Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeden moment w grze, że trzeba zmienić frakcję. Wzywasz wsparcie, aby przybyła pomoc. Wszyscy muszą zginąć, bo dowódca ma kwestowe PDA. Poszukaj opisu tego zadania w dyskusji o modzie. Mnie to zdarzenie wg. poradnika miało przytrafić się na Wysypisku pod hangarem, a zrealizowałem je sporo później na Jantarze. Nie pamiętam nicka tego NPCa.

DODANO. Pierwszy stalker pojawia się sam przy jakimś zadaniu. Stoi na budowie w tym pomieszczeniu, z którego wchodzi się do estakady.

Jak jesteś w pobliżu tego miejsca, patrz na minimapę. Będzie tam kropeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba podczas misji na elektrowni miałem za mało pda/penów, bo zamiast do Limańska wywaliło mnie do Rudego Lasu...Z estakady brakował mi właśnie pena z piwnicy w Limańsku.

Jak się tam dostać?

Edit. Teleport do fleszki z Limańska miałem zablokowany. Wczytałem wcześniejszy zapis i szukam kolejnych. Nie poddam się :)

Edytowane przez daniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dyskusji o modzie, jest wstawiona mapka, z opisem, które teleporty dokąd przerzucają. Dotarcie do Limańska, powiązane jest z prowadzeniem dziewuchy z Kordonu.

I przyprowadzeniem jej ojca właśnie z Limanska. Tu podpowiedź. W sztolni Rudego Lasu najpierw musi się znaleźć ojciec, a dopiero po tym przyprowadź tam córkę, bo inaczej będą problemy. Dziewucha jest nieśmiertelna, więc śmiało możesz ją zostawić zaraz za teleportem w Rudym. Będzie grzecznie czekać.

Do Limanska prowadzą dwa teleporty. Jeden przerzuci Cię do Gastronoma koło fontanny. Chyba tylko po to, aby względnie bezpiecznie wytłuc snorki i burery, bo z Gastronoma do Limanska nie ma wyjścia.

Za drugim razem, jak wylądujesz na obrzeżach Limanska i dotrzesz do fontanny, to pamiętaj, że w budynku narożnym (tym z możliwością wejścia na 1 piętro) na poddaszu jest bogaty schowek. Ale dotarcie tam jest skomplikowane. A nad gastronomem, siedzi Pilot. Też tam trzeba wleźć. Ale dopiero po zadaniu na ojca i córkę. Koniecznie, bo Pilot poprowadzi do finału bez kwestowego itemu i klapa. Są opisy jak to zrobić.

A z CEA, oprócz tego teleportu na urwanej estakadzie, są jeszcze na ziemi. Dobrze jest będąc na CEA, to sobie posprawdzać i zapisać na papierku. Bo przy niewłaściwym przerzuceniu, wiesz jak wracać.

Po kilkukrotnych grach w obie części, mieszają mi się teleporty. Tak że precyzyjnie nie jestem w stanie odpowiedzieć.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniu- możesz mieć szczęście i dziewczyna po doprowadzeniu tatusia, zagada i da nagrodę, Artefakt śmierci, bez którego nie ma zakończenia.

Ale też przyprowadzenie tatusia, może kończyć się permanentnymi wylotami przy próbie rozmowy. Piszę "może", bo graczom różnie się przytrafiało.

Nie wiem ile gry zrobiłeś od jej przyprowadzenia. Ale i tak to co wydarzyło się na CEA z braku fleszki, wymagać będzie powtórzenia biegania. Więc za jedno Ci wyjdzie, czy bieganie za fleszką, czy powtórka od wejścia z dziewuchą do Rudego lasu. Możesz nawet z nią tam nie wchodzić, zostać na poprzedniej lokacji. I tak będzie czekać, tak jak to było na poprzednich lokacjach. Wszystko zależy od tego, w jakiej kolejności robiłeś zadania.

@vidkunsen - a próbowałeś znaleźć tę mapę teleportów szukaniem wg. własnego przepisu? Jak znajdziesz, to ją wklej.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie pora na jego usługi. Zacznie gadać, jak wykonasz resztę zadań na lokacjach, łącznie z tą na CEA. Musisz przejśc przez wszystkie porty estakady, jeśli jeszcze nie gadałeś, pogadać z Pierwszym Stalkerem i coś tam dostarczyć dla mieszkańców sztolni. Nie wiem co zrobiłeś a czego nie, tak że tylko gdybam.

A że Pilot to w tym modzie strachulec, zanim dasz mu się zaprowadzić na budowę, posprzątaj drogę do niej. Bo inaczej pójdziecie całą wieczność.

Na budowie są dwa takie dziwaczne typki - OZONy - też cię zatrudnią i to nieciekawie. Za budową w Limansku, też będziesz miał ważnego kwestowego NPCa, który lubi się chować. Ale to samo Ci wyjdzie.

Schowek na strychu w Limansku zabrałeś? Warto się potrudzić.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Nie zebrałem schowka (gdzie jest dokładniej?) i nie dostarczałem nic mieszkańcom. Pilot ruszył się w kierunku budowy a ja za nim.

jco3aR3.jpg

To jest jakiś ważny NPC? Atakował mnie.

uHi1Q8l.jpg

Rozmowa z doktorem.

89dn3Ll.jpg

B1lAMBW.jpg

Mam przejście do tunelu.

Edit. Chyba znalazłem ten schowek. Był tam Egzo Monolitu! <3

 

Edytowane przez daniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piętro niżej jest jeszcze jeden taki typek. Stawia zadanie.

No i teraz musisz się spotkać z tym NPCem, zapomniałem nicka, który jest w pierwszym budynku z prawej, za budową. Daje zadanie i za niego arta śmierci.

Ale on czasem jest od razu, albo dopiero skądś przychodzi. Zrób sobie zapis w tej dziurze pod bramą i w razie czego popędź go wgrywając sava.

Bez tych typków i zrobienia zadań, do podziemi nie masz po co iść.

A co dotyczy schowka. Może to ten co znalazłeś. Ale ten o którym mówię, to taki do którego trzeba było się dostać wskakując na ciężarówkę, płot, potem na dachy domów i po nich dostać się do tego przy barykadzie i autobusie, do którego na 1 piętro można wejść po schodach.

Schowek zabiera się tylko przez okno, nie trzeba wchodzić na strych.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniu - to nie jest ten kwestowy co daje zadanie. Szumny nick o niczym nie świadczy. Nie pamiętam takich problemów. Sprzątnij go, jak można.

Poprzednio pisałeś, że masz zejście do podziemi. Przecież jak się tam dostać, na budowie mówi Pilot. Ale jak Ci Pilot to powiedział, to i tak znika, więc czy sam zniknie, czy go zabiją nie ma znaczenia.

Na budowie ważni są OZONowie i ten NPC za budową. W trakcie dialogu z nim, musisz przejść na stronę Monolitu. Nie pamiętam, czy z Pilotem szedłem jako stalker, czy też jako Monolitowiec. A na dole w podziemiach, znowu się trzeba przekabacić na stalkera. Jest tam taki u którego się to robi.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to po tym jak zabijam Ambasadora. Inaczej się nie da, bo Pilot zawsze ginie z jego ręki przed wejściem na budowę. Znalazłem filmik.

 

Koleś wchodzi do domku za budową i jest tam dwóch typów w tym Ambasador. U mnie ich nie ma.

Wychodzi na to, że jest to błąd gry i nie powinien pojawiać się na budowie.

Chyba odpuszczę sobie tego moda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem ten sam filmik Ci podrzucić. Ten istotny NPC, to Giga. Ale pojawia się dopiero, jak wytłuczemy cały Monolit w tej części Limanska. Tak że wal wszystkich co tam są, za wyjątkiem Gigi i tego drugiego, bo to chyba jest rusznikarz, albo handlarz. Widziałeś, że on sprzątał po kolei co się ruszało. Ja się wejść tak jak on do domu nie spieszyłem, zamiatałem Monolit na zewnątrz, aż po Instytut Radiofala, a dopiero po oczyszczeniu, wszedłem do chałupy.

Podbicie tematu:

Tu masz filmik z prowadzenia Pilota. Zobacz jak likwiduje cały monolit na budowie i dopiero Pilot, który uciekł aż do przedszkola, dał się namówić na przyjście na budowę. Patrz tak gdzieś od 10 minuty.

https://www.youtube.com/watch?v=AbCUV6FmPLU&index=8&list=PLQk_mh-FiaW2bbSbIG0C3bv2JjR7IMF6k

A dopiero po tym poszedł na drugą stronę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Zrobiłem inaczej :) Normalnie jak w Splinter Cell i Assassin's Creed! Skupiłem uwagę Ambasadora (tego z budowy) żeby Pilot mógł przejść. Udało się :D Potem musiałem ukryć się na terenie żeby Ambasador odłożył broń (inaczej nie da się pogadać z doktorem na dole - boi się). Skradałem się i mnie nie zauważył xD Będąc na samej górze załatwiłem typa który siedział na wieży. Następnie wbiłem do budynku tak, że żaden z Monolitu mnie nie zauważył! Wparowałem do pokoju i pojawili się. Zginął tylko jeden :_)

I0xLuuj.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny problem. Przy wyjściu z tunelu próbuje porozmawiać z gościem, ale niestety ciągle ucieka poza mój zasięg...Tylko tym razem nie mam pojęcia jak go rozwiązać.

Mod płata mi figle i momentami mocno denerwuje, ale jest bardzo wciągający. 

W końcu ukończyłem! Uff robię sobie przerwę ;_)

tBUT5RG.jpg

Edytowane przez daniu
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podczas lotu na pustym obszarem miałeś takie napisy z poradami od z'ONY?

Wiem że moda usunąłeś, więc jak ich nie miałeś, to są na wstawionym przeze mnie postcie z 20 stycznia 2016 i kogoś jeszcze troch później. Jest też filmik od Antona Gorodeckiego z finału moda.

I jeszcze raz gratulacje, za udowodnienie, że mimo złożoności fabuły i kontrowersyjnych rozwiązań w modzie, jest w pełni grywalny i możliwy do ukończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.