Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Ogrywam tego moda i mam problem podczas rozdawania sztyletów. Okazuje się że Merk (jeden poszukiwaczy) zniknął i nie mam możliwości przekazania mu karabinu sztylet i pchnięcia fabuły dalej. Kaplica. Ogólnie 3 poszukiwaczy siedzi w Barze na dupie, 2 ciągle łazi (Slawik i Merk). Chodzę ciągle po Barze, przechodzę na sąsiednie lokalizacje i wracam, śpię kilka-kilkanaście godzin, znów chodzę  po Barze, szukam i ...  Merk przepadł. Czasami całkowicie zniknie Slawik z Baru, ale za kilka(naście) godzin znów się pojawia.

Robiłem wszystko co mogłem zrobić i nie mam już pomysłów. Macie jakieś pomysły (jakkolwiek by to nie zabrzmiało w kwestii moda wydanego wieki temu), czy coś mogę zrobić, zmodyfikować skrypty, cokolwiek...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qjanusz na pierwszej stronie w 2 poście masz poradnik.

Masz w Barze rozdać niby 5 Sztyletów, ostatni, szósty Merk dostanie już w Prypeci.

Jak rozdasz wszystkie Sztylety w Barze (5sxt) to na końcu masz pogadać ze Sławikiem żeby pchnąć fabułę dalej. On zabierze ostatni Sztylet dla Merka, a ty polecisz na Kordon pogadać z Niemcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Merkowi wręczam karabin osobiście w Barze. Widziałem to na nie jednym filmiku yt, tyle że na nich Merk po prosu łaził po dziedzińcu.

Merk jako jedyny NPC z poszukiwaczy jest oskryptowany. Pojawia się dopiero wtedy, jak mamy zadanie na porozmawianie z nim. Dlatego myślę że coś się w tych skryptach popsuło.

Ktoś coś...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qjanusz Możemy zrobić tak: wstaw ostatniego sejwa z gry i (o ile masz) tego przed wejściem na lokację Bar. Spróbuję u siebie - może się uda... Napisz też, czy dorzucałeś jakieś dodatki (graficzny, MAC-10 albo Spadek Kolekcjonera).

Edytowane przez 3OM6AKAH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 3OM6AKAH!

Niestety nie mam save przed wejściem na lokalizację Bar. Wstawiam dwa save. Jeden to ten, w którym jest Sławik, ja mam dwa sztylety, ale nie ma Merka.

Drugi to ostatni save jaki mam, na którym w lokalizacji Bar był zarówno Sławik jak i Merk. Może to w czymś pomoże.

Gram z dodatkiem Spadek KolekcjoneraDodatek graficzny.

savedgames.7z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qjanusz - niestety, nie pomogę. Próba wczytania Twoich zapisów kończy się u mnie wylotem na pulpit:

Spoiler

Expression    : fatal error
Function      : CModelPool::Instance_Load
File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender\ModelPool.cpp
Line          : 111
Description   : <no expression>
Arguments     : Can't find model file 'weapons\ak-74u\wpn_ak74u.ogf'.

Expression    : fatal error
Function      : CInifile::r_section
File          : E:\stalker\patch_1_0004\xrCore\Xr_ini.cpp
Line          : 342
Description   : <no expression>
Arguments     : Can't open section '4·ČŤI‹L$‹I0óD‘ó\DĘK'

Expression    : fatal error
Function      : CInifile::r_section
File          : E:\stalker\patch_1_0004\xrCore\Xr_ini.cpp
Line          : 342
Description   : <no expression>
Arguments     : Can't open section '˙˙˙^_f‹Ĺ][Ä@'

Nie wiem, co jest tego powodem - może inna wersja podstawki, ale tylko zgaduję, bo na to jestem za cienki. Tu trzeba kogoś mądrzejszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qjanusz  Z tego co się orientuję, to Apokalipsa jest na forum w dwu odmianach. Jedna oryginalna, a druga z poprawioną grafiką i kilkoma innymi zmianami. W którą grasz? Nie rozchodzi się o te przez Ciebie dodane.

A już sama podstawowa Apokalipsa była kapryśnym modem. Tak że wstawione dodatki, a szczególnie ten graficzny, może powodować problemy.

I z tego co pamiętam, te Sztylety należało wręczać po kolei, jak nakazywał mod. Nie zachowanie tej kolejności powodowało że scenariusz nie zaskakiwał.

Chyba w zadania w PDA jest ta kolejność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier - próbowałem wszystkich możliwych konfiguracji: Apo+dod. graf., Apo+Spadek+dod .graf oraz obydwie wersje bez dod. graf. - za każdym razem wylot.

20 minut temu, kondotier napisał:

I z tego co pamiętam, te Sztylety należało wręczać po kolei, jak nakazywał mod. Nie zachowanie tej kolejności powodowało że scenariusz nie zaskakiwał.

Nie pamiętam jak było u mnie, ale to może być rozwiązaniem problemu.

Edytowane przez 3OM6AKAH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor Zaurus lubował się w takich sztuczkach, które wymagały ścisłego przestrzegania kolejności. W którymś modzie, jeśli nie porozmawialiśmy z NPCem na MW przywołani jego SMSem, to nie weszliśmy do baru. Powinność była wroga.

Kumulacją tego był Honor Najemnika, w którym bezpowrotnie można było zablokować fabułę, jeśli nie grało się równolegle, albo zamiast noży do rzucania użyło broni palnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odzew.

Ogrywam dokładnie to:

z dodanym "Spadek Kolekcjonera_Dodatek graficzny"

3OM6AKAH - napisz jaki miałeś zamysł. Spróbowałbym może odwzorować to u siebie.

kondotier- kolejność powinna być zachowana w kontaktach z Poszukiwaczami, ale w zadaniu "Porozmawiaj z Merkiem". Dołączyłem kawałek okolicznościowego screena. Rozdawanie sztyletów w dowolnej kolejności. Szukając swojego błędu, sprawdziłem tę scenę na yt. Zresztą... jakkolwiek bym nie rozdawał, Merka na lokalizacji nie ma.

Apokalipsa - zadania.jpg

 

Co do zniknięcia Merka, to już wiem gdzie skurczybyk ucieka. Po powrocie Striełoka z X10, jeszcze przed wzięciem zadania na spotkanie z Doktorem, Merk idzie sobie w stronę przejścia na Dzicz. Mija granicę mapy (kółeczko na mini-mapie), dochodzi do jej granicy i znika kompletnie z mini mapy. Najwidoczniej jest mu tam dobrze, bo nie wraca i dlatego nie mam możliwości obdarowania go Sztyletem.
 

Apokalipsa - Merk.jpg

 

Pokombinuję, pokręcę się, postaram się coś wymyślić. Jeżeli to nic nie da, to dalszy plan jest prosty. Instaluję oryginał bez żadnych dodatków i zaczynam od początku.

Nie ma takiej opcji żebym się poddał.

 

ps. pokory i ścisłego trzymania się zadań nauczyła mnie Złota kula, w której na Kordonie powinienem ubić kontrolera nożem. Poszedłem na łatwiznę i załatwiłem gada snajperką. Wyszło bokiem tak prawie pod koniec gry, kiedy okazało się że nie mam jakiejś kolorowej kapsułki, którą mogłem na początku gry zabrać jedynie z ciała kontrolera ubitego nożem :oops:

Edytowane przez Qjanusz
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Qjanusz napisał:

3OM6AKAH - napisz jaki miałeś zamysł.

Ano, zamysł był taki, żeby po prostu odpalić Twoje sejwy i zobaczyć, jak to będzie wyglądało u mnie. S.T.A.L.K.E.R. - zwłaszcza modowany - to anomalia i różne cuda się zdarzają. To, co u jednego nie prądzi, u drugiego może pójść, więc miałem niewielką nadzieję, że może coś... Tyle, że próbowałem na czystej wersji oraz tej ze Spadkiem, a tu okazuje się, że grasz w Remake - to nie miało prawa się udać :D. Ja osobiście odpuściłem sobie Remake - odstraszyły mnie błędy zgłaszane przez graczy. W sumie to powinieneś był umieścić swój wpis z problemem w tamtym temacie - uniknęlibyśmy zamieszania :).

6 godzin temu, Qjanusz napisał:

Instaluję oryginał bez żadnych dodatków i zaczynam od początku.

Kilka miesięcy temu ograłem wszystkie (oprócz Ostatniego Stalkera) mody @zaurusa i z żadnym z nich nie miałem większych problemów. Obyło się bez grzebania w plikach, a na niezbyt częste wyloty pomagało ponowne wczytanie sejwów. Jeśli chodzi o Apokalipsę, to dwukrotnie grałem w tę wersję

https://stalkerteam.pl/topic/3956-spadek-kolekcjonera-dodatek-do-stalker-apokalipsa/

z zainstalowanym dodatkiem graficznym i własnie ją polecałbym Twojej uwadze.

7 godzin temu, Qjanusz napisał:

Nie ma takiej opcji żebym się poddał.

I słusznie. :viva:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka chyba z tego taka, żeby nie cudować.

Zainstalowałem oryginalnego moda, z przyjemnością doszedłem od zera do tego miejsca, w którym zaciąłem się na Remake, Poszukiwacze oczywiście w komplecie, każdy ma swojego M1000, a ja mogę spokojnie iść na Kordon z dobrą nowiną do Niemca. Nie mam pojęcia co się stało. W oryginał grałem dokładnie tak samo jak w Remake, a jednak w Remake ludzie grają do końca. Musiała to być jakaś chwilowa anomalia :062:

Dzięki Panowie za odzew i za gotowość po pomocy. Wracam do Zony

:smile_gitara:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qjanusz  Tak to jest z modami. One same mają swoje chimeryczne strony, a tym bardziej jak ktoś próbuje coś w nich "poprawiać". Nawet jak są to tylko tekstury.

Na pomoc zawsze możesz liczyć, jeszcze tu nikomu nie odmówiono, chyba że swoim zachowaniem i odzywkami sam się o to dopraszał.

A w grze życzę :viva:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć, sztaklery

Nie wiem, czy ktoś w to jeszcze gra, ale mam taki problem: nie da się rozpocząć rozmowy ze Sławikiem po wyjściu z Sarkofagu.

Dobrej Wam ZONY

EDYCJA: Problem sam się rozwiązał - przy pomocy cierpliwości...

EDYCJA2: Za namową @kondotier j/w - cierpliwość - ponowne wczytanie save'a i odczekanie, aż Sławik i reszta Poszukiwaczy sobie siądą poklachać.

Edytowane przez bacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powitać towarzyszy

Ja mam trochę inny problem. Przechodzę moda i mam problemy z gotówką by zgarnąć sztylety dla Poszukiwaczy. Mod jest nastawiony na fabułę więc nie oszukujmy się. Kilka dni biegania by urobić gotówkę to raczej nie jest to. Sam nie mam zamiaru tego robić. Czy ktoś zna sposób by te ruble ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KOleś za pierwszym razem jak grałem to ciepnąłem w tym momencie modem do kosza.

Za drugim razem wiedząc co mnie czeka jak tylko znalazłem egzoszkielet pozwalający na noszenie 500kg to jak debił zbierałem wszystko zarzynając jego wytrzymalość do 0.

W tym modzie jest chory spawn wrogów, praktycznie co trochę watahy więc znajdź taką ekipę na mapie co respi się z jak najdroższym zestawem giwer i farm te pukawki do skutku jak uzbierasz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.