Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kanon1022  Jeśli grasz z tym nowym patchem, a save z bunkra Sidora jest mój, to może być konflikt. Ja grałem bez tego patcha, a on wymaga nowej gry.

Ale idąc sam przez ten przesmyk w blokadzie, da się przejść samemu. Za płotem najpierw w stronę tunelu do DM i gdzieś w połowie drogi do niego zwrot ku ATP.

A co dotyczy mojej gry. Postanowiłem poczekać na tę nową wersję i w zależności od zmian jakie będa wprowadzone, zagrać w nią jeszcze raz, albo sobie odpuścić. Freeplay wg, mnie jest mocno nie zoptymalizowany, pozwala na poruszanie się w jakimś ograniczonym zakresie. Po szczęśliwym dotarciu na Bagna, policzyłem posiadane spec artefakty i po stwierdzeniu że znalezienie pozostałych brakujących będzie męczarnią, wróciłem na Kordon i poszedłem do dr.Piecha. Po drodze w końcu znalazłem jeszcze arta w śmietnisku, ale to za mało aby dalej grać. Tu screeny z ostatnich momentów mojej gry.

Tyle mam spec artów. Gdyby zamiast nawet potrójnych były pojedyncze, byłoby bardziej zachęcające.

ss_administrator_11-03-18_13-53-31_(marsh).thumb.jpg.aa2c749a9f0c8e9b6d23a8d082ea950d.jpg

Nocne przejście pod mostem na Kordonie

ss_administrator_11-03-18_13-11-45_(escape).thumb.jpg.bdeffc17de0f9ef47e1629ca6088e048.jpgss_administrator_11-03-18_13-12-02_(escape).thumb.jpg.aabb455a94fcb7f597a2f8d867c75b11.jpg

No i pechowiec u Piecha.

ss_administrator_11-03-18_14-11-59_(escape).thumb.jpg.a3d3675c9b46dbabb2ae37980f7624ac.jpgss_administrator_11-03-18_14-12-29_(escape).thumb.jpg.22599cd8572af8b7f7de05dce964b912.jpg

I to byłoby na tyle o mojej drugiej przygodzie z modem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem do moda tego patcha 0.1 i zagrałem na nowo. Jestem już u Sidora na Sortowni. Perymetr przeskoczyłem za czwartym razem, tak że nie powinno z tym i na patchu być jakichkolwiek problemów. Widzę już różnicę, bo na Kordonie od prymusa nie było już takiego ni przypiął ni przyłatał zadania, choć dialog na nie miał. No i na gorąco rady jakie mogą się przydać nowo grającym.

Po udanym przekroczeniu perymetru, ...

ss_administrator_11-03-18_16-50-18_(escape).thumb.jpg.85fdb6996beabff261666316c41eb491.jpg

... warto zajrzeć do bunkra w wiosce. Jest pusty i dlatego dostępne jest zaplecze. W dalszym pomieszczeniu jest skrzynka w niej notatka. Po otwarciu skrzynki sama wskakuje do PDA. A w niebieskiej skrzyni apteczki.

ss_administrator_11-03-18_17-02-54_(escape).thumb.jpg.8adb348877f8695dd9436f2a63fc48a4.jpg

W pieczarze na Sortowni mamy znaleźć schowek ugrupowania. Najłatwiej to zrobić stając obok niebieskiej skrzyni na górnym poziomie plecami do ściany i popatrzeć na przeciwną. Nad spągiem zobaczymy ledwo się odznaczający piktogram. To schowek.

ss_administrator_11-03-18_17-13-17_(predbannik).thumb.jpg.fc2e5fa1a9ffb4f790291310cedecdc9.jpgss_administrator_11-03-18_17-13-24_(predbannik).thumb.jpg.d385138db12bda879023eb02bfd82d50.jpg

Takich piktogramów o różnych obrazkach w modzie będzie sporo i żadnemu nie przepuszczamy. Czasem trafimy na nieaktywny, ale w większości na ciekawe schowki. W wiosce rozmawiamy z Gałaszem i Sidorem. Obowiązkowo zgadzamy się na wirtualne pieniądze. Po chwili przychodzi powiadomienie damskim głosikiem, potwierdzone napisem.

ss_administrator_11-03-18_17-23-24_(predbannik).thumb.jpg.d5cb7dfa5dd48c2747e19a4a4ba5849b.jpg

Rozmawiamy z pozostałymi NPCami ( ważne, są kwestowi, choć jeszcze nie teraz ), wsiadamy na skuter i jedziemy do dużej wsi.

@kanon1022  Na sortowni musisz wykonać wiele zadań, zanim wyruszysz w dalszą drogę. Zadania dają ważni NPCe, ale też na tablicach ogłoszeń przy barach w całej strefie wiszą ogłoszenia. Na stałe wisi ogłoszenie o dronie, ale pojawiają się nowe. Te klikamy i czytamy, a następnym kliknięciem zrywamy do naszego ekwipunku. Wykonujemy zadanie. Jest jeden kruczek. Kiedy mamy powiadomić Uzbeka o krewniaku, trzeba się najpierw utaplać w tym bajorku koło drogi. Jedna wycieczka na Bagna mniej. No i daję Ci filmik z Sortowni.

http://www.youtube.com/watch?v=A_SssY40_sw&list=PLit1Wbp6EQI9pw9CbTmLtT9D8oaq2T3Ew&index=2

Potem sam możesz kolejne brać z YT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanon1022 - nie znalazłem możliwości zwiększenia udźwigu - oprócz artefaktów a i to jest ograniczone - więc zastosowałem to (i działa):

STALKER Trainer(1).exe

W biały dzień, na Agropromie na dachu kompleksu z bocznicą:

 

ss_tomahawk_11-03-18_22-36-46_(agroprom).jpg

Spoiler

ss_tomahawk_11-03-18_23-22-12_(escape).thumb.jpg.d3b7c293b77449041580226ed0cd5029.jpgss_tomahawk_11-03-18_23-22-14_(escape).thumb.jpg.4a059791d7056d01bae1871cb697dd8e.jpg

2 arty na raz ale! obok są anomalie i trzeba je najpierw wykopać z dala od anomalii bo inaczej pułapka/łowuszka nie zadziała! (spojler)

 

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  - Wgranie tego fixa w trakcie już prowadzonej gry nic nie daje. Trzeba zaczynać grę od nowa.

Radzę przeinstalować moda, tego co masz usuwając całkowicie i czyszcząc rejestry. Możesz dodać fiksa na słabe komputery, pozwalające na grę z oświetleniem statycznym. Jeśli się na to zdecydujesz, a nie chcesz grać od początku, mogę Ci podrzucić jakiegoś sava do wyboru. Od rozpoczęcia gry, do momentu na Obrzeżach ( Sortownia to taki areszt selekcyjny na nich ).

To zapis tuż po rozmowie z Sidorowiczem i uzupełnieniu zapasów. Czyli cała gra dla Ciebie.

035 troche zakupow.dds

035 troche zakupow.sav

A co dotyczy udźwigu, to na prawdę nie ma potrzeby kombinowania, bo ilość artów zwiększających udźwig jest znaczna. Zobacz na moich screenach z HUDem z poprzedniej gry. Takie niebieskie podnoszą o 25 kg. A są i inne podnoszące trochę mniej. Masz na każdej lokacji kłada, to możesz wykorzystać to do poruszania się z nawet dużą nadwagą. Ale uwierz, naprawdę nie ma takiej potrzeby. Pieniędzy za dużo nie potrzeba, bo np. amunicję zabierasz z trupów i ich broni. Ustaw sobie w opcjach automatyczne rozładowanie broni, to włożenie broni do inwentarza oddzieli Ci od niej amunicję. Zbędną broń wyrzucasz, bo długi czas dotarcie do handlarzy jest ograniczone, a NPCów z kasą na jej zakup znikoma ilość.  Broń wyrzucona z inwentarza na ziemię, nie znika przez długi okres gry, można to więc wykorzystać. Jedyne co warto zrobić, to zmniejszyć GB zmęczenie przy biegu, bo czasem on ratuje mu dupsko. Tu masz już poprawiony plik actor. Wypakuj i razem z katalogiem wklej do configs. Ponieważ nie ma tego w gamedacie moda, to w każdej chwili możesz usunąć i mieć opcje z moda.

creatures.7z

W #1 moda, tam gdzie jest opis instalacji, jest tłumaczenie uwag od zaurusa. I znajdziesz tam informację o zmianach jakich można dokonać we Właściwościach skrótu pulpitowego dotyczących obciążenia moda oświetleniem. Dla słabszych komputerów tę opcję można zmniejszyć, lub całkowicie usunąć. zaurus podaje wartości cyfrowe jakie można przypisać temu -smap. Mod sam ustawia na -smap4096. I to 4096 zmieniamy, albo całą komendę usuwamy.

Skorzystaj z tej możliwości. A przeinstalowanie moda, na pewno potrwa krócej niż ciągła walka z wylotami bez pewności ukończenia moda.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SŁAWEK  - Na początkowym etapie gry, takie wyloty nie powinny się przytrafiać. Jeśli je masz, to też masz problem albo z instalacją moda, albo z niewłaściwym doborem parametrów ustawień. Mod jest bardzo wymagający, więc nie należy przeceniać możliwości swojego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Jeśli będziesz przeinstalowywał moda, to oczywiście że tak. Na tym co masz jak go dodasz, trzeba zacząć nową grę. I wtedy mój zapis będzie w pełni współgrający z modem, bo na takim został zrobiony.

Patch został wstawiony, bo usuwa błędy moda zauważone już po jego upowszechnieniu. A mniej błędów, mniej kłopotów.

No i spolszczenie które jest aktualnie do pobrania, jest dla tego patcha. Inaczej dialogi wprowadzą w błąd. No i jest kilka istotnych zmian w spawnie mutantów, efekty wykonania zadań itp., nie mówiąc o bugach, jak możliwość zniszczenia BTRa nożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Po pierwszym uruchomieniu moda, obejrzeniu intra które przypomina śmierć Greka w Prypeci można grać dalej, bez problemów.

Komendę -nointro dodajemy dopiero przed drugim uruchomieniem, aby już więcej intra nie oglądać.

Z udźwigiem niemożliwe jest jego przekroczenie. Masz w inwentarzu sprzętu na 15 kg, GB bez płaszcza może nosić 40kg, a w płaszczu 90kg. Zobacz na screenach. Ja nie mam sczitowanego udźwigu, więc u ciebie też nie może wystąpić.

ss_administrator_11-04-18_17-23-06_(predbannik).thumb.jpg.9fd1f886f2c822e460955345bf43bd84.jpgss_administrator_11-04-18_17-23-14_(predbannik).thumb.jpg.cafc14c10ece69cdca81e7ecbc500b63.jpg

A co dotyczy wylotu. Masz go na moim zapisie, czy przy uruchamianiu moda? Bo to dziwne. Nawet na słabym komputerze mod się powinien uruchomić dla nowej gry. Przejdź wtedy na Wysypisko i nawet bez rozmowy z Dedmenem zrób zapis, wyjdź z gry i uruchom na moim.

Jeśli wylot się pojawi, masz coś skićkane z modem. Pobierz go z innego linka i na nowo zainstaluj. Przy prawidłowo przeprowadzonej instalacji nie ma cudów, mod musi ruszyć. Przy wybieraniu miejsca instalacji wystarczy wskazać tylko dysk albo partycję na której instalujesz. Np D:\ a resztę zrobi instalator Setap_als.exe. Niewskazane jest instalowanie na dysku z systemem.

Ale proponuję od razu z patchem dla słabych komputerów i usunięcie tej opcji ze skrótu pulpitowego. I nie dodawaj tego pliku alife.ltx, bo on był dla mnie dla całkiem innego zdarzenia. Plik actor.ltx ode mnie nie może wywołać takiego błędu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Usunąłem moda pobieram z innego źródła ,zainstaluję jeszcze raz i od razu wgram twój zapis.

Jakieś porady przed pierwszym uruchomieniem, napisz dokładnie jak wyczyścić rejestr z tego moda kiedyś czyściłem ale to było bardzo dawno,żebym coś innego nie usuną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Do czyszczenia rejestrów są clinery, darmowe programy np. CCleaner Free. Można ręcznie, ale nie radzę.

Doczytałem że pobierałeś moda z torrenta, a to zawsze grozi tym, że wstawiający coś od siebie pododawał.

Radzę najpierw uruchomić moda bez dodawania moich plików. Dopiero jak ruszy bez problemu to wyjdź na pulpit i je dodaj do _appdadata_  i configu.

Ten Twój błąd pokazywał, że masz problem z promieniami słonecznymi. W ustawieniach rozszerzonych masz kilka pozycji tego dotyczących. Tak samych promieni jak i ich pochodnych, czyli cieni i połysku. Wszystko ustaw tak aby ich nie było. Wyłącz też miękkie cząsteczki.

@vidkunsen  Ty chyba tym trainerem zmieniłeś udźwig. Możesz ustalić w jakich plikach moda on dokonał zmian i te pliki tu wstawić? Bo są one dla rus gry i może być konieczność w nich pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kondotier napisał:

Doczytałem że pobierałeś moda z torrenta, a to zawsze grozi tym, że wstawiający coś od siebie pododawał.

Ja też pobrałem z torrenta i nie mam żadnych problemów. Zawsze, jak jest taka możliwość, to pobieram z torrentów. Rosyjskie torrenty, te z modami do Stalkera są ok, no i szybko się pobiera. Oni sedują, nie tak jak nasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen  Nie jest tak źle z tymi artami na udźwig. Ja ich nazbierałem tyle tych zwiększających o 25kg, że pozwalały mi nosić ponad 300kg, mieściły się w istniejących slotach. Magazyn spec artów zrobiłem sobie w śmigłowcu przy wejściu do bazy na Bagnach, tak że zanieść je do handlarza mógłbym bez jakiegokolwiek innego sprzętu w inwentarzu. Tak że nawet ten chyba Upadły Anioł mający wagę 28kg nie byłby w stanie mi przeszkodzić. Te na mniejszy udźwig które w czasie gry są zbyteczne, też tam można trzymać i wykorzystać je w ostatniej chwili.

@kanon1022   I jak, uruchomiłeś w końcu moda bezwylotowego? Grasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Przeinstalowałem , wgrałem plik alife od OldMana jest dla mnie chyba, twój plik creatures mam wgrać ,czy mogę go nie wgrywać. Moda pobrałem z innego źródła ,mod się uruchamia , ostatnio miałem problemy dopiero za barierą. Można wgrać twoje sevy od razu ,czy lepiej nie ,może to spawner powoduje problemy. Na jakim poziomie grać ja wybrałem weteran.

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Możesz nie wgrywać. Ja robię sobie w nim takie zmiany, które pozwalają mi bez zadyszki przebiec całą lokację. GB odzyskuje energię po zatrzymaniu w ułamku sekundy i gna dalej. Przydawało się to jak mnie opadało stado psów, tuszkanów i na dodatek jeszcze pijawek, a nie musiałem ich zabijać, bo ani do wykonania zadania to nie było potrzebne, ani nie potrzebowałem ich części. Tak łatwiej mogłem pokonać na Kordonie ten odcinek za barierą. Można go dodać w dowolnej chwili, nie wymaga gry na nim od początku. Tyle tylko że dodać go należy przed uruchomieniem gry, z poziomu pulpitu. Ale skoro sam przekroczyłeś barierę, to mój save z Sortowi jest zbędny.

Plik alife.ltx był dla mnie, na wyloty w Prypeci w czasie freeplaya. Jeśli jeszcze nie zacząłeś nowej gry, to go usuń, bo on spowoduje Ci inne odległości pojawiania się wrogich NPCów i mutantów, niż przewidziane w modzie. To samo z itemami.

Poziom trudności to Twój wybór. Przeciwnicy w modzie, a szczególnie raiderzy są wystarczająco twardzi. Ja zawsze gram na poziomie stalker.

A na cholerę Ci ten spawner? W modzie znajdziesz lub już na Sortowni dostaniesz taką broń, że można z nią przejść całego moda. Zobacz na moich screenach z HUDem, co bez kombinowania dał mi mod. A drugie tyle sprzedałem lub leżało w schowkach. Choć teraz po ukończeniu moda wiem że niepotrzebnie je chomikowałem. Amunicję, żarcie i noże do rzucania dostajesz u handlarzy za zwykłe arty i części mutantów. A pierwszą partię noży do szukania zbierzesz podczas pobytu na Bagnach. Szanuj je i nie lekceważ. Jeden taki nóż jest więcej wart niż wagon amunicji. Przy celnym rzucie najtrudniejszy mutant pada od jednego noż, który potem możesz z niego zabrać. A przy odrobinie szczęścia, nawet te którymi chybiłeś.

To że na początku biegasz tylko z nożem, uatrakcyjnia grę. Inna broń nie jest na tym etapie potrzebna. Będzie potrzebna, mod i scenariusz dostarczą. Kłaniają się wszechobecne piktogramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Sądzę, że nie zapomniałeś z poprzedniej gry, co działo się do momentu gdy ginąłeś za barierą. Dla zrozumienia rozmów w dalszej grze to konieczne. Jeśli tak, to możesz wgrać i ciągnąć dalej.

Tu masz jeszcze jednego sava, kiedy po przedarciu się jesteś przy ATP. Ale po uruchomieniu nie czekaj, tylko gnaj na złamanie karku.

025 przy atp.dds

025 przy atp.sav

Trzeba unikając ognia GRCowców i śmigłowca dobiec do wioski i schować się bunkrze. Tam zabrać "łup" z niebieskiej skrzyni i wleźć na zaplecze aby z takiej skrzynki zabrać notatkę. Do czegoś jest potrzebna, ale ja do tego nie doszedłem. Z bunkra do tunelu i na Sortownię.

A tu masz screeny pokazujące że spawner jest zbyteczny. Naprowadzenia na schowki z bronią i środki do przetrwania za friko. I tak co kawałek gry.

ss_administrator_11-05-18_12-09-19_(predbannik).thumb.jpg.863fcc95156b590bb63e831d50a74f1d.jpgss_administrator_11-05-18_12-10-34_(predbannik).thumb.jpg.22615ec5e38b8f70b63e956c752b6023.jpg

A jak nie chcesz biegać, to od razu ten u Sidora. Rozmowa ze screena nie od razu. Plik actor, oprócz wytrzymałości, ma jeszcze wstawiony głębszy niski przysiad. Wszędzie wleziesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.