Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Waler11, przede wszystkim najpierw musisz mieć Cień Czarnobyla w wersji 1.004. Potem odpal czystą grę, pogadaj z Sidorowiczem, zrób zapis. Dopiero wtedy instaluj moda. Ściągnij, rozpakuj 7zipem, wrzuć do katalogu gry, zmodyfikuj fsgame.ltx i graj. Musi chodzić. Edit: Przed chwilą ściągnąłem moda i bez problemu go uruchomiłem, więc problem tkwi po twojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[error]Exp[b][/b]ression	: fatal error
[error]Function	  : CRender::texture_load
[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrRenderTexture.cpp
[error]Line		  : 295
[error]Description   : <no exp[b][/b]ression>
[error]Arguments	 : Can't find texture 'amk_blank_01_b'

Ten mod mnie pokonał dalej brak pomysłu co mam zrobić z tym. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dawno temu wywalało dlatego, że po zrobieniu downgrade gry do 1.004 nie rozpoczynałem nowej gry na czystym STALKERze i nie robiłem zapisu gry, tylko od razu wrzucałem moda a potem tekstury i zzziuuuch na pulpit...Podobnie zresztą miałem z Soljanką - za szybko chciałem. Dopiero jak zrobiłem wszystko krok po kroku, było OK. Chyba,że konfiguracja kolegi waler11 w jakiś sposób gryzie się z tym modem (wiem, że to mało prawdopodobne, ale sam to przerabiałem z jakąś inną grą. U wszystkich chodziło, a u mnie nie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Gram na modzie od kilku dni i prawie zero problemów z odpaleniem, bugtrapami itp. Za to mam poważny problem - chyba spowodowany błędem skryptu bo nie mogę przejść do Baru a wlaściwie na Magazyny Wojskowe; tam mam kolejne zadanie do wykonania chyba ze skrzynką dynamitu. NIe wiem czy po zmianie fabuły w tym modzie przejście do Baru odbywa się przez Wysypisko lub Doline Mroku -> Wysypisko -> Bar. Jeśli tak to przy próbie wejścia na Wysypisko wywala mnie (teleportuje ?) przed szlaban obok ciężarówki (podobnie jak wchodzę do tunelu przy przejsciu z Doliny Mroku teleport kilka metrów przed tunel). Może to błąd skryptu bo na samym początku gry, na posterunku w Kordonie, wlazłem do pojazdu opancerzonego tego stojacego niedaleko zwalonego na ogrodzenie drzewa. Po wejściu miałem teleport do ... Prypeci :) Wróciłem stamtad od razu przez Czerwony Las, Magazyny Wojskowe i Doline Mroku do Kordonu i tu kontynuowałem zadania bieżące (włącznie z Jantarem i tym Pinochetem); nie wiem czy to normalne i wszyscy tak mieli ale to chyba zaburzyło fabułę i teraz błąkam sie tylko po Kordonie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prawdopodobne, że pomieszało ci się w skryptach. W tym modzie jest kilka numerów z przejściami. Idąc według fabuły do Baru wejdziesz od strony Dziczy. Ten teleport do Prypeci jest potrzebny w końcówce gry i dostajesz specjalną fleszkę do jego aktywacji, teraz może nie działać. Sugeruję zacząć od nowa i iść tak jak prowadzi się linia fabularna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prawdopodobne, że pomieszało ci się w skryptach. W tym modzie jest kilka numerów z przejściami. Idąc według fabuły do Baru wejdziesz od strony Dziczy. Ten teleport do Prypeci jest potrzebny w końcówce gry i dostajesz specjalną fleszkę do jego aktywacji, teraz może nie działać. Sugeruję zacząć od nowa i iść tak jak prowadzi się linia fabularna.

OK zacznę od nowa z ciężkim sercem bo już uzbierałem 1,5 mln kasy; jednak nie ma chyba gwarancji, że ta końcowa fleszka zadziała skoro teleportowałem sie bez niej na początku gry ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od nowa i ww. problem ustapił miejsca innemu - zpisałem się w Barze po rozmowie z Kablem (odesłał mnie na poszukiwanie Kreta) i nie mogę wejść na inne lokacje bo po kilku sekundach następuje zwiech gry; czy to Wysypisko, Dzicz czy Magazyny wojskowe - wszędzie to samo - zawieszenie gry czyli po miękkim resecie (Ctrl+Alt+Delete) - informacja o Braku odpowiedzi aplikacji w Menadżerze zadań Windows. NIe sądzę aby to była wina grafiki lub pamięci bo te mam zwolnione dla gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fragment gry jest mocno oskryptowany. Możliwe, że coś pominąłeś i teraz się zwiesza. Przed rozmową z Kablem byłeś w Dolinie Mroku i zaliczyłeś cztery punkty kontrolne? Spróbuj się cofnąć w zapisie przed wzięcie zlecenia od Kabla, najlepiej na inną lokację i podejść jeszcze raz do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fragment gry jest mocno oskryptowany. Możliwe, że coś pominąłeś i teraz się zwiesza. Przed rozmową z Kablem byłeś w Dolinie Mroku i zaliczyłeś cztery punkty kontrolne? Spróbuj się cofnąć w zapisie przed wzięcie zlecenia od Kabla, najlepiej na inną lokację i podejść jeszcze raz do tematu.

Wow... to będę miał duuuużo do powtórki bo zapisałem się przed pierwszym wejściem Jantaru do Dziczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonywanie przynajmniej jednego zapisu na każdej lokacji to minimum. A najlepiej robić jeden zaraz po wejściu na lokację i drugi przed jej opuszczeniem. W ten sposób unika się wielu kłopotów. Oczywiście nie nadpisujemy zapisów tylko robimy kolejne.

Tia, miałem takie postanowienie ale w ferworze walki, klimacie gry umknęło mi to ... To juz tyrzecie podejście więc warto sie zastosować do tej rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl też ściągnięcie na nowo moda. Może wkradł się jakiś błąd przy ściąganiu / rozpakowywaniu. Archiwum jest spakowane 7zipem i takiego programu używaj do rozpakowania. Jeśli zdecydowałeś się na nową grę to ściągnij wersję z dołączonym Spadkiem Kolekcjonera. http://www.stalkerteam.pl/topic/3956-spadek-kolekcjonera-dodatek-do-stalker-apokalipsa/

Nie musisz robić tego zadania, a reszta jest prawie że identyczna. A jest to najnowsza sprawdzona wersja Apokalipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.