Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak - teraz Doppelganger - po OP-2 zapewniam, że będzie miłą odmianą - i wcale nie łatwiejszą. Grałem 5 razy w tego moda (wychodziły nowe updata wymagające nowej rozgrywki...) i za każdym razem szło się inaczej. Zrobiłem poradnik - ale z perspektywy, jest on poglądowy:biggrin: - każdy będzie miał trochę inaczej. Co najważniejsze: cierpliwość i wyobraźnia - to w tym modzie jest potrzebne. Jest bardzo "metafizycznie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no. Gratuluję nie tylko ukończenia nota bene, bardzo wymagającego moda, ale i wytrwałości. Mnie jej brakło. A może to już był przesyt. Kilkukrotnie rozpoczynany po rosyjsku, później też kilka razy po polsku.

W każdym bądź razie, udowodniłeś niedowiarkom, że mod do przejścia. I że nie tylko Solianka i OP-2 są wyzwaniem.

A nie zagranie w Duplikaty, po skończeniu Artefaktów śmierci, byłoby grzechem ciężkim w stalkerskim świecie.

A powstaje trzecia część tej trylogii. Będzie w co grać :biggrin:.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w OP-2 prowadzony jesteś za rączkę jeśli chodzi o wykonywanie zadań (odnajdywanie schowków pomijam), to tutaj największym wyzwaniem było szukanie Drogi właśnie.

Drogi która jest nieszablonowa, trudna do znalezienia, celowo wręcz opisana błędnie (nazwy przejść to tylko stosiki liter a tak naprawdę przejścia/teleporty prowadzą nas wg naszych postępów w grze, dwa zadania celowo prowadzą do niemożności ukończenia moda - mówię o "swojej" grze czyli członkiem frakcji Stalkerzy). Droga, której fabułę poznajemy nie poprzez spotykane postaci a głównie z informacji zawartych w znalezionych PDA. Droga - która jest tylko chwilową alternatywą znanej rzeczywistości, którą należy zmienić...i zniszczyć.

Bardzo się cieszę że ukończyłem tego moda po OP-2. Oba są tak bardzo do siebie niepodobne, inne zarówno jeśli chodzi o fabułę jak i rozgrywkę... Dlatego tak bardzo właśnie RBFF od Maxa Warlocka spodobał mi się. Ocenę moda pozostawiam przyszłym Graczom tej zawiłej układanki. Ja połknąłem bakcyla i obawiam się że moja mogłaby być nad wyraz subiektywna.

Odnośnie wideo poradnika na fleszki - z racji tego że fleszki na estakadzie w DM zdobyłem w nieco inny sposób niż teleportacja do wyznaczonego miejsca na estakadzie (i bynajmniej nie przez "czity") nie mogę go stworzyć. A chciałbym zaprezentować w nim właśnie "prawidłową" drogę do każdego teleportu na estakadzie. Jeśli jednak ktoś z przyszłych graczy będzie miał z ów fleszkami problemy - zawsze służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z przekazanego mi przez Antona Grodeckiego zapisu, dokończyłem tego moda. 

Anton wstawił na forum filmik z końcówki moda. Zawartość tego filmiku, chcę uzupełnić screenami, wg mnie zawierającymi istotne informacje, dla tych, co z modem przygodę dopiero zaczną.

Aby na moście na Zatonie nie być zaskoczonym, trzeba dokładnie przeczytać informację, jaką otrzymamy.

ss_user_01-19-16_23-18-30_(zaton).thumb.

Kiedy z'ONA z naszą bierną pomocą poradzi sobie ze śmigłowcami, zaczyna się finał części pierwszej trylogii, gdy znajdujemy trzeci artefakt śmierci.

ss_user_01-20-16_00-11-09_(zaton).thumb.

a zarazem wprowadzenie do części drugiej, Duplikatów-Odmiennych światów. Warto zapamiętać to, co mówi z'ONA

ss_user_01-20-16_00-05-25_(zaton).thumb.

A ja jeszcze raz dziękuję Antonowi, za umożliwienie mi wykonania tej porady.

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Striełok5 napisał:

Witajcie stalkerzy a dało by się zrobić do tego spawner?

Pomijając pewne kwestie, do czego Ci ten spawner? Pieniędzy jest ogrom (po sprzedaży fantów u właściwych handlarzy) a potężne bronie  znajdziesz w czasie rozgrywki (mod nie jest długaśny). Początkowo jest ciężko, ale jestem pewien że po uprzednim WNIKLIWYM przeczytaniu wszystkich porad i wskazówek kolegi @kondotiera dasz sobie radę. 

Nie poddawaj się i spróbuj zagrać - mod jest bardzo ciekawy, a w razie problemów służymy zawsze pomocą.

Powodzenia.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skończyłem. Trochę niespodziewanie. Ponowne wejście do Tunelu, znalezienie teleportu, i jestem w Zatonie, a tam, "Odrodzony, biegnij wzdłuż rury", most , trzeci art do którego nie można podejść, śmigłowce i...  z'ONA.

ss_asus_02-21-16_23-28-01_(zaton).thumb.  

ss_asus_02-21-16_23-29-48_(zaton).thumb.

Edytowane przez DaarMoo
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee, to jeszcze nie koniec moda. Musisz doprowadzić, aby pojawiły się napisy, w których Zona daje Ci mnóstwo informacji. Są to trzy oddzielne ekrany z napisami. Ja je wstawiłem tutaj na forum do tematu, posklejane. Jest to pięć postów wyżej, niż screeny.

Aby śmigłowce Cię nie rozwaliły, wchodząc na most gdy wyświetla się timer, dojdź do ciężarówki i się za nią ukryj. Tu zapis.  Będziesz latał nad Zatonem, ale wylądujesz znowu za ciężarówką. Ale random moda, może cię zabić. Wtedy powtórka z zapisu. Będąc za Złem, możesz kucając patrzeć pomiędzy skrzynią ładunkową i kabiną, jak taka fikuśna anomalia rozwala śmigłowce. Gdy rozwali ostatni, zapisz się i idź do wiszącego artu, ale nie dochodź. Poczekaj. Zobaczysz inną Zonę i napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie - nie koniec. Bieg wzdłuż rury, timer, atak śmigłowców (udało mi się nie zginąć mimo intensywnego ostrzału), trzy informacje od z'ONY, lot na szarą zoną, most z trzecim artem. Gdy chcę do niego podejść, pojawiają się końcowe napisy w cyrylicy. To nie koniec ?  Nie ze wszystkiego zrobiłem screeny bo po co. Naciskam esc - końcowa strona z podstawki, naciskam drugi raz - tytułowa z RebornaFF i można zaczynać od nowa. I zacząłem w klanie Stalkerów. 

I jeszcze jedna rzecz. Nie miałem zadania na PDA Szramy. Nikt nie chciał mi dać. Widocznie w mojej grze nie było to potrzebne. Natomiast grając drugi raz i będąc w klanie Stalkerów, dostałem zadanie na PDA Ilicza, którego nie miałem będąc w Czystym Niebie.     

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie lotów masz informacje chyba od Zarki. O tym, że urządzenia na śmigłowcach będą cie odrzucać od mostu i coś jeszcze. I to się dzieje.

A koniec moda jest dopiero wtedy, jak jesteś nad jakimś pustym terenem i po kolei pojawiają się napisy, te kilka postów wyżej. Ja drugi i trzeci fragment informacji od z"ONY, dokleiłem pod pierwszym. Stąd to wygląda jak jeden. Miałeś je?

Ja szedłem w stronę artu i wiedząc już w jakim miejscu jest autozmiana, nie dochodziłem do niego i znów zaczynałem latać i mieć napisy. To o nich piszesz wyżej?

Ale wg tego co było na rus forum, jest jakby kilka końcówek, zakończonych titrami. Tak że Twoje zakończenie, też można uznać za prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie, otwarłeś sobie drzwi do Odmiennych światów. Teraz tylko przekroczyć próg i pomóc z'ONIE.

To co wstawiłeś na trzech screenach, ja posklejane dałem na jednym. Ale to nie istotne. Ważne że jesteś kolejnym, który moda ukończył, tym samym udowadniając że nie jest to niemożliwe, jak wynikało z niektórych wypowiedzi. Trzeba tylko trochę chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jak wrzuciłem screeny, przypomniałem sobie, że mogłem powycinać i zmieścić w jednym. Miałem problemy z przesyłaniem plików i to pewnie mnie przymuliło.

Niemożliwe - w przypadku modów, to słowo świadczące, przynajmniej dla mnie, o rozmijaniu się oczekiwań z rzeczywistością (mod). Jeżeli trudności przerastają zabawę i zaangażowanie wtedy lepiej sobie odpuścić. Choć dla mnie każda trudność to wyzwanie, które muszę pokonać. Pokonuję - a później (chichot losu) mod technicznie rozsypuje się i muszę kończyć. To jest dla mnie najbardziej wkurzające.    

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem RBFF po raz drugi, grając w klanie Stalkerów.

Cóż mogę powiedzieć. Ta wersja jest bardzo podobna do podstawowej - Czyste Niebo. Główne różnice to :

- zaczynamy w Kordonie, brak dwu fleszek u poległych. W ogóle fleszek u poległych bardzo mało. 

- na Jantarze bunkier naukowców zamknięty do momentu gdy wstąpimy do Monolitu.  

- możemy znaleźć więcej PDA niż W CZN, np. Ilicza, Szramy. Dzięki PDA Szramy znalazłem graviguna pod mostem do Limańska w            schowku samochodu leżącego w rzece. Dostałem się do Sterowni Skrzyżowania Czasu w podziemiach Agropromu (nic tam nie ma).

Końcówka taka jak w CZN, tylko niebo innego koloru.

Przechwytywanie.thumb.PNG.be51c90f59f56aPrzechwytywanie1.thumb.PNG.633007884307cPrzechwytywanie2.thumb.PNG.16c07251762b1

Myślałem, że różnice będą większe. W związku z tym chyba zacznę po raz trzeci. Jako Samotny Wilk.  

A i jeszcze screen ze zniszczenia bazy CZN artem elektrycznym.

ss_asus_02-26-16_14-33-57_(marsh).thumb.

 

   

Edytowane przez DaarMoo
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem jednak z Samotnego Wilka. Po pierwsze dlatego, że jest to właściwie formacja Bandytów, których tępie w każdym modzie na wszystkie możliwe sposoby. Po drugie zacząłem mieć bug trapy bez loga. Na przykład przy rozmowie w Hangarze z przewodnikiem, albo innym ("pogrubionym" na mini mapie) bandytą. Wszelkie zjazdy z ustawieniami tudzież inne zabiegi nic nie dawały. Właściwie mógłbym kontynuować grę bo przecież nie muszę rozmawiać ze wszystkimi bandytami, a tylko z nimi miałem wyloty ale... Zacząłem po raz czwarty jako wolnościowiec. Formacja jest w opłakanym stanie więc może będzie ciekawie. 

Jeszcze jedna refleksja ogólna. Mod podoba mi się również dlatego, że właściwie ma dwa początki. Jeden - normalny, drugi - gdy wstępujemy do Monolitu i musimy zasiedlić całą z'ONĘ swoimi niszcząc pozostałych.      

Edytowane przez DaarMoo
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga dla tych, którzy chcą zagrać w innej frakcji niż Czyste Niebo lub Stalkerzy.

W tych dwóch, jesteśmy automatyczne do nich przypisani. Natomiast w pozostałych, mimo wyboru na początku gry, jesteśmy bezklanowi. Musimy odbyć dialog, najlepiej z przewodnikiem aby wstąpić. Trudno mi powiedzieć czy już na początku gry czy po wykonaniu kilku zadań. Ja grając w Wolności porozmawiałem z przewodnikiem na posterunku w MW i tam zostałem przyjęty.  

I tylko tam zostaniemy przyjęci do Wolności, bo tam pojawia się odpowiedni dialog. Sprawdziłem. 

Edytowane przez DaarMoo
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pod względem fabularnym - utknąłem.

Gram w Wolności i w związku z tym nie mogę porozmawiać z Wiwisektorem (Powinność) . Choć jestem jeszcze bez frakcyjny nic to nie daje. Jest na czerwono i ciągle do mnie wali. Jak rozegrałem ten fragment jako pełnoprawny wolnościowiec - to samo. A jeżeli z nim nie porozmawiam to nie wejdę do podziemi Agro i Pierwszy Stalker też się nie pojawi. Trudno uwierzyć, że Autor moda czegoś nie dopracował. Ale fakt jest faktem, że dalej nie pójdę.  

edit: temat przeniosłem do problemów - Dwa pytania.

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaarMoo - to jest właściwy temat dla Twojego problemu, a nie tamten. Tamten miał być tylko dla dwóch pytań.

Radę jaką dawali na rus forum dla gry frakcjami to, aby okresowo przystępować do frakcji neutralnej. Czyli zanim znajdziesz się na Agro, trzeba np. zostać wolnym stalkerem. Bo nie wiem, czy na tej lokacji jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rus forum muszą odnosić się do innej wersji moda. Tam zmiana frakcji działa. Tu nie działa.

Sprawdziłem. Grając w Czystym Niebie lub Stalkerach, Powinność w zakładce - statystyka - jest kompletnie neutralna i bez problemu można się dogadać. Zacząłem grę w Specnazie i okazało się, że Powinność jest również tutaj neutralna. Więc gram.

Reasumując. Nie polecam gry jako Samotny Wilk ze względu na bugi w momencie podjęcia rozmowy i w Wolności - to już wiadomo dlaczego.  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem po raz trzeci. Jako Specnaz. Ta wersja jest trochę inna niż CZN lub Stalkerzy. Trzeba częściej zmieniać frakcję żeby pchać fabułę. Ale w odróżnieniu od Wolności, przeskoki klanowe przynoszą natychmiastowe skutki. Końcowy film, przed trzema przemyśleniami, jest lekko poszerzony. Także, na razie trochę odpocznę od RBFF.     

Przechwytywanie.thumb.PNG.e380b4fd557cd6Przechwytywanie1.thumb.PNG.6919a791f063aPrzechwytywanie2.thumb.PNG.f840d98d5d7d5  

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.