Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

KojoTPL - problemy z modami występują bardzo często, gdy kolejne mody stawiamy na tę samą podstawkę, tylko po usunięciu poprzedniej gamedaty.

Dlatego ciągle proponuję ( wolna wola graczy ), aby podstawki traktować jak święte krowy, a mody stawiać na ich kopiach. Jak to robić, zostało już wielokrotnie opisane.

Przy kopii dziewiczej podstawki, moda zawsze stawiamy na świeżą. Wtedy wszystkie pliki w których mody zapisują swoje parametry, np. user.ltx, należą do nowego moda, a nie poprzednika. Tak samo, jeśli mod robi zmiany w kat. bin. Zawartości plików w bin dla polskiej podstawki, jest różna od plików podstawki rosyjskiej, dla której są robione mody. Dlatego są nawet zalecenia, aby przed postawieniem moda, pousuwać jakieś pliki. Są nawet takie mody, których na polskiej podstawce się nie da postawić i trzeba mieć rus podstawkę, albo grać na repaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: postaw sobie podstawki w wersjach: 1.0, 10004, 10006 i najnowsza w produkcji 10007 i potem je kopiuj i na nie nakładaj(na kopie) te swoje wybrane mody, podstawki zawsze masz pod ręką i są nie skażone pozostałościami po innych modernizacjach, to samo dotyczy innych podstawek np. najczęściej modowany zew 1602!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Jako, że od czasu do czasu jestem zmuszony do grania w stalkera na bardzo drewnianym sprzęcie jest szansa, że wreszcie trochę z musu ;) nadrobię klasyki. W pierwszym szeregu stoją 4 mody Zaurusa.

Apokalipsa już skończona to małe podsumowanie.

 

Fabuła nie jest jakaś mocno odkrywcza (wiele modów po nim wprowadzało nowe ugrupowanie, które chce namieszać w Zonie, a że w nie grałem wcześniej to zaskoczenia nie było) ale widać, że Zaurus miał przemyślaną historię i wiedział co chce osiągnąć.

Zadań jest całkiem sporo, moda uznałbym za średnio długiego. Mod nie dodaje bajerów graficznych więc działa na złomie. Dodano parę nowych giwerek i wariacji na temat pancerzy.

Dialogi mogły by być bardziej rozbudowane, mamy sporo nowych postaci, które będą pojawiać się w następnych modach.

 

Teraz trochę minusów, a było sporo rzeczy, które mnie mocno irytowały.

Absurdalny spawn wrogów i to szczególnie w rejonach przejść miedzy lokacjami, i to zawsze w tych samych miejscach, no masakra ile razy musimy się nawalać z tymi kilkunastoosobowymi grupami.

Bardzo szybko zdobywamy przekokszoną broń Sztylet, z tirem naboi i potem w zasadzie nie ma sensu używać czegoś innego, i nie ma za bardzo jak przy takiej liczbie wrogów.

Zadanie na zdobycie 6mln rubli WTF o_0 (koło 4mln można zarobić na questach, w tym ze 2,5 dostajemy za friko po gadce z npcami) za pierwszym razem tu moda przerwałem bo bym chyba musiał z rok zbierać te wszystkie pukawki za grosze), teraz w jednym queście znalazłem egzoszkielet pozwalający nosić 500kg i robiłem za wielbłąda przez pół gry zbierając każdy rupieć, zarzynając kombinezon prawie do zera bo jego naprawa pod koniec to prawie bańka, a zwykle Egzo to śmieszne 70kg udźwigu.

Pod koniec moda zostajemy przegonieni kilka razy od ostatnich lokacji np na Kordon żeby sobie zagadać z jedno zdanko z jakimś Npcem, no kuźwa a przez radio albo pda nie można ;)

Kilka zadań i podpowiedzi co dalej robić tylko na gębę, wiec jeśli nie zrobimy notatki w zeszyciku in real life albo screena to możemy utknąć w modzie na długo, jak np zrobimy sobie przerwę w graniu.

 

0gólnie daję modowi takie naciągane 6/10 jako, że jest to pierwsza część serii i liczę, że w dalszych częściach będzie wszystko bardziej podszlifowane.

Ps. zacząłem już cz2 Poszukiwacze i sam początek historii bardzo mi się spodobał :)

 

 

 

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Byłby ktoś zainteresowany dodatkiem do niedawno wydanego moda? Oto lista rzeczy które dodaje:

-duużo humoru (tylko dla osób z dystansem)

-nowe przedmioty, m.in. fajki oraz stimpaki, czyli szybszy sposób na leczenie podczas walki!

-22 nowe armory, większość niestandardowych np. egzoszkielet oraz bułat Bandytów, egzoszkielet Czystego Nieba

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, idKFa12321 napisał:

Witam. Byłby ktoś zainteresowany dodatkiem do niedawno wydanego moda? Oto lista rzeczy które dodaje:

-dużo humoru (tylko dla osób z dystansem)

-nowe przedmioty, m.in. fajki oraz stimpaki, czyli szybszy sposób na leczenie podczas walki!

-22 nowe armory, większość niestandardowych np. egzoszkielet oraz bułat Bandytów, egzoszkielet Czystego Nieba

 

 

Jeśli jednak byłby ktoś zainteresowany to nie widzę linku do tego "dodatku". Post jest mało zrozumiały, mamy rozumieć że dodatek powstaje czy powstał ale autor nie wstawił linku. Jeśli powstaje to należałoby zaznaczyć że mod jest w produkcji na etapie (...) (?). 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
2 godziny temu, Zievmowit napisał:

Problem nadal aktualny.:/

Na pierwszej stronie tematu w poście @kobal-a masz poradnik do całego moda, tak na szybko zerknąłem, to jest napisane, że masz wrócić do Baru pogadać z Kablem, a on ci za wykonanie zadania da kody. Przeczytaj sobie dokładnie bo nie wiem czy o ten moment chodzi bo tam chyba parę razy do X18 się idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : assertion failed
[error]Function      : CSafeFixedRotationState::create
[error]File          : e:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrgame\phvalidevalues.h
[error]Line          : 81
[error]Description   : dBodyStateValide(b)
 

stack trace:

Problem z patchem? Proszę o pomoc, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Miałem 1.0006 ale zmieniłem na 1.0004 działało wszystko ładnie, do czasu aż zrobiłem zapis w barze "100 radów" i potem go wczytałem, odrodziły się przy mnie dwie pijawki które zabiłem, po wczytaniu zapisu tak około miną 2-3 minuty i wyskakuje błąd, dodam że aktualnie wybierałem się do lab. X18 więc musiałem coś zepsuć, ponieważ tak jak pisałem gra działała bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Br3k3N - więc logicznym będzie wczytać zapis wcześniejszy od tego w barze, a najlepiej na nowo wejść do baru z zapisu przed nim. Możesz też spróbować w ciągu tych 2-3 min, wyjść z baru na Magazyny wojskowe, skąd przyszedłeś i wrócić ponownie. Wygląda na to, że nastąpił nieprawidłowy spawn pijawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.