzeba wskoczyć na maskę i na szybie pojawi się opcja ustawienia miny. Jeden z tych pojazdów jest kwestowy. Stawiamy i wiejemy, bo jest krótki czas do wybuchu. Min jest na tyle, aby wysadzić wszystkie pojazdy.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.