Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A byłeś w bunkrze naukowców i przeszukałeś ich ciała? Poza tym nie ma żadnych warunków. To na pewno pierwsze spotkanie z Pinochetem? Jeśli to druga wizyta w X16 to Pinoczet jest już nieaktywny, od razu idziesz do Ducha. Poza tym, standardem przy zamrożonych NPC-ach jest wykonanie przy nich zapisu i od razu wczytanie go. Jeśli nie pomaga to powtórka od wejścia na lokację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadania za kasę mają jeszcze Fanat i Lis na Kordonie, poza tym do Sztyletów dorzuca się też Sidorowicz, trzeba tylko z nim pogadać, nie trzeba uskładać 6000000. Barman zadeklarował że da milion, więc wystarczy mieć pięć. Resztę musisz uzbierać zbierając wyposażenie po Apokalipsie i sprzedawać.Nie na darmo masz zwiększony udźwig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a zarazem przepraszam, że z takim banalnym pytaniem. Zacząłem grać w ten mod dzisiaj, wszystko chodzi pięknie (wraz z teksturkami), no i doszedłem do Pinocheta (po sprawdzeniu bunkra), a on mnie teleportował do mojego żywomartwego kumpla. I teraz mam problem, ponieważ albo zbyt zmęczony już byłem, albo zapomniałem lokacji, ale po otrzymaniu zadania od Ducha, znajduję trzy trupy zombiaków (wszystkie kropki zaliczone) i mam teraz wrócić do Ducha. Tylko gdzie on jest? Pałętam się w górę i w dół po schodach "laboratoryjnych" a Ducha tam nie ma...Gdzie go znaleźć, bo utknąłem? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tam :) Dodam,że chodzi o schody na których lądujesz już po przejściu do laboratorium. Czyli schodzisz do X16, ale nie idziesz w głąb labu tylko schodami na górę, gra zapyta cię czy chcesz opuścić lab, dajesz że nie i boczkiem przy poręczy przeciskasz się na górę. Tam na półpiętrze będzie stał Duch. Chcąc opuścić później lab po prostu schodzisz schodami w dól, gdy gra zapyta czy chcesz przejść, tym razem potwierdzasz, wylądujesz przy wejściu do X16 a nie w tunelach. Możliwe wyloty przy tej operacji, ale gra później normalnie się wczytuje od autosave.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie, już jestem po rozmowie z Duchem :). Ciekawa sprawa, że gra pytała mnie nie raz, a 2 razy, czy chcę przejść do następnej lokacji (czyli na kazdym półpiętrze :D). Swoją drogą niesamowite wrażenia miałem wcześniej, podczas poszukiwania zwłok zombiaków do przeszukania; tak się złożyło, że tak w grze jak i w tzw. realu wypadło mi to robić w nocy, ze słuchawkami na uszach - efekty dźwiękowe były super nastrojowe :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie inne zadania masz pozaliczane, to naprawdę nie wiadomo. Ja spróbowałbym cofnąć się do zapisu z wejścia na lokację i jeszcze raz podszedł do tematu. Może skrypt się wiesza. Jakby nie pomogło podeślij mi jakiegoś sejwa, sprawdzę u siebie co się dzieje. zapis najlepiej z przed wejścia na Kordon, lub autozapis. Wyślij na kobal@interia.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod jest b. fajny, genialny przykład na zrobienie zupełnie nowej gry samą fabułą, bez masy nowych przedmiotów i lokacji. Ja musiałem wyłączyć to groteskowe kołysanie się postaci (dzięki wielki malakasie) i od razu mod mnie wciągnął. Do ideału zmieniłbym jeszcze udźwig, bo 500 kg. jest przesadzone o ponad 400, ilość pieniędzy na starcie i ceny. Szkoda, że Stalkerzy nie grabią zwłok wzorem Soljanki i innych większych produkcji - byłoby wtedy znacznie trudniej. Nie doszedłem jeszcze fabułą do "noży" ale ich cenę okroiłbym o jedno zero i w połączeniu z resztą wyszłoby miodzio. Nie mam talentu do grzebania w plikach ale ktoś ze zdolniejszych mógłby pokusić się o taką paczuszkę: 1. Likwidacja kołysania postaci (jest w temacie w "warsztaty modera) 2. Zmniejszenie ilości gotówki na starcie, zostawiłbym 5-7 tyś 3. Zmniejszenie cen za zebrany towar 4.Zmniejszenie cen za "noże" z 1mln do 100 000 5.Tutaj pewnie nie jest prosto - grabienie zwłok przez Stalkerów. To wszystko poprawiłoby realie i utrudniło w dopuszczalny a według mnie uatrakcyjniło moda. Na koniec mój konik albo jak kto woli mój świrek - złe staty broni czyli celność, obrażenie itp. Ale to już tylko tak na marginesie i trzeba powiedzieć, że ten mod to świetna i inteligentna robota. Tacy ludzie w ekipie grafików, teksturzystów i innych geniuszy potrafią zrobić mody, w które gra się po kilka razy i nigdy nie postanawia, że to jest ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży udźwig dawały Grawikostiumy z posterunku w Kordonie, wiem, że w Apokalipsie ich nie ma. Nie był aż taki masakryczny ale pozwalał natachać kupę żelastwa do handlarzy. To 500 kg jest dziecinne... Pozbawia też grającego tych słodkich dylematów co brać a czy wzgardzić, z resztą, nie będę się okopywał - każdy ma swoje sposoby :). Edit: Do listy zmian dołączyłbym jeszcze edycję parametrów kombinezonów i pancerzy, Beryl nie powinien być lepszy od SKAT-a. Wzorem Soljanki kombinezony powinny mieć dużą ochronę przed anomaliami a pancerze powinny górować w ochronie przed pociskami, wybuchem i zadrapaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W plikach moda jest przecież patch na zmniejszony udźwig, poza tym nawet jeśli masz 500 kg to wcale przecież nie znaczy, że koniecznie musisz te 500kg ze sobą nosić prawda? :) Dalej możesz chodzić z ekwipunkiem ważącym 20kg, 40kg czy ile się tam komu podoba. Jeśli chodzi o pancerze to o ile wiem ten mod w ich staty nie ingeruje. To zapewne parametry z podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja nie mogę rozmawiać z sidem wywałka do pulpitu bez loga (coś za często mnie to spotyka)

Jak bez loga to najczęściej wina sprzętu a nie gry.

A nie grasz czasem z tym plikiem na poszerzenie pamięci dla aplikacji z 2 do 3GB ? Nie mogę pisać szczegółów ale on prowadzi do braku loga...

Przywróć oryginalny XR_3DA.exe a log powinien się pojawić, naprawisz problem i przywrócisz ten na poszerzenie pamięci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem jak juz zbadałem te 3 trupy i chce wrocić do x16 do ducha to mi wyskakuje coś takiego

Expression	: fatal error
Function	  : CScriptEngine::lua_error
File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp
Line		  : 73
Description   : <no expression>
Arguments	 : LUA error: ...hadow of chernobylgamedatascriptsxrs_armor.script:821: attempt to index field '?' (a nil value)
Jak temu zaradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypadku błędów LUA error najlepiej powtórzyć od wejścia na lokację. Wczytaj zapis z X18 lub wcześniejszy i próbuj jeszcze raz. Nie od rzeczy byłoby trochę odciążyć komputer, zmniejszyć szczegółowość, rozdziałkę. To błąd skryptu. Zapewne jak powtórzysz będzie wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży udźwig i dużo pieniędzy ci się przyda w późniejszym momencie gry, wtedy podziękujesz jeszcze za ten udźwig gwarantuję.

To się zgadza, ale kolega Vorenus zaproponował dobry balans, że zacytuję:

1. Likwidacja kołysania postaci

2. Zmniejszenie ilości gotówki na starcie (5-7 tyś)

3. Zmniejszenie cen za zebrany towar

4.Zmniejszenie cen za "noże" z 1mln do 100 000

5.Tutaj pewnie nie jest prosto - grabienie zwłok przez Stalkerów.

Za wyjątkiem pierwszego i ostatniego punktu wszystkie te zmiany bardzo fajnie (moim zdaniem) zbalansowały by grę. Co do zabezpieczania (innego przez pancerze a innego przez kombinezony) też się w 100% zgadzam :)

PS: A tak zupełnie poza tematem - czy w oryginale (po rosyjsku) ta nieszczęsna statystyka "zadrapania" rzeczywiście tak się nazywała???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.