Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy z autorów modów np. Zaurus, są na naszym forum. Inni o nim wiedzą i mogą tu zaglądać nawet bez rejestracji. A i nasi forumowicze, też uczestniczą w rus forach. A już w kilku modach były nicki naszych najaktywniejszych forumowiczów.

To może być czysty przypadek, ale niezbadane są wszystkie drogi Zony :huh:.

Ale dawanie w ramach zasług, nicków forumowiczów postaciom z moda, nie jest dobrym pomysłem. Chyba w pierwszej wersji Czasu sojuszu tak było. Wyglądało to tragicznie. Szczególnie gdy w dialogu, nicka trzeba było odmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kondotier napisał:

Ale dawanie w ramach zasług, nicków forumowiczów postaciom z moda, nie jest dobrym pomysłem. Chyba w pierwszej wersji Czasu sojuszu tak było. Wyglądało to tragicznie. Szczególnie gdy w dialogu, nicka trzeba było odmieniać.

@Kondotier, pisałem przecież, że nick musi pasować do klimatu Stalkera. Dlatego w żadnym spolszczeniu nie ma np. smoxa, czy metka58. Natomiast Gorodecki spełnia ten warunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Gram sobie w tego moda, i jak na razie trochę lipny się wydaje, jedyne co dobre to fajnie przetłumaczone dialogi natomiast bugi i jakiś takie dziwny concept tej gry trochę odpycha. Pare błędów/rzeczy które mi się nie podobają:

1. Tak samo jak jaskinia w OP-2, tak samo tu pierwszy poziom lekko irytujący

2. W pierwszej misji w bunkrze, nie mogłem przejść przez pokój z gazem nawet po tym jak już gaz odciąłem, musiałem restartować

3. Pare reloadów musiałem też zrobić żeby pod koniec bunkra ten gostek ze świadomości wreszcie sobie poszedł

4. Nie mam pojęcia co robi to menu 'Faction Commander' - pomimo to że można łatwo się domyślić to opcje jak i cała ta 'wojna klanów' jak to miała miejsce w Clear Sky jest mało trafionym pomysłem w modzie fabularnym a co za tym idzie...

5. Byłem w Kordonie i pograłem sobie pare questów z wioski nowicjuszy i tego gospodarstwa ze stalkerami, poszedłem dalej i nagle widzę komunikat że 'misja nieudana'. Nie wiem czy NPC które poginęły były jakieś bardzo ważne czy nie ale słabą perspektywą jest jeśli wojsko zabije mi wszystkich questgiverów w całej lokacji. Jak na razie wojacy zajęli cały Kordon, łącznie z bazą neutralnych stalkerów. 

6. Byłem już u paru mechaników i jak na razie tylko ta kobieta z kordonu była mi w stanie naprawić broń, reszta nie miała nawet opcji dialogowej do naprawy, nie mówiąc już o ulepszaniu.

7. Niektóre NPC które są zaznaczone jako 'ważne' mam wrażenie że podczas mojej nieobecności albo chodzą sobie po mapie albo wdają się w jakieś walki bo jak wróciłem na wysypisko to jeden gość z tego targu leżał sobie martwy...

8. Wchodzę sobie w teleport i po drugie stronie dostaje od razu kontrolera, i to co zrobili z tym 'zakłóceniem' które wytwarza kontroler i co to robi z kamerą to jakaś pomyłka.

9. Tak jaki w większości tych rosyjskich modów ciężko dostać cokolwiek i ogólny brak itemków, i z tego co zauważyłem to npce nie dropią ammo do broni.

Planuje jeszcze trochę pograć i zobaczyć jak to się rozkręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AhrimanTheSorcerer napisał:

...

9. Tak jaki w większości tych rosyjskich modów ciężko dostać cokolwiek i ogólny brak itemków, i z tego co zauważyłem to npce nie dropią ammo do broni.

Planuje jeszcze trochę pograć i zobaczyć jak to się rozkręci.

Tak się składa że to akurat dzięki  "tym rosyjskim modom" żyje nadal Stalker. Zmęczył cie ten mod okropnie z tego co widzę i myślę że nie jest on "lipny" jak piszesz lecz za trudny dla ciebie.

Nie jesteś pierwszy dlatego proponuje się zapoznanie z tym tematem i zastanowienie się nad kolejnym modem, może po prostu łatwiejszym dla ciebie.

Temat dla do przeczytania i przemyśleń: 

Pozdrawiam. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@gucio46 - na drugim naszym forum stalkeruniwerse.  https://stalkeruniverse.stalkerteam.pl/index.php?topic=782.0     Ale musisz tam być zarejestrowany oddzielnie.

Jeśli nie jesteś, to po zarejestrowaniu, puść PW do cichego, bo musi Cię dopuścić. 

Ale musisz o jednym pamiętać. To jest poradnik z gry cichego i jest mało prawdopodobne, abyś przeszedł dokładnie tę samą drogę. Dlatego graj sam, a poradnikiem podpieraj się wybiórczo. Wystarczy że w Metrze, trafisz na inny teleport i już to co cichy miał na początku, będziesz mieć wiele później i odwrotnie. Jego późniejszą grę, na początku. Ten mod to prawie free play i chodzisz po lokacjach jak chcesz, oczywiście zmierzając do wykonania zadań z PDA i tych co musisz mieć w głowie lub na papierku. W Leszym kraju dostałeś, lub dostaniesz informację, że niektóre z głównych zadań znikają z PDA.

I powodzenia w grze :smile_destroy:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do @Anton Gorodecki . Masz chyba tego moda postawionego ze spolszczeniem. Czy mógłbyś zrobić wykaz wszystkich lokacji? O polskie nazwy prosi LIQUIDATOR, a ja zapomniałem jak się niektóre nazywały. Prześlij mi to na PW. Takie jak Kordon, Wysypisko, Jupiter czy Prypecie, możesz pominąć.

Albo wstaw ten plik tekstowy, w którym są nazwy lokacji.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że w produkcji jest 3 część. Pewne rozwiązania dopiero tam znajdziemy. Tak jak po 1 części, nie wiadomo było, po co nam były te trzy artefakty. Dopiero tu się tego dowiadujemy. Tyle dobrze, że kolejne części zaczynają się tak, jakbyśmy poprzednią prawidłowo ukończyli. A teraz trzeba zobaczyć tylko ten napis, że tu będzie przejście do 3. części. Jest wstawiony screen z tą informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też sobie to wytłumaczyłem że z niektórymi postaciami spotkamy się znowu w kolejnej części moda. JEDNAK mod nie powala na kolana ILOŚCIĄ zadań, więc jak dla mnie to rozbicie go na kolejna część mija się trochę z celem. Choć z drugiej strony byc może zawartość "Źródła" pozytywnie nas zaskoczy.

Wybaczcie proszę tą krytykę ale pod względem ilości zadań i zasiedlenia lokacji 7.63 naprawdę słabo się prezentuje.... chciałoby się po prostu więcej od moda który ma 62 lokacje i niektóre z nich naprawdę są BARDZO klimatyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

Wybaczcie proszę tą krytykę ale pod względem ilości zadań i zasiedlenia lokacji 7.63 naprawdę słabo się prezentuje...

Nie przepraszaj @Anton :) Ten mod, tak jak chyba wszystkie mody, ma zalety i wady. Tylko czasem bywa tak, że to co dla jednego jest wadą, dla drugiego jest zaletą:)

Tak jak w tym przysłowiu - "Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.