Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No, to żeby nie było aż tak słodko ;)

Zainstalowałem sobie tego moda, pograłem co nieco (dzięki za poradnik, bardzo się przydał momentami), aż w końcu przyszedł czas, żeby przenieść się do Prypeci. Wyskakuję z BTRa, likwiduję kontrolera i dwie pijawki (Serca Kontrolera oczywiście nie oddałem nikomu) i CTD.

Z logiem :

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...ow of chernobyl\gamedata\scripts\bind_monster.script:104: attempt to index field 'object' (a nil value)
No i co dalej mam ja nieszczęsny robić ? Na zawsze zostać w Zonie, i to offline ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to żeby nie było aż tak słodko ;)

Zainstalowałem sobie tego moda, pograłem co nieco (dzięki za poradnik, bardzo się przydał momentami), aż w końcu przyszedł czas, żeby przenieść się do Prypeci. Wyskakuję z BTRa, likwiduję kontrolera i dwie pijawki (Serca Kontrolera oczywiście nie oddałem nikomu) i CTD.

Z logiem :

No i co dalej mam ja nieszczęsny robić ? Na zawsze zostać w Zonie, i to offline ?

Nie ,mam rozwiązanie na twój problem bo też mnie swego czasu dotknął , nie dawałem do spolszczenia bo raz że nie występuje u wszystkich a poza tym to błąd podstawki a nie moda..W modyfikacji nie ma wcale pliku bind_monster.Możliwe oczywiście że to mod powoduje jakiś konflikt w plikach w podstawki.Będziesz musiał poczekać aż wrócę z pracy , poslę ci linka do zmodyfikowanego rzeczonego pliku który sobie wrzucisz do folderu scripts,wczytasz od autosave i po problemie :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś zaatakuje w Prypeci n/w błąd to tu ma lekarstwo Fix na bind_monster

 
[error]Expression : fatal error
[error]Function : CScriptEngine::lua_error
[error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line : 73
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : LUA error: ...ow of chernobyl\gamedata\scripts\bind_monster.script:104: attempt to index field 'object' (a nil value)

malakas

// dodałem do pierwszego postu

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręć się trochę obok niego , zrób przy nim szybki zapis i od razu go wczytaj , może też jest konieczne wybicie wszystkich łowców Głów na Jantarze ale nie sądzę , jeśli nie pomoże wcześniejszy zapis z Kordonu i jeszcze raz od nowa :( ewidentnie nie zaskoczył jakiś skrypt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam mały problem z Kablem, a mianowicie wykonałem dla niego przysługę, ale nie chce mi dać kluczy do X18 (nie pokazuje mi się ten dialog, tylko standardowe "co tam w zonie" i "do zobaczenia". Teoretycznie mogę wejść do laboratorium, ale pierwsze drzwi na zamek szyfrowy nie chcą się otworzyć. I dodatkowo w dzienniku misji wciąż mam zadanie "porozmawiaj z Kablem". Ktoś wie jak temu można zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mały problem z Kablem, a mianowicie wykonałem dla niego przysługę, ale nie chce mi dać kluczy do X18 (nie pokazuje mi się ten dialog, tylko standardowe "co tam w zonie" i "do zobaczenia". Teoretycznie mogę wejść do laboratorium, ale pierwsze drzwi na zamek szyfrowy nie chcą się otworzyć. I dodatkowo w dzienniku misji wciąż mam zadanie "porozmawiaj z Kablem". Ktoś wie jak temu można zaradzić?

Klucze do drzwi kodowych dostajesz od Woronina przed wyprawą do DM.Powinieneś mieć o nich wpis w PDA.Może tu tkwi błąd.Może nie zaliczyłeś wszystkich czterech punktów które trzeba odwiedzić w DM zanim pójdziesz do Kabla.W sumie to wygląda że coś z tym Woroninem nie zagrało.Skoro do X18 możesz wejść.Hmm nie pamiętam jak to było, a kod próbowałeś wstukać? 1243 ? Ale w labie po rozmowie z Kablem już Apokalipsa powinna czekać na ciebie.Cofnął bym się do zapisu przed rozmową z Woroninem, sprawdził czy dostałem dwa klucze kodowe do wewnętrznych drzwi.Potem DM i cztery punkty do zaliczenia i do Kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak. Wykonałem wszystkie punkty, zostało "porozmawiaj z Kablem". Za pierwszym razem nawet tego nie zauważyłem, po wykonaniu przysługi natychmiast ruszyłem do X18 i zszedłem na dół. Apokalipsa tam na mnie czekała i po zabiciu wszystkich na 1szym podziemnym piętrze próbowałem otworzyć szyfrowe drzwi. Wciskanie "użyj" nie pomogło, więc wpisałem kod z podstawki (również nie pomogło). Pokręciłem się po laboratorium, przeszukałem wszystkie ciała mając nadzieję, że znajdę kod a tu nic. I dopiero wtedy zorientowałem się, że w PDA został ostatni pkt. "Porozmawiaj z Kablem". Poszedłem do niego, ale żadnej dodatkowej opcji dialogowej nie uświadczyłem. Wczytałem poprzedniego save'a (zaraz po tym jak Kabel zleca odnalezienie Kreta) i mam to samo. Może wczytanie jeszcze wcześniejszego save'a pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że masz coś porządnie zamieszane i jak pisałem wcześniej sugerował bym cofnąć sie do rozmowy z Woroninem.Przed questem Kabla lab powinien być zamknięty na głucho,po co inaczej mielibyśmy iść do Kabla,wszak gdy Woronin wysyła nas do X18 sprawdzamy 4 punkty w poszukiwaniu klucza i ostatnim jest właśnie wejście do labu.Skoro dalej jest zamknięte to idziemy do Kabla.Przypomnę że do X18 są potrzebne 2 klucze i dwa kody.Kody do wewnętrznych drzwi które w podstawce znajdowaliśmy przy zwłokach wewnątrz labu dostajemy od Woronina.Klucze do drzwi zewnętrznych które w podstawce dostawaliśmy 1 od Barmana a 2 od Dzika, dostajemy od Kabla po przyniesieniu artefaktu.A może mu go nie oddałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście że działa na polskiej wersji.Po prostu kopiujesz gamedatę moda ściągnietą stąd http://pobieralnia.stalkerteam.pl/index.php?action=file_info&file_id=72 do katalogu gry.Modyfikujesz plik fsgame.ltx jak przy każdym innym modzie i grasz.To wersja w pełni spolszczona, nic więcej nie potrzebujesz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno masz polską podstawke Cienia Czarnobyla? A może masz źle spatchowaną podstawkę.Mod jest pod patcha 1.004. Zaraz jak cię wywali na pulpit otwórz notatnik i użyj komendy wklej, powinien ci się zapisać log błędu.Ewentualnie zajrzyj na dysku C w dokumentach publicznych w katalogu STALKER SHOC, w podkatalogu logs na plik xray_twój login.Otwórz go w notatniku i wszystko co jest poniżej FATAL ERROR to log twojego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.