Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@DaarMoo  Wybór ścieżek nie ma znaczenia. To wszystko jest związane z losowym spawnem. Te podwójne arty są tego dowodem. I to, że w jedne grze w pewnych miejscach są, a drugiej już ich tam nie ma.

A po trzeciej grze jestem pewien, że to w co gramy, to OBT.

I na dodatek moda nie dokończonego. Mam we freeplayu zadanie ze scenariuszowej części. Jest rozbieżność pomiędzy znacznikiem ( jest na Sortowni ), a rzeczywistym miejscem pobytu NPCa wynikłym z prawidłowo przeprowadzonej gry ( bagna, baza Uzbeka ). Jest końcowy dialog, bez zaliczenia. Dla jasności, jest to zadanie z najemnikami zabieranymi do X18, a następnie brania ich do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moja kolejna przygoda z modem kończy się znów niesmakiem  :056: :tappingfoot: . Nie dość że brakuje mi artów na zaliczenie tego freeplayowskiego zadania które nazwałem "Porzućcie wszelką nadzieję", to tak jak w poprzednich grach, pojawiły się mi wyloty związane z wczytywaniem kolejnych lokacji. Ugrzązłem na lokacjach Rudy Las i Magazyny Wojskowe.  Nie mogę z nich przejść ani na Jantar ani na Wysypisko. To chyba ten dodany dla dekoracji sprzęt wojskowy powoduje te problemy. Jak wygląda log takiego wylotu, już pokazywałem trochę wcześniej. A że dalszy ciąg przygód już znam, bez żalu mówię modowi pa pa.

Zobaczymy co @zaurus owi wyjdzie z tą nową wersją. Bo inaczej mod będzie grywalny tylko w części głównej.

A te dwa screeny są jakby puentą mojej gry.

ss_administrator_11-19-18_15-39-10_(military).thumb.jpg.2032fff000728f1b64202642eaac0c8f.jpgss_administrator_11-19-18_12-55-18_(darkvalley).thumb.jpg.df31f61d2ce6c63a35f841b9acc87e30.jpg

Moda na razie zostawiam na kompie i dalej służę poradami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogę z Kordonu na Sortownię znam, ale jak wchodzę z Wysypiska na Kordon to mam przywitanie ze śmigłowca a  następnie ze wszystkich luf jak się znajdę w polu widzenia. I problem w tym, że nie wiem co dalej robić i jak postąpić, może coś zrobiłem źle i dlatego do mnie strzelają czy tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni będą do ciebie strzelać a ty masz wężykiem udać się do/na Bagna w stronę przejścia na zachód od chlewni/obozu przejściowego GRC dla Stalkerów wszelkiej maści.

Zgon natychmiastowy zaliczasz gdy będziesz za blisko przejścia z anomaliami elektrycznymi.

W tym przypadku bagna nie wciągają tylko ratują życie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Też ugrzęzłem w Rudym Lesie. Znany error dopadł mnie nagle. Nagle - tak. Niespodziewanie - nie. Dlaczego - nie. A dlatego, że symptomy mającego nadejść crushu pojawiły się już na Sortowni. Na początku nie zwróciłem uwagi zajęty wykonywaniem zadań. Dopiero w  odpowiednim momencie zrozumiałem, że drugi raz moda mogę nie skończyć. Gałacz mnie załatwił. Zamiast czekać przy ognisku na rozmowę (po dialogu z Uzbekiem/Baszarem) biegał w kółko na Sortowni po tej samej trasie. Ja czekam na niego, a on biegał. No to z Bagien pobiegłem do niego. Na Sortownie. Nic z tego. Biega dalej. Próbuję rozmawiać, ale on woli biegać.  I nagle zniknął. No myślę, poszedł ogrzać się przy ognisku. Wracam więc na Bagna wierząc, że jest. Nie ma. Dalej wiadomo.

Były też inne symptomy. Kumpel naćpanego przy wieży żywy zamiast martwy, prawie brak mutantów. O artach na parasolkę nie wspomnę.

Cóż. Skrypt walnął. 

Zrobiłem reinstal i zobaczymy. 

Bo fajny mod przecież, choć niedopracowany.          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Nie wiem czy to dobry dział ale innego nie widzę w tym modzie, zacząłem w niego grać, chociaż to trochę za dużo powiedziane bo jestem w pieczarze czyli sam początek i mam nie lada problem, a mianowicie nie potrafię z niej wyjść ponieważ gram na STATYCE, inne opcje nie wchodzą w grę bo mam za słabego kompa, próbowałem, nic z tego, co do samego wyjścia, jest gościu na YT z reszta nie on jedyny który w to gra i prawdopodobnie gra na dynamicznym oświetleniu bo ma w tej pieczarze w miarę jasno, u mnie jest ciemność totalna, lampiony które oświetlają korytarze sięgają oświetleniem może z 1 metr od "lampki", chciałem Wam zrobić screeny ale nie wiem jak je zapisać ponieważ nie mogę znaleźć w opcjach Rezerwnoje kopirowanje bo jak wiadomo tylko po zaznaczeniu tej opcji one działają, gdzie ona jest konkretnie?

"Wszystkie logi, zapisy i screenshoty znajdują się w katalogu _appdata_. Jeśli w Opcjach zaptaszkujemy Rezerwnoje kopirowanje" w appdacie nic nie mam, aczkolwiek sejvy normalnie się zapisują, te quicki też

A tu kanał z którego korzystam, jak ktoś nie wie to będzie dla potomnych, pozdro

https://www.youtube.com/watch?v=DWU_Cc-5cj0&list=PLit1Wbp6EQI9pw9CbTmLtT9D8oaq2T3Ew

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo - Są dwa sposoby dotarcia na Sortownię.

1. Wchodzisz na Kordon z Wysypiska i od razu do budynku posterunku, prawie pod sam teleport. Zapis. Tu śmigłowiec cię nie dopadnie. I teraz będą dwie możliwości. Albo sam odleci i będziesz mógł zacząć "bieg o życie". Musisz biec jak najbliżej płotu przy prawej skarpie, co kawałek robiąc szybkie zapisy. Warto mieć w user.ltx ten sposób zapisywania od scigacz1975. Biegniesz do tej dolinki między torami a chlewniami. Jest tam takie załamanie krzywizny płotu, które musisz pokonać na pełnej szybkości, aby samostrzały cię nie dopadły. Teleport na Bagna do północnej wioski. Ale drogę przez Kordon od teleportu z Bagien do tunelu na Sortownie i tak musimy pokonać pod ostrzałem śmigłowca i GRCowców przy śmietniku.

Jeśli jednak śmigłowiec nie odleci, to chowając się za drzwiami posterunku, tylko z wychyłu spróbuj go "podpalić". Wtedy on odlatuje na dłużej i drogę aż do chlewni masz bezpieczną. I tu porada dla tych co dopiero zaczynają grę. W okresie gry, gdy poruszamy się po Kordonie z glejtem nietykalności, trzeba w skrzyni na tym posterunku zostawić sobie jakąś dobrą broń i sporo amunicji. Wtedy walimy do śmigłowca bez ograniczeń.

2. Wejście na Kordon z DM. Trzeba mieć granatnik podlufowy i sporo granatów. Zaraz po pojawieniu się w tunelu zapis i trzymanie się w głębi. Przed nami trzech GRCowców i dwa transportery. Przeszkadza patrolowy śmigłowiec. Mamy już snajperkę 5.56, robimy z niej użytek do widocznych NPCów. Jeden schowany z lewej w krzakach, jest na później. Teraz z granatnika podlufowego dobieramy się do BTRów. Możemy też wykorzystać ręczne granaty. Jeśli będą wybuchały pomiędzy transporterami, to uszkadzają oba równocześnie. Po ich rozwaleniu pora na śmigłowiec. Zatrzymuje się na chwilę za tunelem. Losowo z prawej lub lewej jego strony. Znowu wychylając się tylko z tunelu podpalamy go. Odlatuje, my biegniemy. GRCówcy w ATP, oraz na dwóch polowych posterunkach nie są najlepszymi strzelcami. Dają nam możliwość dobiegnięcia do tunelu.

Taka uwaga. Jeśli po odlocie podpalonego śmigłowca zginiemy i wczytamy zapis, pojawia się on cały i sprawny. :viva:

Jak po tej podpowiedzi sam nie dasz rady, służę zapisem już na Sortowni.

@cez137 - Nawet na dynamicznym oświetleniu w tej pierwszej pieczarze jest ciemno jak w ***** . Musisz znaleźć trupa i zabrać klucz. Klucz jest kwestowy. I tak jak już pisał @vidkunsen , znaleźć taką mgiełkę na spągu. To teleport. Zasada chodzenia w takim mroku, to trzymanie się prawej lub lewej ściny. Zawsze doprowadzi do celu.

@DaarMoo  Jesteś już w freepleyu? Poratować savem? Jeśli tak, pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbę, proszę o podpowiedz, wychodzę z Sortowni po podreperowaniu reputacji, bajorko, odnajduję trupa Teuton i zalicza mi to zadanie. Następnie jest uaktualnienie zadania, idę do por. Simonowa i nie mam opcji dialogowej, na filmie jest. Czy ta opcja dialogowa ma wpływ na fabułę czy tylko dotyczy schowka na poddaszu na posterunku, czy trzeba jeszcze coś wykonać na Sortowni. Wstawiam link do filmu, dialog od 1min. 53 sek. Film nr 10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier o dzięki dobry człowieku, łaziłem chyba z pół godz po tych tunelach i nic, teraz to co innego

Te quady to wszystkie takie wolne?

Ludzie jest jakiś sposób albo droga żeby przeciąć tą siatkę i żeby mnie nie zabili? No przecież tj chore, z której strony i jak cicho bym nie podszedł to snajper mnie zdejmuje? próbowałem kilka razy, wtf? gram na poziomie STALKER więc nie jakimś mega trudnym i już takie problemy na początku rozgrywki? to co będzie później? hmm? poradniki poradnikami ale przecież poradnik za mnie tego nie zrobi. pozdro

ss_windows7_11-21-18_10-46-51_(escape).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowek nad pomieszczeniem socjalnym Kompani Ochrony na Kordonie zawiera artefakt Czarny Anioł, bierzesz i dajesz trepowi na bazie a on ci w zamian podkopsa tobie BTR-a dzięki któremu zaliczysz misje na spalarni odpadów + schowki - wjedziesz BTR-em w bramę i hyc do środka po fanty.

Potem jak na filmie zaliczasz Bagna i uzyskujesz artefakty monolitu potrzebne do misji na "diabelskim ATP" - czyli na alternatywnym ATP na Kordonie - 10:45 filmu nr 10 - misja do której potrzebujesz BTR-a.

Cez137 - znajdź artefakty na wytrzymałość to będziesz szybciej biegł niż quady jadą.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo Ale do tego wojskowego idziesz dopiero, jak chyba barman Cię do niego pośle po paszporty. Wcześniej jednak musisz pofatygować się na Bagna i powiadomić Baszara ( Uzbeka) o śmierci krewniaka. No i na Bagnach zrobić zadanie na szukanie upadłego drona. Zobacz na kawiarni, czy się pojawiło już ogłoszenie. Albo w Bazie na Bagnach. Zadań na Bagnach może być więcej, bo nie znam Twojej gry, która w tym modzie jest indywidualna, zależna od wyboru odpowiedzi. No i zadania na drona może jeszcze nie być. Teraz możesz "postukać" do bramy fabryki, aby dostać zadanie na BTR ( taka będzie myśl Greka ). Tylko uwaga na snajperów, strzelających bez ostrzeżenia. Bez tego wojak przy bramie też nie gada.

 

@cez137  Kłady to tylko taki ozdobnik. Raczej biegaj pieszo, aby nie przegapić zwykłych artefaktów, które koniecznie trzeba zbierać, bo jak w informacji o patchu pisał zaurus, inaczej będą problemy ze spec artami. A arty na bagnach handlarze wymienią Ci na noże do rzucania. Bezcenna rzecz na pijawki, burery i nawet na nibygiganta. Przy celnym trafieniu są do odzyskania z trupa.

Co zaś dotyczy przedarcia się przez mur. Pogadałeś z NPCami na północnym posterunku o zrobieniu szumu przy murze? Po tej rozmowie poczekaj do północy, idź wzdłuż płotu na kucaka. Na screenie widać że jesteś od płotu daleko. W pewnym momencie natrafisz na uskok płotu z drutem w jaśniejszym kolorze. Przecinasz i za chwilę sygnał o powiadomieniu aby zrobili szum. Bez tego ani rusz. Jak nie dasz rady, to sporo wyżej dałem komuś sava już przy ATP. Możesz skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baszara poinformowałem, dałem kartkę i zadanie zaliczone,na filmie NPC z kimś rozmawia przy ognisku, w mojej grze nie ma tego typa widocznie coś jeszcze muszę zrobić. Zadania na drona jeszcze nie mam i w fabryce jeszcze nie byłem ( ta na Sortowni? ). Wczytam zapis z Bagien i sprawdzę czy nie ma tego ogłoszenia w bazie.

Sprawdziłem Bagna oraz Sortownię, nie ma ogłoszeń, wstawiam ostatni zapis i bardzo proszę kogoś o sprawdzenie co spartaczyłem, będę niezmiernie wdzięczny.

95.dds

95.sav

Byłem przy fabryce postukałem i wojak przemówił, mam zadanie na arefakt, może wyprostuję grę, dam znać.

Gram.

Edytowane przez bolo
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.