Skocz do zawartości

Nasze preferencje związane ze spożywaniem.


cichy

Jaki gatunek alkoholu lubisz?  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki gatunek alkoholu lubisz?



Rekomendowane odpowiedzi

Tu możemy się podzielić naszymi preferencjami (nie seksualnymi :P) związanymi ze spożywaniem alkoholi. Forum, z założenia jest dla osób pełnoletnich (jako, że gra jest dla takich), więc nie gorszymy nikogo (prócz samych siebie :D).

 

* * *

 

Ankieta, dzięki sugestii @Anton Gorodecki jest wielokrotnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ta ankieta to forma zabawy - ale z drugiej strony przyznam Wam się absolutnie szczerze że miałem dawno temu "incydent" z alkoholem właśnie (nadużywanie wódki) i teraz kiedy siadam do stołu zawsze stawiam sobie limit - tyle i tyle i kiedy widzę że mam dość - po prostu kończę. A z kolegami cytuję "ze mną jeszcze nie wypijesz?" już dawno nie utrzymuje kontaktów. Ot, taka smutna prawda z mojego życia... 

Co do tematu - dziękuje  @cichy za uwzględnienie mojego zdania - myślę że nie tylko jeden rodzaj alkoholu pijemy a jaki będzie najbardziej popularny "stalkerteamowców trunek własny" i tak ankieta pokaże :P U mnie w tej kolejności (częstotliwości spożywania) - piwo - wino (z najdroższą "Z"oną :wub: ) - wódka - kolorowe wódki - whisky - likiery....

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferencje związane ze spożywaniem, jeszcze kilka lat temu miałem takie, że nie miałem żadnych preferencji. Piłem wszystkie z ww. wyrobów alkoholowych. Dzięki tym preferencjom od kilkunastu lat leczę się na serce i wątrobę. Grozi mi też cukrzyca, dlatego jestem na ścisłej diecie i oczywiście nic nie piję. Przestrzegam Wszystkich przed nadmiernymi preferencjami. Jak to mówią, miłe złego początki.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to zależy od sytuacji i nastroju. Na grillach itp. to raczej browar, na imprezach domowych driny, choriłka bądź wino. Choć zdarzają się odstępstwa lecz po takim odstępstwie ostatnio prowadzili mnie do domu, a że ważę ponad 100 to mało interesujące dla prowadzących heheheheeh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferencje się zmieniały, ale zawsze jakieś miałem. Pewnie lepiej jak połowa kumpli, z którymi kiedyś kopałem piłkę za blokiem już nie żyje. Wszystkie badania mam w porządku więc, chyba mogę mówić o szczęściu. Często sobie mówiłem , że od czasu do czasu dobrze jest się zgruzować, żeby było z czego się odbudowywać. Nie piję, nawet Kozaków.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od małego :D najbardziej lubię piwo. A teraz to wiadomo i domowe winko i wódeczkę się wypije, nalewki domowe i jakieś drinki.

Najmniej lubię sklepowe dziadowskie wódki, niewiadomo czym dorabiane/rozrabiane, po których pali jak nie wiem co i łeb nawala.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musiałem zaznaczyć wszystko :rolleyes:

Piwo - Czasami kupuję to z biedronki, tanie i smaczne. Czasem mam ochotę na coś innego, wtedy kupuję desperadosa z guaraną. Lekko kwaskowe, dobry smaczek.

Wino - Mam domowe z ostrym kopem :) 

Wódka - Domowa albo tradycyjnie Żołądkowa, czasem miętowa

Whisky - Dostaję czasami w prezencie za naprawy sprzętu komputerowego. Dobrze jest sobie z czymś zmieszać i wieczorem wypić.

 

Dużo to ja nie pijam. Ze dwa-trzy kieliszki na 2 tygodnie. Czasem mam dużą ochotę to i na raz można ze 4 wychylić ale to rzadko. Pamiętajcie, że warto popijać sobie winko albo kielonka  do dużych posiłków bo wspomaga to rozpuszczanie się substancji odżywczych, niektóre rozpuszczają się tylko w alkoholach. Więc jak najbardzej warto wychylić czasami kieliszeczek.

 

Czystego spirytu nie piłem ale wyzwanie przyjęte :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he, czysta od 0,6 do 0,8 pod mineralną lub boczek a z tych drugich preferencji Cichy to też po Słowiańsku - tłusto zjeść i wąsko... ;)

p.s. nie pijam "babskich" "wódek", bełtów - czyli wszelkich win oraz piwa bo trza dużo wykirać żeby się nabombić i potem problem z urynacją.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pijam jeszcze bimbru. Pomimo że to chyba najlepsze. Kiedy swojak pędzi ale... 3 razy wypiłem i trzy razy miałem problem. Jak nie policja to zdrowe mordobicie. Stwierdziłem że nie może być przypadków i do trzech razy sztuka ;)

W przeszłości natomiast to mi szło nie powiem ale również tradycyjnie gołda i piwka. Nigdy nie lubiłem wina, szampana, dżinu, whiskaczy i inny otumaniaczy.

Gdybym mógł zacząć od początku piłbym zdecydowanie mniej. Dziś już wiadomo że kiedy człek zacznie pić przed 20 rokiem życia jest niemal pewne że będzie pił całe życie i bardzo wysokie prawdopodobieństwo że zostanie alkoholikiem. O tym za głośno się nie wspomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 30 grudzień 2015 at 1:50 PM, anatol said:

Nie piję.

Tam opowiadasz. A kto pił tydzień temu koka kolę przy kompie?

 

On 30 grudzień 2015 at 3:47 PM, Godlike said:

@czernobyl10 Jest znacząca różnica pomiędzy nadużywaniem a używaniem alkoholu.

Prawda to. Jednak będę mimo iż jestem pijący upierał się przy pewnej prawdzie którą uznaję - Słowianin pić nie winien

 

Publikowałem już link do filmiku w czatboksie ale widzę że tamten filmik zniknął. Nie mniej znalazłem odpowiednik proszę:

https://www.youtube.com/watch?v=25lewJzNGRk

EDIT: Dla cierpliwych mniej dodaję czas istotny choć cały wykład jest w mojej ocenie pouczający: mw. 8:48

 

 

Edytowane przez vranorvs
+zdawało mi się że link wkleiłem :( ponawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferencje klimatyczne odgrywają dużą rolę: Słowianie - wódka/piwo, germanie też ale bez tych z południa - Goci, Wizygoci i Ostrogoci wolą wino(Włosi, Hiszpanie i Portugalczycy).

Nie pije się browarów czy bełtów przy minus 20 a tak zazwyczaj bywa w naszym rejonie przez pół roku potem na pół roku mamy browar, u nas winogrona nie rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.