Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@tom3kb 

No wiem że jest poradnik, czytałem go ale cóż mi po poradniku jak Ducha nie ma w wyznaczonym miejscu? Zombie znalazłem i przeszukałem, a tak jeszcze przy okazji, dlaczego w schowkach zaznaczonych na mapie nic nie ma, wszystkie 3 są puste, a jednego to wgl nie ma a znacznik jest

ss_windows7_02-13-19_09-49-37_(l08_yantar).jpg

ss_windows7_02-13-19_09-51-03_(l08_yantar).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

Dopisałem w poście wyżej o dotarciu do Ducha było w temacie parę razy wpisz sobie w szukajkę jak jeszcze innych potrzebujesz. A dlaczego schowki są puste to nie wiem, w wielu modach tak się dzieje, że niektóre schowki, o których dostajesz info są puste. Nie wiem czy to bug czy jakiś feature danego moda:062:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb hmm? po to tak udziwniać? w dół, w górę, nie, tak, no dobra, dotarłem do baru dostałem kilka zadań (zmodzony mp5 i egzo jakieś), ale ani znaczników gdzie tego szukać ani nic, Barman też nic nie mówi, może dlatego że z Duchem nie załatwiłem? wgl to dziwne, rozwaliłem bandytów na Kordonie a zadanie ze Żwawym nadal wisi, no 9 to na pewno rozwaliłem bo o tylu była mowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

A co na wszystko maja być znaczniki, co to za szukanie jak masz w jego miejscu marker ;) tu lezy mp5, a w rozmowie nie było powiedziane gdzie szukać? Coś na pewno było sygnalizowane. A jak grałeś w Cień Czarnobyla lub w inne mody to zmodernizowany mp5 powinieneś kojarzyć gdzie był schowany ;).

Ps. Przecież ci dałem info jak dojść do Ducha to dlaczego tego nie zrobiłeś? Chyba, że z nim załatwiłeś jak należy? Żeby potem nie było, że mod mi nie działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb tak, dałeś, ale ja ja odczytałem później, w międzyczasie doszedłem do Baru, dobra wrócę się na Jantar.

7 minut temu, tom3kb napisał:

w rozmowie nie było powiedziane gdzie szukać?

Było ale nie wszystko, np komputer Hakera było tylko że zgubił na wysypisku bo go ktoś napadł, chyba bandyci jak dobrze pamiętam, bo na komputer tez dostałem zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cez137 napisał:

Było ale nie wszystko, np komputer Hakera było tylko że zgubił na wysypisku bo go ktoś napadł, chyba bandyci jak dobrze pamiętam, bo na komputer tez dostałem zadanie

No trudno żebyś miał powiedziane wszystko, jak go okradli bandyci to bym przetrzepał ich bazę i plac wokół hangaru w pierwszej kolejności. Ja już tego moda nie pamietam ale tak na zdrowy rozum. A jak nie znajdziesz to masz do niego nie jeden poradnik w sieci i tu na forum.

Mod stary i jest w nim trochę tego czego nie lubię czyli zadań na gębę i brak opisów questów ale to pierwszy mod Zaurusa to się wtedy uczył ;)

Jak grasz z przerwami to radzę ci w jakimś notatniku sobie zapisywać te questy co były tylko "na gębę" żebyś wiedział co masz robić później.

Z tym Duchem to nie jestem pewien co trzeba było zrobić, czy po tym znalezieniu zombie trzeba zameldować, najlepiej zrób tak jak było na filmikach. Dla pewności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Na filmiku który wstawiłeś, w lewym górnym rogu masz takie kreseczki. To sygnalizacja, że to jest playlista. I zawsze się będzie wyświetlał 1 filmik. Podawaj więc nr filmiku i czas zdarzenia. Będzie można po kliknięciu w te kreseczki wybrać właściwy filmik i go obejrzeć.

A co dotyczy dialogów z zadaniami. Nieocenione jest F12. Klik i w każdym momencie gry masz dostęp do screena z dialogiem. Grę zrzucasz na pasek Alt+Tab i oglądasz screena. Możesz sobie te screeny z dialogami skopiować do katalogu zrobionego na pulpicie i przed rozpoczęciem gry przeczytać dla przypomnienia. A dialogi wykonane do kosza, aby nie przeszkadzały.

Nie zostawiaj zadań nie dokończonych, jak to z Duchem. Duch się przecież ukrywa, więc zmienia miejsca pobytu. Bywa tam, gdzie trudno dotrzeć. To logiczne.

I nastaw się na szukanie. Druga część moda to przecież Poszukiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy możliwe jest że jak nie pogadałem z Kablem to dlatego nie mogę się dostać do X18 pomimo wykonania wszystkich zadań z tym związanych? Zadanie jest od Woronina, zajrzałem do PDA trochę za późno a byłem już w DM a jest tam wzmianka o Kablu. Druga sprawa to taka że za cholerę nie mogę zrobić zadania z sercem kontrolera, nie macie jakiegoś patentu na to oprócz opisu w poradniku? próbowałem kilkanaście razy i nic, i przez okno i w chałupie, no nie mogę, za szybko to się wszystko dzieje. Jakieś rady?

ss_windows7_02-15-19_09-35-11_(l07_military).jpg

ss_windows7_02-15-19_12-11-02_(l04_darkvalley).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cez137 - po zaliczeniu stacji benzynowej, chlewni, pięterka w kompleksie z rozbójnikami i cmoknięciu klamki w piwnicy z wejściem do X-18 leziesz do baru na bajere z Kablem

Dostaniesz od niego klucze do X-18 jeśli poleziesz na Agroprom do podziemia odszukać jego wafla/kumpla który ma przy sobie artefakt - czarna dusza.

Zanosisz ja kablowi on kopsa klucze a po powrocie z X-18 wynosisz z Baru padlinę Kabla poza Bar - kwest od Barmana.

! Nie wieszaj czarnej duszy na pasie bo zgon z miejsca, Kabel nie słuchał i zdechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  O Kablu Ci nie podpowiem, bo nie pamiętam. Ale coś mi świta, że rozmowa jest konieczna, bo on daje naprowadzenie na jakiś artefakt.

A z kontrolerami w Pijawkowie to sposobem. Trzeba przez okno wyskoczyć z chałupy i ukryć się. Tu masz filmik, jak to zrobić. 27 min.

https://www.youtube.com/watch?v=pyo0VFlOrzk

Ale możesz też popróbować wystrzelić tego arta na zewnątrz chałupy i dopiero podnosić. Łatwiej wtedy uciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen aha bo myślałem że jak teraz pójdę do baru to już będzie "po ptokach" i mod mi tego nie zaliczy a Kabel nie będzie chciał wgl gadać, ale skoro tak to lecę do baru

@kondotier 

21 godzin temu, kondotier napisał:

możesz też popróbować wystrzelić tego arta na zewnątrz chałupy

hehe wystrzelić? jak? karabinem? bo może to by była dobra opcja dla mnie?

 

Dziwna sprawa, zaraz po oddaniu Kablowi czarnej duszy i krótkiej gadce z Barmanem idę do DM do X18 i zaraz po wyjściu z Baru nawet nie dochodzę do przejścia Bar-Wysypisko mam wylot, w różnych miejscach, akcja powtarzana kilka razy, wpisy z rejestru usunąłem ale podejrzewam że jest problem z patchem, nie wiem dlaczego bo do tej pory mod był b stabilny, taki log

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: c:\stalker soc\gamedata\scripts\xr_walker.script:63: C stack overflow

Edytowane przez cez137
wyloty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować a mam problem, te wyloty się jakoś naprawiły same, nie wiem dlaczego występowały no ale jakby nie było były.

Problem jest tego typu (nie wiem czy tak ma być czy jak?) że za każdym razem gdy przechodzę z jednej lokacji do drugiej po ekranie ładowania od razu z moim wejściem na docelową lokacje respawnują się zazwyczaj dwie pijawki i kontroler, i pół biedy jakby byli we troje, ale zdarza się że potrafi się zrespawnować ze trzech kontrolerów i z 5 pijawek i na samym wejściu do lokacji mam niezłą rozróbę, problem jest o tyle denerwujący że strasznie ryją mi pancerz, jestem na etapie tzn. idę do Doktora w podziemia Agro, pancerz mam już bardzo zryty za naprawę ponad pół bańki rubli sobie w barze życzą czy to Sławik czy Barman a ja mam niewiele ponad 50000r (pancerz mam ten z X18 w którym da się biegać praktycznie non stop i ma udźwig 500 kg, dlatego wolałbym go nie zamieniać na inny), czy da się ten respawn jakoś wyłączyć? no ja rozumiem potwory etc ale nie za każdym razem i nie na wejściu w lokację, chcę też podkreślić że problem występuje od jakiegoś czasu, wcześniej nie występował. Co mogło się stać? Czy może mieć to związek z tymi wylotami o których pisałem wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Dawno grałem w tego moda, ale ten spawn kontrolerów i pijawek jest spowodowany noszeniem jakiegoś arta, o wielu pozytywnych właściwościach. Chyba to jest ten art z Pijawkowa, "Serce kontrolera". Dopóki go będziesz nosił, tak będzie. Wiedząc o spawnie, uruchamiaj grę na lokacji klawiszami Naprzód i od razu bieg.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier tak, noszę na pasie serce kontrolera, w życiu bym nie pomyślał że to przez to.

16 godzin temu, kondotier napisał:

Wiedząc o spawnie, uruchamiaj grę na lokacji klawiszami Naprzód i od razu bieg.

hmm? tylko nawet gdybym tak robił i tak nie uniknę walki z nimi, przecież dopóki będę na danej lokacji oni będą się kręcić w okolicy a nie raz i przychodzili za mną gdy dłużej byłem w jednym miejscu, poza tym jak będę wracał to i tak będę musiał ich rozwalić, fakt że mogę mieć lepszą kontrolę bo będę w nich ładował z dowolnego miejsca ale i tak będę musiał ich pokonać, to takie trochę "zawracanie d*py", dobra najwyżej schowam gdzieś tego arta i będę chodził bez niego. dzięki

heh autor moda pomyślał, schować się go nie da, jest tylko opcja oddania go Barmanowi, i to samo z czarną duszą, można te arty mieć w plecaku ale do schowka się ich nie schowa bo w ogóle nie widnieją w ekwipunku, sprytne

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen 

@tom3kb 

A jak już jest jakiś odzew to zapytam jeszcze o jedno, bo będę miał naprawdę poważny problem z tym a może jest jakieś "obejście" tego? Pancerz jak wspominałem był w stanie słabym a teraz to już w ogóle jest kapota, pół bańki to może i bym uzbierał nawet i z rozrzuconego "złomu" (karabiny) w okolicy ale skąd wziąć te 6 mln na te sztylety? to jest mega zagwozdka, o ile z kilku robót może z milion wyciągnę, Barman da milion, Sidor da 1,5 mln tj 3,5 mln a gdzie reszta i kasa na naprawę pancerza? Teraz to już ponad 600000r śpiewają za naprawę, mam jeszcze drugi Egzo ale zwykły i Skata ale one mają po 50-70kg udźwigu więc słabiutko, średnio noszę po ponad 200kg dlatego ten jest najlepszy, a uzbierałem do tej pory dopiero nieco ponad 120000r, naprawdę nie wiem skąd wziąć tyle kasiory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

Znam ten ból ;)

Cytat

Zadanie na zdobycie 6mln rubli WTF o_0 (koło 4mln można zarobić na questach, w tym ze 2,5 dostajemy za friko po gadce z npcami) za pierwszym razem tu moda przerwałem bo bym chyba musiał z rok zbierać te wszystkie pukawki za grosze), teraz w jednym queście znalazłem egzoszkielet pozwalający nosić 500kg i robiłem za wielbłąda przez pół gry zbierając każdy rupieć, zarzynając kombinezon prawie do zera bo jego naprawa pod koniec to prawie bańka, a zwykle Egzo to śmieszne 70kg udźwigu. 

Nic nie zrobisz, trzeba zobaczyć gdzie respią się wrogowie z najdroższymi pukawkami i ich kosić. Zbierać art i sprzedawać za jak największa kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  teraz będą ci się trafiały dobrze płatne zadania. Nazbierasz tej kasy. A kwota jąka masz do zapłaty za naprawę pancerza wzięła się z nienaprawiania go jak był lekko zużyty. Masz teraz wybór, dźwigać dużo i działać w zniszczonym pancerzu, albo posprzedawać to co jest nadwagą i mieć kasę na naprawę, albo na Sztylety.

Zależnie od handlarzy, cena skupu broni jest różna. Wyższe ceny dają za broń swojego ugrupowania.

A za te dwa arty których się nie możesz pozbyć z inwentarza, też chyba dobrze płacą. Tyle że ta Czarna Dusza nie jest zabijającą kupującego? Albo nie miała być oddana zleceniodawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

2 godziny temu, kondotier napisał:

też chyba dobrze płacą. Tyle że ta Czarna Dusza nie jest zabijającą kupującego?

Akurat w tym modzie nie płacą, Barman tylko wziął to serce i nie dał ani grosza za to, ale znowu jakby nie wziął to miałbym problem o którym pisałem wyżej, więc cholera wie co lepsze, czy ten art czy święty spokój od respawnu potworów, znowu czarna dusza nie jest zabijająca dla mnie dopóki nie zamocuje jej na pasie, jak ją zamocuje ginę w kilka chwil, sprawdziłem to wcześniej, dlatego Kabel zginął bo ja zamocował na pasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.