Jump to content

O tym jakie uzbrojenie mają mieć frakcje...


LVutner
 Share

Recommended Posts

Siemanko. Planuję rozdać broń dla poszczególnych frakcji.. Założenie mam że kałachy tozy i inną słabą broń dostaną bandyci oraz stalkerzy.

Nową armia a natowskie dla najemników oraz wolności...

Ktoś ma jakieś swoje wizje?

 

Lista broni...

Pistolety:

PM, PMM, PB, Fort, MP-443 "Grah"  
GSH-18, GSH-18 Sport, OC-33 "Pernach", ТТ-33, ТТ-42, ТIP-54, 
Beretta 92FS, Beretta 93r, Browning HPSA, Walther P99, 
HK USP, HK USP Match Colt M1911A1, Kimber Desert Warrior,
SIG Sauer P220, Desert Eagle, 
Glock 19, Cz 75 FA, FN-57, FNP-45, FNX-45.
Colt Anaconda, Colt Python, Raging Bull, S&W Centennial
 

Subkarabinki:

PP-19 "Bizon", MP5, MP5SD, FN P90,
PP-2000, PPSH, МР40, М1928.

 

Strzelby:

Mossberg 590A1, MP-153, Protecta
Sajga 12k, SPAS-12, ТОЗ-34, obzyn TOZ-34, БМ-16, 
obrzyn BM-16, TOZ-194, KS-23, IZH-43.

 

Karabiny:

9А-91, Abakan, АЕК-971, АЕК-973, AK, AKS, AK-74, АК-74М, 
AKM, AKMS, AKS-74, AKS-74U, Steyr AUG A1, FN F2000, 
HK G36C, HK G36K, OC-14 "Groza", HK-416, L85A2, LR-300ML, 
M4, M16А2, SIG SG-550, SIG SG-552, AS VAL,
SR-3, FA MAS.
 

Karabiny wyborowe

G3SG1, L96A1, SW-98, SWD, SVT-40, SWU-А, VSS "Vintorez" WSK-94, K-98

Kulomioty/maszynowe:

MG-42, MG-4, M249, PKM, PKP Pecheng, RPD, RPK, RPK-74.

 

Zachęcam do napisania swoich wizji :D

 • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Stalkerzy i powinność - złom rosyjski

wszelkiej maści Rozbójniki/bandyci i Kradzieje - szajs natowski i poniemiecki - he he he! już widzę ich zdziwione ryje jak po oddaniu 2-3 serii ten ich hamerykański szajs się zacina a tu części brak!!! :D i piasek lub woda w komorze!

panki z Wolności - w/w ale głównie nato i broń chemiczna - opary dymu z konopi ;)

Naukowce wszelkiej maści - Biełazy eksperymentalnego szajsu + warsztat naprawczy dla złomu nato i usa (często gęsto brak części he he he ;))

Najemnicy - Uklad Warszawski oraz dzisiejszy złom z Europy Środkowo - wschodnio - Południowej, rpg - 15, ak od 74 - do 121, wały, wintary, rp6, granaty pod lufowe z przewagą termobarycznych i typu cluster no i jako nr 1 w zonie dzięki czemu wszystko co żywe modli się by najmusy nie dostały na ciebie istoto kwita - RT-20 i RT-30 "termy"

 

 • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli się da, to te bronie, które byłyby w Strefie najrzadsze i najtrudniejsze do zdobycia (typu HK416, L96 czy F2000) daj w jednym egzemplarzu np. w schowku czy jako nagroda za jakieś konkretne zadanie. Bo idiotycznie wygląda coś w stylu Sarkofagu i końcówki z Cienia Czarnobyla, gdzie co drugi Monolitowiec latał z G36 czy F2000. Jakby normalnie jaką fabrykę w Prypeci mieli :D

 • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

HK, G, FN itd/itp - jak w/w skąd! brać części zamienne do tego bardzo wadliwego złomu? oddziaływanie atmosferyczne, brak części, smaru ... oddziaływanie elektromagnetyczne - tzw. celowniki na bateryjkę - ... .

Jak gdzieś na forum wymieniłem - prostota jest 100% gwarancja sukcesu, kamuflaż np. błoto i chwasty a nie zasmarkane bzdety na bateryjkę które nawet z jonosfery widać jak na dłoni i złom ma być nasz bo się sprawdził i zawsze działa, w każdych warunkach i okolicznościach czego nie można powiedzieć o szajsie z zach Europy czy innych krain.

 • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, vidkunsen napisał:

HK, G, FN itd/itp - jak w/w skąd! brać części zamienne do tego bardzo wadliwego złomu? oddziaływanie atmosferyczne, brak części, smaru ... oddziaływanie elektromagnetyczne - tzw. celowniki na bateryjkę

 

Ale co wy myślicie, że taka broń się w dzisiejszych czasach psuje co 5 min c'mon :D

W Zonie jest masa najemników wykonujących różne/ważne zadania dla różnych naukowców czy grup interesów, a jak się wynajmuje ludzi do konkretnej roboty to i na sprzęt odpowiedni wystarczy ;) Także wypasionych giwer w zonie wcale nie musi być tak mało żeby je liczyć na sztuki.

Szczególnie jeśli przyjmiemy, że są to najemnicy z państw zachodnich to trudno żeby oni latali z "kałachami", dla nich normalnym wyposażeniem są "m4" i wszystko podobne co ma tą samą ergonomię w użytkowaniu np hk416 itp.

Edited by tom3kb
Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem, przedostanie się do zony najemników obcokrajowców, jest sporo łatwiejsze niż przerzut broni. Przecież jest broń rosyjska na amunicję 5,56. I wszystkie frakcje "nieprawomyślne" w nią bym wyposażył. A ugrupowania o niecnych zamiarach, takich jak bandyci czy szabrownicy, w to co im by było najłatwiej pozyskać, czyli broń na amunicję 7.62. Im broń sensu stricte wojskowa, jest na nic potrzebna.

Raczej broń o małych wymiarach, łatwa do ukrycia, lub broń myśliwska z grupy sztucerów. Nawet z optyką. 

Ale mnie od dawna drażni sprawa wykorzystania pancerzy. Są one fasonem i barwami dostosowane do ugrupowań. Zwalczające się ugrupowania, widząc pancerz przeciwnika, o bandytach też wspomnę, walą bez pytania. A nasz GG, ubiera sobie taki pancerz i jest nietykalny. W rzeczywistości, żadne z ugrupowań by nie pozwoliło komuś kto do niego nie należy, nosić swoich barw. W najlepszym wypadku, zabrali by mu pancerz, a w najgorszym potraktowali jak szpiega i rozwalili.

Wiem, że to wymagałoby ingerencji w skrypty, lecz rusznikarze powinni mieć dodatkową opcję, "przebarwiania" pancerzy na kolor wolnych stalkerów. I dopiero po takiej zmianie, GG poruszałby się swobodnie.

 

 • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

         Przypatruję się tej dyskusji  i , co prawda swoje zdanie juz kiedyś kilkakrotnie wyraziłem na  w/w temat ale... nie moge sie powstrzymac aby znów jak Katon rzec - nadmiar jest szkodliwy. Można "Stalkera" i jego mody przechodzic używając tylko - lub aż - dwóch lub trzej radzajów broni - i gra się naprawdę dobrze aczkolwiek diablo trudno..O umocowaniu - solidnym- tej gry w realiach postsowieckiej rzeczywistości  pisałem juz chyba w innym poście - więc po co zasmiecac Strefę jakimiś wymysłami rodem z NATO , EuroSojuza , liub innych "kołchozów". 

Drogi Monolityczny - jak coś zmieniac to sugeruje dostosowac do circa realnych - parametry amunicji .Chociażby stosując zwykłe tabele przeliczeniowe  w relacji  energia kinetyczna a predkość i masa kuli. W popularnych kalibrach służe swoją osoba - mogę podrzucic tabelę w excelu .

tom3kb - bron sie psuje  i to cześciej niz Ci sie wydaje , szcególnie gdy jest non stop uzywana w warunkach innych niz garnizonowe lub poligonowe. I -nie - broń nie ma być - cytuję - ergonomiczna - bron ma byc  skuteczna w kontekście wykonywanych zadań i celów w tych zadaniach stawianych. W tym także mieści sie zwykła pogardzana logistyka .

 

Edited by boberm
 • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, boberm napisał:

  bron sie psuje  i to cześciej niz Ci sie wydaje , szcególnie gdy jest non stop uzywana w warunkach innych niz garnizonowe lub poligonowe. I -nie - broń nie ma być - cytuję - ergonomiczna - bron ma byc  skuteczna w kontekście wykonywanych zadań i celów w tych zadaniach stawianych. W tym także mieści sie zwykła pogardzana logistyka.

Ale nie psuje się w takim sensie jak napisał Vidkunsen, że broń zachodnia to złom i w zonie nikt by nie używał bo zaraz by się popsuła bo warunki atmosferyczne, deszczyk pada itp

Co do "ergonomii" chodziło mi o to, że np czy m4 czy hk np tą część "użytkową" czyli i rękojeść, magazynek i te okolice projektowane praktycznie tak samo, i każdy kto je weźmie w łapę czy to taka giwera czy inna już wie o co biega. I na bank najmusy z zachodu używali by swojej broni, a nie bawili w kałasze.

Cytat

bron ma byc  skuteczna w kontekście wykonywanych zadań i celów w tych zadaniach stawianych

a tego to nie rozumiem, to broń zachodnia nie strzela i w Zone do niczego by się nie nadawała?

Nie zrozumcie mnie źle, że jestem fanem broni z zachodu, jeszcze w dodatku takiej przekokszonej z wszelkimi dodatkami bo ja uwielbiam latać ze starociami typu ppsza, sks, mosin, tt-ka itp Ale nie widzę sensu w tym, że w Zonie to tylko broń ze wschodu jest jedynie słuszna.

W skrócie jestem fanem różnorodności, lubię sobie pobiegać np z mp7, a za jakiś czas postrzelać z Stieczkina, postrzelać z Ak74, a potem z m4 z kolimatorem. Duży wybór broni nikomu nie przeszkadza bo jest i w czym ze wschodu i zachodu wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie.

Edited by tom3kb
 • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Panowie, co do kałasznikowa, to ta broń jest praktycznie nie do zdarcia, dlatego jest tak popularna w świecie. Trochę ich miałem w rękach, podczas służby wojskowej i żadna z nich nie była nówką, tylko bronią na pewno używaną przez kilka poborów ( wygląd zewnętrzny i stan o tym świadczył). Owszem dbać też o nią trzeba, ale to było standardowe czyszczenie i ewentualnie korekcja przyrządów przez rusznikarza.

Edited by mkk7
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, tom3kb napisał:
Cytat

bron ma byc  skuteczna w kontekście wykonywanych zadań i celów w tych zadaniach stawianych

a tego to nie rozumiem, to broń zachodnia nie strzela i w Zone do niczego by się nie nadawała?

Bron sowieckiej proweniencji jest równie wystarczająco skuteczna . Kolokwializując - nie targa sie drzewa do lasu.

Link to comment
Share on other sites

No tak ale jakbyś był, brytolem, niemcem, francuzem, amerykaninem (tak się uczepiłem tej frakcji najemników ale i Wolność i Monolit też lubią częściowo zachodnie wyposażenie ;) ) to byś brał ze sobą to czego używasz u siebie od lat (ja bym tak zrobił), a nie kupował od Wani kałasza, no chyba, że byś musiał.

8 minut temu, boberm napisał:

Kolokwializując - nie targa sie drzewa do lasu.

Dlaczego jak np Blackwater itp i inni jechali do Afganistanu/Iraku to brali swoje ;) przecież tam kałachów jest w bród.

Edited by tom3kb
Link to comment
Share on other sites

Czarna woda to buraki w porównaniu z placzennikami z Europy śr-wschodniej a ich "znajomość terenu i pola walki" ogranicza się do fotek z satelity, "bredni ze spec!!! ha ha ha wywiadu" z izraela, usa i temu podobnych... " .

W kampuczy trzeba było pokazać miejscowym, że istnieje tez możliwość w ak 74 przełączenia na ogień pojednyczy oraz na blokowanie i z tymi w/w burakami jest podobnie, jak nie ma piktograficznej instrukcji i bateryjek to się tępaki gubią, tylko na ich szajsie w "produkcjach filmowych" są tymi - ha ha ha - mądrymi i elokwentnymi w każdej dziedzinie.

W 1992 roku 'oficerowie" z usa pomylili Słowenię ze Słowacją i chłopu w Słowacji przeorali burzącymi pole z kartoflami, to jest właśnie "poziom wyszkolenia" tych... z zachodu i usa.

Ak czy podróbki na bazie AK, SWD czy wiatrówka... retoryczne.

Jakoś tak w Syrii nikt nie rzeźbi w szajsie z zachodu, nie cena a jakość i niezawodność, vietminh i vietkong też miał AK i dał radę a byli tylko partyzantami, w Amerykach obu też AK, bo to jest broń a nie zabawka z kolejnej szmiry ze Schwarzeneggerem czy tez Sylwestrem "kuloodpornym".

A strefa jest na pograniczu Białorusi i Ukrainy i tam są bagna a nie plan filmowy z holiłudu.

Reasumując jak masz AK 74 z dodatkami, wała, wintara, grozę czy też hrwatski RT - 20 lub 30 to dasz radę i wszystko co potrzebne do naprawy i serwisu 1 lub 2 znajdziesz na miejscu a jak ktoś "jest znawcą realiów" rodem z zachodu/usa to niech sobie weźmie... nawet miecz świetlny a i tak Diana mu walizki odstrzeli pozostawiając na miejscu "tatarski order" ;)

Edited by vidkunsen
 • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Cytat

Czarna woda to buraki w porównaniu z placzennikami z Europy śr-wschodniej a ich "znajomość terenu i pola walki" ogranicza się do fotek z satelity, "bredni ze spec!!! ha ha ha wywiadu" z izraela, usa i temu podobnych... " .

I cała reszta posta.

Ja pitolę, my tu nie mówimy o tym kto ma jaki wywiad, komu zaorał pole bombami tylko mówimy o tym, że w stalkerze nie ma przeszkód żeby była też broń zachodnia i ma to sens.

Zresztą moda robi Monolityczny to jak mu się spodoba to powinności da kusze, a wolności łuki bo taką miał wizję i kaprys.

 

W Syrii to rzeźbią z wszystkiego ;)

A to powinieneś kojarzyć, jakby nie mówić też broń z zachodu :D

 

 

 

Edited by tom3kb
Link to comment
Share on other sites

Tak :D STg 43 wprowadzony w obieg w 44, 9 mm, "kopliwy" niczym średniowieczny onager stąd AS 43 + Stg 43/44 i mamy AK 46.

p.s. jakby kumał czaczę toby za magazynek nie trzymał bo... ;) kto pstrykał ten wie czemu się za magazynek nie chwyta :D

Co do broni z zachodu to nie mam nic przeciwko żeby powstał mod np. Stalker czarny orzeł vs leopard 2 lub abrams, ale żeby nie były przejaskrawione osiągnięcia faktyczne sprzętu jak w grach zachodu gdzie np. stuart rozwala tygrysy, bo i takie kwiatki spotykałem nie tylko ja w grach produkcji usa/zachód.

:D

Edited by vidkunsen
 • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

tom3kb  - wybacz że nie będę cytował poszczególnych zdań . Generalnie:

 -  w kwestii freedom i monolit - to co sobie kufajmany wymyślają  w swej  zakompleksionej głowce to ich sprawa - chca mieć zachodnie pukawki  w grze  rosyjskiej i o rosjanach   - a kto im zakaże? Niech sobie nawet T 34 wrzucą- jezeli podniesie im się poziom autoakceptacji. Monolityczny robić chce cos a la polacco - dla Nas  a więc par excellance - także dla mnie- nędznej mrówy -a ja wrecz nie trawię tych wszystkich wtretów typu Battlefield  et consortes. I myslę że nie tylko ja.

- w kwestii Blackwaterów czy jak im tam - profesjonalista używa tego co ma pod reką.Jjak nie umie , nie radzi sobie  , bo mu nie leży  , bo za twardy spust , bo .... to jest dupa nie profesjonał.Jest takie powiedzenie wsród ludzi zajmujących sie ogólnie operacjami wojskowymi-  amatorzy gadają o taktyce , profesjonaliści o logistyce. Bron to logistyka przede wszystkim . Amunicja , dostepnośc cześci , łatwośc napraw, ogólnie pojeta niezawodnośc etc....W Afganie mieli umocowanie w bazach wojskowych -  co rozwiązywało problemy zaopatzreniowe.

- i w koncu STG 44 - tto cos na filmiku to faktycznie STG 44 a raczej SST/HZA  BD44.  Cos około 5000 sztuk przechwycono w Syrii.I stzrela współczena słabą w stosunku do oryginału ( inaczej elaborowana ) amunicją 7,92 x33

Edited by boberm
Link to comment
Share on other sites

Jak rany. Przebywanie w Zonie jest nielegalne, a więc działamy nielegalnie, a więc czarny rynek, a więc duża kasa, a więc klient nasz pan. Choćby B2 z atomówkami. To po pierwsze. Po drugie dostępność broni jest wypadkową strefy wpływów. Amerykanie dają M16 za pół dolca, masz zachód.Rosjanie kałachy za darmo....itd.

 • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Pytanie było jaką broń rozdać frakcjom, a roztrząsać bedziemy temat odnośnie czyszczenia broni, jej zacinania, sposobu dostarczania itd. Albo udowadniania wyższości rosyjskich konstrukcji nad innymi, a nie o to tu chodzi.

Cytat

amatorzy gadają o taktyce , profesjonaliści o logistyce. Bron to logistyka przede wszystkim . Amunicja , dostepnośc cześci , łatwośc napraw, ogólnie pojeta niezawodnośc etc

Ale tego w tej grze nie ma. To nie jest symulator ekonomiczny w handlu bronią tylko fps z questami.

A co to za problem w dzisiejszych czasach dostarczyć obojętnie co sobie klient zażyczy nawet do takiej Zony, gdzie w grę wchodziły by wielka kasa, technologie itd

Kurcze przecież nawet dzisiaj podczas konfliktu na Ukrainie, czy na Krymie można znaleźć zdjęcia i filmiki Ukraińców i Rosjan używających m4 i ogólnie zachodniej broni. Więc jak ktoś chce to i może bez problemu ;)

Na koniec zacytuję jeszcze raz siebie.

Cytat

W skrócie jestem fanem różnorodności, lubię sobie pobiegać np z mp7, a za jakiś czas postrzelać z Stieczkina, postrzelać z Ak74, a potem z m4 z kolimatorem. Duży wybór broni nikomu nie przeszkadza bo jest i w czym ze wschodu i zachodu wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Edited by tom3kb
 • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

@MonoLityczny

No ale broń już wymieniłeś w pierwszym poście, tylko trochę posortować ;)

Tak na szybko podzieliłem.

Bandyci

Pistolety: TT-ki, Pm, Pmm,

Strzelby: to te wszystkie dwururki, obrzyny dwururki, jakaś pompka ale może z takich o mniejszym "magazynku" ;) na np 4 naboje

Pistolety maszynowe: mp40, ppsh, mp5 ale raczej ten bez tłumika, nie wiem co z thompsonem bo mi za bardzo jakoś nie pasuje

karabiny szturmowe: Ak47, Ak74, Ak74 su, może jakieś svt, sks

snajperki: mosin, mauser, sztucery mysliwskie

 

Powinność

Pistolety: chyba te lepsze rosyjskie pistolety MP-443 "Grah"  
GSH-18, GSH-18 Sport, OC-33 "Pernach

Strzelby: te rosyjskie strzelby pompki albo jakieś saigi, protecta

Pistolety maszynowe: PP-2000, bizon

karabiny szturmowe: cała rodzina ak, aek, akmy, groza, val itd

snajperki: dragunow, vintorez, wsk94, swu

karabiny maszynowe:  PKM, PKP Pecheng, RPD, RPK, RPK-74.

 

Wolność:

Tu bym poszedł głównie w wariacje natowską ale może te takie zwyklejsze bardziej pospolite:

Pistolety: Beretta 92FS, Beretta 93r, Browning HPSA, Walther P99, 
Colt M1911A1, Kimber Desert Warrior,
Glock 19, FN-57, FNP-45, FNX-45.
Strzelby: zachodnie pompki

Pistolety maszynowe: a tu dałeś mały wybór, zresztą normalnie w stalkerze nie używali, więc nie wiem co mp5 zwykłe i z tłumikami? Bo FN P90 to zostawiam najemnikom :)

karabiny szturmowe: L85A2, LR-300ML, 
M4, M16А2, SIG SG-550, SIG SG-552,

snajperki: G3SG1, L96A1 skasowałbym im te rosyjskie snajperki z vanilli

karabiny maszynowe:  chyba brak

 

Najemnicy

Pistolety:
Beretta 92FS, Beretta 93r, Browning HPSA, Walther P99, 
HK USP, HK USP Match Colt M1911A1, Kimber Desert Warrior,
SIG Sauer P220, Desert Eagle, FN-57, FNP-45, FNX-45.
Glock 19, Colt Anaconda, Colt Python, Raging Bull, S&W Centennial
Strzelby: zachodnie pompki, protecta

Pistolety maszynowe: mały wybór, mp5 z tłumikiem i zwykłe i P90

karabiny szturmowe: Steyr AUG A1, FN F2000, 
HK G36C, HK G36K, HK-416, L85A2, LR-300ML, 
M4, M16А2, SIG SG-550, SIG SG-552, SR-3, FA MAS.

snajperki: G3SG1, L96A1

karabiny maszynowe: m249 saw, mg4

 

Wojsko:

pistolety: Pm, Pmm, Fort, Pb

karabiny: podstawowe wersje ak, akm

karabiny maszynowe, pkm, jakieś RPD czy RPK

karabiny snajperskie, swd

 

Stalkerzy: chyba głównie prosta broń ze wschodu, podstawowe pistolety, karabiny ak, może jakieś sks, svt, ppsh, pps dla urozmaicenia, zwykłe strzelby, itp

Może z rzadka jakiś glock albo beretta czy jakiś karabin dla odmiany?

Monolit: nie zastanawiałem się ;)

Ps: robiłem kopiuj/wklej nazw i potem wykasowałem zbędne ale czasem mogły mi np w jakiejś zachodniej broni zostać rosyjskie przez pomyłkę.

Edited by tom3kb
 • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity